Connect with us

ארה"ב-ישראל

"ליצמן הוא אדם נקמן ורשע"

Published

on

רגע אחרי ערב הגאלה המוצלח בלוס אנג'לס, אלי ביר, שמאושפז במצב קשה במיאמי אחרי שנדבק בקורונה, תקף בחריפות את שר הבריאות – לנוכח הסירוב לאפשר ל"איחוד הצלה" לסייע בישראל באבחון הנגיף

אלי ביר, נשיא "איחוד הצלה". מאושפז במיאמי במצב קשה 

נשיא ארגון "איחוד הצלה" אלי ביר, שנדבק בנגיף הקורונה ומאושפז במצב קשה בבית חולים במיאמי שבארה"ב, צילם בשבוע סרטון שבו תקף בחריפות מעל מיטת חוליו את שר הבריאות יעקב ליצמן – על סירובו להיעזר בשירותי 6,000 מתנדבי הארגון כדי לסייע למשרד הבריאות ולמד"א לערוך בדיקות לאבחון הנגיף. מאז צילם את הסרטון מצבו של ביר החמיר והוא כעת מורדם ומונשם. מצבו מוגדר "יציב".

בסרטון נשמע ביר מדבר בקושי, אך לצד זאת תוקף את ליצמן מדם לבו: "תדעו לכם שיש אדם בשם ליצמן שאמור להיות שר בריאות לעם ישראל. אבל הוא אדם נקמן, אדם רשע. אני מקווה מאוד שלא יהיה שר בריאות בממשלה הבאה. הבן אדם הזה כבר כמה שנים לוחם נגד איחוד הצלה. אדם חרדי, אנחנו חלק גדול מהארגון שלנו אנשים חרדים – מוקיעים את הבן אדם הזה. במקום לדאוג לעם ישראל. אני אומר את זה מתוך מיטת חוליי. כואב לי הלב שאני מדבר נגד שר בריאות. אדם רע, שכל היום מחפש נקמות. אני כבר מכיר אותו הרבה שנים".

ביר טען כי נפגש עם ליצמן לפני כמה שנים בניו יורק. "באתי לתת לו יד. פשוט התעלם וברח. אדם רע שאין לו לב טוב. אדם שדואג רק לאינטרסים האישיים שלו. אז אל דאגה. אני מבטיח לכם שהארגון ימשיך לגדול ולצמוח ולא ליצמן יחליט איפה נהיה. אנחנו נהיה הארגון הכי טוב בעולם כמו שאנחנו עכשיו".

נשיא "איחוד הצלה" הוסיף: "אני במיאמי בטיפול נמרץ מקבל פה טיפול מדהים. אני מאוד אוהב אתכם ומודה לכולכם על כל התפילות, הברכות והאהבה שאתם נותנים לי. אני מאוד אוהב אתכם. אני מודה לכולם. שלחו לי הודעות. קשה לי לדבר. אני מעריך גם את כל העבודה שלכם בימים האחרונים שאתם יוצאים עדיין מעל, 1,700 מעל 50 מוקדנים שעובדים ועוזרים לציבור בחינם. אני יודע שחלקכם כואבים את המצב הזה שאתם לא יכולים לעזור במלחמה נגד הקורונה".

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "אנו מאחלים לאלי ביר בריאות שלמה והחלמה במהרה. מד"א הוא ארגון החירום הלאומי של מדינת ישראל, ומשכך הוא הארגון היחיד המוסמך לנהל מקרי שעת חירום. יש לדחות ניסיונות להטיל דופי בפעילות מערך החירום של ישראל באמירות שווא".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

סלבס דה-לה-שמעטה

Published

on

גם גל גדות נפלה למלכודת הבצה ההוליוודית. הגיע הזמן להגיד לה ולעמיתיה – כרגע אתם ממש לא רלוונטיים

גדות (במרכז) ועמיתיה ל׳אימג׳ן׳ הווירטואלי. הניחו לנו!

"הימים האחרונים גרמו לי להרגיש מעט פילוסופית … והבנתי שכולנו בזה ביחד", היגגה גל גדות במונולוג משמים וארוך מדי שפתח את פוסט האינסטגרם הוויראלי שלה בשבוע שעבר, ובו היא ושחקנים/יות, זמרים/ות, ידוענים הוליוודיים ודוגמניות, שרים את "אימג'ן" של ג'ון לנון. את הפוסט ראו יותר מעשרה מיליון אנשים והוא קיבל יותר מ–32 אלף תגובות. בין התגובות היו אלה שהצטרפו לזו שלי,  התוהים — וואללה, מי בכלל ביקש מכם? שלא לדבר על הבחירה באחד השירים הכי דוחים מבחינה תמלילית (למרות הלחן המקסים); ג'ון לנון הודה בזמנו שמדובר על רעיון השאוב ישירות מהמניפסט הקומוניסטי. עולם ללא גבולות? אנשים ללא רכוש? אר יו קידינג מי?

הרשתות החברתיות הן מקום מורכב בימים אלה, אפילו יותר מהרגיל. יש הכל מהכל ובכמויות מוקצנות, כי כולם בבית וכולם משועממים. יש המון חדשות וכתבות ותחזיות אימים, אינסוף פייק ניוז, לצד ממים וסרטוני וידיאו הומוריסטיים. ואם זה לא מספיק, יש נחשול של אנשים המתעדים את החיים בהסגר. סלבריטאי העולם, מסתבר, מרגישים צורך לעשות זאת באופן מוגבר. אותם יצורים נעלים כלכלית, שיושבים להם באחוזות המפוארות שלהם, עם הבריכות והספא וחדרי הכושר הפרטיים, מעלים סרטונים על השעמום והאמבטיות עם שמן CBD שהם/ן עושים כדי להירגע ומסיכות הזהב שהם/ן שמים על פניהם/ן.

אותם סלבס, כותבת יעל אלבז ב"הארץ", אנשים הצמאים לתשומת לב עד כדי כך שהלכו ועשו מזה מקצוע, לא יכולים לשאת את הדממה, הבידוד ואת חוסר ההערצה של כל האנשים שמכרכרים סביבם בימים כהלכתם. לכן הם מציקים ברשתות החברתיות יותר מאי פעם. 

כפי שכתב יפה הסופר דויד גרוסמן במוסף "הארץ" בשבוע החולף, בימי קורונה אלה, שבהם אדם יושב לעשות חשבון נפש ומפענח מה חשוב בחיים, איך חיינו ייראו בעתיד ומה סדר העדיפויות הנכון שלפיו עלינו לחיות מעתה והלאה (כמו התמקדות בבריאות, אהבה למשפחה, שמירה על חברויות, ערבות הדדית, דאגה לזולת ואנושיות כללית), אנחנו מבקשים מהסלבס בארץ ובעולם — סתמו קצת. אתם בסך הכל אנשים שנראים טוב ויודעים לשחק או לשיר וזה פתאום לא נראה כל כך מרשים ומעורר הערצה.

אנחנו מבינים שאתם רוצים להרים, לשמח, לבדר. אבל עם כל הרצון לאסקפיזם ופיל גוד, אף אחד לא ביקש לשמוע את הזיופים שלכם. אתם רוצים לעשות משהו שעוזר באמת? תתרמו קצת כסף לאנשים שאין להם איך לפוצץ מזווה באוכל שיספיק לשכונה שלמה, תעלו את המודעות לקשיים של מערכת הבריאות, במיוחד באמריקה הקפיטליסטית להחריד, בה אין קופות חולים מסובסדות וביטוח רפואי עולה הון תועפות אם המעסיק לא משלם לך אותו. כאן לעשירים יש יכולת לדאוג לבריאותם ולבריאות משפחתם והעניים צריכים להילחם על כל טיפול רפואי. אבל אותם סלבס מנותקים בעיקר עסוקים באכילת הראש לכולם. ואם הם כבר נתרמים ותורמים, הם מקפידים על הדרך לקדם כמה מוצרים.

יש לקוות, כותבת אלבז, שהטלטלה הגדולה שחווה העולם תארגן מחדש את סדרי העדיפויות המעוותים שתרבות השפע הנחילה ותעשה מעין ריסטארט. הלוואי שבשוך הסערה נזכור שהגיבורים האמיתיים הראויים להערצה הם הרופאים, הרופאות ואנשי הצוותים הרפואיים שלצדם, שעובדים מסביב לשעון בטיפול בחולים. מדענים/ות, חוקרים/ות וכו' שכל מרצם ותשומת לבם במציאת חיסון לנגיף. זאת יחד עם כל הנשים והאנשים שדואגים לתפקוד העולם המתמוטט הזה ועושים זאת בלי לזייף.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות