כל הנכנסים לארצות הברית מחויבים להציג בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה למטוס – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

כל הנכנסים לארצות הברית מחויבים להציג בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה למטוס

Published

on

ה- CDC הודיעה ​​ביום שלישי כי כל המטיילים הבינלאומיים, כולל אזרחי ארה"ב הנוסעים מחו"ל, חייבים להציג בדיקה שלילית עבור COVID-19 לפני שהם עולים לטיסה לכיוון אמריקה.

מגבלת הנסיעה החדשה תיכנס לתוקף החל מ -26 בינואר.

ההזמנה של CDC נועדה ככל הנראה למנוע התפשטות נוספת של נגיף הקוביד החדשה, והיא מגיעה כשנסיעות בינלאומיות מתחילות להתגבר על רקע גל של COVID-19 ברחבי ארה"ב.

כמות הטיסות מארה"ב ירדו באביב האחרון כשהמגפה תפסה תאוצה אך עלתה בהתמדה מאז.

חברות תעופה מצוותות לעצור נוסעים מלעלות אם אין להם הוכחה לבדיקה שלילית או לזיהום קודם.

"בדיקה לא מבטלת את כל הסיכון", אמר מנהל ה- CDC רוברט ר. רדפילד בהצהרה. "אך בשילוב עם תקופה של שהייה בבית ואמצעי זהירות יומיומיים כמו לבישת מסכות והתרחקות חברתית, זה יכול להפוך את הנסיעה לבטוחה, בריאה ואחראית יותר על ידי צמצום התפשטות המטוסים, בשדות התעופה וביעדים."

מיליוני אנשים עברו במחסומי אבטחה בשדה התעופה בארה"ב במהלך חג ההודיה וחג המולד, למרות תחינותיהם של מומחי בריאות להישאר בבית על רקע המקרים המתגברים.

תיירים אמריקאים נהרו לחוף הים הקריבי במקסיקו במהלך חג המולד ושנה החדשה.

מומחי בריאות חוששים שהעלייה בנסיעות, הן מקומיות והן בינלאומיות, בתקופת החגים תוביל לעלייה במקומות שבעבר נראה היה כי הנגיף נמצא בשליטה.

"ביעדי התיירות הפופולריים ביותר, תהיה לך פעילות מגיפה שוב לגדול בגדול," אמר ד"ר מאוריסיו רודריגס מבית הספר לרפואה באוניברסיטה האוטונומית הלאומית במקסיקו, וציטט יעדי חוף כמו פורטו ואלרטה, אקפולקו, קווינטנה רו. והריביירה מאיה.

ועל פי ה- CDC, מטיילים שביקרו במדינות הבאות ב -14 הימים האחרונים כבר מנועים מלהיכנס לארה"ב: סין, איראן, אוסטריה, בלגיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה. , איסלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שבדיה, שוויץ, מונקו, סן מרינו, עיר הוותיקן, אנגליה, סקוטלנד, וויילס, צפון אירלנד ו בְּרָזִיל.

הנגיף אחראי להרוג יותר מ- 1.9 מיליון בני אדם ברחבי העולם, כאשר ארה"ב עברה 379,000 מקרי מוות נכון ל- 12 בינואר, על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות