לי כל גל נושא מזכרת... - שבוע ישראלי
Connect with us

צופים

לי כל גל נושא מזכרת…

Published

on

בעוד עיני תמיד צופה לציון, הנה הבכורה שלי כבר בתיכון. וכדי שלא אשכחך ירושלים, ושלא תשכח ימיני, חיפשתי דרך לשמר את הרעיון הציוני. מכתב מאמא / מאת אור-לי לביא טרייביש

גל בראל מעבירה פעולה בשבט הראל של צופי לוס אנג'לס

גל בראל מעבירה פעולה בשבט הראל של צופי לוס אנג'לס

יש רגעים בחיים, שבהם עליך להחליט החלטות גורליות; החלטות שמניעות את חייך קדימה ומשאירות מאחור לפעמים את הדברים הכי חשובים בחיים ואת האנשים הכי אהובים. לפני חמש שנים הגיע רגע שכזה לחיי. ארזתי את עצמי ואת שלושת ילדיי, עזבתי את הארץ, את הוריי, את אחיי ואת חבריי, ונסעתי בעקבות האהבה, בעקבות הבעל האמריקאי שלי, אבי ילדינו,שהחליט שהעניין סגור. הוא רצה במולדתו לגור.

מי היה מאמין, שאני זו השרה מאז 1982

 ״אֵין לִי אֶרֶץ אַחֶרֶת

גם אם אדמתי בוערת.

רק מילה בעברית חודרת

אל עורקי אל נשמתי.

בגוף כואב

בלב רעב,

כאן הוא ביתי…״

שאעזוב את הארץ ואת בירתה ירושלים.

למרות האקלים הנוח בעיר המלאכים, שנת ההתאקלמות הראשונה לא היתה קלה במיוחד. הכאב בלב היה חד. הרי שם נולדתי, שם נולדו לי ילדיי, ושם בניתי את ביתי בשתי ידיי. משהבנתי, שיש לי גם מקום אחר בעולם, ולא רק מילה בעברית חודרת אל ביתי, חשוב היה לי להגן על חלקת האלוהים שלי.

בעוד עיני תמיד צופה לציון, הנה הבכורה שלי כבר בתיכון. וכדי שלא אשכחך ירושלים, ושלא תשכח ימיני, חיפשתי דרך לשמר את הרעיון הציוני. מצאתי פיתרון גאוני, וצירפתי את בתי גל לתנועת הנוער ״הצופים״. ומי אם לא שבט הראל שיחדיר בבתי עוד אהבה לזולת ולמדינת ישראל?

תנועת הנוער ״הצופים״ היא מסגרת חינוכית לבני ישראלים המחזקת את הזהות הישראלית-יהודית והציונית. היא שומרת על קשר עם התרבות הישראלית ועם מדינת ישראל. הפעולות בתנועה מתקיימות בשפה העברית, והחניכים עוברים סמינרים מיוחדים ומשמעותיים.

מפעולה לפעולה ראיתי את השינוי שחל בבתי הבכורה. היא התחילה כחניכה, וכיום היא מדריכה. היא נכונה בכל עת לעזור לזולת, נאמנה לעמה, למולדתה ולארצה. ככל שהזמן עבר נכנס לתמונה גם גרעין ״צבר״, והצורך למלא את חובתה לארץ גבר. ניצתה בה הלהבה, ברעיון היא התאהבה, והנה היא כבר בדרכה להתגייס לצבא.

אורלי וגל. גאווה מקומית

אורלי וגל. גאווה מקומית

כן, יש רגעים בחיים, שבהם עליך להחליט החלטות גורליות. החלטות, שמניעות את חייך קדימה, ומשאירות מאחור לפעמים את הדברים הכי חשובים בחיים ואת האנשים הכי אהובים.

ילדה אהובה, אמא מלאת גאווה!

אור-לי לביא טרייביש היא אמה של גל בר-אל – תלמידה בכיתה י״ב ומדריכה את חניכי שכבת כיתות ח׳ בשבט ״הראל״ צופי לוס אנג׳לס. לפרטים נוספים על פעילות השבט אנא התקשרו לנועם אביב, רכז השבט, בטל'  310-579-7902.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כתבות נבחרות

מיטב הנוער: טל פיטלוביץ ושבט חן במפגן תמיכה בישראל

Published

on

"המראות של שני הדגלים, הישראלי והאמריקאי, מונפים אחד ליד השני ברחובות לוס אנג'לס, רק מחזקים בי את הצורך וההכרה בחובתי לשרת בצבא". טל  פיטלוביץ, מרכזת צעירה בשבט חן, צופי לוס אנג'לס בסאן פרננדו וואלי, מספרת על אנרגיות ההתלהבות של מיטב הנוער ללכת ולהפגין למען ישראל

 

כששמעתי לראשונה על המצב בארץ הרגשתי שאני חייבת לעשות משהו, ובתור ילדה שגדלה לתוך קהילה ישראלית ענקית ותומכת, ידעתי גם שאני לא היחידה. זה היה עניין של שעות ספורות עד שהקהילה החליטה על זמן ומקום – להראות את גודל תמיכתה במדינת ישראל.

למרות שבדרך כלל, כדי לקבוע דברים בשבט, צריך להודיע על כך חודשים מראש, כשהודענו על הפגנת התמיכה בישראל בבניין הפדראלי בלוס אנג'לס, ההתגייסות ללכת כשבט לא איחרה. מהר מאוד הידיעה הועברה לכל חברי השכבה הבוגרת והורי השבט ובהתלהבות רבה הוחלט להתייצב בהפגנה ההמונית ולתמוך בישראל. מעולם לא נתקלתי ברמה כזו של אנרגיות ובכזאת רוח התנדבות בין חברי השבט. 

נפגשנו בבוקר יום ראשון בשעה 11, כשעה לפני היציאה להפגנה, בכדי ללמוד מבני, מדריך השכבה שלנו, קצת רקע על השתלשלות האירועים ולעבד את הרגשות שלנו בנושא. האירוע היה אמוציונלי מאוד, ועבורי זאת הייתה חוויה בלתי נשכחת לראות, כמרכזת הצעירה של השבט, את התגייסות בני הנוער מכל רחבי לוס אנג'לס למטרה אחת – תמיכה בישראל והבעת הזדהות במדינתינו האהובה. 

תוך דקות ספורות הרגשתי את התמיכה האדירה של חברי הקבוצה במדינת ישראל ואת גאוותם להיות חלק מהעם היהודי, יחד עם כל הקהילה הגדולה שהגיעה להפגנה. בבת אחת הרגשתי, גם אני, גאווה. כבוד הוא לי להיות חלק מהקהילה המופלאה הזאת של הישראלים שגרים בלוס אנג'לס. כשעמדתי בהפגנה וראיתי את בני הנוער הבנתי שהשבט שלנו עושה עבודה מופלאה בחינוך הנוער והילדים לאהבת המולדת. גם אני אוהבת את מדינתי. המראות של שני הדגלים, הישראלי והאמריקאי, מונפים אחד ליד השני ברחובות לוס אנג'לס, רק מחזקים בי את הצורך וההכרה בחובתי לשרת בצבא.

לאחר ההפגנה, המשכנו ליום הפעילות השבועי שלנו עם חניכי השכבה הצעירה. דווקא ביום כזה (למרות שהוא היה עמוס מבחינה פיזית ורגשית), היה לנו חשוב לפגוש את החניכים הצעירים שלנו, דור ההמשך, וזאת בכדי שיוכלו לרשת מאיתנו את האהבה לזהות שלנו, לקהילה ולמדינת ישראל.   

אין לי ספק שההפגנה והחוויה אותה עברנו – מרכזים, מדריכים וחניכים מחזקת את תחושת השייכות שלנו, השכבה הבוגרת, לישראל ואחד לשני. אני שמחה שהצלחנו להתגייס כשבט ולהגיע להפגנת התמיכה בישראל.

טל פיטלוביץ, שבט חן

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

שבט הראל: יום מעשים טובים בסנטה מוניקה

Published

on

נוי חיון, לירן שחף והחניכים בחוף סנטה מוניקה

המשך לקרוא

צופים

חוויות מסמינר מרכזים צעירים בניו יורק

Published

on

כ-5 שעות טיסה, שני מרכזים צעירים מ"שבט חן", סוף שבוע אחד מלא פעילות. אנחנו בסמינר מרכזים צעירים בניו יורק. שמחתי לראות שלא רק ספיר ואני, משבט חן, על הטיסה, אלא גם מרכזים משבט הראל שבעיר ועוד משבט תפוז באורנג' קאונטי טסים איתנו לניו יורק.

במלון נפגשנו עם מרכזים משבטים אחרים מרחבי ארה"ב. אנחנו כבר מכירים ובקשר עם מרכזים שונים, בעקבות מפגשים שהיו לנו בעבר. בסמינר נפגשנו עם זהר, מרכז הנהגת הצופים. לימדו אותנו תרגילי מנהיגות, התמודדות במצבים שונים פתרון בעיות ואיך להעביר את הידע לחניכים הצעירים שבאחריותנו. השעורים נעשים בצורה מעניינת ומאתגרת: מתחילים עם משחק וממשיכים עם דיון וניתוח העניין.

תיכננו את מחנה שכב"ג שייערך בתחילת פברואר בקמפ רמה, בו נפגשים מרכזים משבטים שונים בארה"ב. נפגשנו עם ראש גרעין צבר עינב זמיר לשיחה מעניינת ואינפורמטיבית אודות האפשרויות שיש לשמיניסטים אמריקאים בני ישראלים להתגייס לצה"ל.

ספיר הזכיר לנו שזו שנה אחרונה אחרי ארבע שנות הכרות עם החבר'ה מהשבטים השונים. בשנה הבאה חלקנו ילך לאניברסיטאות שונות בארה"ב או יתגייס לצה"ל. הסמינר נתן לנו כלים להנהיג את דור ההמשך של הצופים – החניכים הצעירים שיבוא אחרינו. להנחיל לחניכים מהי מדינת ישראל שאנחנו שייכים לה גם אם אנחנו גרים כאן. המעורבות בצופים נותנת לנו שייכות למדינת ישראל, לישראליים שחיים סביבנו, מחברת את הקהילה.

סוף השבוע הסתיים כה מהר, כמו כל דבר טוב. פגישה עם 27 מרכזים מרחבי ארה"ב, שכל אחד נתן היבט שונה לגבי השבט שהוא שייך לו – היה מרתק! חזרנו עם מרץ ליישם דברים חדשים שלמדנו, חלקם בקרוב מאד – במחנה החורף של ה-16 בדצמבר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

Facebook Pagelike Widget

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות