Connect with us

חדשות

לאחר סערה קהילתית: איגוד המורים של לוס אנג'לס דחה הצעת תמיכה ב-BDS

Published

on

ה-IAC: נמשיך לוודא שה-BDS וקבוצות קיצוניות אחרות לא יהפכו את מערכת הלימודים הציבורית שלנו למצע להפצת שנאה כנגד יהודים וישראל

איגוד המורים של לוס אנג'לס (UTLA ), הצביעו ביום חמישי שעבר לדחות ללא הגבלת זמן החלטה שנויה במחלוקת, התומכת בצד הפלסטיני בסכסוך עם ישראל ובתנועת החרם BDS. ההצעה המהפכנית הוצגה בחודש מאי על רקע 11 ימי הלחימה הקטלניים בין ישראל לחמאס ברצועת עזה. בעקבו הגשת ההצעה קמה סערה בקהילה היהודית המקומית, וכמה מחברי UTLA איימו לעזוב את ארגון המורים אם תנקוט עמדה תומכת ב- BDS. 

בתגובה, מועצת המנהלים של UTLA, המונה 250 חברים, קיבלו הצעה חלופית הדוחה את את ההחלטה מבלי להציע לה אורך זמן. תוצאות ההצבעה לפי עצת הדירקטוריון הייתה 95-35.  "הצעת הבת הזו מבוססת על החשש שמדובר בנושא מפולג ביותר שעלול לפגוע קשות באחדות האיגוד בתקופה בה אנו זקוקים לסולידריות במאבקים החוזיים הקרובים", נכתב בהצעה שעליה הצביעו חברי הבית בסופו של דבר. כמה מחברי UTLA שתמכו בהחלטת התמיכה ב- BDS ציינו כי למרות שההצעת ההחלטה שלהם לא קודמה, הם ראו בדיונים הנוכחיים ניצחון; "שיחות כאלה הדגישו ויכולות להמשיך להאיר סיטואציה על מצב חיוני", הם ציינו.

זמן קצר לאחר ההצבעה ביום חמישי, הפדרציה היהודית בלוס אנג'לס רבתי, שסייעה לתאם קמפיין שיווק לכתיבת מכתבים המתנגדת להחלטת ה- BDS , ציינה כי היא ממשיכה לעבוד עם מנהיגי האיגוד "כדי להבטיח אפס סובלנות כלפי אנטישמיות. "אנו מודים על כך שהנהגת UTLA שמעה את קולות הקהילה שלנו ואת קולם של מאות חברי UTLA שהתבטאו נגד ההצעה וניצבו בחוזקה נגד האנטישמיות", ציינו בפדרציה.

ארגון ה-IAC, מצידו, ביקש "להודות ליותר מ-5,500 חברי הקהילה על שליחת מכתבי העצומה ל-UTLA  – הנהלת בתי הספר הציבוריים בלוס אנג׳לס – המשתפים את חששותיכם מהחלטה על אפליה כנגד ישראל. בתחילת השבוע שעבר, מסר הארגון את כל מכתבי העצומה למשרדי UTLA  בהם הובעו חששותינו העמוקים שמערכת החינוך הציבורית שלנו תהפוך לסביבה עוינת ולמקום בו תלמידים מופלים על רקע מוצאם הלאומי. לפי הבנתנו, LAUSD הצביעו עבור החלטה ישראלית-פלסטינית שאינה מוגבלת בזמן. זהו הישג גדול עבור ה-IAC ועבור כל הקהילה הישראלית-יהודית-אמריקאית. עם זאת, העבודה שלנו לא הסתיימה. עלינו להמשיך לעבוד יחד כקהילה מאוחדת, כדי לוודא שתנועת השנאה BDS וקבוצות קיצוניות אחרות לא יהפכו את מערכת הלימודים הציבורית שלנו למצע להפצת שנאה נגד יהודים וישראל. אנו גאים במורשת הישראלית שלנו, ונעשה הכל כדי להבטיח כי כיתות הלימוד שלנו בטוחות ומסבירות פנים לכל תלמידי לוס אנג'לס, לא משנה מה הרקע שלהם".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אזהרה למשתמשי Zelle מפני הונאת הודעות טקסט; "אנחנו משירותי האבטחה של בנק אוף אמריקה"

Published

on

הונאת הודעות טקסט המשפיעה על לקוחות בנק אוף אמריקה שמשתמשים ב- Zelle עדיין בשטח – וזה עלה למשתמשת אחת לפחות לאבד אלפי דולרים. ההונאה עלתה לראשונה לכותרות בחודש שעבר, אך מאז היא הותירה עוד לקוחות "מכוייסים".

Zelle מאפשרת למשתמשים לשלוח כסף לחברים או למטרות עסקיות. אחת הקורבנות הייתה קלאודיה ריברה מסן חוזה, שקיבלה הודעה ממישהו שטוען כי הוא מ"אבטחת בנק אוף אמריקה ", ושואל על גבי הצג אם היא מבצעת עסקאות הכוללות תשלום של 3,500 דולר ל-Zelle. ריברה לחצה והשיבה 'לא' וישר קיבלה שיחת טלפון מאדם בעל תעודת זהות של בנק אוף אמריקה. האיש הודיע לה שמישהו מנסה להסיר הונאה. לאחר מכן הוא הורה לה לשים את כל כספה (3,300 דולר) במקום בטוח באמצעות דוא"ל להעברת הכסף. ברגע עשתה את זה, האיש אמר "בסדר, המתיני" ואז ניתק.

לאחר מכן היא התקשרה לבנק אוף אמריקה, אך לא היה דבר שהבנק יכל לעשות מיד מכיוון שהיא אישרה את ההעברה. היא צייצה בשבוע שעבר: "נראה שהתרמית ניסתה לגרום לי לאפס את הסיסמה שלי או לאפשר למישהו לערוך את החשבון שלי מבלי להבין זאת באמצעות קוד האיפוס שיישלח אלי במסווה של 'אימות' שאני בעל החשבון".

זל אמנם לא מציעה הגנה מפני הונאה – אך למרבה המזל קיים חוק פדרלי המגן מפני העברות כספים במרמה. כתוצאה מכך, נישלחה התראה לבנק אוף אמריקה בנוגע לארבעה קורבנות והבנק החזיר להם מיד את כספם יברה.

 מפעילת הרשת של Zelle אמרה כי רמאים אלה משתמשים בטקטיקות מובחנות כדי "לספק מידע רגיש המאפשר לרמאים להערים על הצרכן להעביר את הכסף לחשבון הנשלט על ידי הרמאי". דובר בנק אוף אמריקה הפציר בלקוחות להעביר כסף לאנשים מהימנים בלבד. הוא הוסיף: "בנק אוף אמריקה לעולם לא יבקש ממך להעביר כסף לאף אחד, כולל לעצמך. אל תעביר כסף כתוצאה מטקסט או שיחה בלתי צפויים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות