"כשאני בבית ובמתח, אני תמיד אוכלת"… – שבוע ישראלי
Connect with us

בריאות

"כשאני בבית ובמתח, אני תמיד אוכלת"…

Published

on

…עד שחברה הסבירה לי שהצליחה להיגמל מההתמכרות האישית שלה מסוכרים ופחמימות לאחר טיפול אחד"…

עדינה נבו, 60, תושבת אנסינו, נשואה +2 וסבתא טריה לא ידעה איך תעבור את חודשי ההסגר של הקורונה בבית מבלי לעלות במשקל. 

עדינה, מורה לעברית במקצועה, פצחה בדיאטה בתחילת השנה והתחילה לרדת יפה כשמגיפת הקורונה הגיעה גם לקליפורניה. "ידעתי שאין סיכוי שאשב בבית ולא אתחיל לזלול" היא מודה. "כשאני בבית ובמתח, אני תמיד אוכלת. אחת מההבטחות שעשיתי לעצמי בתחילת השנה, היתה להוריד לפחות 30 פאונד. 

"הקפדתי לצאת כל יום להליכות עם חברה, שמרתי על אורח חיים אקטיבי, אבל כשהכריזו על ההסגר ובית הספר נסגר, נשברתי והתחלתי לזלול. העליתי בחזרה את כל מה שהורדתי והכיוון לעלות מעבר היה ברור".

נבו, שכבר הצליחה לרדת מידה במכנסיים, נאלצה להחזיר למדפים את הבגדים הישנים שכבר הכניסה לקופסאות במטרה למסור לתרומה. "ישבתי בבית והתחלתי לזלול שוקולדים ועוגות, זו החולשה שלי, מתוקים ובצקים".

אבל אז כשכבר כמעט הרימה ידיים והשלימה עם העובדה שזו עוד דיאטה שלא הצליחה לעמוד בה, סיפרה לה חברה על מכון אברהמסון ועדינה החליטה שאין לה מה להפסיד. 

עדינה: "החברה הסבירה לי שהצליחה להיגמל מההתמכרות האישית שלה מסוכרים ופחמימות לאחר טיפול אחד אצל מכון אברהמסון. בתחילת מאי הגעתי לטיפול והאמת שהייתי די סקפטית. איך אחרי טיפול אחד לא ארצה לגעת במתוקים? הרי אני מכורה ותיקה. 

"אבל מיד לאחר הטיפול כשחזרתי הביתה נעלם לי החשק לחלוטין לאכול דברים שלפני כן לא הייתי עומדת בפניהם. זה פשוט מדהים. 

"בימים הבאים עמדתי בפיתוי של פיצות, פסטות, עוגות, עוגיות וזה ממש לא הזיז לי. אני לא מרגישה שאני עושה דיאטה כי אני לא מתאמצת בכלל ובגלל זה כל כך קל לי להחזיק מעמד. 

"אחרי עשרות דיאטות שעברתי בחיי זו הפעם הראשונה בחיי שאני יודעת שעכשיו זה לנצח. הורדתי כבר 16 פאונד ואני ממשיכה לרדת!".

לפרטים נוספים ויצירת קשר, טל׳:858.922.8212 

www.abrahamsoncenter.com. | Dekel@abrahamsoncenter.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

10% מהיהודים בארה"ב: נבדקנו ואובחנו עם נוגדני קורונה

Published

on

57% מהיהודים בארה"ב מכירים מישהו שאושפז או נפטר בעקבות הקורונה, וזאת לעומת 39% מהאוכלוסייה האמריקאית הכללית שענו בחיוב על השאלה. כך עולה ממחקר מיוחד בנושא הקורונה וההשפעתה על היהודים בארה"ב שהוצג במהלך ה-GA, הועידה השנתית של הפדרציות היהודיות של צפון-אמריקה. ע"פ מכון המחקר PEW, הנתונים מעידים כי ליהודים סיכוי גדול יותר לחלות בקורונה מאשר הקהילה האמריקאית הכללית. עוד נחשף כי 15% מהיהודים נעזרו בקבלת מזון מארגוני צדקה וסיוע. 

בקרב היהודים הצהירו 16% כי ככל הידוע להם הם נדבקו בנגיף הקורונה בחודשים האחרונים, אך הם לא אובחנו בצורה רשמית (מול 13% באוכלוסייה האמריקאית הכללית). 3% הצהירו שנבדקו והם יצאו חיוביים – בדומה ל-2% מהאוכלוסייה האמריקאית הכללית. בבדיקות הנוגדנים שנערכו, עולה כי ליהודים היה סיכוי גבוה יותר להידבק בקורונה. 10% מהיהודים סיפרו שנבדקו, ולהם נוגדנים של קורונה – כלומר המשמעות היא שהם נדבקו בעבר בקורונה. מאידך גיסא, באוכלוסייה הכללית הצהירו רק 2% שהם יצאו חיוביים בבדיקת הנוגדנים. 

בתחומים נוספים, הקהילה היהודית-אמריקאית דומה מאוד לחברה האמריקאית שבתוכה היא חיה: 43% ממשקי הבית היהודיים ו-42% ממשקי הבית מהאמריקאים נפגעו מהנגיף מבחינה כלכלית על ידי פיטורין או קיצוץ בשכר. מנגד עולה במחקר כי היהודים נמצאים במצב טוב יותר מאשר שאר האמריקאים: 25% מהאמריקאים התקשו לשלם את החשבונות, מול 9% בלבד מהיהודים-אמריקאים. 16% מכלל האמריקאים התקשו לשלם את המשכנתא, לעומת 6% בלבד מהיהודים.  בתחום התעסוקה, היהודים דווקא נעזרו יותר בממשל האמריקאי בקבלת דמי אבטלה: 21% מהיהודים קיבלו אבטלה מול 15% בלבד מהציבור הכללי….

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות