Connect with us

Featured

"לא הייתי צריך להיות חכמולוג": ביידן תקף עיתונאית – והתנצל

Published

on

תקרית מביכה התרחשה כאשר כתבת CNN הפנתה אל הנשיא שאלה פשוטה בקשר לפגישתו עם פוטין, אך הוא הגיב בתוקפנות • "אם את לא מבינה, את כנראה בעסק הלא נכון"

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נראה מתוח במיוחד לאחר פגישתו עם מקבילו הרוסי ולדימיר פוטין בפסגה שנערכה ברביעי בז'נבה, בירת שוויץ. "את בעסק הלא נכון", הטיח בכתבת ששאלה אודות טיב השיחה. מאוחר יותר, התנצל.

עוד לא ברור מה בדיוק נאמר בפסגה שנערכה בארבע עיניים בין שני המנהיגים, אך הנוף הפסטורלי המרהיב של אגם ג'נבה לא עזר לביידן להירגע. שאלה פשוטה של שליחת סי.אן.אן לבית הלבן, קייטלן קולינס, הקפיצה את הנשיא האמריקאי שעבר למגננה.

"כבוד הנשיא, מדוע אתה כל כך בטוח שהוא (פוטין) ישנה את התנהגותו?", שאלה קולינס לאחר מסיבת עיתונאים, בזמן שביידן החל את דרכו חזרה לאולם. כאשר שמע את השאלה, הסתער בטון מאיים על העיתונאית וענה: "אני לא בטוח שהוא ישנה את התנהגותו! לעזאזל! מה את עושה כל הזמן? מתי אמרתי שאני בטוח שהוא ישנה את התנהגותו? מה שאמרתי זה שמה שישנה את התנהגותו יהיה אם שאר העולם יגיב. אני לא בטוח בכלום", התעקש.

הכתבת השיבה עם שאלה נוספת: "אבל בהתחשב בהתנהגותו בעבר, לאחר מסיבת העיתונאים, הוא הכחיש מעורבות כלשהי בהתקפות סייבר, הוא מזער את ההפרות בזכויות האדם ואפילו סירב לומר את שמו של אלכסיי נבלני, אז איך זה נחשב לפגישה פוריה?", כפי שהוגדרה באופן רשמי. "אם את לא מבינה את זה, את בעסק הלא נכון", החזיר ביידן לכתבת ועזב.

מאוחר יותר, כאשר כבר הרגיש במקום בטוח במנחת המטוסים של שדה התעופה המקומי, הודה ביידן כי לא פעל כשורה. "אני חייב לשואלת התנצלות. לא הייתי צריך להיות כזה חכמולוג עם התשובה האחרונה שנתתי", אמר לפני שעלה ל-"אייר פורס 1".

כנראה שבילוי של מספר שעות בחיק קצין קג"ב לשעבר עושה את שלו, ובינתיים פוטין יכול לסמן לעצמו נקודות זכות.

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות