Connect with us

ארה"ב-ישראל

ליבנות ולהיבנות בה

Published

on

כנס נדלניסט אירח בוודלנד הילס את נתי סיידוף, בעל הבית החדש של ענקית הנדל"ן מישראל 'שיכון ובינוי' • ואת תמיר כהן, יו"ר החברה ויד ימינו • "המפתח הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר: ב'שיכון ובינוי' יש צוות מצויין של מנהלים, כל אחד מהם הוא סופרסטאר" • דברים שרואים מכאן

קבוצת נדלניסט פועלות זו השנה השלישית וממשיכה לספק מפגשים מעניינים לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס. ׳עשינו עסק או לא׳ כך נקרא בתרגום חופשי מאנגלית המפגש האחרון שהציג שתי דמויות חשובות בעולם העסקים הישראלי אמריקאי של לוס אנג׳לס. נתי סיידוף, אחד מאנשי העסקים הישראלים המובילים בקליפורניה המייסד של Capital Foresight והבעלים של חברת שיכון ובינוי בישראל, חבר הבורד של ה- IAC וסגן הנשיא של ארגון Stands. סיידוף חלק את הבמה עם יד ימינו תמיר כהן, יושב הראש של שיכון ובינוי, חבר הדירקטוריון של IAC וגם פעיל בארגון הצופים בשבט חן.

יותר מ- 100 אנשי נדל״ן וקונסטרשיין, רובם חברי קבוצת ׳נדלניסט׳, הגיעו למרכז שפר בוודלנד הילס לערב המעשיר, ונהנו ממיטב המטעמים של ׳משה קייטרינג׳, שהביא עימו הפעם עמדת סושי צבעונית ומגוונת והגיש גם מנות חמות של אוכל מקסיקני, מתאבנים ושניצלים כמו שישראלים אוהבים. עוד במקום בר אלכוהול חופשי לאורך כל הערב. באדיבות הספונסרים של האירוע חברת ARIXA CAPITAL . לאחר שעה של נטוורקינג בין האורחים, נפתח הערב שהונחה על ידי ליאור יהודה, המייסד-שותף של חברת Landing 360.

העיתונאי אלעד מסורי, איש העסקים דיויד מלכה ואשת הנדל״ן עדי לויתן.

יהודה פתח המפגש באיזכור של החיל הישראלי-אמריקאי שנפצע קשה בשבוע שעבר במילוי תפקידו. לוחם בחטיבת הנח"ל, יועד זגורי, מהקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס, היה מדריך בשבט חן של הוואלי. בכתבה ששודרה בערוץ 13, תועד הביקור של הוריו החברים בקהילה ואת התמיכה שהם מקבלים מהישראלים בארץ ובאל-איי. בינהם שגב בנו של תמיר כהן) גם הוא חלק משבט חן של הצופים, שסיפר על הקירבה הגדולה אותה הוא חש לישראל ועל התוכניות שלו להתגייס גולני.

״זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לעשות כאן. לחבר את הדור הבא שלנו לישראל. זו המשמעות של ה-IAC ובשביל זה אנחנו כאן״, סיכם יהודה טרם הציג בפני הקהל את סיידוף וכהן.

תחושה של הישגיות

במהלך השיחה שנערכה קצת יותר משעה, דנו השניים בנושאים רבים. אך הנושא המרכזי בפאנל סבב מן הסתם סביב הרכישה הענקית של קבוצת סיידוף בקיץ האחרון של חברת שיכון ובינוי מידי קבוצת אריסון בסכום של יותר ממיליארד שקלים.

סרטון וידאו קצר הציג את העבודה החשובה של חברת שיכון ובינוי ברחבי ישראל בעזרת צילום רחפן שמדלג בין אזורים שונים בארץ ומסביר על פיתוחה ועל עבודות שתית והאנרגיה שמבצעת החברה.

מה גרם לך לקנות חברה ישראלית? נשאל סיידוף

סיידוף: ״אני שואל את עצמי את אותה השאלה. חבר טוב שלי אמר לי פעם ׳ישראל זה מקום טוב לבקר בו, לא לעשות עסקים׳. ישראלים, למרות שהם האנשים הטובים ביותר, הם גם מאוד טובים בלעשות צרות לאחרים. אבל אנחנו רוצים לבנות את ישראל. אתה יודע, ב-IAC וגם Stand with Us אנחנו נלחמים באירגוני ה- BDS. הם מנסים להרוס ואנחנו בונים. אנחנו רוצים להראות לאנשים שלמרות כל הקשיים, ישראל זה מקום טוב
להשקיע בו ואפשר להצליח שם.

יו״ר שיכון ובינוי תמיר כהן (מימין) עם מנחה האירוע ליאור יהודה

"יש גם תחושה של הישגיות כאשר אתה חוזר למדינה בה נולדת ועוזר לבנות אותה. אנחנו עובדים על המון פרוייקטים יוצאי דופן שיסייעו מבחינה ביטחונית. למשל מכשול גדול עם אמצעים אלקטרונים מתוחכמים וסנסורים שיורדים בעומק מאה מטר בתחתית האדמה. נציב אותו מסביב לישובים שעוטפים את עזה וכשאנחנו
נסיים שם לא יהיו יותר מנהרות טרור".

סיידוף החמיא רבות לתמיר כהן על העבודה הנפלאה שעשה בקידום עיסקת הרכישה מקבוצת אריסון, וכשנשאל איך ההרגשה להיות בעלים של חברה ציבורית השיב: ״זה דאווין. אתה אומנם מלא גאווה וזה כיף אבל הסוד הוא שיש לך מישהו כמו תמיר שטס לישראל ועושה את כל העבודה הקשה, ואז אני בא בסוף, חותם על הניירות וזוכה להיות הגיבור".

תמיר כהן, שהוא המנהל העסקי בפועל של קבוצת סיידוף ומהקיץ האחרון יושב ראש של שיכון ובנוי, סיפר על ניהול החברה הציבורית הענקית: ״זה קיבוץ של חוקים וריגולציות שבהתחלה אתה חושב שרובן מיותרות, אבל הן שם מסיבה מסויימת. המטרה שלנו היא לשמור את הכסף של הציבור בטוח. אנחנו מוודאים שאנחנו עובדים על פי הספר ולפי טובת הקהילה. אתה צריך לחשוב איך הבורסה תתנהג. כשאתה מנהל חברה ציבורית צריך לשמור על איך שאנחנו מדברים. מילים לא במקום
יכולות לפגוע באנשים ובתדמית של החברה.

"בישראל שמים דגש מיוחד על החוקים והרגולציות. אז נכון, זה אולי מקשה על עשיית עסקים או עושה את הדבר יותר איטי, אבל הכסף של הציבור בטוח יותר".

שיכון בינוי מעסיקה עשרת אלפים עובדים ו-8 חברות שעובדות תחת המטריה שלהם בעשרים מדינות שונות מסביב לעולם. אז איך אפשר לדאוג שכולם יעבדו על פי אותו קוד ובצורה נכונה וישרה? סיידוף מספר: ״אנחנו עובדים בעיקר עם מדינות ממזרח אירופה, דרום אמריקה ואפריקה. לכולם יש ספר שנראה כמו ׳דפי זהב׳ (ספר טלפונים של פעם). הם עוקבים אחרי החוקים שבתוכו. אנחנו אומרים להם שאם הם משלמים למישהו או עושים קיצורי דרך אנחנו לא נוכל להמשיך להעסיק אותם".

כהן: ״המפתח להצלחת החברה הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר לעבודה. אם אתה לא יכול לשלוט בעשרת אלפים איש אתה לא יכול לעבוד בעבודה הזו. בשיכון ובינוי יש צוות מצויין של מנהלים, וכל אחד מהם הוא סופרסטאר. זה התחיל בארץ ועבר לשיכון ובינוי אינטרנשיונל ועכשיו גם כאן באמריקה".

לתת כבוד וביטחון

סיידוף גם הקפיד להחמיא לחומר האנושי המיוחד מישראל. ״האנשים בעמדות הבכירות שלנו הם ברובם ישראלים. ישראלים נולדו אנשי עסקים באופן טבעי, וגם
אם חלק מהם לא, הם עדיין חושבים שהם כאלו"…

״אתם יודעים, כשהלכתי לבית ספר בישראל, למדתי ממש קשה והייתי תלמיד בינוני. כשהגעתי ללמוד ב- UCLA הייתי סטודנט מצטיין וחשבו שאני גאון עם ציונים מעולים. אישתי כאן יכולה לומר לכם שקיבלתי A כי הייתי מעתיק ממנה המון. היא הייתה הסטודנטית החכמה והחרוצה מבין שנינו"…

סיידוף וכהן חלקו מנסיונם העשיר, סיפרו על פרוייקטים מעניינים שהם מבצעים בישראל וגם בארצות הברית וענו לשאלות רבות של הקהל.

לשאלה כיצד עושים משא ומתן בצורה רווחית. גם כאן צץ לו שוב הגן הישראלי. כהן: ״חבר אמר לי פעם משהו נכון. ׳שיכון ובינוי זו לא חברה בין לאומית – זו חברה ישראלית בין לאומית׳. ובאמת, אם אתה לוקח את הצוות הנכון הם יודעים לפעול בצורה הטובה ביותר. לנהל מסע ומתן כמו שאנחנו עושים זה אומר שאם זכינו בפרוייקט של מיליארד דולר,ידענו איך להביא חברות עשירות כשותפות שלנו, כשהן עושות את כל העבודה ואנחנו מקבלים את רוב הכסף. למשל עכשיו אנחנו שותפים בחמישים אחוזים מחברה שבונה פרוייקט במיליארד דולר ויש לנו שם 2 עובדים בסך הכל! את זה לא לומדים באוניברסיטה, זה הישראליות שבנו".

באחד מרגעי השיא של הערב, היה מרגש לראות את הפרגון הגדול של תמיר כהן למנהל מצליח דווקא ממוצא ערבי-ישראלי-נוצרי, שעושה לדבריו עבודה מבריקה. הוא רק בן 35 ומנהל את סניף החברה בפולין. כהן: ״הוא אחד מאנשי הנדל״ן הכי טובים שאי פעם הכרתי. מוכר 800 יחידות בשנה, קונה רק מה שצריך לקנות והוא אחד מהאנשים הכי ציוניים שפגשתי. הוא אוהב את ישראל ואמר לי פעם שכל החוכמה שיש לו זה מלהיות ישראלי.

לכן הפעולה הכי חשובה שלכם כמנהלים היא למצוא את העובדים הכי טובים עבורכם. לתת להם כבוד וביטחון לעשות את הדברים הנכונים וגם לטעות לפעמים. זה בסדר, אתם רק צריכים לדאוג שהם יבינו שהם טעו ושזו לא הדרך ומשם הם גדלים.

"כשאנחנו מדברים על האיכות של ישראל זו לא רק הארץ והאדמה שלה אלא גם האנשים שגרים בה – ואלו הם הישראלים״.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

יהדות, עסקים, אינטרטיימנט

Published

on

מרכז נזריאן ללימוד ישראל ב- UCLAערך יום עיון מיוחד לכבוד יום העצמאות בהשתתפות מרצים אורחים מארה"ב ומהארץ • המראות והקולות

נינט טייב כתבה שיר על המעבר ללוס אנג'לס

מרכז נזריאן ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת UCLA ערך לכבוד יום העצמאות יום עיון שהתרכז בקשר ובחיבור בין הקהילה היהודית בארצות הברית למקבילתה בישראל. כ-200 אורחים מתחומים שונים בקהילה היהודית בלוס אנג׳לס הגיעו לאולם ה-COVEL COMMONS ונהנו מיום עיון פורה שכלל שלושה פאנלים מעניינים בנושאי דת, עסקים וטכנולוגיה ובידור. כולם כללו דמויות מובילות מישראל וארצות הברית.

הפאנל בנושא דת ומדינה, שהיה לטעמי המעניין והפורה ביותר, עסק בנושא הזהות היהודית ברחבי העולם, וכיצד מדינת ישראל תורמת לקידומו או אולי בכלל מאתגרת אותו. בין המשתתפים הרב דניאל בוסקילה, חיה גילבוע( ג׳ויאש אינגייג׳מנט) הח"כית לשעבר ד"ר עליזה לביא מאוניברסיטת בר אילן והרב ארז שרמן מסיני טמפל. הפאנל הונחה על ידי דיקן 'היברו יוניון קולג'׳ ג׳ושוע הולו.

הרב בוסקילה, מנכ״ל המרכז החינוכי הספרדי ומראשי בית הכנסת תפארת ישראל בווסטווד היה מהדומיננטים בפאנל, והוביל לשיחה ערה יחד עם הרב ארז שרמן. הקבוצה עסקה בין היתר בחשיבות של הקשר היהודי מסביב לעולם ובהבדל בין רבנים שיודעים להעביר את ״החומר הנלמד״ לבין כאלו שיודעים לאחד את הקהילה.

עוד במהלך הפאנל דיונים בנושא סוגיות דתיות-חברתיות כמו מוסד הנשואים הכפוף לרבנות, מדוע קיימת הפרדה בין נשים לגברים בכותל, הדתה ועוד.

מקומם היה לשמוע את הרב שרמן ממעיט בחשיבותה של השפה העברית, כאשר אמר ש"זה לא הדבר הכי חשוב שמאחד את העם היהודי". לא כך מצופה ממדריך רוחני שאמור לדעת את חשיבות השפה: ראשית, מבחינה היסטורית – החייאתה לאחר 2000 שנים שבה כמעט ניכחדה. שנית, כל סטודנט שנה ראשונה בלימודי תקשורת יודע ששפה היא אחד הכלים החשובים ביותר לחיבור בין אינדיבידואלים. על חשיבותה של השפה העברית אין עוררין. ניתוק השפה ככלי חשוב שצריך להימצא בארגז הכלים של כל יהודי נראה כמו נסיון לפטור את יהדות אמריקה מהצורך ללמוד אותה ובנוסף, סולל את הדרך להעלמותה של השפה בעתיד.

• • •

לאחר הפסקת קפה קצרה, התכנס הפאנל שעסק בטכנולוגיה ועסקים בו השתתפו: חדווה קליינדלר מייסדת Emerj, גיא רוזנטל מקבוצת הטכנולגיה, יאיר ורדי, מייסד משותף של פרטנר פיוז׳ין לוס אנג׳לס, מאיה ורדי-שושני מ- Bird Foundation מומחית בתחום הסייבר, וכרמית ידין מנכ"לית Arcus Team . מנחה הפאנל סטויארט גבריאל, פרופ׳ לכלכלה ופיננסים ב UCLA, הפתיע ואמר שלמרות שכולם נוטים להלל את החדשות והטכנולוגיה הישראלית הוא סבור שהיא מוגבלת: "לאחר שנבנה רעיון או אפילו מוצר, הישראלים צריכים לקחת אותו לשווקים כמו סין וארצות הברית. השווקים בישראל קטנים ולא מספיקים כדי לבחון אותו באמת".

הרב דניאל בוסקילה בפאנל על יהדות, הדתה ושאר ירקות

בזה אחר זה הציגו הדוברים את החברות אותן הם מייצגים ואת הבשורות הטכנלוגיות שהם מביאים.

החברה של ורדי למשל השקיעה ביותר ב-27 סטארטפים בארה"ב בסכום של למעלה מ-40 מיליון דולר. מה שהוביל לדיון פורה בנושא שיתופי הפעולה בין השווקים האמריקאים לישראל ועל מיזוג חברות וגם על ההבדלים התרבותיים בין היזמים הישראלים לאמריקאים. רוזנטל: ״פה (בארצות הברית), כדי לעודד מקוריות אומרים לעובדים לחשוב מחוץ לקופסא. בישראל אין בכלל קופסא, היא לא קיימת – כל אחד עושה מה שבא לו״…

נושא נוסף שנידון הוא על חברות ישראליות שמגיעות לארצות הברית, פותחות שם משרדים ומהוות שחקן פעיל בשוק, תהליך שלא קורה בכיוון ההפוך. כאן החל דיון על חברה אמריקאית אחת שכן הגיעה לאחרונה לישראל: ׳אמזון׳ וכיצד תשפיע כניסת של ענקית הקניות על השוק הישראלי ועל תרבות הצריכה בחברה הישראלית.

בתום הפאנל יצאו האורחים לארוחת צהרים קלה ברחבת האולם המשקיפה על הקמפוס.

• • •

הפאנל השלישי והאחרון בנושא תעשית הבידור, שהיה הקליל והמהנה ביותר והתהדר בכוכבת ישראלית גדולה הזמרת והשחקנית נינט טייב. נינט ביצעה מספר שירים והסבירה כיצד כתבה אותם. אחד מהם כתבה בעקבות המעבר ללוס אנג׳לס לפני מספר שנים.

הקולנוען גידי רף מספר על יצירת חטופים והומלנד

עוד בפאנל איש הקולנוע והטלוויזיה הישראלי גידי רף הומלנד, חטופים)) שעושה חייל בשנים האחרונות ככותב ומפיק הוליוודי מוערך. ריף דיבר על תעשית על הטלוויזיה וסיפר על הרעיון וההשראה מאחורי הומלנד.

פרופ' רונית וייס-ברקוביץ, מרצה לקולנוע מאוניברסיטת תל אביב, סיפרה על תעשיית הסרטים בישראל ועל הבדלי התקציבים העצומים בין הפקות ישראליות לאמריקאיות.

ניקול יורקין, תסריטאית ומפיקה טלוויזיונית, חלקה עם הקהל את הסיפור מאחורי הסדרה ״פאודה״ שזכתה כידוע להצלחה מרשימה בארצות הברית ובעולם כולו.

הפאנל הסתיים בעוד שיר של נינט עם גיטרה אקוסטית לבקשת הקהל, שהתענג מכל רגע ולא הפסיק לתעד את הרגעים הקסומים בסלולרי שלו.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

הכל זהב: המסעדה של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה – הטובה בארה"ב

Published

on

זהב", החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי, היא הזוכה הגדולה בתואר Outstanding Restaurant לשנת 2019 ב"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי

מייקל סולמונוב. ההישג הגדול של המטבח הישראלי

מסעדת ״זהב" של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה, החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי היא הזוכה הגדולה בתואר המסעדה הטובה ביותר Outstanding Restaurant – לשנת 2019 על ידי אגודת ג'יימס בירד. זה קרה במהלך ה"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי, באירוע חגיגי שהתקיים בשיקגו. הזכייה של מסעדת "זהב" היא אחד ההישגים הגדולים ביותר של המטבח הישראלי בארה"ב. השף סולומונוב הוא אמריקאי-ישראלי שאחיו נלחם ונפל בזמן שירותו בצה"ל, הצליח להעלות את קרנו של המטבח הישראלי כשווה ערך בין מסעדות העלית באמריקה. הזכייה מצטרפת לפרסים קודמים בהם זכה סולומונוב. ב-2017 זכה בתואר 'השף הטוב ביותר בארצות הברית'. שנה לפני כן ב-2016 הוא זכה יחד עם שותפו סטיבן קוק בפרס ג'יימס בירד לספר הבישול הבינלאומי הטוב של השנה על ספרם "זהב: עולם הבישול הישראלי".

סולומונוב נולד בארץ ובגיל שנתיים עברה משפחתו לפיטסבורג. בגיל 15 חזר לישראל ללימודים בפנימייה בפרדס חנה עם קבוצה של ילדים אמריקאים. אחרי שנה חזר לפיטסבורג. ניסה ללכת לקולג' בוורמונט ונשר באמצע הלימודים. הוא נשלח שוב לישראל ואחרי שסומן כ"נער בסיכון" עבד במאפייה בכפר סבא, שם אפה רוגלעך, בורקס וחלות. עם חזרתו לאמריקה החליט ללמוד בבית ספר לבישול. משם הדרך היתה קצרה למטבחי מסעדות בפילדלפיה עד שמונה לסו שף במסעדה איטלקית מקומית. בעקבות נפילת אחיו בלבנון בשנת 2003 הוא עזב את המסעדה האיטלקית והחל להתמכר לסמים ולאלכוהול. כחלק מתהליך השיקום החל לבשל במסעדה ישראלית של חברו הטוב. ב-2008 החליט לפרוש לדרך עצמאית ופתח את מסעדת "זהב", עם המטבח עליו גדל. כחצי שנה אחר כך חרה מסעדתו כאחת מ-20 המסעדות החדשות הטובות של המגזין אסקוויר ומאז מופיעה תדיר בדירוגים נחשבים ומוערכים. לפני כשנה פרסם סולומונוב ספר בישול שני שעוסק הפעם באוכל הרחוב הישראלי.

סולומונוב מסמל את ההצלחה של המטבח הישראלי בארה"ב בשנים האחרונות וכמי שפתח את הדלת בעבור שפים ישראלים נוספים כמו ארז קומורובסקי, ניר צוק, מאיר אדוני ואיל שני, כמו גם ישראלים נוספים כמו אורי מנשה מהמסעדות "בסטיה" ו"בבל" בלוס אנג'לס. גם מסעדת "בבל" השתתפה בטקס והייתה מועמדת לפרס המסעדה החדשה הטובה ביותר", אך הפסידה למסעדה הצרפתית "Frenchette" בניו יורק. לפני שבועיים נבחרה "בבל" למסעדת השנה של ה"לוס אנג'לס טיימס". המסעדה נפתחה בשנה שעברה על ידי השפים אורי מנשה ואשתו ג'נביב גרגיס.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יום העצמאות בקנדה: טרודו בירך בעברית – "HAPPY יום העצמאות!"

Published

on

טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה"

בקנדה תיאמו השנה את החגיגות לציון יום העצמאות ה-71 – לאלו שבישראל: ביום חמישי שעבר, כשבחוץ שוררות 10 מעלות בלבד, יצאו אלפים אל אירוע תמיכה גדול ברחובות מונטריאול. ראש הממשלה קנדה ג'סטין טרודו הצטרף לברכות: "HAPPY יום העצמאות!".

אלפי חברי הקהילה היהודית בקנדה ותומכי ישראל יצאו לרחובות מונטריאול בשעה 12 בצהריים (שעון מקומי) והתחילו לצעוד בעיר עם דגלי ישראל וקנדה. בין המברכים באירוע, גם ראש הממשלה טרודו שבירך את ישראל והתחייב לעמוד לצדה. "קנדה וישראל הן שותפות, בעלות ברית וחברות קרובות", אמר. "מוקדם יותר השבוע גינינו בחריפות את התקפת הרקטות של חמאס ושל ארגוני טרור נוספים", הוסיף טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה, ותמשיך לתמוך בישראל באו"ם. זו גם הסיבה שבגללה נמשיך לגנות את תנועת ה-BDS וכל תנועה אחרת שתוקפת את חברינו הישראלים, את יהודי קנדה ואת הערכים שאנו חולקים".

״לחברותנו הקרובה אחראית במידה רבה הקהילה היהודית בקנדה, כאן במונטריאול וגם ברחבי המדינה דעו לכם שממשלתנו תמיד תעמוד לצדכם", סיכם ראש הממשלה טרודו בחיוך. "שתהיה לכם חגיגה נהדרת ויום עצמאות שמח!".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות