לאן נעלמה מלאניה? - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

לאן נעלמה מלאניה?

Published

on

באחד מהפרקים המופלאים של ״ארץ נהדרת״ שואלת הגברת ספיר טורטל את בנם של החברים הטובים: ״מה שלום אמא? התאוששה? עברה איזה פרוסידז׳ור? הכל בסדר?״

שאלה זהה הידהדה ונשאלה בשבועות האחרונים ברחבי העולם בעניינה של מלאניה טראמפ, הגברת הראשונה של ארצות־הברית. בין המנחשים איפה מלאניה, נשאלה ללא הרף גם השאלה אם היא מתחבאת מהתקשורת כיוון שהיא עברה ניתוח קוסמטי.

גם למטופלות ולקוראות שלי, שאלת תקופת ההחלמה וכמה זמן אחרי פעולה רפואית קוסמטית אפשר להיראות בציבור היא רלוונטית מאוד. מתי ואיך מחלימים הם חלק חשוב מהשיקול בבחירת סוג הטיפול והמועד המתאים. באופן טבעי השאלה משמעותית במיוחד למטופלות ולמטופלים העוברים ״פרוסידז׳ור״ בפנים.

תקופת ההחלמה מכל פעולה היא כמובן אינדי־בידואלית ותלויה גם בפעולה שנבחרה, גם ברופא המומחה המטפל וגם במטופלת.

לפני שאפרט את הזמן הממוצע שחולף מרגע ביצוע פעולה קוסמטית פשוטה כמו הזרקה ועד שניתן ״להיראות באורח נורמלי בציבור״, אומר בגדול שה־          מטופלות מתחלקות לשתי קבוצות:

1. מכחישות מוחלטות.

2. מודות באשמה, וחלקן אפילו מספרות ומש־ וויצות.

כמובן שההשתייכות לאחת מהקבוצות מהווה גורם משמעותי בהחלטה מתי ניתן לחזור לשגרה ולהיראות בציבור. יודגש שההתייחסות שלפניכם היא לחומרה – ומותאמת לקבוצת המכחישות.

אז מהו זמן החלמה (משך היעלמות סימני הטיפול) במקרה של הזרקות?

מרבית ההזרקות לפנים לא אמורות להשאיר כל סימן. כך נכון לגבי הזרקת בוטולינום טוקסין A, ומרבית החומצות ההיאלורוניות. אולם, בעניין זה חייבות להישמע שלוש הסתייגויות:

1. הסתייגות ראשונה

בהזרקת בוטוקס לצידי הגבות, הזרקה שמטרתה להרים מעט את הקצה הצידי של הגבה השמוטה, תיתכן דקירה באחד הוורידונים הקטנטנים שאינם נראים לעין הנמצאים מתחת לעור.

דקירה זו עלולה לגרום לשטף דם קטן המכונה בעגה המקצועית המטומה, שתיספג בדרך כלל בתוך 72 שעות.

המטומה זו, גם כשהיא ניכרת לעין, ניתן להסתירה על ידי איפור. בדרך כלל ההמטומה, הנראית ככתם כחול־סגול, מוגבלת אך ורק לאזור ההזרקה של צידי הגבה.

בטורי הבא אתייחס להתאוששות מניתוח עפעפיים, או־אז אתייחס לשטפי דם שיכולים להיות מרוחקים מהאזור המטופל.

2. הסתייגות שנייה

במסגרת הטיפול בחומצות היאלורוניות קיימת סדרת חומרים המכונים Boosters, שתפקידם אינו השבת נפחים ולא מילוי קמטים עמוקים, אלא שיפור מרקם ואיכות העור.

ה״בוסטרים״ הללו מוזרקים בשכבה השטחית של הדרמיס ובעקבות הטיפול, אצל רבות מהמטופלות מופיע שטף דם כהה וממושך – בדרך כלל בצידי הפה, בשולי זוויות הפה ומשני צידי הסנטר לתקופה של 6־5 ימים.

חשוב לציין שיש נשים שאצלן שטף הדם הוא כהה במידה שקשה להסתירו במייק־אפ בימים הראשונים.

3. הסתייגות שלישית

נשים וגברים הסובלים מ״עיגולים שחורים״ מתחת לעיניים או ממשקע באזור המכונה מרזב הדמעות יכולים ליהנות מהזרקות של חומצה היאלו־רונית ייעודית לאזור זה. יש לקחת בחשבון שהזרקה זו תגרום לשטפי דם, בדרך כלל עד עשרה ימים, אשר רק יחמירו את המראה הכהה מתחת עין בימים הראשונים. כעבור מספר ימים ניתן להסתירם על ידי מייק־אפ ללא קושי.

בטורי הבא, כאמור, אדון בימי ההחלמה שלאחר ניתוחים.

המאמר פורסם במוסף ״זמנים בריאים״ של ידיעות אחרונות. הכותב מנהל את מרכז המומחים וינקלר קליניק, מומחה בכירורגיה פלסטית וניתוחים קוסמטיים משחזרים לפרטים נוספים וייעוץ, טל׳:03-5278128 • www.drvinkler.co.il • winkler.md@winklerclinic.co.il

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

מה קורה כשמלך הביצה בישראל מנסה להשתלב בתעשייה ההוליוודית

Published

on

בעונה החדשה והמצופה של "איש חשוב מאוד", יהודה לוי מנסה את מזלו כשחקן אנונימי בלוס אנג'לס

לוי. מנסה להזניק את הקריירה מעבר לים

יהודה לוי חוזר – בטיזרים הרישמיים לעונה החדשה של הסידרה איש חשוב מאוד. העונה השנייה של הסדרה המצליחה של HOT, זאת שגילתה לנו את אלמה דישי, ולא פחות חשוב – זאת ש(ספק) עסקה בסיפור הפרידה של לוי ונינט טייב בחיים עצמם – תעקוב הפעם אחרי יהודה כשהוא מנסה להזניק קריירה מעבר לים.

בהתאם, העונה החדשה יוצאת מגבולות רוטשילד-שינקין בת"א – ומצולמת בלוס אנג'לס, שם מנסה יהודה, מלך הביצה בישראל, להשתלב כשחקן אנונימי בתעשייה ההוליוודית. במהלך העונה הוא יפגוש את אלי שיין (הליהוק החדש נטע ריסקין), מפיקה ישראלית קשוחה שחיה בארה"ב כבר 20 שנה, שתנסה לעזור לו להשתלב כשהיא בעצמה עושה הכול כדי להתרחק מהמקום ממנו היא באה.

העונה הראשונה של איש חשוב מאוד עלתה ב-2014, והיתה בין החלוצות בגל הסדרות העוסקות ב'שחקנים שמגלמים את עצמם בסדרה על עצמם', שהתחיל בטלוויזיה האמריקאית אי שם באייטיז עם סיינפלד (ואז תרגיע, לואי ועוד) ומאוחר יותר בארץ עם צומת מילר אדיר מילר), לצבי יש בעיה (צביקה הדר), נפלת חזק מיקי גבע) וחיים שלי (קובי מימון).

הסדרה של היוצרת והבמאית שירלי מושיוף עוררה עניין מהפרק הראשון, עם תוכן צהוב וממכר יותר מהאח הגדול, וגם קטפה תארים כמו "סדרת הדרמה הטובה ביותר" ו"השחקן הטוב ביותר". אז יאללה יהודה, ברייק איי לג.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

עזרא מילר על הוליווד: ״אנחנו עובדים בתעשיית מין"

Published

on

השחקן היהודי עזרא מילר, שכיכב לצידה של גל גדות ב"ליגת הצדק", מספר בריאיון למגזין "ההוליווד ריפורטר" על החוויה המטרידה שעבר ועל הקלות שבה מתייחסים למין בלוס אנג'לס: ״מפיק ובמאי הגישו לי אלכוהול כשהייתי קטין"

יככבו בסרט ההמשך של "ליגת הצדק". גל גדות ומילר

המגזין ה"ההוליווד ריפורטר" פירסם השבוע ריאיון עם השחקן היהודי (והגיי המוצהר) עזרא מילר בן ה-26, במסגרת גיליון האנשים הצעירים המבטיחים בהוליווד, שם סיפר לראשונה על חוויותיו כשחקן מתחיל בניו יורק לפני כעשור ועל ההצעה המפורשת שקיבל מאנשי תעשייה בכירים. "במאי ומפיק מזגו לי יין בהיותי קטין ושאלו אותי אם ארצה לשחק בסרט על מהפכת הקהילה ההומוסקסואלית", הוא חושף. "עניתי להם – לא, שניכם פשוט מפלצות!". רגע אחרי הווידוי שנתן למגזין, מילר פרץ בבכי, והעדיף שלא להרחיב יותר על סיפורו האישי. בהמשך הוא ניצל את הבמה כדי להביע את דעתו על התעשייה ההוליוודית בצל מחאת Me Too: "יודעים מה? השיט הזה ממש לא מתקבל על הדעת! כולנו ידענו שמקרים כאלה ממש לא מקובלים, בעודנו חווים אותם. אני חושב שכולנו ידענו שאחנו עובדים בתעשיית מין".

מילר התייחס לתקופת ילדותו בניו ג'רזי, שם נולד לאימו הרקדנית מרת'ה, ולאביו היהודי רוברט ס. מילר, שעבד בחברת וולט דיסני. למרות שאימו אינה יהודייה, השחקן מגדיר עצמו כיהודי כשר ובשנה שעברה הצטרף לוונדרוומן גל גדות ב"ליגת הצדק", שם גילם את גיבור העל פלאש, אשר מיניותו הוגדרה לא פעם כקוויר כלומר- סטרייט הוא לא).

עזרא עצמו יצא מהארון כהומוסקסואל כבר ב-2012 אבל בריאיון הנוכחי הוא לא ממהר להגדיר את זהותו המינית לכדי תבנית אחת: "אני לא מגדיר עצמי כגבר. אני לא מגדיר עצמי כאישה. אני בקושי מגדיר עצמי כבן אנוש". עד שיפגוש את גדות שוב בסרט ההמשך ל"ליגת הצדק", תוכלו לראות אותו על המסך הגדול בסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד" בדמותו של קרדנס ברבון.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

רשת CNN תובעת את הנשיא טראמפ

Published

on

אחרי התקרית במסע"ת: הערוץ טוען כי הנשיא ובכירים בצוותו אשמים בהפרת זכותו החוקתית של כתב הרשת, לאחר ששללו את אישור הכניסה שלו לבית הלבן

President Trump and Jim Acosta. Photo: Jim Watson/AFP/Getty Images

מאת: מערכת ישראל היום

רשת החדשות CNN הגישה תביעה נגד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ וכמה מעוזריו ודרשה כי הבית הלבן ישיב באופן מידי את זכות הסיקור של כתב הרשת, ג'ים אקוסטה.

על פי הרשת, התביעה היא תגובה להשעיית אישור הכניסה של אקוסטה לבית הלבן. על פי התביעה שהגישה הרשת, מדובר בפגיעה בזכותו החוקתית של אקוסטה לפי התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, המבטיח את חופש הביטוי.

בנוסף לנשיא טראמפ, הרשת תבעה גם את ראש לשכתו של הנשיא, ג'ון קלי, דוברת הבית הלבן, שרה הקבי סנדרס, סגן ראש מערך התקשורת של הנשיא, בי לשיין, מנהל השירות החשאי וסוכן השירות ששלל את אישורו של אקוסטה.

אישור הכניסה לבית הלבן של כתב רשת CNN, ג'ים אקוסטה, נשלל לאחר שזה התעמת עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלך תדרוך עיתונאים בבית הלבן לאחר בחירות האמצע.

בשלב השאלות, אקוסטה קיבל את זכות הדיבור וניסה לשאול את הנשיא על אודות מדיניות ההגירה בגבול מקסיקו. "הנה אנחנו מתחילים", השיב הנשיא בעוד הכתב מדבר. אקוסטה שאל את הנשיא האם הוא עורך "דמוניזציה" לאותם מהגרים. טראמפ השיב כי הוא רוצה ש"כולם ייכנסו באופן חוקי".

לאחר שהנשיא ניסה לעבור לענות לשאלתו של כתב אחר, אקוסטה סירב למסור את המיקרופון. טראמפ הורה לעיתונאי "להניח את המיקרופון" ואחת מעובדות הצוות בבית הלבן ניסתה לקחת לו את המיקרופון, אך אקוסטה לא ויתר.

לאחר שהעיתונאי בכל זאת התרצה ומסר את המיקרופון, הנשיא החל לתקוף. "ב-CNN צריכים להתבייש שאתה עובד עבורם", אמר טראמפ. "אתה חצוף, אדם נוראי. אתה לא צריך לעבוד עבור CNN".

המשך לקרוא

אירועים קרובים

נוב
16
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
נוב 16 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
22:00 Tiesto @ Academy
Tiesto @ Academy
נוב 16 @ 22:00 – 23:00
Tiesto @ Academy
Doors open at 10pm. 21 & over. About this Event Friday, November 16th Insomniac presents Tiesto Dress code strictly enforced. No sandals or flip-flops. No shorts, baggy jeans or tank tops with sleeveless shirts. Tennis[...]
נוב
17
ש
19:00 Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
נוב 17 @ 19:00 – 22:30
Taste Buds  Hummus & Hashish Night @ Rita House
Hummus & Hashish is coming back by popular demand! We're going to focus on our favorite Mediterranean dish & feature Hummus creations by 5 different chefs. Each guest will receive a mini Hummus dish from each chef, and[...]
20:00 מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
נוב 17 @ 20:00 – 23:00
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואלי בית שלום @ וואלי בית שלום
הזמר הבינלאומי יבגני שפובלוב, המוכר לכולנו בעיקר מאז הופעתו המשותפת והנפלאה דואט" עם שלומית אהרון, מארח את האומנים המפורסמים אלכסנדר גונקו – טנור, אולנה גליטסקה – פסנתר וסוזנה פורטסקי – מצו סופרן, בערב שכולו מוסיקה[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות