fbpx
Connect with us

Featured

למרות התחזיות הקודרות ביידן מנסה לשכנע את האמריקאים: "אנחנו לא עומדים בפני מיתון"…

Published

on

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, הגביר השבוע את המאמצים לנסות לשכנע את המצביעים האמריקאים שהמדינה לא נפלה למיתון, לפני שיפורסמו השבוע נתונים חדשים. אלה צפויים להראות שהכלכלה ממשיכה להתכווץ. "אני לא חושב שאנחנו עומדים בפני מיתון", אמר ביידן אחרי פגישת זום עם בכירים בענף ההיי-טק ומנהיגי האיגודים. האירוע נועד לקדם את החוק לחיזוק התחרות מול סין, שהסנאט עשוי לאשר השבוע. בשל החששות ממיתון, יועציו של ביידן תידרכו עיתונאים בנוגע לבריאותה של הכלכלה, והדגישו את עמדת הממשל ששוק העבודה הלוהט הוא סימן אחד מיני רבים שהכלכלה האמריקאית חסינה.

חוסר הסכמה בנוגע להגדרה הטכנית של מה נחשב למיתון, מעניק גם לבית הלבן וגם לרפובליקאים אפשרות לטעון לכאן או לכאן לפני שיפורסמו ביום חמישי נתוני התמ"ג של ארה"ב. הצמיחה ברבעון הראשון הייתה מינוס 1.6%, והנתונים החדשים צפויים להראות שכלכלת ארה"ב צמחה מעט או אולי אפילו התכווצה ברעון השני.

 מחוקקים רפובליקאים מאשימים את ביידן בכך שהוא מעוות מונחים כלכליים בסיסיים כדי להציג מצג שווא של הכלכלה. "יש לנו חדשות בשבילך, ג'ו ביידן", מסרה הוועידה הרפובליקאית בהודעה לעיתונות. "אתה לא יכול לשנות את המציאות רק כי אתה משנה את ההגדרות". בכירים בממשל מכחישים שוב ושוב את הטענה הזו, ומסבירים את הקריטריונים שלשכת הסטטיסטיקה הלאומית משתמשת בהם כדי לקבוע האם הכלכלה במיתון. הלשכה לא בהכרח מכריזה על מיתון אחרי שני רבעונים רצופים של צמיחה כלכלית שלילית.

דוברת הבית הלבן, קארין ז'אן-פייר, אמרה שההגדרה הפופולרית למיתון היא קונבנציה של עיתונאים, לא הערכה מקצועית. "ההגדרה שבה משתמשים כלכלנים היא שונה", אמרה. כראיה לכך שארה"ב לא הידרדרה למיתון, ז'אן-פייר ציינה את האבטלה הנמוכה, ההוצאות הצרכניות החזקות וההשקעות הגדולות בעסקים. "כל הסימנים הללו מראים לנו שאנחנו לא במיתון או בתקופה של לפני מיתון", אמרה.

נוריאל רוביני: "הרעיון שהמיתון יהיה קצר וקל הוא הזוי לחלוטין"

נוריאל רוביני, הכלכלן שחזה את המשבר הפיננסי של 2008 ואסונות כלכליים אחרים, טוען כי בניגוד לדעה הרווחת המיתון הקרוב לא יהיה קצר. "הרעיון שהמיתון יהיה קצר וקל הוא הזוי לחלוטין", אמר בראיון ל-Bloomberg SurveillanceTV כשנשאל בנוגע למיתון הצפוי. רוביני הסביר כי "נוצר קונצנזוס לכך שנחיתה קשה היא סבירה כמו נחיתה רכה, אבל עכשיו אנשים אומרים שיהיה לנו מיתון קצר, רדוד וקל. אני חושב שיש סיבות רבות לכך שיהיה לנו מיתון חמור – ומשבר חוב ומשבר פיננסי חמורים".

"יחס החוב-תוצר בכלכלות מפותחות נמצא בשיא היסטורי – 420% – והוא במגמת עלייה. יש לנו הרבה חברות זומבי" (תאגידים שאין להם רווחים וצידוק כלכלי לאורך זמן, וממשיכים להתקיים בלי שפושטים רגל או נקנים). "משקי בית, ממשלות ומוסדות פיננסיים הוציאו הרבה במהלך מגפת הקורונה, ועם הידוק המדיניות המוניטרית פירעון חובות נהיה מכביד יותר". רוביני הסביר כי "במהלך שנות ה-70 היתה לנו סטגפלציה, אבל יחסי החוב-תוצר היו נמוכים. אחרי המשבר הפיננסי העולמי היה משבר חוב, אבל האינפלציה ירדה כי הייתה פגיעה בביקוש ומחנק אשראי". ואילו הפעם, אומר רוביני, "יש לנו זעזוע אספקה שגורם ללחצים סטגפלציוניים ויחסי חוב שהם גבוהים ברמות היסטוריות. בניגוד למיתונים קודמים, הפעם אנחנו הולכים למיתון על ידי הידוק המדיניות המוניטרית ללא יכולת תמרון תקציבית".

אנליסטים בכירים בוול סטריט חלוקים בנוגע להשפעה של נתונים כלכליים חלשים יותר על מדיניות הבנק הפדרלי והמשמעות שלהם עבור שוק המניות. אסטרטגים של מורגן סטנלי אומרים כי מוקדם מדי לצפות שהבנק הפדרלי יפסיק להדק את מדיניותו, גם כאשר גדל החשש ממיתון – מה שמרמז שלמניות יש יותר מקום לרדת לפני שיגיעו לשפל. לעומתם, אסטרטגים של ג'יי.פי מורגן צ'ייס אומרים כי הימורים על כך שהאינפלציה הגיעה לשיא יובילו את הפד לשנות מדיניות – וישפרו את התחזית עבור שוק המניות במחצית השנייה של השנה.

מדד S&P 500 התאושש החודש. לאחר צניחה חדה במחצית הראשונה של השנה, המדד כעת בדרך לחודש הטוב ביותר שלו מאז אוקטובר, מפני שרווחי החברות היו טובים מכפי שרבים חשבו, וחדשות רעות רבות כבר תומחרו., הבנק הפדרלי צפוי להעלות השבוע את הריבית בעוד 75 נקודות בסיס, לאחר ההעלאה הגדולה ביותר מאז 1994 בחודש שעבר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

לאן הגענו? בתי הספר הציבוריים בלוס אנג'לס יצויידו בתרופה נגד מנות יתר מעורבות בפנטניל, שגרמו להתמוטטות שבעה תלמידים בחודש האחרון

Published

on

בתגובה למינוני יתר של פנטניל לאחרונה על ידי תלמידים, כולל מותה של נערה בת 15 בשירותים של בית ספר תיכון בהוליווד, הודיע מחוז בית הספר המאוחד של לוס אנג'לס ביום חמישי כי יהפוך את התרופה נגד מנת יתר Narcan לזמינה בכל התרופות הזמינות בקמפוסים עד אמצע אוקטובר. מינונים של נרקן, או נלוקסון, יסופקו גם לכל שוטרי בית הספר של LAUSD, אמר מפקח הנהלת בתי הספר אלברטו קרוואלו.

"אנחנו חווים מגיפה הרסנית. בין אם אנחנו מדברים על פנטניל או על הווריאציות הרבות של פנטניל, יש שפע של תרופות שלסטודנטים יש גישה מוכנה אליהן", אמר קרוואלו. "החל מהשבוע השני של אוקטובר, כל אחד מבתי הספר שלנו ב-L.A. Unified יהיה מצויד בכלים המתאימים, כולל Narcan זמין עבור תלמידים שעלולים לחוות מצב של מנת יתר באמצעות צריכה, בליעה של פנטניל בכל סוג של פורמט".

נרקן, אם ניתן בזמן, יכול לנטרל את ההשפעות של מנת יתר ולאפשר למטופל לחזור לנשום. הטיפול הוא זמני בלבד, נמשך בין 30 ל-90 דקות, אך נועד לאפשר למגיבים ראשונים של כוחות חירום להגיע ולהתחיל בטיפול מקיף יותר. המחוז יקבל את מנות הנרקן בחינם ממחלקת בריאות הציבור של המחוז.

קרוואלו אמר שההקצאה הראשונית של כ-600 יחידות תבטיח ש-Narcan יהיה זמין בכל בתי הספר התיכוניים וחטיבות הביניים של המחוזות. "זה לבד לא מספיק", אמר. "לא רק שאנחנו רוצים להגיב ביעילות למשבר הזה כשמתרחש תקרית. אבל אנחנו בעצם רוצים מניעה. ומניעה דורשת הרבה יותר מאשר פריסה של נרקן לבתי הספר שלנו או בידי השוטרים שלנו".

המפקח הכריז גם על תוכניות לקמפיין חינוך רחב מחוז, כולל מאמץ "עמית לעמית" ללמד תלמידים על ההשלכות של שימוש בפנטניל. "אין דבר טוב יותר מעמית סטודנט להסביר את ההשלכות הקשורות לפנטניל לתלמידים אחרים", אמר. הוא גם אמר שהמחוז יפעיל בשבוע הבא קמפיין חינוך עצום מקוון ופרטני להורים כדי לאפשר להם לזהות את הסימנים של שימוש בסמים וללמוד על ההשפעות של פנטניל. הוא אמר שהקמפיין יתבצע במספר שפות, "יפגע בכל אזור במחוז שלנו". המחוז גם מתכנן להפעיל משימת בטיחות שתעבוד עם משטרת בתי הספר ורשויות אכיפת חוק מקומיות אחרות כדי לספק "רמה גבוהה יותר של פיקוח" בפארקים ובאזורים אחרים שבהם מאמינים שתלמידים משיגים סמים.

"מגיפת האופיואידים היא משבר קהילתי, וכיום הנהלת בתי הספר של לוס אנג'לס נוקטת בפעולה קונקרטית כדי להגן על התלמידים שלנו – הן על ידי הפיכת נלוקסון לזמין והן באמצעות חינוך ותמיכה יזומות", אמרה נשיאת מועצת המנהלים של LAUSD, קלי גונז, בהצהרה. "הדירקטוריון והמפקח שלנו מחויבים לעשות כל שביכולתנו כדי להבטיח את בטיחות התלמידים בקמפוסים שלנו ובקהילות שלנו".

ההודעה הגיעה יום אחד לאחר שהמשטרה אישרה כי מנת היתר השביעית גרמה לקריסתו של סטודנט בחודש האחרון מגלולות שלדעתם הכילו פנטניל. מנת היתר האחרונה התרחשה בשבת בבוקר, כאשר סטודנט בן 15 באקדמיית STEM של הוליווד נמצא מחוסר הכרה על ידי אמו בביתם בהוליווד האקדמיה היא אחד משלושה בתי ספר הממוקמים בקמפוס תיכון ברנשטיין. הילד טופל בבית חולים וצפוי לשרוד, אמרו גורמים רשמיים.

מפקד LAPD, מישל מור, אמר ללוס אנג'לס טיימס כי השוטרים שהגיבו לדיווח על אשפוז של קטין גילו שהילד בלע רבע כדור שלדעתו הוא Percocet, אך המשטרה אמרה כי הוא מכיל פנטניל.

מור אמר ל"לוס אנג׳לס טיימס" כי 10 כדורים שהמשטרה תפסה בשבוע שעבר במהלך מעצרו של נער בן 15 בחשד להריגה, נמצאו חיוביות לפנטניל. הוא תיאר אותם כ"כדורי M30 כחולים גולמיים" שלדעתם הם כדורים מזויפים המכילים פנטניל ומיוצרים על ידי מעבדות אסורות כתחליף לפרקוסט.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

לאן הגענו? בתי הספר הציבוריים בלוס אנג'לס יצויידו בתרופה נגד מנות יתר מעורבות בפנטניל, שגרמו להתמוטטות שבעה תלמידים בחודש האחרון

Featured3 ימים ago

מגניבייישן: שיעור נגינה על יוקולילי תוך כדי טיסה להוואי – שת"פ בין סאות'ווסט איירלינס וגיטר סנטר בלוס אנג'לס  

Featured3 ימים ago

התרסקות מפוארת: מארק צוקרברג הפסיד השנה 70 מיליארד דולר — וכבר אינו בין 20 עשירי העולם

Featured3 ימים ago

"מוות לישראל": מפגינים ריססו כתובות נאצה על קירות שגרירות ישראל במקסיקו-סיטי

Featured3 ימים ago

Pretty Pretty Good: לארי דיוויד עשה 'פליפ' בדרום קליפורניה – והרוויח יותר ממיליון דולר תוך פחות משנה

Featured4 ימים ago

סוף סוף: קליפורניה חושפת מתי יישלחו כספי הסיוע ל"הקלה באינפלציה" – עד 1,050 דולר למשפחה 

Featured4 ימים ago

משיבים מלחמה: בני זוג בטרזנה התעוררו מקולות שבירת זכוכית. בעל הבית שלף רובה ציד – והניס את הפורצים

Featured4 ימים ago

ניו יורק: הכתבת הבכירה של סי.אן.אן סירבה לעטות רעלה – נשיא איראן ביטל את הראיון

כתבות שבועיות