fbpx
Connect with us

Featured

האם הקונגרס האמריקאי ימשיך לתמוך בסיוע לישראל?

על רקע הקריאות של כמה חברי מפלגה דמוקרטים בכירים להתנות את הסיוע
הביטחוני לישראל, מאות חברי הקונגרס האמריקאי, דמוקרטים ורפובליקנים, הביעו עמדה פומבית הנושא: "ישראל מספקת לנו באופן קבוע מידע מודיעיני" 

Published

on

למרות ההתנגדות של J STREET והסנאטורים וורן וסנדרס – תמיכה מקיר לקיר בקונגרס האמריקאי בהמשך הסיוע לישראל

על רקע קריאות של חברים בכירים במפלגה הדמוקרטית נגד תקצוב הסיוע הביטחוני לישראל, ישראל מקבלת רוח גבית מהמחוקקים האמריקאים. על פי דיווח בג'רוזלם פוסט, קבוצה של 328 חברי קונגרס, משתי המפלגות – הדקמורטית והרפובליקנית –  שלחה ביום חמישי מכתב לוועדת ההקצבות בקונגרס, ובו הבעת תמיכה ב"מימון משופר לסיוע הביטחוני לישראל, ללא תנאים נוספים". המהלך מתרחש שלושה ימים לאחר נאומיהם של הסנטורים הדמוקרטים אליזבת וורן וברני סנדרס, שטענו במהלך ועידת "ג'יי סטריט" כי על הממשל האמריקאי לשקול להתנות את הסיוע הביטחוני לישראל. "לא צריך להיות ספק היכן הקונגרס עומד בתמיכתו בביטחון ישראל, לאחר שרוב מוחץ של הדמוקרטים והרפובליקנים חתם על תמיכה במימון מלא של סיוע ביטחוני לבעלת בריתנו הקרובה ביותר במזרח התיכון", אמר טד דויטש הרפובליקני, ממובילי המהלך לפרסום המכתב. 

"מכתב זה מוכיח בבירור כי הרפובליקנים והדמוקרטים בקונגרס עומדים יחד, גב אל גב, על מנת לתמוך בסיוע הביטחוני שלנו לישראל", אמר מייקל מקול, רפובליקני נוסף שחתם על המכתב. "ארצות הברית עומדת עם ידידנו ובני ברית ישראל בקידום יעדי הביטחון הלאומי המשותפים שלנו בחו"ל. אנו נותרים מחויבים לספק לישראל את הסיוע הביטחוני הנדרש כדי להגן על עצמה", אמר מקול בהצהרה. "העזרה שלנו לישראל היא הוצאה חיונית שמקדמת אינטרסים חשובים לביטחון לאומי של ארה"ב באזור מאתגר ביותר", נכתב במכתב. "כבת הברית הקרובה ביותר למזרח התיכון של אמריקה, ישראל מספקת באופן קבוע לארצות הברית מידע מודיעיני ייחודי ומערכות נשק מתקדמות", הוסבר במכתב. "אנו מכירים בכך שלא כל חבר בקונגרס יסכים עם החלטה של ממשלת ישראל. צמצום המימון או הוספת התנאים לסיוע הביטחוני יפגע ביכולתה של ישראל להתגונן מפני כל האיומים", נכתב עוד.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות