fbpx
Connect with us

Featured

"לכבות את הרעשים החיצוניים"

Published

on

"להיות מדריכת פילאטיס זה הרבה מעבר לרמה הגופנית. אני תמיד מדרבנת את הלקוחות שלי לקחת שעה לעצמן. לפנק את עצמן ולדאוג לגופן " * כדאי לכן ליצור קשר עם ליאת-  מאמנת פילאטיס ומדריכה לחיים בריאים, מספקים ומלאי משמעות

בחיים יש סביבנו המון רעשי רקע. הסביבה, המשפחה, מקום העבודה, אך בעיקר הרעשים שנמצאים אצלנו בראש הנובעים מפחדים, חוסר ביטחון או אנשים רעילים. תקראו לזה איך שאתם רוצים, זה לא הכי משנה, השאלה: אם אתם נותנים להם מקום והם אלו שמנהלים אותכם? או שאתם אחראים על החיים שלכם ואף אדם, גם אם הוא הקרוב ביותר אליכם- ייקח מכם את הזכות הבסיסית בחיים – להיות מאושרים, מסופקים ובעלי דעה עצמאית.

‎זהו סיפור על אישה חזקה, שכנגד כל הסיכויים קמה והלכה. עשתה מעשה ודאגה בראש ובראשונה לעצמה ושלושת בנותיה. בין השורות שזורים הסיפורים, איך ליאת שמה את חייה הקודמים מאחור, אך גם ובעיקר איך ליאת מאמנת את לקוחותיה איך לא להקשיב לרעשים של החיים. לקום בכל בוקר ולעשות בחירות נכונות ובריאות בתזונה ובעיקר לחיות חיים מאוזנים ומלאי משמעות.

‎בגיל צעיר, עברה ליאת לסן דייגו והתחילה את המסלול הרגיל של צעירים ישראלים: עבודות בקניונים ומכירת מוצרי טיפוח. כנערה עם משקל עודף שלמדה לחיות עם הערות, שיפוט ותחושת אי מסוגלות ושרק אוכל מרגיע אותה, הרגישה ליאת שהיא רוצה לעשות שינוי. אבל לא עוד דיאטת כאסח או אימונים מטורפים. היא רצתה ללמוד ולהבין באמת איך הגוף שלנו עובד מבפנים. ברמה הפיזית והנפשית.

צילום: אדוה ריקלין

ליאת הגיעה לשיא מבחינת משקל והבינה שעליה לעשות מעשה. לקחת אחריות על חייה. ‎היא החלה ללמוד תזונה הוליסטית והרגישה שמצאה את ייעודה בחיים, קודם כל עבור עצמה.

‎הקילוגרמים ירדו, תחושת הרווחה והסיפוק עלו ובעיקר ביטחון ואהבה עצמית היו חבריה החדשים. "למדתי לנהל אורח חיים בריא ומאוזן כזה שגורם לי להרגיש מאושרת, שבעה ובעיקר חיונית ומלאת אנרגיות".

‎מעניין שדווקא באמריקה, בתרבות השפע, בה האיכות ירודה והגדלים של המנות והמשקאות הופכים אותה לאומה הכי שמנה בעולם –  דווקא כאן ליאת מצאה את הסנטר שלה; מן הסתם עניין של בגרות ובשלות.

‎לאחר ארבע שנים הרגישה ליאת שהיא רוצה להישאר לגור באמריקה ולהכיר את בעלה לעתיד. היא ארזה את חפציה ועברה לעיר המלאכים. "בימים ההם לא הייתה קהילה גדולה של ישראלים בסן דייגו וכמובן שרציתי להכיר בן זוג ישראלי. בדיעבד מטורף לחשוב שעשיתי מאמץ כזה כדי לעבור את השנים הקשות של חיי. אבל להכל יש סיבה ומשמעות. זה מה שהייתי צריכה לעבור".

‎כשאני שואלת את ליאת למה היא מתכוונת? היא מעדיפה לעבור נושא ולהגיד שהכל לטובה. אני כמובן לא לוחצת.

‎לאחר שנה ליאת ובעלה לשעבר הכירו, יצאו שמונה חודשים וטסו לישראל להתחתן כדת וכדין וחגגו עם משפחה וחברים. ‎בחופשה, במהלך הליכה בים, פתאום הבינה ליאת, כמו הארה רוחנית שבזה היא רוצה להתעסק. היא רוצה לעזור לנשים אחרות להרגיש מסופקות ומרוצות מגופן, בעזרת בריאות מיטיבה וכלים לחיים. ‎רק בעוד כמה שנים תדע כמה גדולה ההחלטה הזאת הייתה עבורה. לתת השראה לנשים.

‎כך הפכה ליאת את תהליך חייה למקצוע והחלה ללמוד להיות מדריכה לפילאטיס. "לימודים תמיד ריתקו אותי ובעיקר חקירת גוף האדם. בחרתי להעמיק בפילאטיס כי זאת עבודה מאוד פנימית. השרירים הקטנים שעובדים, שכבות עמוקות בגוף והנשימות. אלו אמנם תהליכים פיזיולוגיים אבל הרגשתי קשר ישיר גם לנפש. השכבות שאנו יכולים להוריד מעצמנו ברמה הפיזית והמטאפורית הן עצומות ומשנות חיים. אני תמיד מנחה את הלקוחות שלי לנקות להוריד ולשחרר שכבות שלא משרתות אותנו יותר".

‎בזמן הלימודים גילתה ליאת שהיא בהריון, ועקב כך היא למדה איך נשים בהריון צריכות לזוז ולנוע. כל השינויים וההתאמות שהייתה צריכה לעשות עבור עצמה, הפכו אותה למורה מומחית לנשים בהריון בהמשך.

‎הגארג' בבית הפך להיות סטודיו אינטימי, אימונים אחד על אחד. קורת גג לגוף ולנפש: ‎"מאימונים על מזרן, לאט לאט קניתי עוד ועוד מכשירים עד שהמקום הפך להיות 'פול אקוויטמנט'. בין הנקות, החתלות ועוד הריון, התחלתי לקבל גם נשים שלא בהריון ורציתי להרחיב ולהגדיל את הסטודיו. הלקוחות היו מרוצות מהתוצאות והשינוי שהן עוברות  ובעזרת עצה של חברה טובה, התחלתי לקבל קבוצות נשים, לעיצוב חיטוב והרזיה. אני לא דיאטנית ולא נותנת תפריטים של אסור ומותר. אני מאמינה באיזון, בחירות נכונות ותודעת שפע. מותר לנו לאכול הכל".

‎אבל ככל שההצלחה של העסק והעיסוק האישי שלה גדלו ושיגשגו, כך הדרדרו החיים האישיים בבית. ‎"ככל שעברו הימים התחלתי להבין שאני לא נמצאת בזוגיות בריאה. אני לא באה בהאשמות לאף אחד אבל רציתי לעשות בחירות נכונות יותר לי ולבנותיי. ‎זה התחיל לאט ובהדרגה, זה לא משהו שקורה ביום אחד, וכן, גם לי לקח זמן להבין שאני נמצאת במקום שאני לא רוצה להישאר בו. רציתי לצמוח והבנתי שהייתי במקום שלא מאפשר לי להתפתח. רציתי שבנותיי יגדלו ויתחנכו לזוגיות בריאה ואוהבת. שידעו שצריך ליצור את מה שאנחנו באמת רוצים בחיים ולא להתפשר.

"‎אבי נפטר בפתאומיות, מה שעזר לי להבין עוד יותר שזמננו יקר וקצוב ועלינו לפעמים לעשות החלטות משמעותיות וקשות שמשפיעות על כל הסביבה כי אף אחד לא באמת מתחתן כדי להתגרש. כשבונים משפחה, רוצים לראות את כולם שמחים ומאושרים. לצערי הרב הרבה נשים חיות עם אלימות שקטה בבית, מבחוץ הכל נראה בסדר ובפנים יש פחד, בריונות וחוסר יציבות כמו פצצה מתקתקת. את אף פעם לא יודעת מה באמת עומד להתרחש.

"עקב המקרה של שירה איסקוב הבנתי שזה יכול לקרות לכל אחת ואחת כי אנשים חושבים שאם אין סימן כחול אז המכה לא כואבת.  וכמו שאמרתי אף אחד לא מתחתן בשביל להתגרש. כמה ימים לאחר שהחלטתי לעזוב, גיליתי שאני בהריון שוב. כמובן שהכי קל להישאר ולא לעשות שינויים ומעברים חדים, אבל אני ראיתי זאת כהזמנות וסימן מהיקום שעלי לקום וללכת. לבחור בחיים.

"‎עם המון התחייבויות, אחריות עסקית, חשבונות, שתי בנות קטנטנות ועוד אחת בבטן איך ממשיכים מכאן? או יותר נכון איך מתחילים? ‎נלחמתי, שרדתי ולא הבטתי לאחור.

"היו ימים קשים, הרבה דמעות והשתוללות של הורמונים. אף פעם לא הכרתי את התחושה של עצב ובדידות כמו באותה תקופה, הרגשתי שאני לבד נלחמת מול צבא שלם. אבל מייד נזכרתי שהרגשתי בודדה ועצובה לא פחות כשהייתי בזוגיות.

עברתי התמודדות לא פשוטה מול עורכי דין ובתי משפט, ובנוסף הבנות בבית בלי מסגרת בגלל הקורונה.  חברה לימדה אותי פעם שגם הזרעים ששמים באדמה חייבים להירקב לפני שהם צומחים. ומפה התחלתי לצמוח! 

‎הסיפורים שלך ממש שזורים אחד בשני.

"‎לאורך כל הדרך בחרתי להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהודות כל יום על מה שיש לי. כמאמנת פילאטיס ומדריכה של עשרות מתאמנות אני מאמינה ביכולות הפנימיים שקיימים בתוכנו. ‎העקרונות האלו הם אלו שעזרו לי ועוזרים לי עד היום.

‎הכוחות הפנימיים שיוצאים מאיתנו החוצה, הם אלו שהופכים את הנפש שלנו לחזקה יותר, בגוף חזק יותר וכשכל זה קורה המחשבה מתחזקת. אני בחרתי בחיים ואני מזמינה את כולם לעשות כך גם. ‎אני מודה על היכולת  להביא את העוצמה הזאת לסטודיו שלי ולראות את המתאמנות שלי כנשים חזקות שמאמינות בעצמן ובמטרות שלהן.

מאיפה שאבת את כל כוחות הנפש האלה לקדם את העסק שלך ולא רק את חייך הפרטיים? 

"‎מעולם לא הייתי קורבן של הסיטואציה וכל הזמן הייתי צריכה להמציא את עצמי מחדש. לצאת מהקופסא ולהיות יצירתית. ‎במשך תקופה ארוכה חיפשתי מקום לפתוח סטודיו. במקום ניטרלי, עם מספיק מרחב לכל החלומות שלי. כשהגיעה השעה – המקום פשוט הופיע וצעק את השם שלי עליו. ומאז אני שם. מיקום מיוחד ויוצא דופן בקניון של שרמן אוקס. מקום עם המון אנרגיות טובות.

‎"לקוחות שמתחילות להתאמן אצלי לא עוזבות. זה הרבה יותר מעבר ללהרזות, זו באמת דרך חיים. ‎מלבד שיעורי המזרן ופילאטיס מכשירים יש לי שתי מכונות חדשניות בסטודיו שממש עוזרות בתהליך החיטוב. אני גאה להחזיק את החידושים בתחום, לעזור ליותר ויותר נשים להגיע ליעדים שלהן ובעיקר לשרוף קלוריות בדרך מהנה ומספקת.

"‎זהו אימון קרדיו מטורף שרבים כבר התאהבו בו infrared bikes -‎ – אימון חדשני מסוגו המשלב טכנולוגיה שעובדת עם אינפרא אדום ב-117 מעלות. או במצב הקפאה של מינוס 30 מעלות. עם מנורות קולגן שאחראיות על הפחתת סימני מתיחה וצלוליטיס.

"‎בזמן שמזיעים הגוף פולט את כל הרעלים, שורף קלוריות, ממצק את העור ומחדש אותו. ‎האימון מתבצע בשכיבה וכך אין לחץ על הגב התחתון והמפרקים. ‎מיד אחרי האימון נכנסים למכונה שעושה עיסוי לימפתי, שמפרק תאי שומן עקשניים. ‎השילוב בין שתי המכונות נותן תוצאות מטורפות".

נשמע שיש בסטודיו גישה לחיים. הרבה מעבר ללשרוף קלוריות.

"בתור מדריכה אני מאמנת נשים על בסיס יומיומי כמה שעות ביום, וכמו שאמרתי, להיות מדריכה פילאטיס זה הרבה מעבר לרמה הגופנית. אני תמיד מדרבנת את הלקוחות שלי לקחת שעה לעצמן. לפנק את עצמן ולדאוג לגופן.

"החיים מלאים מטלות ואפילו תירוצים למה אין זמן וכוח, אבל ההגעה לסטודיו היא הרבה מעבר להיות בכושר. היא המתנה שאת נותנת לעצמך בכל יום מחדש. השעה שאת מקדישה עבורך – מעבר לאחריות, לילדים, לעסק, ניקיונות ובישולים. זמן שהוא נטו עבור עצמך ולטובת הבריאות הנפשית והפיזית שלך".

‎ מהי ההשראה שהיית רוצה להעביר הלאה לנשים אחרות?

‎"כולנו לביאות וכולנו יכולות הכל. בתור נשים בעולם המערבי יש לנו המון כובעים. להיות אמא, להיות אשת איש, להיות קרייריסטית וכמובן פשוט להיות אנחנו. זאת עבודה קשה לג'נגל בין כל הכובעים אבל היא משתלמת ומספקת. כל אחת יכולה לצאת לדרך עצמאית ואני ממש תומכת בכולן לעשות זאת.

"‎ותמיד להסתכל על חצי כוס המלאה ולהאמין לטוב. הכל אפשרי. ‎אני עכשיו בזוגיות בריאה ומטיבה כי בחרתי בעצמי. בחרתי להרגיש ראויה ולקחתי את הכוח לידיים שלי. אני עצמאית וחזקה והחיים הקודמים שלי רק חיזקו אותי והביאו אותי למי שאני היום".

‎מה המוטו שלך בחיים?

"אף פעם לא מאוחר להתחיל מחדש! ומי שרטוב – כבר לא צריך לפחד מהגשם. לשים את הקושי מאחורינו ולצאת לדרך חדשה. לקחת הכל בפרופורציות ולהודות על מה שיש ועל מה שאין. ולהאמין שהכל לטובה". 

310-938-0707

Instagram: lia_pilates81

Liapilates@icloud.com

Fashion Square Mall: 14006 Rivrtside Dr. 

Ste 122, Sherman Oaks

Featured

ערב הנאום לאומה: שני שליש מהדמוקרטים לא תומכים בכהונה שנייה של הנשיא ביידן; מכה פיננסית קשה לטראמפ 

Published

on

רוב הדמוקרטים בארה"ב חושבים כעת שקדנציה אחת מספיקה לנשיא ג'ו ביידן, למרות כוונותיו העקשניות להיבחר מחדש ב-2024. כך עולה מסקר חדש של ה-Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research, שמראה שרק 37% מהדמוקרטים אומרים שהם רוצים שהוא ישלים כהונה שנייה, ירידה מ-52 האחוזים בשבועות שלפני בחירות אמצע הקדנציה בשנה שעברה.

בעוד שביידן הכריע את ניצחונותיו בחקיקה ויכולתו למשול, הסקר מצביע על כך שיחסית מעט מאזרחי ארה"ב נותנים לו ציונים גבוהים בשניהם. ראיונות המשך עם משתתפים בסקר מצביעים על כך שרבים מאמינים שגילו של בן ה-80 הוא נטל, כאשר אנשים מתמקדים בשיעול שלו, בהליכתו, בצרת הדיבור שלו ובאפשרות שהעבודה המלחיצה ביותר בעולם תתאים יותר למישהו צעיר יותר. "אני, בכנות, חושבת שהוא יהיה מבוגר מדי", אמרה שרה אוברמן, בת 37, דמוקרטית שעובדת בחינוך בראלי, צפון קרוליינה. "נעדיף מישהו צעיר יותר במשרד הנשיא".

כשהנשיא ייתן את נאום מצב האומה שלו, יש לו הזדמנות להתמודד עם ספקות בסיסיים לגבי כשירותו למשול. ביידן נשען בעבר בכבדות על הרקורד שלו כדי לומר שהוא יותר מאשר עומד במשימה. כשנשאל אם הוא יכול להתמודד עם תחומי האחריות של המשרד בגילו, הנשיא הגיב לעתים קרובות כאילו הוא מוכן להתערב על כך: "תראה אותי".

מועמדים דמוקרטיים הצליחו יותר מהצפוי בבחירות אמצע הקדנציה של 2022. המפלגה הדמוקרטית הרחיבה את שליטתה בסנאט במושב אחד ואיבדה בקושי את הרוב בבית הנבחרים למרות שההיסטוריה הראתה שיהיה גל רפובליקני.

בסך הכל, 41% מרוצים מתפקודו של ביידן כנשיא, כך עולה מהסקר, בדומה לרייטינג בסוף השנה שעברה. רוב הדמוקרטים עדיין מרוצים ממה שביידן עושה כנשיא, אך התיאבון שלהם למסע בחירות חוזר ירד למרות הרקורד שלו בבחירות. רק 22% מאזרחי ארה"ב בעלי זכות הצבעה אומרים שהוא צריך להתמודד שוב, ירידה מ-29 האחוזים שאמרו זאת לפני בחירות אמצע הקדנציה בשנה שעברה.

הירידה בקרב הדמוקרטים הטוענים כי ביידן צריך לרוץ שוב לנשיאות נראית מרוכזת בקרב צעירים יותר. בקרב הדמוקרטים בני 45 ומעלה, 49% אומרים שביידן צריך להתמודד מחדש, כמעט כמו 58 האחוזים שאמרו זאת באוקטובר. אבל בקרב אלה מתחת לגיל 45, 23% אומרים כעת שעליו לרוץ לבחירה מחדש, לאחר ש-45 אחוזים אמרו זאת לפני הקדנציה.

לינדה לוקווד, דמוקרטית וגמלאית מקנזס סיטי שבמדינת קנזס, אמרה שהיא לא כל כך מודאגת מהגיל של ביידן. "נראה שהוא במצב די טוב לדעתי, וזה בא מאישה בת 76", אמרה לוקווד. "ייתכן שאתה קצת יותר זהיר בירידה במדרגות ככל שאתה מזדקן, אבל אם המוח שלך עדיין עובד- זה החלק החשוב".

ביידן, כבר הנשיא המבוגר ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, נשאל באופן תדיר לגבי גילו, שכן הוא יהיה בן 86 אם ישלים שמונה שנים שלמות כנשיא. לעתים קרובות הוא עובד עד מאוחר ועומד במשך שעות. עם זאת, הוא היה דמות פוליטית לאומית במשך חצי מאה, לאחר שנבחר לראשונה לסנאט במדינת דלאוור ב-1972, והרגעים שבהם הוא מופיע אבוד על הבמה או מעד בנאומים יכולים למשוך יותר תשומת לב מאשר המדיניות שלו.

שר התחבורה פיט בוטיג'ג', בן 41, שביקש להיות המועמד הדמוקרטי לנשיאות ב-2020, הודה ב-CNN כי "טיעונים דוריים יכולים להיות חזקים. הטיעון החזק מכולם הוא תוצאות", אמר בוטיג'ג', "ואתה לא יכול להתווכח – או לפחות הייתי אומר שאתה לא יכול להתווכח עם פרצוף רציני – שזה לא דבר טוב שנוצרו 12 מיליון מקומות עבודה תחת הנשיא הזה".

מצביעים כמו רוס טראקי, עורך דין בן 35 במדינת מישיגן, מתבוננים בנשיא בזהירות. טראקי לא הצביע עבור ביידן או המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ בשנת 2020. הוא מרגיש כאילו ביידן היה האחרון בשורה של נשיאים "נמוכים". "הגיל שלו, ואולי גם החדות הנפשית שלו, הם לא איפה שהייתי רוצה שהמנהיג של המדינה יהיה", אמר טראקי. "לפעמים הוא נראה כאדם זקן שעבר את שיאו. לפעמים אני קצת מרחם על הבחור שנדחף החוצה מול קהל".

ביידן הדגיש שוב ושוב בנאומים שחיוני שהציבור יידע את כל מה שהממשל שלו עושה: ארבעה ניצחונות חקיקה גדולים עם הקלות בנגיף הקורונה, חוק התשתית הדו-מפלגתית, חוק הצ'יפים והמדע, וצעדי מס והוצאות שעוזרים לטפל בשינויי האקלים ולשפר את היכולת של מס הכנסה לאכוף את קוד המס ולעזור למשלמי המסים.

עם זאת, רק ל-13% יש אמון רב ביכולתו של ביידן להשיג יעדי מדיניות מרכזיים, שיקוף אפשרי של העובדה שכעת עליו לעבוד עם רוב רפובליקני בבית הנבחרים שרוצה לקצץ בהוצאות בתמורה להסרת סמכות ההלוואות החוקית של הממשלה. הסקר גם מראה שרק 23% מהמבוגרים בארה"ב אומרים שיש להם "מידה רבה" של אמון שביידן ינהל ביעילות את הבית הלבן. זה ירד מ-28% לפני שנה ונשאר נמוך משמעותית מ-44 אחוזים לפני שנתיים, בדיוק כשביידן נכנס לתפקיד.

גם המצביעים הרפובליקנים אינם מוכנים לתת לביידן את היתרון של הספק, ופוגעים ברייטינג שלו. ג'ון רודריגז, בן 76, תמך בטראמפ והניח שביידן רק מבצע את הצעותיהם של עוזריו. זה יוצר אתגר לנשיא שהבטיח לאחד את המדינה. "אני מאמין שהוא לא זה שמבקל את ההחלטות", אמר רודריגז, המתגורר בקאטלר ביי, פלורידה. "הוא בובה שאומרים לו לאן ללכת ומה להגיד".

אבל המכשול העיקרי עבור ביידן עשוי להיות מצביעים כמו ויקראם ג'וגלקאר, 46, שעובד בתעשיית המחשבים באוסטין, טקסס. הוא תמך בנשיא ב-2020, רק כדי לסכם את תחושותיו לגבי תקופתו של ביידן בתפקיד כ"לא משהו". "ההחלטה אם מישהו צריך להתמודד או לא אינה תלויה בי", אמר ג'וגלקר. "אני לא יודע מי יהיה בקלפי, אבל אני מקווה שזה יהיה מישהו טוב יותר מהמפלגה שלו".

מכה קשה לטראמפ: קבוצת האחים קוך לא תתמוך במירוץ שלו לבית הלבן

הקבוצה הפוליטית שהקימו האחים המיליארדרים השמרנים צ'רלס קוך ואחיו המנוח דיוויד קוך, מאותתת כי לא תתמוך בדונלד טראמפ בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקאית לקראת בחירות 2024. בקבוצה מסרו כי בכוונתם לתמוך ב"מי שיוכל להצעיד את ארצנו קדימה, ויוכל לנצח".

מזכר של עמותה שהקימו האחים קוך ב-2004, נכתב כי כדי שיהיו מנהיגים שיכולים להתגבר על "הפוליטיקה הפגומה" בוושינגטון – ולהשיג מועמדים טובים מאלה שהרפובליקאים מציגים – הקבוצה חייבת להיות מעורבת בבחירות בשלב מוקדם יותר. עמותת על היא עמותה פוליטית שפועלת למען מועמד או מפלגה.

"כדי לכתוב פרק חדש בארץ שלנו, אנחנו צריכים לפתוח דף חדש", כתבה במזכר אמילי סיידל, מנכ"לית AFP ויועצת בכירה לעמותה. "הדבר הטוב ביותר הוא שיהיה לנו ב-2025 נשיא שייצג פרק חדש. הציבור בארה"ב הראה שהוא מוכן להתקדם, ו-AFP תסייע להם לעשות זאת".

 AFP הוציאה כמעט 80 מיליון דולר על מועמדים בבחירות אמצע הקדנציה של השנה שעברה, לפי האתר OpenSecrets – כולל ב-22 בחירות מקדימות ברמה הפדרלית וכמעט 200 נוספות ברמת המדינות, לפי המזכר.

האחים קוך תמכו במשך שנים ארוכות במועמדים רפובליקאים, בהם טראמפ, אך במהלך תקופת נשיאותו של טראמפ יצאו נגד לא מעט יוזמות שלו, 

טראמפ מתכנן להתמודד בפעם השלישית על הנשיאות, אולם סקרים מראים כי רוב הבוחרים של המפלגה הרפובליקאית מעוניינים במועמד אחר – כמו מושל פלורידה רון דיסנטיס, שצפוי להכריז על כניסתו למרוץ. דיסנטיס תומך במדיניות של טראמפ, אך אין לו את המטען הפוליטי שטראמפ נושא עמו.

טראמפ הוא היחיד במפלגה הרפובליקאית שהודיע כי יתמודד על המועמדות מטעם המפלגה בבחירות לנשיאות. ניקי היילי, לשעבר מושלת דרום קרוליינה ושגרירת ארה"ב באו"ם, צפויה להכריז על התמודדותה ב-15 בפברואר. כמה מועמדים נוספים מלבד דיסנטיס שוקלים גם הם לעשות זאת.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות