fbpx
Connect with us

Featured

לוס אנג'לס נגד חברות האנרגיה הגדולות: בקרוב תיאסר לחלוטין הפקת נפט וגז טבעי בתחומי העיר

Published

on

מועצת העיר לוס אנג'לס הצביעה להתקדם בתהליך של הפסקת הפקת הנפט והגז בלוס אנג'לס, מה שnקרב את העיר צעד אחד לאיסור מוחלט של קידוחי נפט.

שתי ועדות אישרו את הסעיף לפני שהגיע למועצה, שהצביעה 10-0 בבקשה מפרקליט העירייה להכין צו לאיסור הפקת נפט וגז חדשה ולהפסיק את כל פעילות קידוחי הנפט בעיר.

"אנחנו שולחים מסר ברור לחברות הדלק והאנרגיה הגדולות: העיר לוס אנג'לס לא תסבול עוד הפקת נפט וגז", אמר חבר המועצה מיץ' אופרל. "למשפחות, לא משנה היכן הן גרות, מגיע לנשום אוויר נקי, שתהיינה להם שכונות בטוחות וחיים בריאים ללא ההשפעות המזיקות של אנרגיה מזוהמת".

מועצת המפקחים של מחוז לוס אנג'לס אישרה צו דומה מוקדם יותר באוקטובר. מועצת העיר אישרה בינואר פה אחד שורה של המלצות שמטרתן לאסור בארות נפט וגז חדשות. טיוטת הצו תבטל את כל פעילויות הפקת הנפט והגז הללו על ידי איסור מיידי על הפקת נפט וגז חדשים והפסקת הפעילות הקיימת בתוך 20 שנה.

לונג ביץ', העיר השנייה בגודלה במחוז לוס אנג'לס, החליטה בשנה שעברה לבטל את ההסתמכות שלה על הכנסות מנפט עד 2035.

התוכנית תפחית בהדרגה את תלותה של העיר על הכנסות מנפט, כאשר השדות המקומיים ירדו באופן טבעי בייצור. עד 2035, העירייה מצפה משדות הנפט להפסיק לייצר, ובין לבין, לונג ביץ' תממן את נטישת שדות הנפט – תוך שימוש בהכנסות מנפט כדי לשלם עבורו.

קבוצות קהילתיות רבות לחצו בלוס אנג'לס להפסיק את קידוחי הנפט, תוך ציון הפגיעה שיש לה בקהילות, המורגשת באופן לא פרופורציונלי בקהילות מעמד הפועלים ובקהילות המיעוטים. יותר מ-500,000 תושבי מחוז לוס אנג'לס חיים בטווח של חצי מייל מבאר נפט פעילה.

נשיא המועצה פול קרקוריאן  הגיב לחששות לגבי אובדן פוטנציאלי של מקומות עבודה ועלייה במחירי הדלק. לדבריו, פחות מ-1% מהנפט הגולמי המעובד בבתי הזיקוק בדרום קליפורניה מגיעים למעשה מבארות בלוס אנג'לס, ואובדן קידוחי הנפט לא ישפיע על מחירי הדלק המקומיים. לגבי עבודות, אמר קרקוריאן שהוא מאמין שעידן הנפט והגז מסתיים ללא קשר.

המושל גאווין ניוסום הציע כללים חדשים באוקטובר האחרון, לפיהם בארות נפט או מתקני קידוח חדשים בקליפורניה יצטרכו להיות במרחק של לפחות 3,200 רגל מבתים, בתי ספר, בתי חולים, בתי אבות ו"מקומות רגישים" אחרים.

ניוסום ציטט את ההשפעה שיש לכימיקלים רעילים על קהילות, כולל אסטמה ומומים מולדים. ההצעה עוברת ניתוח כלכלי והערות ציבוריות לפני כניסתה לתוקף. המושל קרא גם להפסקת הפקת הנפט בכל המדינה עד 2045.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured8 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured8 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured8 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות