Connect with us

כלכלה ועסקים

להיט: פסק זמן בישראל

Published

on

ההתעניינות של סטודנטים יהודים מארה"ב בלימודים בישראל נמצאת בעליה חדה ● הסיבה: האקדמיה בארץ נערכת לחזרה לשגרה בסתיו, בעוד שבאמריקה שוררים כאוס וחוסר ודאות 

הדרה בילסקי חשבה שתקדיש את הסמסטר הראשון שלה בקולג' לרכישת חברים חדשים במעונות, לשיחות מעמיקות עם מרצים ועם סטודנטים בכיתה, ולתפילות שבת בהלל. אבל עכשיו הסטודנטית-לעתיד בת ה-18 כבר לא בטוחה שזה יקרה. באוניברסיטת אמורי, שבה בחרה, טרם החליטו אם הלימודים ייפתחו כסדרם בסתיו הקרוב. ואולם בקולג'ים רבים בארצות הברית כבר הודיעו לסטודנטים כי בשל מגפת הקורונה, לפחות מקצת מהקורסים בסתיו הקרוב יהיו וירטואליים.

במקום להתחיל את השנה באוניברסיטה, שנמצאת בעיר אטלנטה, בילסקי "שוקלת ברצינות" כדבריה, להירשם ל-Year Course, תכנית של תנועת הנוער הציונית-אמריקאית יהודה הצעיר, המיועדת לבוגרי תיכון וכוללת שנת מגורים בישראל, עם טיולים, התמחויות, התנדבות, ולימודים בקורסים אוניברסיטאיים. בילסקי מקווה ששנה של מגורים בישראל תאפשר לה "לעבור את הגל" הזה של המגיפה, ותוך כדי כך גם לצלול עמוק לתוך תרבות חדשה ולימודי עברית — ואז לחזור ולהתחיל את הלימודים בקולג', באיחור של שנה. "רציתי חוויית קולג' שגרתית יותר, ולא משנה מה יחליטו לעשות באמורי, זו לא תהיה אותה חוויה", הסבירה בילסקי, המתגוררת בגיית׳רסבורג שבמרילנד.

בשגרה, מאות יהודים אמריקאים נוסעים לישראל בתום התיכון, למה שמכונה שנה של פסק זמן. צעירים אורתודוקסים נוטים ללמוד בישיבות ובמדרשות לפני תחילת הלימודים בקולג', ואילו החילונים יכולים לבחור מבין עשרות תכניות — כמו Year Course — שמציעות בעיקר היכרות עם החוויה הישראלית. השנה נרשם זינוק בביקוש לתכניות הללו, גם בשל חוסר הוודאות באשר ללימודים בקולג' בארה"ב בסתיו, וגם בזכות הצלחתה היחסית של ישראל במלחמתה בקורונה. מנהלי תכניות המציעות פסק זמן מספרים על עלייה בהרשמה של הרגע האחרון, בעיקר מצד צעירים יהודיים שלא רוצים ששנת הלימודים הראשונה שלהם בקולג׳ באמריקה תהיה כולה, או חלקה, מקוונת.

"בתקופה הזו, בדרך כלל אנחנו מוכנים וערוכים לשנה הבאה, לאחר שכבר קיבלנו את רוב הנרשמים לתכניות שלנו", סיפרה דפנה לסקין, מנהלת המעורבות בארגון יהודה הצעיר. "אבל בשבועיים-שלושה האחרונים, בניגוד לממוצע של נרשם או שניים בשבוע, אנחנו מקבלים 6 או 7 בקשות". בנוסף, הסבירה לסקין, יש השנה גם פחות נשירה מהמקובל בשנים קודמות.

העובדה שישראל הצליחה לשמור על מספר מתים נמוך יחסית מהקורונה ושהיא שבה בהדרגה לחיים מלאים הפכה את הלימודים בארץ לאטרקטיביים עבור צעירים מארה"ב, מדינה שבה בתי הספר עדיין סגורים ורוב תכניות הקיץ בוטלו. גם ב״נתיב״, תכנית קונסרבטיבית נוספת המציעה פסק זמן בארץ, רואים עלייה בעניין שמגלים סטודנטים שאינם רוצים להעביר שנה שלמה בלימודים מקוונים. "אנחנו יכולים להציע להם הזדמנות לבוא לישראל וללמוד באוניברסיטה העברית, במוסד אקדמי עם שיעורים אמיתיים, כך שיוכלו לראות את המרצים שלהם פנים אל פנים, ובנוסף לכך גם לנצל הזדמנויות חברתיות, לבלות עם חברים ולעשות את כל מה שהיו עושים בכל שנה רגילה", הסביר המנהל יוסי גר.

למרות שמנהלי הארגון נאלצו לשלוח הביתה מוקדם את משתתפי התכנית הנוכחית, ואף שכניסת זרים לישראל עדיין אסורה, גר פועל תחת ההנחה שהתכנית תוכל להתחדש בסתיו, תוך שמירה על כללי ההיגיינה והתברואה, כמו גם על נהלים אחרים לבלימת התפשטותה של המחלה.

נשמת, מדרשה לנשים אורתודוקסיות בירושלים, עושה גם היא את ההתאמות הדרושות כדי להבטיח את פתיחת התכנית בסתיו. לאחר שנאלצו לסגור את התכנית בעיצומה של המגיפה בישראל, ושלחו את המשתתפות בחזרה הביתה, הצליחו מנהלי המדרשה לפתוח מחדש את תכנית הקורסים לתלמידות מישראל, תוך נקיטת אמצעי זהירות. אלו כוללים לבישת מסכות והפרדת התלמידות בכל רגע נתון לקבוצות קטנות, תוך שימוש במחיצות פרספקס שהותקנו בכיתות. "גילינו שאפשר לנהל בית ספר גם בתנאים האלה. וכך אנחנו עושים עכשיו", אמר הרב יהושע וייסברג, המנחה את תכנית פסק הזמן של המדרשה.

הקורונה עדיין עלולה לתקוע מקל בגלגלי התכניות של סטודנטים רבים. לא ברור אם הקולג'ים והאוניברסיטאות יאשרו את פסק הזמן לכל הסטודנטים שיבקשו זאת, וגל שני של התפרצות המגיפה עלול להפוך את הנסיעה לבלתי אפשרית. "אני עדיין חוששת שלא אוכל לנסוע", סיפרה רינה ברומברג גאבר, שמתכננת להשתתף בתכנית של נתיב בסתיו. "זה יהיה ממש עצוב, וזה יהיה ביטול נוסף בסדרה ארוכה של ביטולי תכניות". הצעירה בת ה-17 העבירה את החודשים האחרונים בלימודים מקוונים, וגם טקס הסיום בבית הספר התיכון שלה בוטל. עם זאת, לדבריה, עצם העובדה שישראל נפתחת מחדש נוסכת בה תקווה שלא יבוטלו גם התכניות שלה לשנה הקרובה. "זו תהיה הפעם הראשונה מזה זמן שאוכל לבלות עם חברים", אמרה, "ולהתחיל לחזור לחיים האמיתיים".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

I Am management Solution: אפליקציה חובה לחברות הום אימפרובמנט

Published

on

כפיר פליישר יצר תוכנה ייחודית המסייעת לבעלי עסקים (בתחום ההום אימפרובמנט, אבל לא רק) העוקבת בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות מבחינתן, מייעלת את צורת עבודתם חוסכת בהוצאות

לקוחות I Am Management Solution מהווים את הפרסומת הטובה ביותר עבור החברה, שהוקמה לפני חמש שנים. בעל החברה, כפיר פליישר, מספר שלמעשה, כל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל, הגיעו אליו מפה לאוזן. חברת 'הום אימפרובמנט' אחת הביאה חברה שניה ואז שמעו עליה גם חברות קבלנים שונות והבינו שגם הן יכולות לייעל את העבודה – והצטרפו כחברים. אז מהו המודל העסקי שהצליח לזכות בלקוחות רבים מבלי להתאמץ יותר מדי? מדובר בחברה המציעה תוכנה מיוחדת המסייעת לבעלי עסקים (בעיקר בתחום ההום אימפרובמנט, אך לא רק) לעקוב בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות יותר מבחינתן, וכך גם לייעל את צורת עבודתם ולחסוך גם בהוצאות.

"זוהי סוג של אפליקציה שמובנית על Quick Base", מסביר כפיר, "היא מחולקת לשניים; החלק הראשון מתרכז בניהול הלידים והחלק השני ניהול עבודות, קבלנים, קומישיינים ועוד.אנשים קונים לידים ממקורות שונים, חלקם עושים טלמרקטינג, חלקם מפרסמים אונליין או בעיתון וכו'. מה שהתוכנה עושה היא לבדוק מה מתוך כל הלידים שקיבלנו הפכו למכירה ומכמה מהם לא יצא דבר. כך התוכנה מסייעת להם להבין עד כמה כל אחת מהדרכים הללו לקבלת לידים אפקטיבית ורווחית מבחינתם. התוכנה מבצעת את פעולת החישוב עבורם: למשל, מתוך אלף לידים שקיבלתי, הצלחתי לעשות 100 מכירות. או דרך איזו פלטפורמה בדיוק הצלחתי להשיג את מירב המכירות ואיזו מהן הייתה הכי פחות מוצלחת".

חברת I Am Management Solution  קיימת כבר חמש שנים אך רק בשנתיים האחרונות תפסה תאוצה וזכתה להתלהבות גדולה מצד בעלי עסקים בלוס אנג'לס שהשתמשו בתוכנה. "זהו מעין כדור שלג שהלך וגדל", מספר כפיר, "זוהי הפעם הראשונה שאני יוצא עם כתבה בנושא כיוון שהחלטנו להרחיב את העסק. הפידבקים שאנו מקבלים נהדרים ומאוד מעודדים".

ללקוחות I Am Management Solution  יש שני מסלולי חברות האחד הוא מעין Lease דרכו הם משלמים תשלומים חודשיים והופכים לחברים המקבלים את השירות. מסלול שני הוא תשלום חד פעמי בו אתה קונה עותק של התוכנה, כולל ליווי ולימוד צמוד על דרך השימוש בה. "אנחנו מלווים את בעלי העסק ליווי צמוד גם לאחר ההדרכה הראשונית של השימוש בתוכנה. אנחנו ממפים את החברה, נותנים לכל עובד Training צמוד ומוודאים שהם יודעים כיצד להשתמש בתוכנה. גם לאחר מכן, אנו תמיד נמצאים שם עבורם. אני למעשה מצפה לטלפונים מהם ואפילו מעודד את זה כי חשוב מבחינתי שידעו כיצד להשתמש בתוכנה היטב על מנת לנצל אותה בצורה המקסימלית עבורם".

כפיר: "ניסיתי לעבוד מספר פעמים בחברות הום אימפרובמנט בתור איש מכירות די כושל… עם הזמן גיליתי שהאו.סי.די שלי עובד לטובתי כשזה מגיע לניהול ושם התמקדתי ונשארתי. במשך 12 שנים עבדתי עם חברות הום אימפרובמנט גדולות והבחנתי עד כמה התוכנות בהן הם משתמשים מסורבלות ולא אפקטיביות. גם אם יש מישהו שהוא אלוף העולם ב'אקסל', הוא עדיין לא יצליח להגיע לאותה רמה ולתוצאות מדוייקות כמו זו של התוכנה שלנו, ובזמן קצר בהרבה".

"התוכנה הזאת מעניקה להם יעילות ושקיפות, מה שחוסך בסופו של דבר, הרבה מאוד כסף. בעלי החברות יכולים לאתר אילו לידים לא מוצלחים, היכן לא כדאי להשקיע בפרסום, איזה איש מכירות לא מצליח לסגור מכירות וכדו'. בכך שאני יוצר עבורם את השקיפות הזאת, הם יכולים בסוף כל חודש לבדוק ולראות כמה כסף עשו, כמה הוציאו ומה הוכיח את עצמו ביותר עבורם".

יש חברות המנסות לערוך מעקב צמוד אחר ההוצאות, ההכנסות והאפקטיביות של לידים ואנשי מכירות, אולם הן מבזבזות שעות יקרות על מנת לייצר דוחו״ת דומים ולרוב אלו לא יהיו מדוייקים כמו הדו"ח שמספקת התוכנה בצורה מהירה בהרבה. כפיר מגיע ללקוחות, מציג את התוכנה ועורך "דמו" המציג את נפלאותיה. חביבותו ומקצועיותו הרבה, כמו הסבלנות בה הוא מדריך את העובדים, מסייעת להם ללמוד את השימוש בתוכנה בקלות ובמהירות. הוא זמין עבורם לאורך כל החודש במידה ונתקלו בבעיה או זקוקים לכל עזרה שהיא. "רבים מאיתנו לא יודעים איך הצלחנו להסתדר לפני שהיה לנו GPS או 'וויז' במכונית" אומר רביב, אחד מלקוחות החברה מזה שלוש שנים, "השימוש בווייז הפך את החיים שלנו להרבה יותר קלים. אותו דבר קרה לי עם האפליקציה הזאת. היא הפכה עבורי את העבודה להרבה יותר קלה ומהירה, הסתדרתי גם לפני כן, אבל בזבזתי הרבה שעות יקרות והיו לי יותר הוצאות מיותרות; היום קשה לי לדמיין את העבודה בלי האפליקציה הזאת".

==

לפרטים נוספים:

iammanagementsolution.com

טל': 714-686-9913

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות