fbpx
Connect with us

קהילה

כשנועה תשבי פוגשת את נציגי ישוע מנצרת…

Published

on

הקונסוליה הכללית בלוס אנג'לס קיימה מפגש בין-דתי מרשים בהשתתפות פסטורים ומנהיגים דתיים מרחבי דרום קליפורניה

הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, ד"ר הילל ניומן, אירח ביום חמישי שעבר במעונו הרשמי מפגש בין-דתי מוצלח עם הנהגת הקהילה הנוצרית. 

במפגש השתתפו כ-50 כמרים מהמרחב, רבנים וחברי הסגל הדיפלומטי בלוס אנג'לס. דוברים נוספים היו סם גרונדוורג, יו"ר קרן היסוד, ונועה תשבי, השליחה המיוחדת של משד החוץ למאבק באנטישמיות ובדה-לגיטימציה. השניים דיברו על חשיבות התמיכה הנוצרית בישראל בהתמודדות עם אנטישמיות ורטוריקה אנטי-ישראלית.

"אנו מבורכים ומתכבדים בכך שהאחים והאחיות הנוצרים שלנו תומכים בנו כשאנו מתמודדים עם מעשי שנאה ורטוריקה אנטי ישראלית. כמו כן, הקהילה הנוצרית יכולה לסמוך על ישראל, על התמיכה והידידות שלנו", אמר ד"ר הלל ניומן באירוע.
נועה תשבי התייחסה בדבריה באירוע לאנטישמיות המודרנית וציינה: "כאשר מישהו אינו מכיר בזכותה של מדינה אחת בלבד להגדרה עצמית, והמדינה הזו היא במקרה גם המדינה היהודית היחידה בעולם – כולנו יודעים שמדובר באנטישמיות".

במהלך המפגש, המנהיגים הנוצרים דיברו בלהט על מחויבותם למאבק בדה-לגיטימציה של מדינת ישראל.
האירוע היה חלק משורה של יוזמות של הקונסוליה לחיזוק הקשרים בין ישראל והקהילות הנוצריות במרחב. הקונסוליה רואה חשיבות רבה ביחסים אלו, המבוססים על ערכים משותפים ועל ההכרה המשותפת בחשיבותה של ישראל, המדינה היחידה במזרח התיכון בה מתקיים חופש דת ופולחן עבור בני כל הדתות, ובה האוכלוסיה הנוצרית הולכת וגדלה בהתמדה לאורך השנים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

פילנתרופיה‭ ‬מודרנית

Published

on

היקף‭ ‬הפעילות‭ ‬בסקטור‭ ‬הפעילות‭ ‬הפילנתרופית‭ ‬הוא‭ ‬עצום‭: ‬בארה‭"‬ב‭ ‬לבדה‭, ‬היקף‭ ‬התרומות‭ ‬למוסדות‭ ‬ללא‭ ‬כוונת‭ ‬רווח‭ ‬בשנת‭ ‬2021‭ ‬עמד‭ ‬על‭ ‬485‭ ‬מיליארד‭ ‬דולר‭ ‬•‭  ‬קבוצת‭ ‬Merit Spread Foundation‭ ‬מעניקה‭ ‬פלטפורמה‭ ‬לקידום‭ ‬פעילות‭ ‬פילנטרופית‭ ‬ומתמחה‭ ‬בניהול‭ ‬הון‭ ‬פרטי‭ ‬עבור‭ ‬לקוחות‭ ‬בארה‭"‬ב‭ ‬ובישראל‭  ‬•‭  ‬ראיון‭ ‬עם‭ ‬מייסד‭ ‬הקבוצה‭ ‬אלון‭ ‬טל‭ ‬על‭ ‬המנגנון‭ ‬הגמיש‭ ‬המותאם‭ ‬אישית‭ ‬לתרומה‭ ‬וליצירת‭ ‬מורשת‭ ‬משפחתית

פעילות פילנתרופית, הייתה קיימת לאורך שנים רבות, החל מדונה גרציה, אשר הצילה מאות אלפי יהודים בימי האינקוויזיציה, דרך משפחות כגון רוטשילד ורוקפלר ועד לפילנתרופים מודרניים כגון ביל גייטס ומארק צוקרברג. היקף הפעילות בסקטור זה עצום. בארה"ב לבדה, היקף התרומות למוסדות ללא כוונת רווח, בשנת 2021 עמד על 485 מיליארד דולר. 

אופן הנתינה ומטרות הנתינה (המוצהרות והסמויות מן העין) פושטים צורה ולובשים צורות שונות. מבנים משפטיים מודרניים ויעילים הופכים נפוצים יותר ומרכזים הון רב יותר. 

קרנות הצמיתות (endowments) הוותיקות של 10 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, כגון Harvard, Yale ו- Stanford, הפועלות מאות שנים ברציפות, חולשות על הון מנוהל בהיקף של כ- 300 מיליארדי דולר. 

קרנות פילנתרופיות מוניציפליות שיתופיות, פועלות כבר משנת 1931 ומאפשרות תרומה מרוכזת למגוון מטרות. במשך שנים הן פעלו באופן שלא הוסדר מבחינת מיסוי. על אף שקרנות אלה היו פעילות במשך עשורים, מבנה משפטי שמאפשר מתן תרומה מתמשכת והותרת השליטה בייעודה בידי התורם הוסדר רק בשנת 2006, בה הוכר לראשונה בחקיקה בארה"ב המבנה המשפטי המודרני של קרנות פילנטרופיות מיועצות, (donors advised fund – DAF). 

תוך פחות מ-20 שנה, צמחו הקרנות הפילנתרופיות של ענקי תעשיית ניהול ההשקעות כגון Fidelity, Schwab ו- Vanguard והבנקים הגדולים כגון Morgan Stanley ו- Goldman Sachs, בקצב מהיר. כיום הן מנהלות נכסים בהיקף העולה על 160 מיליארד דולר. 

קרן פילנתרופית מיועצת פועלת כמו כרטיס חיוב (Debit Card). התורם מעביר נכסים שבבעלותו (מזומן, מניות, נדל"ן וכיוצ"ב) ומקבל זיכוי מס מיידי עבור התרומה. הנכסים מוחזקים עבור התורם בחשבון ייעודי ומנוהלים עבורו על בסיס מדיניות השקעות הנבחרת על ידו. לאורך תקופה ממושכת, התורם יכול לייעד את הקרן שתרם ואת פירותיה, אשר הינם פטורים ממס, למטרות פילנתרופיות כראות עיניו. המבנה מאפשר לתורם להנות מקרן ייעודית ללא צורך בהקמת מבנה פרטי הכרוך בעלויות אדמיניסטרטיביות רבות. כמו כן, המבנה מאפשר ניהול יעיל של השקעות, באופן שונה מזה הקיים בעמותות רגילות ושמירה על השליטה בייעוד התרומות ובעיתוי העברתן למוטבים.  

קרן פילנתרופית מיועצת פועלת באופן דומה לקרן צמיתה ומאפשרת דחייה ארוכת טווח של מועד התרומה. ביקורת חריפה הועלתה ביחס לנושא זה וכיום קרנות גדולות רבות מחוייבות לשיעור תרומה שנתי מינמלי וחלקן מחייבות את התורמים למשך זמן מירבי של החזקת הכספים טרם העברתם לתרומה. 

בארה"ב, הפתרונות הנפוצים של קרנות בודדות הפועלות כ-DAF, אינם מותירים את השליטה השליטה המלאה בייעוד התרומה בידי התורם. מרבית הקרנות, כגון אלה של ענקי תעשיית ההשקעות, פונות לקהל הרחב. הן מוגבלות בהצעת הערך לתורמים ומאפשרות תרומה לעמותות בלבד. קרנות מתוחכמות ויעילות, הפונות לאלפיון העליון, מאפשרות יצירת מנגנון גמיש ומותאם אישית לתרומה וליצירת מורשת משפחתית. 

קבוצת Merit Spread Foundation, מהווה פלטפורמה לקידום פעילות פילנטרופית בארה"ב ובישראל. הקבוצה נתמכת על ידי הקבוצה העסקית Alpha, המתמחה בניהול הון פרטי עבור לקוחות הנמנים על האלפיון העליון. ערכנו ראיון עם אלון טל בנושא של פילנתרופיה מודרנית.

מה הצרכים העיקריים המעסיקים פילנתרופים גדולים? 

פעילות פילנתרופית מונעת על ידי מוטיבציות שונות הקשורות בעולמות תוכן שונים. לכל התורמים יש מספר נושאים המהווים מכנה משותף: היבט כלכלי אחד המשותף למרבית התורמים הינו הרצון לזכות בהטבות מס. מעבר להיבט זה, תורמים מבקשים לדעת את מידת היעילות של ניצול כספם למטרות הפילנטרופיות שלשמן יועדו. 

גופים שאינם למטרת רווח ובכללם עמותות, וקרנות תורמים מיועצות (DAF) המהוות צינור להזרמת כספים לעמותות, מקיימים מנגנון אדמיניסטרטיבי בירוקרטי כבד ויקר לגיוס תרומות ולניהולן. 

תפעול מנגנון זה משית על התורם עלויות תקורה רבות, המהוות כ- 15%-30% ולעיתים אף יותר מסך התרומות המגויסות. כמו כן, בעת העברת הכסף לעמותה, מתנתקת שליטת התורם על כספו ויישום המדיניות המבוקשת על ידו תלוי בחסדי העמותה המקבלת. 

מה הפתרונות הייחודיים ש-Merit Spread מספקת לפילנתרופים? 

Merit מציעה לתורמים מנגנון ייחודי ויעיל לניהול התרומות. ראשית, בניגוד למרבית הגופים הפילנתרופיים, Merit אינה גובה הוצאות תקורה מן התורמים, באופן שמותיר 100% מכספי התרומה לשימוש עבור ייעודם הפילנתרופי. בנוסף, Merit מזרימה ממקורות חיצוניים נוספים, כספים לפרויקטים אליהם מועברים כספי תרומות, באופן שמגדיל את השפעת התורם וההכרה בפועלו, הרבה מעבר לכספים שהוקצו על ידו. 

כגוף מבצע, Merit מותירה בידי התורם אפשרות להטביע חותם עמוק בפעילות הפילנתרופית, אשר תנוהל במדויק לפי הנחיותיו. בד בבד, קיימות אפשרויות מגוונות לפיתוח מורשת משפחתית, תוך מתן הכרה אישית, הנצחה והכבוד הראוי למשפחות התורמות ככל שתחפוצנה בכך ובאופן התואם את ערכיהן. 

בנוסף, מציעה Merit ללקוחותיה פתרונות ניהול הון יחודיים עבור כספי התרומה. בניגוד לקרנות המופעלות ע"י מנהלי ההשקעות הגדולים בארה"ב, פתרונות השקעה אלה אינם מוכוונים לגוף ניהול השקעות בודד, אלה נבנים בשיתוף עם קבוצות הבנקאות הגדולות בארה"ב ובאירופה. 

מיהו הלקוח האופייני של הקבוצה?

הקבוצה משרתת שני סוגי לקוחות עיקריים: יחידים בעלי ממון (High Net Worth Individuals) המבקשים לייצר עבור עצמם תוכנית פילנתרופית יעילה ומותאמת אישית; לצד גופים פילנתרופיים המבקשים ניהול יעיל עבור התרומות המתקבלות על ידם. כגוף אשר חרת על דגלו ערכים ציוניים, ישראלים ויהודיים, מרבית לקוחות הקבוצה קשורים לקהילות הישראליות והיהודיות ברחבי ארה"ב.  

מהן עולמות התוכן בהם עוסקת Merit Spread?

Merit אינה מוגבלת בתחומי העיסוק והם מוכוונים על ידי התורמים. עד כה תמכה Merit במגוון של מטרות בתחומים של חינוך, בריאות, רווחה, חברה, יהדות, איכות הסביבה ואף טיפול בבעלי חיים.  

הכותב, אלון טל, הינו מייסדה של קבוצת הקרנות הפילנתרופיות, Merit Spread Foundation, הפעילות כ-donors advised fund, בארה"ב (C-501) ובישראל.   

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Featured3 ימים ago

הפיטשר של לוס אנג'לס דודג'רס מגן על אמונתו הנוצרית ויוצא נגד המועדון על הזמנת ארגון אנטי קתולי 

Featured3 ימים ago

הכלכלה האמריקאית נושמת לרווחה: הסנאט אישר את ההסכם להשעיית תקרת החוב הכולל קיצוץ של 1.5 טריליון דולרֿ

Featured3 ימים ago

ג'ניפר לופז ובן אפלק סוף סוף קנו את בית החלומות בלוס אנג'לס ב"מחיר מציאה"; כמה הוא עלה

Featured3 ימים ago

גל גדות נחשפת: מרגישה את "תסמונת המתחזה" אחרי שיחה מלב אל לב עם במאי "הסנדק" פרנסיס פורד קופולה

Featured4 ימים ago

ריל אסטייט: המחסור בבתים בארה"ב מוביל לעליות מחירים, חודש שני ברציפות; העלייה החדה ביותר – במיאמי

Featured4 ימים ago

דיסנטיס מבטיח: אשמיד את השמאלנות בארה"ב ואשליך את אידיאולגיית ה"ווק" לפח ההיסטוריה; מייק פנס מצטרף למירוץ לבית הלבן

Featured4 ימים ago

כוכב"מופע שנות ה-70" הורשע בלוס אנג'לס באונס; עומד בפני 30 שנות מאסר

כתבות שבועיות