Connect with us

Featured

כתוצאה מירי ב-405: פקקים עצומים, נהגים נתקעו בין העיר והוואלי במשך שעות

הירי ע"י ה"היי-וויי פטרול" התרחש בסביבות השעה 3 לפנות בוקר סמוך ליציאה של סקירבול וספולבדה

Published

on

שוטרי סיירת ה"היי וויי פטרול" של קליפורניה ירו בחשוד בכביש המהיר של סן דייגו (405), מה שגרם לסגירה מלאה של הכביש המהיר במעבר ספולבדה במהלך העומס של יום חמישי בבוקר לאורך אחת מקטעי הפריוויז העמוסים ביותר במדינה.

נתיב מס' 1 בכביש המהיר נפתח מחדש בסביבות השעה 9:00 ביום חמישי בנתיבים לכיוון דרום ליד Skirball Center Drive. כל שאר הנתיבים נחסמו. רק נתיב אחד לכיוון צפון נפתח מחדש החל מהשעה 8 בבוקר, אמר קצין סיירת הכביש המהיר של קליפורניה, כריס מלדונדו.

קצינת CHP אליזבת קרביג אישרה כי קצין CHP ירה בחשוד, אך לא נמסרו פרטים נוספים. 

הירי התרחש בסביבות השעה 02:50 בסמוך ליציאה של Skirball Center Drive. צילומי טלוויזיה הראו פורד מוסטנג אדום לצד אחד של הכביש המהיר, ואדם אחד נראה מועמס לאמבולנס מהמקום. לא נמסרו פרטים על מצבו של האדם או מה הוביל לירי.

התנועה הוסטה מהכביש המהיר בשדרות Sepulveda. והומלץ לנהגים להימנע מהאזור, או לנסות מסלולים חלופיים כגון הכביש המהיר ונטורה (101). עם זאת, הסגר שנמשך שעות ארוכות גבה את התנועה בשעות העומס בכל הצד המערבי.

התוצאה של הסגירות הייתה פקק תנועה גדול שהותיר נהגים שניסו לעשות את דרכם מעמק סן פרננדו לווסטסייד בחיפוש אחר דרכים חלופיות. מסלולים אלה, כולל שדרות ספולוודה ומעברי הרים, הוצפו במהירות בתנועה כבדה. חלק מהנהגים דיווחו שהם תקועים בפקק במשך שעות, ולא הצליחו למצוא דרכים חלופיות.

גורמים רשמיים בנמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס אמרו ששירות האוטובוס FlyAway שמוביל נוסעים מוואן נויס לשדה התעופה התעכב ב-90 דקות לפחות.

בשלב מסוים ניתן היה לראות שוטרים הולכים לאורך כל הנתיבים המהירים, נוהג סטנדרטי המשמש לחיפוש ראיות – בעיקר תרמילי כדורים – על הכביש.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות