Connect with us

Featured

ליבנו כבד: סנדרה שלס, אחות המיון שהותקפה ליד תחנת יוניון, מתה מפציעותיה ביום ראשון

Published

on

מפקחת המחוז, הילדה סוליס, הודיעה כי סנדרה שלס בת ה-70 אשר עבדה כאחות במרכז הרפואי של מחוז לוס אנג'לס, מתה מפציעותיה שנגרמו כתוצאה מתקיפה שהתרחשה בבוקר יום חמישי ליד תחנת יוניון ע"י חסר בית.

לדברי דובר המטרו, חוסה אובלדו, התקיפה אירעה בסביבות השעה 5:10 בבוקר בתחנת אוטובוס בפינה הדרום-מזרחית של סזאר צ'אבס ורחוב ויגנס.

אדם הנראה כאחד מהעוברים ושבים פנה לשלס. לפי הדיווחים, הוא סטר ודחף את שלס, שנפלה ונחבטה בראשה, ומיד לאחר מכן הובהלה לבית החולים בו עבדה כמעט 40 שנה לטיפול חירום.

ביום ראשון, שכניה של שלס חלקו את תנחומיהם לאחר שנתוודעו על מותה. היא פשוט אדם יפה, מבפנים ומבחוץ. זה כואב כל כך, רק לחשוב על מה שקרה לה." אמרה ליז אנדרסון. "אני יודעת שהיא אהבה לעזור לאנשים, היא אהבה אנשים, אני פשוט יודעת שאלו היום החיים שלה, היא עבדה כל הזמן."

בית החולים פרסם הודעה ביום  ראשון לאחר מותה, "לבנו כבד."

האיש אשר תקף את סנדרה נעצר וזוהה כקרי בל, הומלס בן 48. הוא נעצר זמן קצר לאחר האירוע בחשד לתקיפה, אך האישום שלו עודכן לחשד לרצח לאחר מותה של שלס. לפי הדיווחים יש לו עבר פלילי במספר מדינות, והערבות שלו נקבעה על 2 מיליון דולר.

המפקחת המחוזית, הילדה סוליס, שהיא גם יו"ר מועצת המנהלים של מטרו לוס אנג'לס, פרסמה הצהרה על הטרגדיה:

"אני הרוסה לגלות שסנדרה שלס, האחות של המרכז הרפואי שהותקפה בתחנת אוטובוס במטרו לפני מספר ימים, נכנעה מפציעותיה. כעובדת חיונית בחזית, היא סייעה להציל אינספור חיים לאורך המגיפה וזה אובדן קורע לב לאבד גיבורה כמותה. כיו"ר מועצת המנהלים של המטרו, אמשיך לדחוף את שיפור תוכנית הבטיחות של הנוסעים ושל הצוות על מנת שנוכל למנוע מקרים טרגיים כמו זה. אני שולחת את תנחומיי למשפחתה ולקהילת המרכז הרפואי כולו."

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות