fbpx
Connect with us

Featured

"לא משנה מי יושב על הכיסא שלי, הוא מקבל התייחסות של כוכב"

Published

on

גורל, כישרון, כוח ההתמדה ואמונה – אלו הם אבני היסוד של המותג יניב קצב * הוא מעצב שיער ידוע בלוס אנג'לס וגם מאפר, יזם וגבר עם לב זהב שלא רק חולם אלא גם מגשים חלומות * חוץ מקים קרדשיאן הוא גם מעצב השיער והמאפר הצמוד של מורן אטיאס, איילת זורר, אלונה טל וידועניות אחרות * חשיפה נאה

בגיל 16 יניב הרגיש שמסגרת הלימודים לא מתאימה לו. הוא למד בבית ספר בצפון תל אביב, ומשהו לא זרם לו. כבר אז הוא הרגיש שהוא רוצה לעסוק באומנות ולא רק לשנן בעל פה חומר לבגרויות. בתור ילד מאוד דומיננטי ומחובר לעצמו, באישור הוריו כמובן, הוא עבר לבית הספר ליד הבית. זה היה נוח והמגמות המגוונות שהציעו, קרצו לו. מבין אלקטרוניקה, מחשבים, תיאטרון, כלכלה או משק בית, יניב בחר בעיצוב שיער. "אז לא ידעתי, כמה הבחירה הזאת תשפיע על חיי, אבל הרגשתי בלב שזה נכון לי. נהנתי מזה וזה מה שהיה לי חשוב. היצירה והעשייה הציתו בי משהו" הוא משחזר.

הוריו לא הבינו את הבחירה, וחששו שיניב לא יקבל כלים אמיתיים לחיים. אבל הם ראו לנגד עיניהם ילד מאושר ונתנו לו להיות מה שהוא רוצה. לאחר רק כמה חודשים, כשכיתה י"ב העלו את הצגת הגמר שלהם, יניב התבקש להגיע ולעזור מאחורי הקלעים. לסרק, לספר ולאפר את המשתתפים. "בנקודה הזאת, הבנתי שזה לא תחביב, אלא המקצוע בו אני רוצה לעסוק".

יום למחרת, אחרי כל המחמאות והתרגשות, אמא של יניב רשמה אותו לבית ספר מקצועי לעיצוב שיער. היא ראתה שמעבר לאהבה וההנאה יש גם כישרון. יניב: "לקחתי לידיי מספריים וסיפרתי בדירה שלנו, חברות, שכנות ידידות ואחיות. השמועה רצה מהר, נשים פירגנו והתלהבו, ראו את העבודה שלי ורצו גם, ומהר מאוד התחלתי לעבוד מדלת לדלת. להגיע ללקוחות לפי בקשה. עשיתי קורס אצל מישהו מאוד טוב בארץ, וכשסיימתי הוא ביקש ממני לעבוד אצלו".

גיל השירות הצבאי הגיע, ובזכות ההצלחה שהורגשה כבר, עם המון ביטחון ופשטות המאפיינים את יניב, הוא ביקש לעבוד כספר בצבא. "באתי. ביקשתי. קיבלתי. וכל כך נהנתי. עשיתי את מה שאני אוהב, שירתי והעברתי את הזמן בהתמקצעות בלספר גברים כמובן, וזה היה פן חדש ללמוד ולהתנסות בו. הגעתי לנקודה שהייתי ספר של קצינים בכירים בלבד. זה היה בסיס האומנות שלי. להבין שאני יכול ליצור בהמון תחומים, ועלי רק לבחור במה אני רוצה להתמקצע".

עבד עם השמות הגדולים

יניב השתחרר וחזר למקום העבודה של המורה שלו. הוא התרכז בתסרוקות כלה ואופנה. למד טכניקות והתבלט בעשיה והאומנות שלו. לאחר שנתיים הוא קיבל הצעה לעצב שיער לכתבת שער לעיתון "לאישה" לדוגמנית גלית גוטמן.

יניב: "בחדר ההתארגנות, עבדנו בצוות של הטוטאל לוק ושמעתי במקרה שהסטייליסט והעוזרת שלו מדברים עלי. הם אמרו שאני ממש טוב. כשגלית ביקשה אותי לעוד צילומים נסחפתי לתעשייה. האפשרות לתת השראה, ליצור אומנות אישית שלי ולהכתיב אופנה, לרגש אנשים מביני עניין, וכמובן לקבל קרדיט בכתבת שער עם השם שלי ריגשה אותי. זה לא כמו היום, שיש תמונה באינסטגרם. פעם הכירו אותי בזכות השם שלי.

בגיל 21 יניב הבין שהוא נמצא במים העמוקים ושם הוא רוצה לשחות. למרות גילו הצעיר, הרזומה והתוצאות לאומנות שלו הלכו לפניו. "קפצתי באומץ ונהנתי שיש לי שם ודעה ואני יכול להכתיב טרנדים.  במגזין "לאישה" שבאותם זמנים היה כמו הווג הישראלי. עוד לפני שהיו רשתות חברתיות ואינטרנט. מה שראו על הדוגמנית בשער המגזין, יום למחר כל הנשים ביקשו במספרות".

אחרי חמש עבודות גדולות בתעשייה יניב הבין שהוא צריך סוכן, והוא התקבל לסוכנות הכי פופולרית ועבד עם השמות הכי גדולים. "נהנתי לבטא את האומנות שלי ולעבוד בצוות עם עוד אנשים וללמוד מהם. כל אחד הביא את הכישרון הדעה והניצוץ שלו וזה העצים אותי. כאדם וכאומן"."

לאחר שנתיים, יניב עבר לסוכנות אחרת, ולמרות שתמיד צריך להוכיח את עצמך, הוא הגיע לשטח כשהוותק והניסיון  עזרו לו עם הכוכבים הנכונים. "יש קליקה בעולם הזוהר, וחשוב לדעת עם מי לעבוד ועם מי לא. התמדתי אחרי היצירה ופחות אחרי הרכילות והתככים. תמיד הייתי נייטרלי. ומועדונים, סמים ובילויים לא עניינו אותי. 'חנון של אומנות'. תמיד שאפתי להתפתח ולגדול, לא לבזבז את הזמן שלי על דברי סרק. קיבלתי אהבה ותמיכה מהזוגיות והמשפחה שלי וזה מה עניין אותי. לא חיפשתי בלאגנים, אלא חיפשתי להתמיד, לעבוד ולהתפתח. הסתובב לי רעיון בראש, עניין של יזמות שקשורה בתחום, אבל ידעתי שאני צעיר וחייב להתמקד בדבר אחד. לכן הכיתי בברזל בעודו חם, וידעתי שיגיע גם הזמן לעוד דברים".

בגיל 24 יניב פתח סלון כלות משלו בלב תל אביב, ליד השמות הכי ידועים. התחייבות ואחריות גדולה לילד צעיר, אבל בלי חשש כלל.  "עשיתי הרבה אופנה: קמפיינים, שערים, פרסומות, וטלוויזיה. זה תמיד מרגש אבל החלטתי להוריד גז מהתעשייה כי תמיד אהבתי לשמח כלות. זה פעם אחת ולילה אחד. החלטתי לפתוח מקום שנותן לכלות את כל השירות להן הן זקוקות וראויות. איפור שיער צילומים ואפילו התלוות לאירוע ושינוי תסרוקות. נהייתי ממש עסוק ואחותי ניהלה לי את המקום. אני התמקדתי רק באהבה הגדולה שלי – לספר לסרק ולעצב".

לאחר עשר שנים במסע מסחרר של הצלחה, יניב מיצה. הרגיש שוב שהוא צריך לאתגר את עצמו ולשבור עוד תקרת זכוכית. הפעם המטרה הייתה הכוכבים של הוליווד. ארץ חדשה עם מנטליות, חוקים ושפה שונה. יניב: "הייתי חייב להוציא את עצמי מאזור הנוחות שלי כי אני אוהב אתגרים, לחדד את העיפרון ולהשאיר אותו תמיד חד. כי חד מבחינתי זה להיות חדשני ולהתחדש".

בגיל 33 יניב הגיע ללוס אנג'לס לשלושה חודשים – וקיבל חיבוק גדול מהקהילה הישראלית. במיוחד ממשפחת לוזון – דן ו-ורדית, שהפכו אותו למשפחה שלהם ואפילו פתחו את ביתם וליבם עבורו. נתנו לו חום ואהבה והתייחסו אליו כאילו היה בנם. השפה הייתה זרה לו, אבל זה לא היה מכשול עבורו אלא עוד אתגר קטן לעבר השגת הייעד הבא. יניב: "התחלתי כאן מאפס. רכשתי את אמון הלקוחות, כי לא משנה איזה שם דבר אני בישראל. אתה עכשיו באמריקה. וזה קטע להגיע לשיא ולהתחיל הכל מחדש. אבל זה הדליק אותי. אומנם לא ידעתי אנגלית, אך הידיים שלי ידעו לעבוד. עבדתי מדלת לדלת ועם טיפה בושה לדבר. פחדתי שאני לא נשמע טוב, או לא מובן. לקח לי זמן להבין איך לדבר בדרך הנכונה שמתאימה לתרבות האמריקאית.

"עזבתי בשקט את ישראל, לאחר כמובן שסיימתי את כל ההתחייבויות שלי לכלות ולעסק, והגעתי לאל-איי בשקט. בלי פוזה או רעש, רק עבודה עניינה אותי. ידעתי האמנתי והייתי בטוח בעצמי שאם רוצים, הכל אפשרי. הניירת הייתה עניין אבל מהר מאוד קיבלתי ויזת אומן ויכולתי להתחיל את חיי החדשים בעיר הכוכבים. עבדתי בסלון בעיר, אבל אחרי שנה הרגשתי שגם שם זה לא המקום שלי. רציתי משהו גדול! והבנתי שזה לא מספיק לי."

הרגשת שהכל בא לך בקלות, שרק צריך לרצות והכל קורה?

"אני בדיוק בא לספר לך על המכשול הגדול שהיה לי". אומר יניב בחיוך ממיס וכנה. הבנתי שבשביל לפתוח מקום משלי, אני צריך לעבור מבחן רציני כדי לקבל את הרשיון הקליפורני שלי. וזה לא סתם מבחן, אלא עלי לתת שעות רבות בבית ספר, ללמוד חומר תיאורתי מעשי ואנטומי. ולא רק בתחום השיער אלא גם טיפולי פנים ציפורנים וגבות. שמעתי שזה מבחן גיהנום עם שפה גבוהה שאף אחד לא משתמש או מבין. כמו שתמיד אומרים על מבחני הנדל"ן, שצריך ללמוד שפה חדשה רק כדי לעבור את המבחן. ואת זה אמרו לי אמריקאים.

פעם שלישית גלידה 

"הייתה לי שפה בסיסית וידעתי שהמבחן המעשי יהיה לי פשוט אבל התיאורתי בהחלט היה אתגר גדול. ידעתי שעלי לנסות ולתת את הכל. קניתי את הספרים, נרשמתי לבית ספר, ואמרתי לעצמי שאם לא הצליח, לפחות ניסיתי וזה כנראה לא שלי. רציתי להוכיח לעצמי שאני יכול הכל ושום דבר לא יכול לעצור אותי. יש לי עקשנות של מזל שור וכל עוד אני לא פוגע באף אחד ועושה משהו שאני אוהב ואני נהנה בו, אין סיבה לוותר. שכרתי מתרגם ונכשלתי פעמיים אבל בפעם השלישית עברתי את המבחן. שם הבנתי שאם את זה צלחתי, אני יכול להשיג כל יעד שאני אציב לעצמי. ועכשיו הזמן לחלום בגדול.

"פתחתי סלון משלי במרכז העיר, בו אני מקבל לקוחות פרטיים שלי וגם מציע שירותים שצוות המעצבים שלי נותן מענה לכל הצרכים על פי התחום שהוא טוב בו: החלקות, קרטין, תוספות שיער, טיפולי שיער וכמובן תספורות ותסרוקות.

"אני שומר על סטנדרט מאוד גבוה, ואני והצוות שלי נותנים מה שאני הייתי מצפה ורוצה לקבל. אני תמיד קשוב ללקוחות שלי ודואג להמציא את עצמי מחדש, להיות חדשני ומשודרג יותר. לכן המצאתי פטנט יחד עם שותף שרשום על שמי. זוכרת שסיפרתי לך על הרעיון שהסתובב לי בראש שהייתי צעיר? זה היה הזמן שלי להוציא אותו לפועל. כשעבדתי באופנה בישראל, סימן ההכר שלי היה קוקו גבוה ומתוח לאחור. זה נתן אפקט של פייסליפט וכל הכוכבות אהבו את זה. גיליתי שאם מותחים את השיער מעצמות הלחיים למעלה, זה נותן אפקט וואו, וזה לפני עשרים שנה, לפני כל הבוטוקסים והניתוחים. שמעתי בכל פעם את המשפט "הלוואי ואני הייתי יכולה לעשות את זה לעצמי, זה פשוט קסם", מה שגרם לי להמציא קליפס שחבוי בשיער ומייצר מתיחת פנים.

"זה נוח, קל לתפעול, זול ובלתי נראה. מגיע בשלושה צבעים של שחור חום ובלונד. כל מה שאישה צריכה ליום צילומים, אירוע או תמונה זוהרת ברשתות החברתיות. זה קרה ופרץ גבולות, כמובן שחיכו אותי אבל יש לי גאווה שקטה שאני יושב בבית ויודע שזה שלי. וזה בדיוק שם המוצר – הסוד המתוק שלי (Secret y.k). זה כיף לתת לנשים פתרון טבעי ומהיר שנותן אפקט אמיתי ולא כמו הפילטרים באינסטגרם. הקליפס עוזר לנשים לשנות משהו שמפריע להן בלי ניתוח או תהליכים בלתי הפיכים. זה אקססורי שנערות ונשים צעירות רוצות להידמה לבלה חדיד עם העיניים החתוליות והן יכולות להרשות לעצמן את המראה הזה רק ב-19.99$.

"הקליפס עוזר לנשים להיראות יותר ערניות וצעירות, מתאים לפגישות זום חשובות המתקיימות מוקדם בבוקר. והלקוחות שלי עפות על זה. לא אני עושה להן את השיער אבל המוצר שאני המצאתי עושה להם את ההופעה.

ציפור קטנה לחשה לי שהצלחת להגיע עם זה לכוכבות הכי גדולות…

עבדתי עם קים קרדשיאין פעם אחת אבל ברגע מאוד משמעותי בקריירה שלה. כשהיא יצאה עם ליין האיפור ובמיוחד עם עיפרון הצללות, אני חלק מהצוות איפור שעבד על מוצרי האיפור שלה לקמפיין הקוסמטיקה.  עיצבתי גם את השיער של אנג'ליקה יוסטון ועשיתי את השיער של לבנון ריצ'י ובת זוגתו כשהוא טבל את ידו ברחוב הכוכבים בהוליוויד. ואני גם מעצב השיער והמאפר הצמוד של מורן אטיאס, איילת זורר אלונה טל ועוד ידועות אחרות בכול השטיחים האדומים וקמפיינים.

אתה לא מתרגש מכלום? אתה נראה ממש קול…

"אני מתנתק ממי שיושבת מולי ומתרכז בעבודה. לא משנה מי יושב על הכיסא שלי, הוא מקבל התייחסות של כוכב. ותמיד אתן את המאתיים אחוז שלי, לא משנה אם זה מפורסם או אדם אנונימי. אני מבורך שאני עושה את מה שאני אוהב".

מה המוטו שלך לחיים?

"תהייה אתה. תגשים חלומות ובעיקר תישאר נאמן לעצמך. זה הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות. לי זה נותן יציבות. אם אני מאמין בעצמי – כולם יאמינו בי. אם אני לא נאמן לעצמי – אף אחד לא יהיה נאמן לי. ועוד דבר: אם אתה רוצה משהו – הוא אפשרי. כי אם הוא בלתי אפשרי הוא לא היה נמצא אצל אחרים, אז רק צריך להתאמץ…"

עידן עידן ביוטי סלון 

8304 W 3 Rd St. West hollywood. Los Angelas CA 90048

secretyk.com

Featured

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Published

on

סטודנט בן 27 במכללת סנטה מוניקה נעצר בקשר לתקיפה מינית של שתי סטודנטיות, והרשויות מחפשות קורבנות נוספים.

כריסטופר גרידין נלקח למעצר ב-26 בספטמבר, כך עולה מהרישומים של מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס. הרשויות לא סיפקו פרטים על שתי התקיפות המיניות לכאורה, אך ציינו שהם עובדים עם משטרת סנטה מוניקה קולג' בניסיון לזהות קורבנות נוספים.

"בהתבסס על אופי העבירות, הבלשים מאמינים שייתכנו קורבנות נוספים לא מזוהים", אמרו גורמים רשמיים בהודעה לעיתונות.

פקידי השריף פרסמו שתי תמונות של גרידין, האחת משנת 2019, והשנייה הייתה תמונת ההזמנה שלו. הוא מתואר בגובה 5 רגל 9 אינץ', שוקל כ-135 פאונד ויש לו שיער שחור ועיניים חומות.

כל מי שיש לו מידע על גרידין או כל פשעים נוספים שהוא ביצע מתבקש ליצור קשר עם לשכת הקורבנות המיוחדת של משרד השריף בשיחת חינם בטלפון 877-710-5273 או specialvictimsbureau@lasd.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured12 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured12 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured12 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured12 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured13 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה15 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות