Connect with us

Featured

לוס אנג’לס תאסור שימוש בכלים חד פעמיים במסעדות

Published

on

במאמץ להקל על הנטל הכספי במסעדות בלוס אנג'לס ולהפחית פסולת פלסטיק, מועצת העיר לוס אנג'לס צפויה לאשר היום, יום רביעי 12 באפריל, צו לפיו כלי אוכל חד פעמיים, כולל סכו״ם ומפיות, יהיו זמינים במסעדות אך ורק על פי בקשת הלקוחות.

הצו העתידי הועלה להצבעה בעיריית העיר והתקבל בפה אחד על ידי מועצת העירייה, ויכנס לתוקף במתחמי המזון והמשקאות עם יותר 26 עובדים ב- 15 בנובמבר 2021, ולכלל מתקני המזון והמשקאות ב- 22 באפריל 2022.

הצו החדש יאסור על עסקי המזון להחזיק כלי מזון חד פעמיים בשירות עצמי, ויצטרך לספק או להציע כלי אוכל חד פעמיים ללקוחות הסעודה ולקוחות הטייק-האוט, למעט בקשה מפורשת מהלקוח.

מסעדות ובתי קפה אשר יפרו את הצו יהיו כפופים להודעה בכתב על ההפרה הראשונה והשנייה, ואחריה קנס של 25 דולר על כל הפרה שלאחר מכן. הקנסות הקולקטיביים של על עסק לא יעלו על 300 דולר לשנה קלנדרית.

ההצעה לבקשת הפקודה הוגשה על ידי חברי המועצה פול קורץ ופול קרקוריאן ב-13 בינואר. שני חברי המועצה, יחד עם חבר המועצה מיץ' אופרל, מצפים שהצו יעבור לקריאה ראשונה ביום רביעי וקבעו מסיבת עיתונאים כבר לשעה 1:30 מחוץ לבית העירייה כדי לחגוג.

קורץ כינה בעבר את המעבר לכלים חד פעמיים על פי בקשה בלבד, "דרישה של השכל הישר והקל ביותר שאנו מקווים שיעזר למסעדות לחסוך כסף, לעזור לעיר לחסוך כסף מניקוי אשפה מיותר בשכונות שלנו ולעזור להפסיק לערום דברים שאינם בשימוש בנוסף לשפע הזבל שכבר קיים."

הוא ציין גם כי מסעדות בקליפורניה שכבר עברו לכלים לפי בקשה, חסכו בין 3,000 ל-21,000 דולר בשנה.

ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, הביע את תמיכתו בפקודה במהלך נאומו של מדינת העיר ביום שני. הוא גם קרא לאסור שימוש בקלקר בעיר.

דו"ח מטעם איגוד הפסולת הבינלאומי העריך כי כמות כלי המזון והפריטים האביזרים החד-פעמיים המבוזבזים גדלה בכ-250% ל -300% במהלך המגפה, מכיוון שיותר אנשים אוספים אוכל וסועדים בבית.

הצו המדובר יהיה דומה לחוק ‘הקשים’ לפי בקשה של העיר שנכנס לתוקף ב- 22 באפריל 2019. החוק הזה אוסר על כל המסעדות בלוס אנג'לס לתת ללקוחות אוטומטית קשיות פלסטיק.

Featured

הוצאתם רישיון או ID בזמן המגיפה? DMV תוותר לכם על דמי התשלום עבור REAL ID

Published

on

מקור: FOX11

מחלקת הרישוי של קליפורניה הודיעה כי תושבים אשר עשו רישיון נהיגה או הוציאו תעודות זהות חדשה במהלך המגיפה, לא ייחויבו בתשלום נוסף עבור לחידוש תעודת הזהות שלהם לתעודה החדשה במדינה, REAL ID.

תושבי קליפורניה חייבים להיכנס פיזית למשרד DMV באופן אישי כדי להוציא REAL ID.

החל מה-3 במאי 2023, המחלקה לביטחון פנים של ארה"ב תדרוש דרכון בתוקף או מסמך פדרלי מאושר אחר, כמו רישיון נהיגה או REAL ID, בכדי לעלות על טיסות פנימיות בתוך ארצות הברית או ולקבל אישור כניסה למתקנים פדרליים מאובטחים ובסיסים צבאיים.

"אנחנו לא רוצים שתושבי קליפורניה ישלמו את המחיר על כך שלא קיבלו REAL ID במהלך המגפה," אמר מנהל ה-DMV, סטיב גורדון. "בעוד שהממשלה הפדרלית האריכה את תאריך האכיפה של תעודות הזהות החדשות, אין באמת צורך לדחות זאת. אם תפעל כעת, תוכל לנצל את ההצעה הזו ולשדרג לתעודת זהות החדשה (REAL ID) בחינם."

על פי הערכת ה-DMV, כ-5.7 מיליון רישיונות נהיגה ותעודות זהות שאינן REAL ID יונפקו בין מרץ 2020 ליולי 2021.

במידה ושולם תשלום עבור רישיון חדש או חידוש רישיון מאז תחילת המגיפה. עמלה זו תוחזר לאותם לקוחות שלא קיבלו עדיין REAL ID בתנאי שישדרגו את תעודת הזהות שלהם כעת בכתובת dmv.ca.gov/realidupgrade.

כדי להגיש בקשה לתעודת זהות חדשה (REAL ID), על המועמד לספק מספר תעודת זהות בתוקף, הוכחת זהות ושתי הוכחות לתושבות קליפורניה. רשימה של המסמכים הנדרשים ומידע נוסף אחר ניתן למצוא ב- REALID.dmv.ca.gov.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות