fbpx
Connect with us

Featured

ללב אין גיל והוא לא חובש כיפה

Published

on

ביות בזוגיות וחיי משפחה, משברים כלכליים, דיכאונות, חרדות ופחדים, התגברות על אובדן או מחלות ומינוף לשלב הבא בחיים –  אלה הם חלק מהנושאים איתם מתמודדים המשתתפים בשיעורים של 'גשרים', ארגון ישראלי-אמריקאי שהקים יהודה דנינו ואותו מנהלת בלוס אנג'לס דנה לוי – ההרשמה בעיצומה – שווה להתנסות

כתב וצילם: אלעד מסורי

מה אתה מרגיש עכשיו? כשנדרשתי לשאלה זו, לא שיערתי לעצמי כמה לא פשוט יהיה לענות עליה. המוח מיד החל לעשות את ההפך, ולחשוב על מה אני מרגיש או כיצד לענות על השאלה בצורה הטובה ביותר במקום פשוט להרגיש. מה אם אומר לכם שביום בו תדעו להרגיש ולבטא את תחשותיכם האמיתיות, אלו שבליבכם, תוכלו לפתור בעיות רבות בחיים ולצאת לדרך לחיים טובים יותר?

נא להכיר את ׳גשרים׳- ארגון יהודי (ישראלי אמריקאי) שזוכה למוניטין רב בשנים האחרונות ככזה שמסייע ליהודים רבים למצוא את הקול הפנימי שלהם ולהתגבר על בעיות ומכשולים בנושאים כמו זוגיות וחיי משפחה, משברים כלכליים, דיכאונות, חרדות ופחדים, התגברות על אובדן או מחלות ויציאה ממשברים, וגם ההיפך הגמור למנף את עצמך לעבור לשלב הבא בחיים, ולשחק במגרש של הגדולים.

על העזרה של ׳גשרים׳ לאנשים ומשפחות רבות ברחבי לוס אנג׳לס שמעתי לפני מספר חודשים. במהלך הכנת הכתבה שוחחתי עם דמויות רבות בקהילה הישראלית. חלקם מוכרים מאוד אך אמנע מלחשוף אותם כרגע כדי לשמור על צנעת הפרט. עם זאת, ככל שלמדתי להכיר ועודני לומד) את הארגון הנפלא הזה, נוכחתי לדעת שהשיעורים שלהם מתאימים למעשה לכולם. אין צורך לחוות משבר או מצוקה גדולה כדי להיפגש עם ׳גשרים׳. הטריגר יכול להיות הצורך הפשוט והבסיסי לתת לעצמכם את הזכות לחיות את החיים הכי טובים שאתם יכולים, ולבנות יסודות איתנים שיעניקו לכם את היכולת להיות באמת מאושרים.

מאחורי ׳גשרים׳ עומדים שניים: מייסד הארגון והשיטה יהודה דנינו, ודנה לוי, שמנהלת את המרכז שלהם בלוס אנג׳לס. דנינו מתגורר בירושלים אך מגיע תכופות ללוס אנג׳לס כדי להעביר הרצאות ולהיפגש עם הפעילים בארגון. דנה פגשה את יהודה כשהגיעה לאחד משיעוריו והחליטה שאת הטוב הזה חייבים לחלוק עם כמה שיותר אנשים גם כאן אצלנו בעיר המלאכים. התוצאה: ״גשרים״ ששם לו למטרה לתת לבני האדם את החלק שחסר להם בחיים. כיצד? המשיכו לקרוא.

אין כמו מראה עיניים, ולכן הגעתי למתחם של ׳גשרים׳ שנמצא על רחוב ונטורה המרכזי בטרזנה. ישבתי לשיחה עם דנינו ולוי והם מצדם פתחו הכל – ללא התייפיפויות או ניסיון למכור את עצמם. האמונה הגדולה בדרך שלהם הייתה ברורה כבר מהרגע הראשון ולכל אורך המפגשים והשיחות שלנו.

לומדים לדבר מהלב. זו נקודת המוצא של ׳גשרים׳. לכל אדם יש את הלב שלו כמו גם היכולת לרפא את עצמו. החוויה של העבודה עם ׳גשרים׳ מרגישה כאילו אתה באיבוד שליטה עצמית, כיוון שהיא מלווה בתחושה שעליך להתמסר בצורה חזקה, לחלוק המון ולהיפתח. דנה מרגיעה אותי: ״בסופו של דבר התנועות הללו הן תנועות שנבנות בך ואתה לוקח אותן הלאה למסע החיים שלך. בקצה השביל אתה מתמסר לאמת שלך ולמקום שבך ואתה לומד לתת אמון מבפנים. כך אתה תתחיל לרפא את העולם הפנימי שלך ולשנות את השורשים שסביבך"

יהודה, מדוע אנשים מגיעים ׳לגשרים?

״מהמון סיבות. אנשים מגיעים ל׳גשרים׳ בגלל שיש להם כאב לב, או התמודדות לא פשוטה. בעיה בשלום בית או בעיה עם הילדים. לפעמים גם מחלה או חרדות בנושא מסויים מביאות אותם לפה, ואז הם מבינים שכל אחד צריך את הדרך הזאת. הנקודה הזו מכאיבה לך מספיק שאתה מבין שאתה רוצה להיות בקשר עם עצמך. ללב אין גיל והוא לא חובש כיפה. אתה יכול לראות ב-TARGET ילד בן שלוש ואישה בת 40 שמתנהגים באותה צורה ברגע שהם לא קיבלו מה שהם רוצים. היא רבה עם המוכרת והילד נשכב על הרצפה וצועק".

דנה: ״לפעמים אלו גם לא בעיות גדולות, לא תמיד יש סיפורים קורעי לב. ילד יכול לחוות נטישה כשאמא שלו שמה אותו בכיסא התינוק ברכב ולא מתייחסת אליו כי היא צריכה לנהוג. לפעמים זה גם כאב שנובע מבעיות לכאורה קטנות. כל אחד סוחב את הכאבים הללו בלי שהוא שם לב".

הצטרפתי לאחד מהשיעורים של יום שני בערב. השיעורים מחולקים לנשים וגברים. החלוקה די ברורה: דנה אחראית על שיעורי הנשים ושיעורים הגברים מתקיימים בניצוחו של דנינו. אין לארגון אופי דתי, וחתך המשתתפים בו מגוון מאד, נע בין חילונים דתיים ומסורתיים.

במתחם המרווח ישבו דמויות שונות מהקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס. חלקם מוכרים בעיר, רבים מנהלים קריירה מצליחה וחיים נורמטיביים לגמרי, אך משבר בזוגיות או במערכת היחסים עם ילדיהם, או תחושה שאיבדו כיוון במירוץ החיים המטורף הביא אותם לסדנאות של ׳גשרים׳. צפיתי בהם נחשפים, פותחים את הלב, זועקים ואפילו דומעים. מן תהליך התנקות וירידה לעומק כדי לטפל בעצמם מהשורש. תחושת הביחד של הקבוצה הישראלית הייתה משהו שלא ניתן להתעלם ממנה. כולם העידו בפני שהשיטה של ׳גשרים׳ שינתה את חייהם. גם אתר הארגון מגולל עדויות רבות של תלמידים על העזרה הגדולה והשינוי העצום שהביא ׳גשרים׳ לחייהם.

אז מהי הדרך של ׳גשרים׳ וכיצד היא יכולה לסייע לכם? האמת שזה מסע. דרך שצריך לצעוד בה כדי להבין. זו הסיבה שהסלוגן שלהם חוזר על עצמו כמו מנטרה: תבוא. תרגיש. תבין. ובכל זאת, אם אצטרך לשרטט עבורכם את ׳מפת הדרכים׳ שלהם אמליץ להתחיל בשיעורי ניסיון של כמה מפגשים. הם חיוניים מאוד מפני שהשפה בה מדברים שם היא מאוד חדשה: שפה של רגש ולא של שכל. המטרה היא לגרום לכם להתחיל להפעיל את המקום של הרגש, תהליך שעשוי לקחת שבועות ארוכים.

יהודה: ״אפשר לדמות את זה ללידה של תינוק. בן אדם קודם כל מתחיל לקבל את עצמו. הוא נמצא במקום של הכלה ומוכן להסתכל על הדברים בלי שפיטה ולבדוק את האמת. בלי האמת לא תגיע לכלום".

היה מרתק לשמוע מדנינו כיצד את השינוי הראשוני והחיובי ניתן לראות כבר על פניהם של התלמידים. ״אנשים שעברו אצלנו את התהליך סיפרו שקרובי משפחה או אנשים שלא ראו הרבה זמן אמרו להם שמשהו השתנה להם בפנים. לא בכדי, פנים הם בלשון פנימה וכל מה שעובר עלינו בחיים מופיע על הפנים שלנו. הפנים הן נקודת האמת שזורחת בבן האדם, אצלנו אנשים הופכים להיות יפים יותר בלי שינויים של איפור או בוטוקס. החברה כאן (בלוס אנג׳לס) מתעסקת המון ביופי מקטלגים מה יפה ומה לא, אבל היופי עצמו זה אור ולא דבר חיצוני, הכל נמצא בפנים שלנו. כשאנשים שמשקרים לעצמם או לאחרים ניתן לחוש זאת בפנים שלהם. ברגע שאני לא מתעמת עם מה שבאמת קורה לי אני מתרחק קודם כל מעצמי. אם יש בתוכך הסתרה היא תפגוש אותך הרבה בחיים, ואז נקודה במציאות שלך לא נפתחת. למה, כי דאגת להסתיר מבפנים, הפנים משתנות כשאתה מסתיר משהו וכאשר אתה מפסיק להסתיר. אם נצלם את התלמידים שלנו בשיעור הראשון ותמונה נוספת שנה לאחר מכן, נוכל לראות איך הפנים שלהם ממש משתנות".

׳בגשרים׳ אנשים עושים דרך. כזו שמובילה אותם לבצע שינויים בחייהם, למצוא את האמת הפנימית שלהם שתעזור להם לפתור בעיות בכל תחום בחיים ולהתמודד עם כל אתגר. התהליך נעשה גם בשיעורים קבוצתיים וגם בתמיכה אחד על אחד. מה שנדרש מהתלמידים הוא להיפתח לגמרי ולהיות מוכנים לצאת למסע חדש. לשכוח את המוח ולהפעיל את הלב, לחשוב איתו ולהיות נכונים לעשות שינוי. קל להתחבר לתובנות של דנינו, אולי מכיוון שחלק גדול מהם מגיע מהמקורות היהודים, כך שהכל מרגיש מוכר.

ההסבר והצורך בשינוי, מסביר דנינו, נמצא גם אצלנו במקורות היהודים ונותן

לדוגמא את המשפט המפורסם: ַוֹ יּאֶ מר יְ הוָ ֶה אלַ אְ בָ רםֶ לךְְ לךֵָ מַ אְ רצְ ךָ ִוּממּ ַוֹ לְ ְד ּתךָ ִוּמֵ בּ יתָ אִ ביךָ ֶאל ָָהאֶ רץ ֲאֶ ׁשר ַאְ ֶראךָּ . סדר הפעולות הללו אינו נכון מפני שכאשר אנו עוזבים משהו אנחנו יוצאים מהקרוב אל הרחוק: ״ככה לא מדברים, הרי אתה קודם כל עוזב את הבית, אחרי זה את השכונה, לאחר מכן את העיר או את המדינה. כלומר יש דרך לצאת. מה פתאום באה התורה, זו שאנחנו רוצים לומר שהיא איננה טועה אף פעם והופכת את כל הסדר? חכמים אומרים שלא מדובר פה ביציאת הגוף אלא מדובר ביציאת הנפש מההרגלים שלה: קודם כל אני עוזב את המגזר הכללי שלי את החברה, אחרי זה אני עוזב את המגזר הפרטי שלי את המשפחה, העזיבה היא חיצונית פנימית. הקב"ה בא לאברהם ואומר לו 75 שנה עשית עבודה יפה, שיחקת אותה. עכשיו אתה רוצה את האמת זה סיפור אחר לגמרי, אתה צריך לעזוב את הכל, ושולח אותו למסע שבו גם משנה לו את שמו, ככתוב: ולֹא יִָ ֵּקרא עוֹ ד ֶאת ִׁשְ מךָ ַאְ בָ רם, ומעניק לו את השם אברהם- כלומר אב המון. אברהם יהפוך להיות מישהו אחר ברגע שימצא את המהות של העצמי שלו. אז הנה אתה רואה בשתי מילים את התהליך שנדרש לשינוי. זה מופיע בתורה, זו לא פרשנות שלי, קודמיי אמרו זאת ואני בסה"כ משתמש במה שנאמר".

במהלך השיחה דנה מדגימה מהמקורות היהודים את סיפור שיעקב שירד למצרים, ועל האנאלוגיה של מצרים בנפש שלנו: ״מצרים מסמלת את המקום הצר בנפש שלנו שעלינו להגיע אליו כדי להכיר את עצמנו טוב יותר ולהפוך לאנשים יותר מאושרים. בדיוק כמו שיעקב היה צריך לרדת מצרימה כדי להפוך להיות גוי גדול ומצליח. אם אנשים בחוץ מחפשים כל היום להיות יפים, מאושרים ושמחים הם בעצם מפספסים את מסע החיים שלהם. רבי נחמן אומר שרק מאחורי הכאב מסתתרת הדעת. זאת אומרת רק כשתסכים לרדת למקומות הקשים שיש בך ולראות את האמת שמסתדרת שם או את הרגשות ואת מה שיש שם אז משם תוכל לקבל דעת אמיתית ולגדול".

שיחות רבות עם תלמידים בקבוצות חשפו בפני את הסיוע העמוק של ׳גשרים׳ לאנשים רבים בקהילה הישראלית. בשיעור בו נכחתי התכנסו למעלה מ- 20 גברים שבאו קודם כל לחלוק לשתף ולצעוק את הבעיות שלהם ואת כל מה שכואב. מהעבר השני על מסך הגדול ניצב יהודה דנינו, שקם בשעת בוקר מוקדמת מוכן מוזמן להקשיב, לכוון ולהרביץ בהם את תורתו, כשבמרכזה הוא מעודד אותם להיפתח ולנסות ולהגיע לשורשם של בעיות. עדויות של תלמידים רבים, שמספרים כיצד השיעורים של ׳גשרים׳ שינו את חייהם לטובה ואף הצילו אותם המשיכו לזרום אליי לכל אורך הכנת הכתבה. ביניהם סיפור על אישה בשנות ה-50 לחייה שבמשך 14 שנה הייתה מטופלת אצל פסיכולוגים רבים וצרכה כדורים חזקים נגד דיכאון וחרדות. לפני שנתיים הצטרפה ל׳גשרים׳ עשתה איתם את כל הדרך – שיעורים בקבוצות, תמיכה אחת על אחת עם דנה, התבודדויות, עד שלבסוף חייה השתנו פלאים. היא אינה זקוקה יותר לטיפול פסיכולוגי וכבר שנה שאינה לוקחת כדורים.

כמה זמן נמשך תהליך הלמידה ב׳גשרים׳? 

דנינו: ״כל אחד מחליט עבור עצמו. אם באת במטרה לתקן משהו ואתה מרגיש אחרי תקופה שתיקנת ומספיק לך זה בסדר, אם יש עוד מקומות בנפש שאתה רוצה לתקן אז אנחנו פה. הכאב של אנשים הוא אותו כאב, אני חושב שדווקא פה בארצות הברית יש צורך יותר גדול, כי אחת הסיבות שאנשים עזבו את הארץ הן בגלל בעיות מסויימות בבית או במישורים מסוימים בחיים עד שהם לא יכלו לשאת את הבעיות הללו וברחו לחו״ל. כל אחד עם הסיפור שלו".

ב׳גשרים׳ לא באים לתת לכם עצות אלא להראות מה מתרחש בתוך עולמכם הפנימי דרך שיקוף, דרך שאלות. אין שיפוט של טוב או לא טוב, אמת או שקר. זה מה שעובר עליך. אחד הכלים החזקים אותם יצא לי להכיר במערכת הלימודים של ׳גשרים׳ הוא ההתבודדות במהלכה התלמידים יוצאים לטבע לשעת התבודדות להיות עם עצמם ולהתחבר לנפש ולאני הפנימי שלהם. דנינו: ״בהתבודדות אני מאפשר לעצמי להיות אני כדי להתנתק מהדמות של המורה. בסוף יום אני עולה על הר, פה ברסידה, ומתבודד שעה. זה מאפשר לי להיות יהודה והילד שבתוכי. זה כמו מקלחת שמטהרת אותי מכל היום ועוזרת להמשיך הלאה".

יהודה, אתה עומד מאחורי השיטה של ׳גשרים. איך הגעת למסקנה שזה מה שאתה רוצה לעשות? 

״ב-2002 כאשר מגדלי התאומים נפלו גם הישיבה בה למדתי נסגרה. החלטתי שאני רוצה לעזור לאנשים לאסוף כספים, לחלק ולפרגן לכל העולם. אני בן למשפחה שלא חסר בה וכסף זה לא משהו ששאפתי אליו. אני יותר בעניין של לחלק, אני אוהב לתת. התחלתי עם המון חסד ואחרי כמה שנים משהו נתקע בי, ראיתי שאני לא מסוגל לעשות חסד או ללמד והתחלתי לשאול עצמי ׳מה קרה׳, איך ׳משאית חסד׳ תוקעת אותי. במשך שנים נפלתי מאוד חזק מבחינה רגשית, אבל לא הכרתי מושגים של דיכאון ובכל זאת ידעתי שמשהו קרה לי ולא ידעתי מה זה. הלכתי ליער והתחלתי לדבר עם עצמי ולשאול כל מיני שאלות ולחפש תשובות.

״מישהו שאל אותי מה אתה מרגיש? הבנתי שאני לא יודע מה שאני מרגיש, הבנתי שאני תקוע כי כל הרגשות שלי מודחקים
אבל זה בדיעבד. ביליתי המון שנים ביער של כתיבה, של דרישה. הייתי הולך לסדנאות וקורא כל ספר ששואל שאלות רגשיות, וכך עם התהליך פגשתי אנשים שרוצים לעזור לעצמם. דרך המקומות שעברתי בהם החלטתי שאני רוצה לעזור לאנשים לעבוד על עצמם, אני לא מלמד, אני עוזר. אני לא מבזבז זמן בלשים פלסטרים על בעיות של אנשים או לצבוע להם את החיים, אלא לעבוד איתם על ההכרה בבעיות שלהם".

אתם גם עובדים עם ילדים.

דנינו: ״כן, לפעמים אנחנו יושבים עם הילדים בשיעורים ואני שואל אותם ׳מה אתם מרגישים כשאבא ואמא רבים?׳ הם פתוחים כמו ספר ומגלים לך הכל, ואתה שומע תשובות כמו: אני נלחץ, אני מפחד שאמא תעזוב את הבית. אני שואל הילדים מה הם עושים, והם מספרי שהם רוצים להיות ילדים יותר טובים. אז אנחנו כותבים את התחושות והמחשבות של הילדים ושולחים אותם להורים שלהם. אנחנו למעשה אומרים להורים: הנה, תראו מה קורה בעולם של הילדים שלכם. תבינו עד כמה אתם לא מודעים בכלל לעולם שלהם ולאיך המריבות בינכם משפיעות עליהם. אתה רואה את השינוי בקשר בין ההורים לילדים: הוא הופך להיות יותר מכיל, פחות מעניש, יש אמפטיה, עולם שלם נבנה פה. ויש את הסיפוק שדור שלם של ילדים נראה אחרת".

יש הרבה חסד בפעילות שלכם.

דנינו: ״בהחלט. רק לאחרונה עבדנו עם אישה שהייתה מפורקת פיננסית וכך גם בחייה האישיים. היא הרוויחה בקושי 3000 דולר בחודש ולא הצליחה לשלם חשבונות ובנוסף לכך בעלה היה אלים כלפיה. עבדנו איתה במשך שנתיים, היא פרסה כנפיים והיום היא בעלת חברה רצינית בקליפורניה.

״היו לנו תלמידים שהיו מפורקים פיננסית ותוך שנה שנתיים הם נמצאים במקום אחר. לחסד הישן חזרתי ממקום אחר, במהלך השנה וכשמגיעים החגים אנחנו מגייסים כספים ושולחים לארץ למשפחות מרובות ילדים. עוזרים לאנשים להתחתן, לקיים בר מצוות ולמלא חוסרים למשפחות. הפעם אנחנו מתעסקים בחסד מיוחד, הכספים הולכים לאנשים שבאמת צריכים והם מקבלים מתוך רצון גדול לתת את הכי טוב שיש. זה שפע שהם לא מכירים וזה פועל חזק, זה מורגש".

מלבד השיעורים השבועיים שמתקיימים במרכז ׳גשרים׳ הם מקיימים גם תמיכה אחד על אחד כמו גם שיעורים לילדים ובני נוער, שיעור אינטרנטי אחת לחודש, שיעור אפטר סקול ושיעור בחינוך ילדים בגנים, בתי ספר וחוגי בית. הארגון נמצא בתהליך גדילה משמעותי ושואף להגיע ולעזור לכמה שיותר אנשים. בחודש הקרוב ייפתחו שיעורים וקבוצות נוספות גם באזור העיר של לוס אנג׳לס. ובימים אלו ׳גשרים׳ מעניקים 2 שיעורי היכרות ללא תשלום! הזדמנות נפלאה לבוא, להרגיש ולהבין

ליצירת קשר:
www.gsharim.org 818-224-8979
הכתובת:
19545 ventura Blvs #102 Tarazana CA 91356

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות