"לא הייתי אוכל היום בתוך מסעדה" – שבוע ישראלי
Connect with us

חדשות

"לא הייתי אוכל היום בתוך מסעדה"

Published

on

בראיון  ל "מארקטווטש" עונה אנטוני פאוצ'י, יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ למאבק בקורונה על השאלות הבוערות: עד כמה אפקטיביות לדעתו המסכות, האם היה עולה בעצמו על טיסה, עד כמה באמת קריטי למדוד חום בכניסה למקומות, ומתי לדעתו יהיה כבר חיסון

זוהי בלא הפעם הראשונה, שבה נדרש ד"ר אנתוני פאוצ'י להתמודד עם מגיפה המאיימת על בריאות הציבור, אבל הפעם הוא נאלץ להתמודד עם אתגר מסוג שונה לגמרי. "היו לנו אתגרים עם אבולה, השנים הראשונות של האיידס, האנתרקס והזיקה", הוא אומר בראיון נרחב לאתר "מארקטווטש", "אבל הפעם אנחנו מתמודדים מול משהו אחר, משהו הרבה יותר אינטנסיבי".    פאוצ'י, מומחה מוביל למגפות בארה"ב בארבעת העשורים האחרונים ומנהל המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות בשלושת העשורים האחרונים, נמצא בחזית המאבק מול הקורונה כמומחה הראשי של ממשל טראמפ למאבק בנגיף.

עד כמה רחוק סיום המאבק בנגיף? האם אנחנו   בחצי הדרך? או שאנחנו בדרך לנקודת ההתחלה? "זאת שאלה קשה כי היעד נע כל הזמן", הוא אומר בראיון, "אני בהחלט לא חושב שאנחנו קרובים לסוף. אם אתה מסתכל על מה שמתרחש בארצות הברית, זה בטוח".

מר פאוצ'י, האם היית עולה על טיסה היום?

"התשובה היא 'לא' מהסיבה הבאה: אני נמצא בקבוצת סיכון. אני לא שמח להודות בכך, אבל אני בן 79. נכון להיום אני אני חלק מכוח משימה למאבק בקורונה, והולך לבית הלבן כמעט מדי יום. אני מבלה חצי מהיום במשרד שלי בניסיון לפתח חיסון ותרופות לקורונה, וזה מה שאני צריך לעשות. אני מאוד משתדל לא להידבק, וזה סיכון גדול כשאתה על מטוס, במיוחד עם שיעורי ההדבקה הנוכחיים".

לא מדדו את החום שלי כשעליתי למטוס או ירדתי ממנו.

"אני לא בטוח שמדידת חום היא באמת כזה עניין קריטי, כי יש המון קריאות שגויות. עדיף פשוט לשאול אנשים: 'יש לכם תסמינים? הייתם בקרבת מישהו חולה?' הזמן שמשקיעים בשתי השאלות האלה כנראה יותר יעיל מלמדוד חום, אם לדבר בכנות".

יש הבדלים גדולים בכל הקשור ליחס של אנשים למגפה. בניו יורק כמעט כולם עוטים מסכות, בעוד במקומות אחרים התמונה הפוכה. מה דעתך על זה?

"זה מצער כי באמת יש חוסר עקביות בשימוש ובמסר. אנחנו חייבים לומר זאת באופן הברור ביותר. יש כמה חוקים פשוטים שיכולים להשפיע מאוד על התפתחות המגפה. עטיית מסכה היא אחד מהם, ריחוק פיזי הוא דבר נוסף, וגם הימנעות מהתקהלויות, סגירת הברים, ורחיצת ידיים. אני מפציר בציבור לעשות זאת בעקביות, כי מספיק שחצי מהאנשים לא יקפידו על הדברים האלה כדי שכל המאמצים יירדו לטימיון".

אני מניח שאתה לא יוצא למסעדות או ברים. האם זה באמת יותר מסוכן לאכול בתוך מסעדה מאשר בחלקה החיצוני?

"כן, בהחלט. לאכול בפנים הרבה יותר גרוע. אם אתם הולכים למסעדה, נסו לשבת בחוץ במקום שיש בו מרווח בין השולחנות. כשלעצמי, אני לא הולך למסעדות כרגע".

במבט קדימה, הנשיא טראמפ רוצה לפתוח מחדש את בתי הספר. דנמרק עשתה זאת בהצלחה, בעוד בישראל זה הצליח פחות. מה דעתך בנושא?

"אם פותחים בית ספר באזור שאין בו הרבה חולים, יכול להיות שלא צריך לעשות כמעט שינויים. אך גם באזור שיש בו שיעור הידבקויות גבוה אפשר למזער את הסיכון על ידי מודל היברידי של שילוב לימודים מקוונים עם לימודים פרונטליים. אפשר להפריד פיזית את הילדים בבית הספר, לקבוע ימים מסוימים לכל כיתה, או לקיים שיעורים בשעות הבוקר ואחר הצהריים לחליפין. הפיתרון משתנה בהתאם לתנאים".

מה הסיכויים שנראה גל אחד ארוך במקום גלים בהפסקות? ככה זה מתחיל להיראות.

"אף פעם לא קניתי את התרחיש הזה. אנחנו עדיין נמצאים בגל ראשון גדול. אתה מדבר על האפשרות של גל שני לפני שירדנו לקו הבסיס והורדנו את מספר ההידבקויות למשהו סביר".

ארה"ב תיאלץ להתמודד עם גל שפעת במקביל למגפת הקורונה בסתיו ובחורף הקרובים?

"אני מקווה שזה לא יקרה, תהיה לנו נוכחות משמעותית של קורונה, בעוד אנחנו נכנסים לסתיו ולחורף, זה יהיה בעייתי ויסבך את המצב כיוון שיהיה מדובר בשתי מחלות נשימתיות שמתפשטות ביחד, וזוהי אחת הסיבות שאנחנו אומרים לאנשים שכאשר יהיה חיסון זמין לשפעת יש להתחסן כדי לפחות להפחית את ההשפעה של שתי מחלות נשימתיות מדבקות שישתוללו במקביל".

יהיה חיסון בקרוב? 

"אני ממשיך עם מה שאמרתי כל הזמן. אני מחזיק באופטימיות זהירה שחיסון עד סוף השנה הנוכחית או בתחילת הבאה היא תחזית סבירה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

לוס אנג׳לס בדרך לסגר מלא?

Published

on

40 מיליון קליפורנים עשויים להתמודד עם צו הסגר חדש

המושל גאווין שוקל הסגר בקליפורניה ולהעמיד כמעט את כל 40 מיליון תושבי המדינה להישאר בבית על רקע החשש מהצפת מערכת בתי החולים בתוך שבועות.

קליפורניה דיווחה על יותר מ -20,000 חולים חדשים ביום רביעי, וניפצו את השיא הקודם של המדינה ביום אחד. שיא של 8,500 איש בבית החולים, כולל יותר מ -2,000 ביחידה לטיפול נמרץ, ומשאירים את המדינה עם פחות מ – 2,000 מיטות זמינות לטיפול נמרץ.

המושל גאווין ניוסום – שנשאר בבית לאחר ששלושה מילדיו נחשפו לנגיף – הזהיר השבוע כי ינקוט ב"פעולה דרסטית " אם המספרים לא ישתפרו. זה יכול להיות דומה לסגר שנקט באמצע מרץ שכלל סגירת עסקים רבים ומנע מאנשים לצאת מהבית למעט יציאה למקומות חיוניים כמו קניית מצרכים.

ניוסום כבר הטיל מגבלות – כולל עוצר לילה – על 51 מתוך 58 מחוזות המדינה הכוללים כמעט את כל אוכלוסיית המדינה.

מחוז לוס אנג'לס, המאוכלס ביותר באוכלוסייה המונה 10 מיליון תושבים, הטיל גם הגבלות מחמירות יותר על השהייה בבית ואיסור של ארבעה חודשים על אכילה במסעדות בגלל מה שכינתה מנהלת הבריאות במחוז, ברברה פרר, "גידולים מפחידים במספרים. ”

ביום רביעי בלילה הוציא ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, צו עירוני שדיבר בטונים אפוקליפטיים כשהורה לאנשים להישאר בבתיהם.

לוס אנג׳לס "קרובה כעת לנקודת מפנה הרסנית" העלולה להציף את מערכת בתי החולים.

הצו מגן גם על התכנסויות של אנשים מחוץ לביתם, למעט כמה יוצאים מן הכלל ומחייב להגיע למטיילים מחוץ למדינה למלא טופס מקוון. עם זאת, הוא מאפשר לעסקים קמעונאיים להישאר פתוחים לקניות פנים בכפוף לעוצר המחוז שכבר קיים.

גרסטי גם דחק במשרד המשטרה ופרקליט העירייה לאכוף את הצו, שגורר עונשי עבירה.

ממשלות מקומיות אחרות מטילות צעדים דרסטיים משלהן. בסנטה אנה, עיר המונה יותר מ -300,000 במחוז אורנג 'שבדרום קליפורניה, הציעה מועצת העירייה לאשר שלטון חובה על מסיכת פנים ולמשטרה לאכוף אותה.

בסך הכל, קליפורניה דיווחה על יותר מ -1.2 מיליון מקרי COVID-19 ועל יותר מ -19,300 מקרי מוות. המדינה דיווחה על 20,759 מקרים חדשים ביום רביעי, ועברה את השיא הקודם של 18,350 שנקבע רק בשבוע שעבר.

פקידי בריאות הציבור אמרו כי הנתונים הנוכחיים אינם כוללים את זיהומי ה- COVID-19 העשויים לנבוע מנסיעות חג חג ההודיה ומפגישות שהתעלמו מאמצעי הזהירות המרוחקים חברתית.

מקרים אלה ככל הנראה יתחילו להופיע בבתי חולים בסביבות חג המולד, אמר בראד פולוק, דיקן עמית למדעי בריאות הציבור באוניברסיטת קליפורניה, בית הספר לרפואה של דייוויס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות