Connect with us

ארה"ב-ישראל

ליבנות ולהיבנות בה

Published

on

כנס נדלניסט אירח בוודלנד הילס את נתי סיידוף, בעל הבית החדש של ענקית הנדל"ן מישראל 'שיכון ובינוי' • ואת תמיר כהן, יו"ר החברה ויד ימינו • "המפתח הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר: ב'שיכון ובינוי' יש צוות מצויין של מנהלים, כל אחד מהם הוא סופרסטאר" • דברים שרואים מכאן

קבוצת נדלניסט פועלות זו השנה השלישית וממשיכה לספק מפגשים מעניינים לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס. ׳עשינו עסק או לא׳ כך נקרא בתרגום חופשי מאנגלית המפגש האחרון שהציג שתי דמויות חשובות בעולם העסקים הישראלי אמריקאי של לוס אנג׳לס. נתי סיידוף, אחד מאנשי העסקים הישראלים המובילים בקליפורניה המייסד של Capital Foresight והבעלים של חברת שיכון ובינוי בישראל, חבר הבורד של ה- IAC וסגן הנשיא של ארגון Stands. סיידוף חלק את הבמה עם יד ימינו תמיר כהן, יושב הראש של שיכון ובינוי, חבר הדירקטוריון של IAC וגם פעיל בארגון הצופים בשבט חן.

יותר מ- 100 אנשי נדל״ן וקונסטרשיין, רובם חברי קבוצת ׳נדלניסט׳, הגיעו למרכז שפר בוודלנד הילס לערב המעשיר, ונהנו ממיטב המטעמים של ׳משה קייטרינג׳, שהביא עימו הפעם עמדת סושי צבעונית ומגוונת והגיש גם מנות חמות של אוכל מקסיקני, מתאבנים ושניצלים כמו שישראלים אוהבים. עוד במקום בר אלכוהול חופשי לאורך כל הערב. באדיבות הספונסרים של האירוע חברת ARIXA CAPITAL . לאחר שעה של נטוורקינג בין האורחים, נפתח הערב שהונחה על ידי ליאור יהודה, המייסד-שותף של חברת Landing 360.

העיתונאי אלעד מסורי, איש העסקים דיויד מלכה ואשת הנדל״ן עדי לויתן.

יהודה פתח המפגש באיזכור של החיל הישראלי-אמריקאי שנפצע קשה בשבוע שעבר במילוי תפקידו. לוחם בחטיבת הנח"ל, יועד זגורי, מהקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס, היה מדריך בשבט חן של הוואלי. בכתבה ששודרה בערוץ 13, תועד הביקור של הוריו החברים בקהילה ואת התמיכה שהם מקבלים מהישראלים בארץ ובאל-איי. בינהם שגב בנו של תמיר כהן) גם הוא חלק משבט חן של הצופים, שסיפר על הקירבה הגדולה אותה הוא חש לישראל ועל התוכניות שלו להתגייס גולני.

״זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לעשות כאן. לחבר את הדור הבא שלנו לישראל. זו המשמעות של ה-IAC ובשביל זה אנחנו כאן״, סיכם יהודה טרם הציג בפני הקהל את סיידוף וכהן.

תחושה של הישגיות

במהלך השיחה שנערכה קצת יותר משעה, דנו השניים בנושאים רבים. אך הנושא המרכזי בפאנל סבב מן הסתם סביב הרכישה הענקית של קבוצת סיידוף בקיץ האחרון של חברת שיכון ובינוי מידי קבוצת אריסון בסכום של יותר ממיליארד שקלים.

סרטון וידאו קצר הציג את העבודה החשובה של חברת שיכון ובינוי ברחבי ישראל בעזרת צילום רחפן שמדלג בין אזורים שונים בארץ ומסביר על פיתוחה ועל עבודות שתית והאנרגיה שמבצעת החברה.

מה גרם לך לקנות חברה ישראלית? נשאל סיידוף

סיידוף: ״אני שואל את עצמי את אותה השאלה. חבר טוב שלי אמר לי פעם ׳ישראל זה מקום טוב לבקר בו, לא לעשות עסקים׳. ישראלים, למרות שהם האנשים הטובים ביותר, הם גם מאוד טובים בלעשות צרות לאחרים. אבל אנחנו רוצים לבנות את ישראל. אתה יודע, ב-IAC וגם Stand with Us אנחנו נלחמים באירגוני ה- BDS. הם מנסים להרוס ואנחנו בונים. אנחנו רוצים להראות לאנשים שלמרות כל הקשיים, ישראל זה מקום טוב
להשקיע בו ואפשר להצליח שם.

יו״ר שיכון ובינוי תמיר כהן (מימין) עם מנחה האירוע ליאור יהודה

"יש גם תחושה של הישגיות כאשר אתה חוזר למדינה בה נולדת ועוזר לבנות אותה. אנחנו עובדים על המון פרוייקטים יוצאי דופן שיסייעו מבחינה ביטחונית. למשל מכשול גדול עם אמצעים אלקטרונים מתוחכמים וסנסורים שיורדים בעומק מאה מטר בתחתית האדמה. נציב אותו מסביב לישובים שעוטפים את עזה וכשאנחנו
נסיים שם לא יהיו יותר מנהרות טרור".

סיידוף החמיא רבות לתמיר כהן על העבודה הנפלאה שעשה בקידום עיסקת הרכישה מקבוצת אריסון, וכשנשאל איך ההרגשה להיות בעלים של חברה ציבורית השיב: ״זה דאווין. אתה אומנם מלא גאווה וזה כיף אבל הסוד הוא שיש לך מישהו כמו תמיר שטס לישראל ועושה את כל העבודה הקשה, ואז אני בא בסוף, חותם על הניירות וזוכה להיות הגיבור".

תמיר כהן, שהוא המנהל העסקי בפועל של קבוצת סיידוף ומהקיץ האחרון יושב ראש של שיכון ובנוי, סיפר על ניהול החברה הציבורית הענקית: ״זה קיבוץ של חוקים וריגולציות שבהתחלה אתה חושב שרובן מיותרות, אבל הן שם מסיבה מסויימת. המטרה שלנו היא לשמור את הכסף של הציבור בטוח. אנחנו מוודאים שאנחנו עובדים על פי הספר ולפי טובת הקהילה. אתה צריך לחשוב איך הבורסה תתנהג. כשאתה מנהל חברה ציבורית צריך לשמור על איך שאנחנו מדברים. מילים לא במקום
יכולות לפגוע באנשים ובתדמית של החברה.

"בישראל שמים דגש מיוחד על החוקים והרגולציות. אז נכון, זה אולי מקשה על עשיית עסקים או עושה את הדבר יותר איטי, אבל הכסף של הציבור בטוח יותר".

שיכון בינוי מעסיקה עשרת אלפים עובדים ו-8 חברות שעובדות תחת המטריה שלהם בעשרים מדינות שונות מסביב לעולם. אז איך אפשר לדאוג שכולם יעבדו על פי אותו קוד ובצורה נכונה וישרה? סיידוף מספר: ״אנחנו עובדים בעיקר עם מדינות ממזרח אירופה, דרום אמריקה ואפריקה. לכולם יש ספר שנראה כמו ׳דפי זהב׳ (ספר טלפונים של פעם). הם עוקבים אחרי החוקים שבתוכו. אנחנו אומרים להם שאם הם משלמים למישהו או עושים קיצורי דרך אנחנו לא נוכל להמשיך להעסיק אותם".

כהן: ״המפתח להצלחת החברה הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר לעבודה. אם אתה לא יכול לשלוט בעשרת אלפים איש אתה לא יכול לעבוד בעבודה הזו. בשיכון ובינוי יש צוות מצויין של מנהלים, וכל אחד מהם הוא סופרסטאר. זה התחיל בארץ ועבר לשיכון ובינוי אינטרנשיונל ועכשיו גם כאן באמריקה".

לתת כבוד וביטחון

סיידוף גם הקפיד להחמיא לחומר האנושי המיוחד מישראל. ״האנשים בעמדות הבכירות שלנו הם ברובם ישראלים. ישראלים נולדו אנשי עסקים באופן טבעי, וגם
אם חלק מהם לא, הם עדיין חושבים שהם כאלו"…

״אתם יודעים, כשהלכתי לבית ספר בישראל, למדתי ממש קשה והייתי תלמיד בינוני. כשהגעתי ללמוד ב- UCLA הייתי סטודנט מצטיין וחשבו שאני גאון עם ציונים מעולים. אישתי כאן יכולה לומר לכם שקיבלתי A כי הייתי מעתיק ממנה המון. היא הייתה הסטודנטית החכמה והחרוצה מבין שנינו"…

סיידוף וכהן חלקו מנסיונם העשיר, סיפרו על פרוייקטים מעניינים שהם מבצעים בישראל וגם בארצות הברית וענו לשאלות רבות של הקהל.

לשאלה כיצד עושים משא ומתן בצורה רווחית. גם כאן צץ לו שוב הגן הישראלי. כהן: ״חבר אמר לי פעם משהו נכון. ׳שיכון ובינוי זו לא חברה בין לאומית – זו חברה ישראלית בין לאומית׳. ובאמת, אם אתה לוקח את הצוות הנכון הם יודעים לפעול בצורה הטובה ביותר. לנהל מסע ומתן כמו שאנחנו עושים זה אומר שאם זכינו בפרוייקט של מיליארד דולר,ידענו איך להביא חברות עשירות כשותפות שלנו, כשהן עושות את כל העבודה ואנחנו מקבלים את רוב הכסף. למשל עכשיו אנחנו שותפים בחמישים אחוזים מחברה שבונה פרוייקט במיליארד דולר ויש לנו שם 2 עובדים בסך הכל! את זה לא לומדים באוניברסיטה, זה הישראליות שבנו".

באחד מרגעי השיא של הערב, היה מרגש לראות את הפרגון הגדול של תמיר כהן למנהל מצליח דווקא ממוצא ערבי-ישראלי-נוצרי, שעושה לדבריו עבודה מבריקה. הוא רק בן 35 ומנהל את סניף החברה בפולין. כהן: ״הוא אחד מאנשי הנדל״ן הכי טובים שאי פעם הכרתי. מוכר 800 יחידות בשנה, קונה רק מה שצריך לקנות והוא אחד מהאנשים הכי ציוניים שפגשתי. הוא אוהב את ישראל ואמר לי פעם שכל החוכמה שיש לו זה מלהיות ישראלי.

לכן הפעולה הכי חשובה שלכם כמנהלים היא למצוא את העובדים הכי טובים עבורכם. לתת להם כבוד וביטחון לעשות את הדברים הנכונים וגם לטעות לפעמים. זה בסדר, אתם רק צריכים לדאוג שהם יבינו שהם טעו ושזו לא הדרך ומשם הם גדלים.

"כשאנחנו מדברים על האיכות של ישראל זו לא רק הארץ והאדמה שלה אלא גם האנשים שגרים בה – ואלו הם הישראלים״.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

היכונו לשריפה הגדולה

Published

on

אסור לזלזל באילהן עומאר • הקרקע הוכשרה ע״י תנועת החרם, וארה״ב מוכנה עכשיו להתחיל להקריב את אזרחיה היהודים – מימין כמו גם משמאל

כשהתקרבנו לסיום המאה הקודמת, התכונן העולם כולו ל-1 בינואר שנת 2000. האם המחשבים יעבדו? מה לגבי מערכות בקרה והפעלה אחרות (לדוגמא בכורים אטומיים או מערכת החשמל בצפון אמריקה)? האם יקרה משהו קוסמי קטסטרופלי? לאחר הציפיות, החרדות וההכנות, נראה שעברנו בשלום את סף מפתן המאה, אך לא עברו שנתיים, ומיתקפת הטרור הגדולה ביותר נגד ארה״ב על אדמתה קרתה בשלושה חלקים בו זמנית – שני מגדלי התאומים בניו יורק, הפנטגון והטיסה שתודות לגבורת הנוסעים בה התרסקה ולא הגיעה ליעד הטרוריסטים.

בזירה הבינלאומית, עלתה תנועה חדשה לתודעת הכלל דאע״ש – כשהעולם המוסלמי רועד מפחד מפני ״אחיהם״ המוסלמים. דאע״ש השכילה לשלב טרור מסורתי עם כלים טכנולוגיים מודרניים, וכך להטיל חתתה ע״י שידורים חיים של עריפות ראשים, שריפת אנשים בעודם בחיים לכודים בכלובי מתכת, ביזה ושוד של שדות נפט, מצבורי נשק, תחמושת וזהב, גניבת אוצרות אומנות, סחר בעתיקות, השמדת מקומות קדושים (הן לדתות אחרות והן באיסלם) ועוד מכלול דברים שרק הדיהם נשמעים. באלו האחרונים, צעקתם של היזידים, תחינת הנשים, רצח שיטתי של גברים, נשים וטף, אונס ילדים ונשים ומכירתם לעבדות (פיזית ומין).

לא רק מוסלמים הם חברי דאע״ש ונסיון ההשתלטות שלהם על העולם. רבים במערב הצטרפו והגיעו לעזור ולהתאמן. אירופאים טסו במיוחד דרך טורקיה לסוריה
ומשם עברו את הגבול לארץ השאול, שם הכל מותר לרצוח, לאנוס, להתאכזר, להתעלל – ואין דין ואין דיין. נסעו, נהנו, חזרו לחיים במערב, כשהם חסרי סבלנות לנסיעה הבאה. דברים כמו שהם עשו במו ידיהם לא ניתן לתאר למעט בסרטי אימה בכבלים.

שליח אוניברסיטת האפרטהייד

אם דאע״ש היא התנועה ה״מוצלחת״ ביותר של המאה הנוכחית, הרי שתנועת החרם ודאי יכולה להצטרף אליה בכבוד למקום שני. תנועת החרם קשורה אלינו ישירות. ההוגה והמקים הוא לא אחר מאשר איש מחמולת-שבט ״ברגותי״ בארץ. אחד יושב בכלא ומספר למראיינים על בתו ושיעורי הריקוד או הנגינה (בין לבין הוא היה שולח צעירים מוסלמים לפוצץ עצמם בקרב האויב הציוני). שני למד משך תקופה באוניברסיטת ״האפרטהייד״ תל אביב, ומהארץ הוא היה יוצא למסעות ברחבי העולם לשלהב את ההמונים לצאת לפעולה.

פעם פעילות ה״חרם״ הסתכמו בהופעה לפגישת בעלי המניות של חברות כמו קטרפילר והעלאת טיעונים מופרכים נגד ישראל. אך הודות לברגותי ומאמציו נושאי הפרי, תנועת החרם הפכה למותג, שם דבר, צורה חיובית של פעילות נגד עוולות ישראל, צה״ל, הציונים והיהודים. קשה יהיה למצוא אדם שלא מכיר היום את ראשי התיבות BDS (למי שידפיס את האותיות בעברית, תתגלה המילה ״נגד״), והתנועה מלהיבה את הדמיון, משלהבת את היצרים, מדרבנת אנשים לפעולה וגורמת לרעל להמשיך לחלחל, להרעיל כל חלקה טובה. חלק אינטרגלי מתנועת החרם הוא המאמץ המשולש: דה-לגיטימציה, דמוניזציה, דה-יומיניזציה, או לפי נתן שרנסקי שלושת ה-Ds: דה-לגיטימציה, דמוניזציה וסטנדרטים כפולים.

אם היהודים אינם בני אנוש, שקולים לשטן, שד (דמון) או שלוחיו, ואם אין כל בסיס הגיוני לקיומם, הרי שכל מה שקורה להם הוא בבחינת ״מגיע להם". מגיע ליהודים שיתנכלו בהם, שיכו אותם, שילעגו להם, שייבשו את מקורות פרנסתם, שיגלו אותם, שיתעמרו ויתעללו בהם, ועוד כיד הדמיון הפורה. זו הצלחתה האמיתית של תנועת החרם – הרעלת המוחות של העולם כולו. מה שהיטלר הוציא לפועל, הרי שתנועת החרם ומייסדה הישראלי-ערבי-מוסלמי הצליחו להכשיר את הקרקע שהכל מותר
וצריך רק לפעול.

לא בטוח שמישהו יזכור את השם ״ברגותי". אך גדולתו של מנהיג אמיתי (בכיוון החיובי או השלילי) היא בכך שפרי ידיו הופך לנחלת הכלל ושהמשכיות דרכו מובטחת. כך היה עם קרל מרקס וקומוניזם, עם היטלר ונאציזם וכך עם ברגותי ותנועת החרם.

פנים חדשות בקונגרס ארה״ב

שם חדש עלה לחדשות, פנים יפות, סיפור נוגע ללב, האיסלם במיטבו (שכן הכל מותר, ביחוד לעוות את המציאות, לרמות ולשקר, אם האמצעים מובילים למטרה של השתלטות האיסלם ויצירת כליפות עולמית). אילהן עומאר, אמריקאית ממוצא סומלי המייצגת את מיניסוטה, היא חוד החנית של שינוי פני ארה״ב, הריסתה לחלוטין והכנעתה לאיסלם באמצעות שיטת המערב: חודרים האיסלמיסטים לכל רובדי החיים – משפט, פוליטיקה, חינוך, תרבות, רפואה, כלכלה, ומשם הם ישנו את ארה״ב ויביאו אותה להשתחוות בפניהם.

הדמוקרטים מאוהבים בעומאר. היא מייצגת עבורם את הדור החדש (נראית צעירה מגילה, למרות שהיא מתקרבת לגיל 40, לבושה בבגדים ״מסורתיים״ שאינם מכסים את פניה היפים, בגדים צבעוניים שאינם תואמים את תדמית האיסלם השחור).

המפלגה הדמוקרטית במאה ה-21 כבר הפליגה מזמן למחוזות חדשים של ״מגיע לי״, ״אני תמיד בסדר ובמקום ראשון״, ו״אם חס וחלילה הדברים לא קורים כפי שאני רוצה, אני אצא להפגין, להשתולל ולשבור את הכסאות, השולחנות וכל מה שבדרך״. הדמוקרטים הזקנים מפחדים מהשינוי ומבינים שהם לא יכולים להכילו יותר. יצא השד מהבקבוק, ועתה כל שניתן לעשות הוא למזער את הנזק ולנסות להשאר בכסאותיהם. העולם השתנה ללא הכר, והם עלים נידפים ברוח.

העולם החדש מסוכן לנו כאין כמוהו. לכן אסור לזלזל בעומאר. היא חסינה מכל התקפה, אומרת ככל שעולה על רוחה, דברים שהיא מאמינה בהם. כל עלילות הדם עתיקות הימים על היהודים נכונות, שרירות וקיימות. התקפות נגד יהודים שפעם לא היו עולות על הדעת נעשות היום בריש גלי ובגאווה רבה. כל התקפת נגד שקולה לנסיון השתקה והפחדה, בדיוק צורה ההתנהלות שהיא הזהירה נגדה.

הקרקע הוכשרה ע״י תנועת החרם, וארה״ב מוכנה עכשיו להתחיל להקריב את יהודיה – מימין כמו גם משמאל שכן כולנו ביחד מיעוט קטן ביותר, אך מיעוט שחולש בכוח וכספים אדירים ושולט בתקשורת, בבית הנבחרים כמו גם בשאר אורחות החיים). למי שאינו מבין שאנו חוזרים בדיוק על שנות השלושים של המאה שעברה התעוררו! טוב שיש לנו את מדינת ישראל, ומן הראוי שהמדינה תתכונן לקלוט גלי עליה מאונס – משפחות וקהילות שלמות בפרקי זמן קצרים ביותר.

האם קיימות תוכניות מגירה? האם ישנן ערי אוהלים בהן ניתן יהיה לשכן את כל הפליטים היהודים ממדינות מפותחות ואחרות? הרעיון, כשלעצמו, נראה בלתי אפשרי בעליל, נשמע הזוי ביותר; אך כך גם היה לפני תשעים שנה. הקרקע מוכנה, והשריפה הגדולה תפרוץ בקרוב ממש.

לתגובות: bussel@m.com

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

הסטארט-אפ הישראלי זיקית ילביש את הלקוחות של מייסיס

Published

on

זיקית פיתחה תא מדידה וירטואלי המאפשר להלביש אנשים רגילים בפריטי אופנה מהקטלוג, כדי להתרשם מהם בצורה מדויקת

יעל ויזל, מנכ"לית ומייסדת משותפת בזיקית

ענקית הקמעונות האמריקאית מייסיס (Macy’s) הכריזה על שיתוף פעולה עם הסטארט-אפ הישראלי זיקית (Zeekit), שפיתח תא מדידה וירטואלי. זיקית כבר מוטמעת באתר האופנה הבריטי אסוס ובאתר רשת וולמרט האמריקאית. בזיקית פיתחו תא מדידה וירטואלי המאפשר להלביש דוגמנים ואנשים רגילים בפריטי אופנה מהקטלוג, בשלל צבעים, גדלים, ומידות, כדי להתרשם מהם בצורה מדויקת יותר. כ-20 אלף פריטי לבוש, המהווים אחוז ניכר מהפריטים הזמינים בקטלוג המקוון של מייסיס, מעובדים על ידי זיקית בטכנולוגיה של ראייה ממוחשבת ועיבוד תמונה. בעתיד הקרוב מייסיס תציע ללקוחותיה להגיע לעמדות צילום בחנויות הרשת, ולהפוך גם הם לדוגמנים הניתנים להלבשה וירטואלית בכל פריטי הקטלוג. העסקה נחשפה בכנס Shoptalk בלאס וגאס, המוקדש לחדשנות בתחום הריטייל (קמעונות). ההכרזה הגיעה לאחר פיילוט של כשלושה חודשים, במהלכו גילו במייסיס כי הפלטפורמה של זיקית מעלה את המכירות ב-43%, כאשר אף לא אחד מהפריטים שנרכשו בסיוע הפלטפורמה הוחזר.

זיקית הוקמה ב-2013 על ידי ויזל, אלון קריסטל וניר אפלבוים. את ההשראה למוצר קיבלו המייסדים משירותם בחיל האוויר, שם פיתחו טכנולוגיות מיפוי טופוגרפיות צבאיות עבור מטוסי קרב. חברה כיום 40 עובדים – שניים בניו יורק והיתר במשרדיה בתל אביב.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

סקר: שפל בשיעור האמריקאים שתומכים בישראל לעומת הפלסטינים

Published

on

לפי מכון המחקר "גאלופ", כמות האמריקאים שהעידו כי הם מצדדים בפלסטינים נמצאת בשיא של עשרים שנה • צד הדמוקרטי, לעומת זאת, פחות מחצי מהנשאלים מביעים תמיכה בישראל

רמת התמיכה בישראל בצד הדמוקרטי נמצאת בירידה מתמדת משנת 2013, אז החל העימות החזיתי בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא הקודם, ברק אובמה, בנוגע להסכם הגרעין עם איראן

שיעור התמיכה של אזרחי ארה"ב בישראל על פני הפלסטינים נמצא בשפל של עשור, בעיקר בשל צניחה ברמת התמיכה של הדמוקרטים כך עולה מהסקר השנתי של מכון המחקר "גאלופ" שפורסם בשבוע שעבר. לפי הסקר, גם בקרב רפובליקאים חלה בשנה החולפת ירידה בתמיכה בישראל, אולם מצבה בקרב תומכי מפלגתו של הנשיא, דונלד טראמפ, עדיין טוב. בצד הדמוקרטי, לעומת זאת, פחות מחצי מהנשאלים מביעים תמיכה בישראל.

מהמשיבים לסקר אמרו שהם תומכים יותר בישראל, 21% שהם תומכים יותר בפלסטינים וכ-20% מסרו שהם תומכים בשני הצדדים במידה שווה. הנתון לפיו 59% מהנשאלים תומכים יותר בישראל הוא הנמוך ביותר מזה עשר שנים – כלומר, לראשונה מאז שנת 2009 פחות מ-60% השיבו שהם תומכים יותר בישראל. לעומת זאת, אחוז המשיבים שתומכים יותר בפלסטינים בסקר הנוכחי, הוא הגבוה ביותר בעשרים השנים האחרונות. אחוז המשיבים שתומכים בשני הצדדים במידה שווה
דומה לתוצאות בשנים עברו.

הסקר מראה גם על פער ניכר בנושא התמיכה בישראל בין תומכי שתי המפלגות הגדולות בארה"ב. בקרב הרפובליקאים, 76% תומכים יותר בישראל – ירידה לעומת שנים קודמות, אבל עדיין נתון גבוה. בצד הדמוקרטי, לעומת זאת, רק 43% תומכים יותר בישראל. רמת התמיכה בישראל בצד הדמוקרטי נמצאת בירידה מתמדת החל משנת 2013, אז החל העימות החזיתי בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא הקודם, ברק אובמה, בנוגע להסכם הגרעין עם איראן.

לצד הנתונים הללו, קצת יותר משני-שליש מהמשיבים לסקר אמרו שהם מחזיקים בדעה כללית חיובית על ישראל. גם בנושא זה ישנם פערים בין דמוקרטים לרפובליקאים. הכותרת לסקר אותה העניקו לו עורכיו היתה: "רוב האמריקאים תומכים בישראל, אבל לא דמוקרטים ליברלים".

תוצאות הסקר מתכתבות עם מספר סקרי דעת קהל נרחבים אחרים שבוצעו בשנים האחרונות, ושהצביעו על פער הולך וגדל בין שתי המפלגות ביחס לישראל, כמו גם על רמת תמיכה נמוכה בה בקרב צעירים ומיעוטים בארה"ב, בהשוואה לתמיכה בקרב לבנים מבוגרים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות