fbpx
Connect with us

Featured

לוס אנג'לס נגד חברות האנרגיה הגדולות: בקרוב תיאסר לחלוטין הפקת נפט וגז טבעי בתחומי העיר

Published

on

מועצת העיר לוס אנג'לס הצביעה להתקדם בתהליך של הפסקת הפקת הנפט והגז בלוס אנג'לס, מה שnקרב את העיר צעד אחד לאיסור מוחלט של קידוחי נפט.

שתי ועדות אישרו את הסעיף לפני שהגיע למועצה, שהצביעה 10-0 בבקשה מפרקליט העירייה להכין צו לאיסור הפקת נפט וגז חדשה ולהפסיק את כל פעילות קידוחי הנפט בעיר.

"אנחנו שולחים מסר ברור לחברות הדלק והאנרגיה הגדולות: העיר לוס אנג'לס לא תסבול עוד הפקת נפט וגז", אמר חבר המועצה מיץ' אופרל. "למשפחות, לא משנה היכן הן גרות, מגיע לנשום אוויר נקי, שתהיינה להם שכונות בטוחות וחיים בריאים ללא ההשפעות המזיקות של אנרגיה מזוהמת".

מועצת המפקחים של מחוז לוס אנג'לס אישרה צו דומה מוקדם יותר באוקטובר. מועצת העיר אישרה בינואר פה אחד שורה של המלצות שמטרתן לאסור בארות נפט וגז חדשות. טיוטת הצו תבטל את כל פעילויות הפקת הנפט והגז הללו על ידי איסור מיידי על הפקת נפט וגז חדשים והפסקת הפעילות הקיימת בתוך 20 שנה.

לונג ביץ', העיר השנייה בגודלה במחוז לוס אנג'לס, החליטה בשנה שעברה לבטל את ההסתמכות שלה על הכנסות מנפט עד 2035.

התוכנית תפחית בהדרגה את תלותה של העיר על הכנסות מנפט, כאשר השדות המקומיים ירדו באופן טבעי בייצור. עד 2035, העירייה מצפה משדות הנפט להפסיק לייצר, ובין לבין, לונג ביץ' תממן את נטישת שדות הנפט – תוך שימוש בהכנסות מנפט כדי לשלם עבורו.

קבוצות קהילתיות רבות לחצו בלוס אנג'לס להפסיק את קידוחי הנפט, תוך ציון הפגיעה שיש לה בקהילות, המורגשת באופן לא פרופורציונלי בקהילות מעמד הפועלים ובקהילות המיעוטים. יותר מ-500,000 תושבי מחוז לוס אנג'לס חיים בטווח של חצי מייל מבאר נפט פעילה.

נשיא המועצה פול קרקוריאן  הגיב לחששות לגבי אובדן פוטנציאלי של מקומות עבודה ועלייה במחירי הדלק. לדבריו, פחות מ-1% מהנפט הגולמי המעובד בבתי הזיקוק בדרום קליפורניה מגיעים למעשה מבארות בלוס אנג'לס, ואובדן קידוחי הנפט לא ישפיע על מחירי הדלק המקומיים. לגבי עבודות, אמר קרקוריאן שהוא מאמין שעידן הנפט והגז מסתיים ללא קשר.

המושל גאווין ניוסום הציע כללים חדשים באוקטובר האחרון, לפיהם בארות נפט או מתקני קידוח חדשים בקליפורניה יצטרכו להיות במרחק של לפחות 3,200 רגל מבתים, בתי ספר, בתי חולים, בתי אבות ו"מקומות רגישים" אחרים.

ניוסום ציטט את ההשפעה שיש לכימיקלים רעילים על קהילות, כולל אסטמה ומומים מולדים. ההצעה עוברת ניתוח כלכלי והערות ציבוריות לפני כניסתה לתוקף. המושל קרא גם להפסקת הפקת הנפט בכל המדינה עד 2045.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Published

on

כ-400 ישראלים ויהודים אמריקאים הפגינו בבוקר ביום שישי סמוך לבית כנסת של הקהילה החרדית בני ישורון בניו ג'רזי, שם נשא יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן, נאום על הרפורמה המשפטית בישראל. 

המפגינים קראו "shame on Rothman" ושרו שירים מהמחאה ברחובות ישראל. הם קראו להפגנה "הפגנת UnXeptable". בסיום נאומו הוברח רוטמן דרך השיחים של חצר בית הכנסת השכן כדי להימנע מלהיתקל במפגינים, שכיסו את כל היציאות וקראו "בושה" לעברו.

"מי שמנסה לפרק  את הדמוקרטיה הישראלית ואת העתיד של הילדים שלנו – שלא יצפה לחופשה שקטה בניו יורק", אמרה שני גרנות-לובטון, אחת ממארגנות ההפגנה שמתגוררת בניו יורק. "הבטחנו ואנחנו מקיימים: נגיע לכל מקום. לא ניתן להם להפיץ שקרים. הקהילה פה נחושה למלא את תפקידה בהגנה על ישראל".

רוטמן הגיע לארצות הברית כדי להשתתף, בין השאר, במצעד של "יום ישראל בניו יורק" שיתקיים ביום ראשון הקרוב, שבו ישתתפו נציגים מהקואליציה ומהאופוזיציה. לקראת הצעדה אמר רוטמן: "בימים שבהם האנטישמיות מרימה ראש, חובתנו לשמור שהקשר בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות יישאר מעל לכל מחלוקת פוליטית. אני אומר היום לראשי המחאה נגד ממשלת הימין – לא פגעתם מספיק באחדות העם והצבא, הסתתם ופעלתם באלימות בישראל? ביום ראשון, הפרעה שלכם למצעד תהיה עוד פגיעה בערך יהודי וציבורי חשוב". 

גם בטורונטו, קנדה, התקיימה הפגנה מול מרכז יהודי-קהילתי שאליו הגיע שר התפוצות עמיחי שיקלי. כמו כן, מפגינים מחו בפני שר הכלכלה ניר ברקת סמוך למלונו בניו יורק, ובלוס אנג'לס הפגינו עשרות באירועים שבהם השתתף שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Featured3 ימים ago

הפיטשר של לוס אנג'לס דודג'רס מגן על אמונתו הנוצרית ויוצא נגד המועדון על הזמנת ארגון אנטי קתולי 

Featured3 ימים ago

הכלכלה האמריקאית נושמת לרווחה: הסנאט אישר את ההסכם להשעיית תקרת החוב הכולל קיצוץ של 1.5 טריליון דולרֿ

Featured3 ימים ago

ג'ניפר לופז ובן אפלק סוף סוף קנו את בית החלומות בלוס אנג'לס ב"מחיר מציאה"; כמה הוא עלה

Featured3 ימים ago

גל גדות נחשפת: מרגישה את "תסמונת המתחזה" אחרי שיחה מלב אל לב עם במאי "הסנדק" פרנסיס פורד קופולה

Featured4 ימים ago

ריל אסטייט: המחסור בבתים בארה"ב מוביל לעליות מחירים, חודש שני ברציפות; העלייה החדה ביותר – במיאמי

Featured4 ימים ago

דיסנטיס מבטיח: אשמיד את השמאלנות בארה"ב ואשליך את אידיאולגיית ה"ווק" לפח ההיסטוריה; מייק פנס מצטרף למירוץ לבית הלבן

Featured4 ימים ago

כוכב"מופע שנות ה-70" הורשע בלוס אנג'לס באונס; עומד בפני 30 שנות מאסר

כתבות שבועיות