Connect with us

ארה"ב-ישראל

ליבנות ולהיבנות בה

Published

on

כנס נדלניסט אירח בוודלנד הילס את נתי סיידוף, בעל הבית החדש של ענקית הנדל"ן מישראל 'שיכון ובינוי' • ואת תמיר כהן, יו"ר החברה ויד ימינו • "המפתח הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר: ב'שיכון ובינוי' יש צוות מצויין של מנהלים, כל אחד מהם הוא סופרסטאר" • דברים שרואים מכאן

קבוצת נדלניסט פועלות זו השנה השלישית וממשיכה לספק מפגשים מעניינים לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס. ׳עשינו עסק או לא׳ כך נקרא בתרגום חופשי מאנגלית המפגש האחרון שהציג שתי דמויות חשובות בעולם העסקים הישראלי אמריקאי של לוס אנג׳לס. נתי סיידוף, אחד מאנשי העסקים הישראלים המובילים בקליפורניה המייסד של Capital Foresight והבעלים של חברת שיכון ובינוי בישראל, חבר הבורד של ה- IAC וסגן הנשיא של ארגון Stands. סיידוף חלק את הבמה עם יד ימינו תמיר כהן, יושב הראש של שיכון ובינוי, חבר הדירקטוריון של IAC וגם פעיל בארגון הצופים בשבט חן.

יותר מ- 100 אנשי נדל״ן וקונסטרשיין, רובם חברי קבוצת ׳נדלניסט׳, הגיעו למרכז שפר בוודלנד הילס לערב המעשיר, ונהנו ממיטב המטעמים של ׳משה קייטרינג׳, שהביא עימו הפעם עמדת סושי צבעונית ומגוונת והגיש גם מנות חמות של אוכל מקסיקני, מתאבנים ושניצלים כמו שישראלים אוהבים. עוד במקום בר אלכוהול חופשי לאורך כל הערב. באדיבות הספונסרים של האירוע חברת ARIXA CAPITAL . לאחר שעה של נטוורקינג בין האורחים, נפתח הערב שהונחה על ידי ליאור יהודה, המייסד-שותף של חברת Landing 360.

העיתונאי אלעד מסורי, איש העסקים דיויד מלכה ואשת הנדל״ן עדי לויתן.

יהודה פתח המפגש באיזכור של החיל הישראלי-אמריקאי שנפצע קשה בשבוע שעבר במילוי תפקידו. לוחם בחטיבת הנח"ל, יועד זגורי, מהקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס, היה מדריך בשבט חן של הוואלי. בכתבה ששודרה בערוץ 13, תועד הביקור של הוריו החברים בקהילה ואת התמיכה שהם מקבלים מהישראלים בארץ ובאל-איי. בינהם שגב בנו של תמיר כהן) גם הוא חלק משבט חן של הצופים, שסיפר על הקירבה הגדולה אותה הוא חש לישראל ועל התוכניות שלו להתגייס גולני.

״זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לעשות כאן. לחבר את הדור הבא שלנו לישראל. זו המשמעות של ה-IAC ובשביל זה אנחנו כאן״, סיכם יהודה טרם הציג בפני הקהל את סיידוף וכהן.

תחושה של הישגיות

במהלך השיחה שנערכה קצת יותר משעה, דנו השניים בנושאים רבים. אך הנושא המרכזי בפאנל סבב מן הסתם סביב הרכישה הענקית של קבוצת סיידוף בקיץ האחרון של חברת שיכון ובינוי מידי קבוצת אריסון בסכום של יותר ממיליארד שקלים.

סרטון וידאו קצר הציג את העבודה החשובה של חברת שיכון ובינוי ברחבי ישראל בעזרת צילום רחפן שמדלג בין אזורים שונים בארץ ומסביר על פיתוחה ועל עבודות שתית והאנרגיה שמבצעת החברה.

מה גרם לך לקנות חברה ישראלית? נשאל סיידוף

סיידוף: ״אני שואל את עצמי את אותה השאלה. חבר טוב שלי אמר לי פעם ׳ישראל זה מקום טוב לבקר בו, לא לעשות עסקים׳. ישראלים, למרות שהם האנשים הטובים ביותר, הם גם מאוד טובים בלעשות צרות לאחרים. אבל אנחנו רוצים לבנות את ישראל. אתה יודע, ב-IAC וגם Stand with Us אנחנו נלחמים באירגוני ה- BDS. הם מנסים להרוס ואנחנו בונים. אנחנו רוצים להראות לאנשים שלמרות כל הקשיים, ישראל זה מקום טוב
להשקיע בו ואפשר להצליח שם.

יו״ר שיכון ובינוי תמיר כהן (מימין) עם מנחה האירוע ליאור יהודה

"יש גם תחושה של הישגיות כאשר אתה חוזר למדינה בה נולדת ועוזר לבנות אותה. אנחנו עובדים על המון פרוייקטים יוצאי דופן שיסייעו מבחינה ביטחונית. למשל מכשול גדול עם אמצעים אלקטרונים מתוחכמים וסנסורים שיורדים בעומק מאה מטר בתחתית האדמה. נציב אותו מסביב לישובים שעוטפים את עזה וכשאנחנו
נסיים שם לא יהיו יותר מנהרות טרור".

סיידוף החמיא רבות לתמיר כהן על העבודה הנפלאה שעשה בקידום עיסקת הרכישה מקבוצת אריסון, וכשנשאל איך ההרגשה להיות בעלים של חברה ציבורית השיב: ״זה דאווין. אתה אומנם מלא גאווה וזה כיף אבל הסוד הוא שיש לך מישהו כמו תמיר שטס לישראל ועושה את כל העבודה הקשה, ואז אני בא בסוף, חותם על הניירות וזוכה להיות הגיבור".

תמיר כהן, שהוא המנהל העסקי בפועל של קבוצת סיידוף ומהקיץ האחרון יושב ראש של שיכון ובנוי, סיפר על ניהול החברה הציבורית הענקית: ״זה קיבוץ של חוקים וריגולציות שבהתחלה אתה חושב שרובן מיותרות, אבל הן שם מסיבה מסויימת. המטרה שלנו היא לשמור את הכסף של הציבור בטוח. אנחנו מוודאים שאנחנו עובדים על פי הספר ולפי טובת הקהילה. אתה צריך לחשוב איך הבורסה תתנהג. כשאתה מנהל חברה ציבורית צריך לשמור על איך שאנחנו מדברים. מילים לא במקום
יכולות לפגוע באנשים ובתדמית של החברה.

"בישראל שמים דגש מיוחד על החוקים והרגולציות. אז נכון, זה אולי מקשה על עשיית עסקים או עושה את הדבר יותר איטי, אבל הכסף של הציבור בטוח יותר".

שיכון בינוי מעסיקה עשרת אלפים עובדים ו-8 חברות שעובדות תחת המטריה שלהם בעשרים מדינות שונות מסביב לעולם. אז איך אפשר לדאוג שכולם יעבדו על פי אותו קוד ובצורה נכונה וישרה? סיידוף מספר: ״אנחנו עובדים בעיקר עם מדינות ממזרח אירופה, דרום אמריקה ואפריקה. לכולם יש ספר שנראה כמו ׳דפי זהב׳ (ספר טלפונים של פעם). הם עוקבים אחרי החוקים שבתוכו. אנחנו אומרים להם שאם הם משלמים למישהו או עושים קיצורי דרך אנחנו לא נוכל להמשיך להעסיק אותם".

כהן: ״המפתח להצלחת החברה הוא למצוא את האנשים הטובים ביותר לעבודה. אם אתה לא יכול לשלוט בעשרת אלפים איש אתה לא יכול לעבוד בעבודה הזו. בשיכון ובינוי יש צוות מצויין של מנהלים, וכל אחד מהם הוא סופרסטאר. זה התחיל בארץ ועבר לשיכון ובינוי אינטרנשיונל ועכשיו גם כאן באמריקה".

לתת כבוד וביטחון

סיידוף גם הקפיד להחמיא לחומר האנושי המיוחד מישראל. ״האנשים בעמדות הבכירות שלנו הם ברובם ישראלים. ישראלים נולדו אנשי עסקים באופן טבעי, וגם
אם חלק מהם לא, הם עדיין חושבים שהם כאלו"…

״אתם יודעים, כשהלכתי לבית ספר בישראל, למדתי ממש קשה והייתי תלמיד בינוני. כשהגעתי ללמוד ב- UCLA הייתי סטודנט מצטיין וחשבו שאני גאון עם ציונים מעולים. אישתי כאן יכולה לומר לכם שקיבלתי A כי הייתי מעתיק ממנה המון. היא הייתה הסטודנטית החכמה והחרוצה מבין שנינו"…

סיידוף וכהן חלקו מנסיונם העשיר, סיפרו על פרוייקטים מעניינים שהם מבצעים בישראל וגם בארצות הברית וענו לשאלות רבות של הקהל.

לשאלה כיצד עושים משא ומתן בצורה רווחית. גם כאן צץ לו שוב הגן הישראלי. כהן: ״חבר אמר לי פעם משהו נכון. ׳שיכון ובינוי זו לא חברה בין לאומית – זו חברה ישראלית בין לאומית׳. ובאמת, אם אתה לוקח את הצוות הנכון הם יודעים לפעול בצורה הטובה ביותר. לנהל מסע ומתן כמו שאנחנו עושים זה אומר שאם זכינו בפרוייקט של מיליארד דולר,ידענו איך להביא חברות עשירות כשותפות שלנו, כשהן עושות את כל העבודה ואנחנו מקבלים את רוב הכסף. למשל עכשיו אנחנו שותפים בחמישים אחוזים מחברה שבונה פרוייקט במיליארד דולר ויש לנו שם 2 עובדים בסך הכל! את זה לא לומדים באוניברסיטה, זה הישראליות שבנו".

באחד מרגעי השיא של הערב, היה מרגש לראות את הפרגון הגדול של תמיר כהן למנהל מצליח דווקא ממוצא ערבי-ישראלי-נוצרי, שעושה לדבריו עבודה מבריקה. הוא רק בן 35 ומנהל את סניף החברה בפולין. כהן: ״הוא אחד מאנשי הנדל״ן הכי טובים שאי פעם הכרתי. מוכר 800 יחידות בשנה, קונה רק מה שצריך לקנות והוא אחד מהאנשים הכי ציוניים שפגשתי. הוא אוהב את ישראל ואמר לי פעם שכל החוכמה שיש לו זה מלהיות ישראלי.

לכן הפעולה הכי חשובה שלכם כמנהלים היא למצוא את העובדים הכי טובים עבורכם. לתת להם כבוד וביטחון לעשות את הדברים הנכונים וגם לטעות לפעמים. זה בסדר, אתם רק צריכים לדאוג שהם יבינו שהם טעו ושזו לא הדרך ומשם הם גדלים.

"כשאנחנו מדברים על האיכות של ישראל זו לא רק הארץ והאדמה שלה אלא גם האנשים שגרים בה – ואלו הם הישראלים״.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

למה לי פוליטיקה

Published

on

בסיום העונה שלthe apprentice ופרסום הזמנה למתמודדים לעונה נוספת, התייצבתי עם עוד מאות אנשים באולפנים כאן בלוס אנג׳לס • לא הבנתי וודאי שלא הפנמתי שזוהי פשוט תוכנית ריאליטי • היום נראה לאלו החיים בארה״ב שהם באמצע תוכנית כזו בדיוק

טעות אחת היתה כשהתלהבתי יתר על המידה מהעונה הראשונה של ״השוליה״ עם דונלד טרמאפ. (האם הוא תכנן כבר אז שיבוא יום והוא ירוץ לנשיאות ארה״ב?) עם סיום העונה ופרסום הזמנה למתמודדים לעונה השניה, התייצבתי עם עוד מאות אנשים באולפנים כאן בלוס אנג׳לס, רק שלא הבנתי וודאי שלא הפנמתי שזוהי פשוט תוכנית ריאליטי.

היום נראה לאלו החיים בארה״ב שהם באמצע תוכנית כזו בדיוק, ואין הם יודעים איך לעכל זאת. אלו חיים בסיוט מתמשך, בבעתה מבהילה, שונאים את הנשיא ואינם נותנים לו מנוח, שכן הוא משגע אותם. הם יעשו את הכל, והעיקר ״לא טראמפ".

האחרים מסתכלים בתדהמה מהולה בהתלהבות מאופקת; הנה נשיא שהחזיר את האלוהים לקידמת הבמה (בשמונה השנים הקודמות, אלוהים נדחק לפינה בבושת פנים), שמציב את אמריקה ראשונה לפני כולם ושאינו מפחד לנסות ולעשות כראות עיניו לחיזוק ארצות הברית של אמריקה. הוא משתמש בשכל ישר ובהגיון בריא, ואפילו העז לעשות את מה שאף נשיא לפניו לא עשה: לֹהעביר את השגרירות בישראל לבירתה, היא ירושלים.

הנשיא, כך נראה, אינו נותן מנוח לעצמו. הוא כל הזמן משנה, מנסה לשפר, נלחם. אולי זו הסיבה שהוא מפטר כל כך הרבה אנשים מוכשרים וטובים שהוא עצמו מינה. נראה שהוא פועל לפי אותם דפוסי התנהלות בתוכנית ״השוליה״, בה כל שבוע הוא פיטר מישהו (עד כדי כך שהמשפט ״אתה מפוטר״ נהיה שגור בפינו, דרך טבע ממש), במרוץ לבחור את הטוב ביותר, ואז לחזור על הכל מהתחלה.

בסדרת הטלוויזיה הרייטינג קריטי כמו גם הפרסומות ומתן החסות של חברות שונות (שכן הכל מתרגם לכסף). למרות החזות, טראמפ לא היה זקוק כלל וכלל לשוליה חדש, שכן יש לו צוות מצומצם הצמוד אליו ונאמן לו, דוגמת בניו, בתו, בעלה ועורך דינו ומי שהיום מכהן כשגריר ארה״ב בישראל. ניתן רק לקוות שבניגוד לתוכנית הטלוויזיה (שנראה שהוא עדין פועל לפי אותו תסריט), כשהמדובר במצב ובגורל האומה, הנשיא יבין שכשתסתיים העונה, יש לכל היותר עונה אחת נוספת, ומי שישפט הוא הוא עצמו ולא אחר, כשהשופטים הם דפי ההיסטוריה; ואלו כידוע מחמירים ביותר, גם אם לרוב מעלים אבק.

אומר אני לעצמי: ״עצור, למדת״, אך מסתבר שלא כך. אם הייתי מקבל פנייה מהבית הלבן להצטרף לצוות הנשיא כשוליה, האם הייתי אומר ״לא תודה, לא בשבילי?״ האם הייתי עומד בניסיון?

קדימה, רצים!

טעות נוספת היתה ההתלהבות המתמשכת שלי מפוליטיקה. עבורי מעורבות במערכות בחירות פרושה טעם וריח רומנטיים, הרבה מעבר למציאות. פעם אחר פעם נאמר לי שאיני מתאים לפוליטיקה, משתי סיבות: אחת, אין לי פני פוקר (הצופה יכול לראות את רגשותי ומחשבותי על פני). שתיים, פוליטיקה היא דבר מלוכלך ביותר, ומסתבר שאין תחתית לבור השופכין והרשף בו נמצאים המעורבים. לזה יוצרים תיק. לאחר תוקפים את ילדיו. לשלישי מכפישים את שמו השכם והערב. הרביעי ביקר במועדוני לילה וכבר מתארים ברבים את מעלליו. לחמישי הרסו את שמו, שמשך חיים שלמים הוא בנה. וכך הלאה, כי כך פני הדברים, וכך כולם מצפים וכבר אינם מופתעים.

פוליטיקה (זו שלי, במוחי) אני אוהב, ואני גם טוב במהלכיה כמו גם עם אנשים, וכך פעם אחר פעם אני ״נכשל״ בכך שאיני עומד בפתוי. פה אני מעורב בקמפיינים מקומיים, ופעם אפילו נסעתי ארצה בניסיון להקים מפלגה שתייצג את הישראלים החיים מחוץ לגבולותיה.

עד מהרה הבנתי שריבוי מפלגות קטנות אינו דבר בריא, ויש לחבור למפלגה גדולה. היה זה למעלה מעשור לפני שהעם כולו הבין את אותו הדבר. ניסיתי לחבור – על ימין ועל שמאל, שכן בארץ לא משנה בכלל למי חוברים, התוצאה אינה קשורה כלל ועיקר לשותפים לריצה (גם זה שיעור שהעביר הליכוד משך העשור האחרון ושכלל הבוחרים כבר הבין והפנים) – ועיין אני מתלהב כל פעם מחדש כשהזדמנות זו או אחרת קורצת לכיווני.

פוליטיקה עבורי היא ההזדמנות לייצג, להיות נגיש, לשנות, לפעול למען אלו שאין להם קול (או שקולם לא נשמע) ולעשות למען הכלל. פוליטיקה היא גם הזדמנות לשתף פעולה, לבנות גשרים ולעשות את הדברים המשוגעים והבלתי אפשריים ביותר.

כך עשיתי במערכות בחירות מקומיות, ביחוד כאלו שהיו מאד שנויות במחלוקת, וכך אני עושה גם ביום יום. הרעיון בפוליטיקה הוא לנצל את ההזדמנות ליצור עולם גם אם בזעיר אנפין) טוב יותר, קשוב יותר, עמיד יותר, משתף פעולה יותר.

אלא שגם כאן למדתי שפוליטיקה אינה נעה על בסיס רומנטיקה ואידיאלים כי אם על כסף, הרבה מאד כסף. וכסף מתרגם לכוח, ולפיכך אין פלא שכולם נמשכים אליו כמו אל מגנט, כמו אלקטרונים ופרוטונים באטום, עד שלא ניתן להפרידם ללא פיצוץ אדיר ועז.

התפכחתי, אך עדין לא התאכזבתי. כי הנה אני מביט ורואה מישהי כמו ניקי היילי, ואני מבין שהאידאה יכולה להתרגם למציאות, גם אם יש מתי מעט כמוה בכל דור, אם בכלל.

היסחפות. אני נמשך, ופשוט לא עומד בפיתוי. אולי הגיע הזמן שארוץ? פעם שירתתי (בצה״ל). מסתבר שאותו חיידק נשאר ולא נותן לי מנוח.

מסתבר שלמרות שאני מדבר בלשון עבר על ״טעויות שהיו״ ולקחים שהפקתי, הקסם שובה אותי בקלות רבה, ואני כמו ילד מתלהב כל פעם מחדש.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

עקף את בן גוריון

Published

on

מה סוד הקסם של בנימין נתניהו, בעל הכהונה הארוכה ביותר כראש ממשלת ישראל, ומדוע הוא אהוד כל כך על מעריציו?

בפעם הרביעת בהיסטוריה, זכה רה"מ נתניהו להתנוסס על שער המגזין האמריקאי הנחשב TIME. בכתבת שער מקיפה תחת הכותרת "רק החזקים שורדים: כיצד נתניהו בודק את גבולות הכוח", תוקף ה"טיים" את נתניהו כמי ששובה את מדינת ישראל בתפיסתו הביטחונית. כתב המגזין בריאן בנט סוקר את ריצתו הפוליטית רבת המהמורות במערכת הבחירות לכנסת ה-21 בצל החקירות, ואת ריצתו לראשות הממשלה כעת בבחירות לכנסת ה-22.

כמעט בלי להתכתב עם המציאות הישראלית, משווה בנט לאורך כל המאמר בין נתניהו לבין דוד בן גוריון, אותו עקף השבוע כראש הממשלה שכיהן הכי הרבה שנים בהיסטוריה של מדינת ישראל. "הזקן" מתואר כמי שבתוך עמו ישב, כדוגמת התמונה המפורסמת בחוף בתל אביב, בעמידת ראש. ביבי מתואר כמי שבקושי יוצא החוצה, "אל העם" במהלך יומו העמוס, ומוקף ב"בועה ביטחונית" של מאבטחים, כאילו מדובר בהגזמה.

מה סוד הקסם של נתניהו ומדוע הוא אהוד כל כך על מעריציו? מזל מועלם, הפרשנית הפוליטית של אתר אל מוניטור, מציינת כי בין נתניהו לליכוד מתקיימת מערכת יחסים ארוכה המתפרסת על פני שלושה עשורים. חלק מהקשר העמוק מתבסס על תחושת נרדפות וקיפוח משותפים. אף שתחנות חייו של נתניהו עברו בכל המקומות האליטיסטים: אבא פרופסור להיסטוריה, ילדות בשכונה יוקרתית בירושלים, שירות צבאי בסיירת מטכ"ל ולימודים באוניברסיטאות MIT והרווארד הוא נושא עמו את תחושות הקיפוח של אביו שהאמין שהאליטה האקדמית דחקה את רגליו ומנעה את קידומו בגלל דעותיו הימניות. כמו אביו, גם נתניהו טוען לרדיפה פוליטית ומאשים שהחקירות הפליליות מתודלקות על ידי השמאל כדי להפיל את שלטון הימין.

אלה הן תחושות אותנטיות של נתניהו, אשר קבוצות גדולות בליכוד מזדהות איתן, בראשן מזרחיים תושבי הפריפריה שסבלו מקיפוח ואפליה מצד שלטון מפא"י בעשורים הראשונים לקום המדינה. הקבוצה הזאת מאמינה ששלטון הליכוד הארוך הפך אותה למחוברת, שיפר את מעמדה הכלכלי והעניק לה מוביליות חברתית.

אבל לא רק זה. נתניהו נתפס על ידם כמי שמצליח לשמור את השלטון בידי הליכוד, מצליח להביא ניצחונות פעם אחר פעם, ומול זה קשה להתווכח.

אלי ורד חזן, מנהל אגף קשרי חוץ בליכוד, דור שני למצביעי ליכוד, גדל בבית שמש. אביו מעיראק ואמו מתוניסיה. הוא מסביר שהתמיכה בנתניהו לא נובעת מהצבעה עיוורת. "זה בדיוק ההפך", הוא אומר, "הליכוד היא מפלגת עם קלאסית, יש בה מהכל. גם עניים וגם עשירים, אנשי אקדמיה, מזרחים, פריפריה ותל אביב זה לא עדר. זה מצביעים אינטליגנטים.

ביבי פתח אותנו לעולם. את זה אומר אבא שלי שגדל בעוני של ישראל השנייה, שהיה מופלה. עכשיו הוא אומר שהוא מרגיש שייך לאליטה חדשה. מבחינה כלכלית הוא הפך מאדם עני לאדם אמיד. הוא מאמין שזה קשור לפתיחת השוק הישראלי ולהפרטות שהיו בתקופת ביבי".

ועוד הוא אומר: אני אדם רציונלי, כשאני מסתכל על האופציות נתניהו הכי טוב. איכות החיים לעומת מה שהיה לי לפני עשרים שנה היא הרבה יותר טובה. גם הביטחון האישי. אני מעריך את זה שהוא לא נכנס לעזה, למרות שזה יכול היה לשרת אותו בבייס הימני. זו מנהיגות בעיני".

חזן מסתובב בעולם ומייצג את הליכוד בכנסים ובמשלחות. לדבריו הוא נתקל בהערצה לנתניהו: "לא מזמן הייתי באלבניה, וכשנשיא אלבניה שמע שאני מהמפלגה של נתניהו הוא כל כך התלהב ואמר על הבמה שנתניהו הוא מנהיג של אחד בדור. יש פער בין התדמית של ביבי בעולם לבין התיעוב של השמאל כלפיו".

בנוסף, גם מחוץ לליכוד יש קבוצות גדולות שתומכות בביבי כראש ממשלה, אף שאינן מצביעות לו: החרדים, הימניים הקיצוניים והרוסים מצביעי ליברמן – מה שנהוג לכנות "ברית המקופחים". נתניהו הוא בגדר מותג בקבוצות האלה, הן רואות בו מנהיג חזק ובעל כישורים מדיניים מצוינים.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

עדן פינס כיכבה בבגד ים בשבוע האופנה במיאמי

Published

on

הדוגמנית הישראלית עם התלתלים האגדיים סגרה את התצוגה האחרונה בשבוע הנוצץ והחשוב בעולם בתחום בגדי הים

הדוגמנית עדן פינס עושה הרבה כבוד לישראל בעולם. ההברקה האחרונה: שבוע האופנה לבגדי ים במיאמי. מדובר בארוע אופנה נחשב בקטגוריית בגדי הים, בו מציגות בו חברות גדולות ומוכרות של בגדי ים מרחבי העולם, כשגם חברת גוטקס הישראלית נוטלת בו חלק.

פינס נבחרה להשתתף בכמה תצוגות וצעדה על המסלול מספר פעמים עבור מותגים בינלאומיים שונים שהציגו באותו שבוע.

היא חתמה את התצוגה האחרונה כשהיא צועדת עם בגד ים פרחוני עם הרבה ביטחון. בהליכה זו גרפה תשואות של הקהל שאהב את הישראלית עם התלתלים. פינס: "זה היה מאוד מרגש לצעוד שם. אמנם זה לא פרויקט ראשון שלי בחו"ל, אבל זו פעם ראשונה שאני משתתפת בתצוגה נחשבת כמו זו. כשהודיעו לי שגם אסגור את התצוגה ממש התרגשתי. זה מעמד מאוד מיוחד והיו תגובות מאוד טובות. אני מקווה שזה יפתח לי עוד אופציות לפרויקטים בחו"ל".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות