כלכלת ארה"ב: "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מסוכנת" – שבוע ישראלי
Connect with us

כלכלה

כלכלת ארה"ב: "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מסוכנת"

Published

on

המגיפה משתוללת בצורה חמורה ובהעדר תוכנית סיוע פדרלית, הציבור האמריקאי מצמצם הוצאות ועסקים רבים חוששים שיקרסו * ההתאוששות בשוק העבודה עלולה לסגת בחודשים הקרובים עד שארה"ב תצליח להשתלט על הנגיף * סקירה ותחזית

הקורונה המשתוללת ללא שליטה מחייבת פקידים ואנשי ממשל ברחבי ארה"ב להטיל מגבלות חדשות על הלקוחות והעסקים, ובכך לקטוע את התנופה הכלכלית בה הייתה מצויה המדינה לאחר סיומו של הגל הראשון ולעכב את ההתאוששות ממנו. כשלונה של המערכת הפוליטית הפדרלית בהעברת חבילת סיוע נוספת מגביר את המצוקה, מדווח וושינגטון פוסט.

בשבוע שעבר הודיע מושל וירג'יניה, רלף נורתם, על החמרת המגבלות החלות על מסעדות והתכנסויות בחללים סגורים. מושלי קליפורניה, וושינגטון ואורגון פרסמו הודעה משותפת, בה הם קוראים להימנע מנסיעות ומייעצים לנוסעים להיכנס לבידוד בן שבועיים לקראת חג ההודיה. ראש עיריית ניו-יורק, ביל דה-בלאסיו, הזהיר שבתי הספר הציבוריים עלולים להיסגר. צעדים דומים נשקלים בערים אחרות כגון שיקגו, בה קראה ראש העירייה, לורי לייטפוט, לתושבים להישאר בבתיהם; מושל אילינוי, ג"ב פריצקר, הזהיר שהוא עשוי להטיל סגר מדינתי.

מדינות וושינגטון ומישיגן בארה"ב הטילו הגבלות חדשות על התקהלויות, כולל איסור על ישיבה בתוך מסעדות, וזאת בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה לאחר שמספר הנדבקים בכלל ארה"ב טיפס מעל 11 מיליון. מושלת מישיגן גרטשן וויטמר הורתה על לימודים מקוונים בלבד בתיכונים ובאוניברסיטאות ואיסור על מתן שירות בתוך מסעדות למשך שלושה שבועות. כמו כן, המושלת אסרה על קיום אירועים ציבוריים וסגירת אולמות תרבות, בתי קזינו, בתי קולנוע זירות החלקה על הקרח ומתחמים נוספים. התקהלויות בתוך בתים מוגבלות לעד עשרה אנשים משני משקי בית בלבד. וויטמר הזהירה כי בלי פעולות אגרסיביות מספר המתים במישיגן עלול לטפס לאלף בשבוע. "אנחנו בשלב הגרוע ביותר במגפה הזו עד כה", הצהירה. "המצב בשלב החמור ביותר. אנחנו בשיא ועלינו לנקוט בפעולות". עם זאת, יועץ הבית הלבן לענייני קורונה סקוט אטלס קרא בטוויטר לתושבי מישיגן "להתמרד" נגד ההגבלות.

בדומה למישיגן, מושל מדינת וושינגטון, ג'יי אינסלי, הכריז על סגירה לחודש של מסעדות וחדרי כושר וצמצום הקמעונאות. בנוסף, אסורות התקהלות בתוך בתים ואירועים בחוץ מוגבלים לחמישה אנשים בלבד.

ד"ר מייקל אוסטרהולם יועצו הבכיר של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן קרא לביצוע פעולות דחופות לפתור את משבר הקורונה. אוסטרהולם אף הזהיר כי סירובו של הנשיא היוצא דונלד טראמפ להתחיל בהעברה מסודרת של השלטון עלולה לסכן את המאמצים לבלימת הנגיף, כולל שיבושים בתכניות להפצת חיסון פוטנציאלי ועיכובים באישור תוכניות סיוע פיננסיות. "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מסוכנת", אמר לחדשות NBC. לדבריו, אם לא יינקטו בפעולות בקרוב "המספרים יעלו משמעותית. העתיד שלנו הוא בידיים שלנו".

הצעדים החדשים הם תזכורת לימי הגרועים ביותר בחודש מארס, כאשר אירועי ספורט בוטלו ומסעדות ובתי קולנוע נסגרו בתקווה להדביר את הנגיף. צעדים אלו השיגו הצלחה חלקית בלבד וגרמו נזק כבד. עד סוף יוני איבדה הכלכלה האמריקנית 2.2 טריליון דולר – יותר מכל התוצר האיטלקי. כעת, כאשר ערים ומדינות שבות ומתקרבות לסגר, הכלכלה נמצאת בסיכון מחודש. הלקוחות נעשים פסימיים יותר ומצמצמים קניות – מנוע הצמיחה של המשק האמריקאי. התחזיות הן לצמיחה מואצת בשנה הבאה; השאלה היא מה יקרה עד אז.

הנסיגה באה לאחר התאוששות חזקה מן המצופה. מחצית מ-22 מיליוני האמריקנים שאיבדו את משרותיהם חזרו לעבודה, ושיעור האבטלה הנוכחי – 6.9% – רחוק בהרבה מהשיעור הדו-ספרתי שצפו כלכלנים בוול סטריט. התפוקה צמחה ברבעון השלישי בקצב שיא. אבל 11 מיליון אמריקנים עודם מחוסרי עבודה, וארה"ב עלולה לאבד אפילו את ההתאוששות החלקית שהשיגה בעמל רב. ועם כל זה, הדמוקרטים בראשות ננסי פלוסי והרפובליקנים בראשות מיץ' מקונל אפילו לא חידשו את השיחות על חבילת סיוע חדשה.

ביום חמישי שעבר חצתה ארה"ב לראשונה את קו 150,000 החולים החדשים. המספר עלול להגיע השבוע ל-200,000 ליום ואף ל-300,000 בתחילת דצמבר. באמצע דצמבר יהיה מספר המאושפזים כפול מאשר בגל הראשון, אלא אם יינקטו מיד צעדים מחמירים בתחומי הפנאי והאירוח.

כאמור, הצרכנים כבר מגיבים. בשבוע שהסתיים ב-9 בנובמבר ירדה ב-7.4% ההוצאה של 30 מיליון מחזיקי כרטיסי האשראי והחיוב של בנק צ'ייס מנהטן, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. המשקיעים, לעומתם, ממשיכים להרוויח: מדד דאו-ג'ונס עלה החודש ב-11%. אבל מיליוני משקי בית סובלים ממה שהפוסט מכנה "הצטמקות פיננסית שקטה": בחודש אוקטובר עלה ב-2.3 מיליון מספר האמריקנים האומרים שהם מתקשים מאוד לשלם חשבונות והגיע ל-34.8 מיליון.

יש סיבות לקוות שמצב הכלכלה האמריקנית בחודשים הבאים יהיה טוב יותר מאשר בגל הראשון. לרופאים יש יותר ניסיון בטיפול בקורונה, יותר אמריקנים עוטים מסיכות ושומרים על ריחוק חברתי, וחיסון יעיל יהיה זמין בצורה נרחבת בחודש אפריל. בשורה התחתונה, סכנת המוות מן המגיפה היא פחותה ואנשים יהיו מוכנים ליטול יותר סיכונים בפעילותם הכלכלית.

אולם, מדגיש הפוסט, כעת – בניגוד לחודשי האביב – חסרה חבילת הסיוע בסך 3 טריליון דולר, והנגיף עלול לדכא את הפעילות תוך התעלמות מפעולות הממשל. יותר עסקים מצויים בסכנת קריסה, מה שיחמיר את מצב התעסוקה. המשמעות היא שההתאוששות בשוק העבודה עלולה להאט בצורה משמעותית ואפילו לסגת בחודשים שיחלפו עד שארה"ב תצליח להשתלט על הנגיף. עסקים בכל התחומים ובכל הגדלים נושאים את עיניהם לוושינגטון, בתקווה שהפוליטיקאים יצליחו להתגבר בהקדם על חילוקי הדעות ולהזרים את הסיוע, שרבים מהם חוששים שבלעדיו לא ישרדו. העדר הסיוע, הם אומרים, הוא החשש הגדול ביותר שלהם – יותר מאשר הנגיף עצמו.

העתיד הכלכלי מצוי גם תחת אפלת חוסר ודאות לגבי המגבלות הצפויות. כאשר מצב החירום הרפואי מאיים להציף את בתי החולים, המגבלות מתפשטות גם למדינות שמרניות שראשיהן הרפובליקנים נמנעו עד כה מצעדים משמעותיים, כמו וויומינג, אייווה ומערב וירג'יניה. עם זאת, פעולות אלו עודן שנויות במחלוקת ציבורית ופוליטית, ויש גם מקרים בהם בית המשפט מונע הטלת מגבלות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

עושים כסף בתקופת הקורונה

Published

on

הקורונה הביאה לסגירתם של בתי עסק רבים ואבטלה בקנה מידה שלא היה כדוגמתו *   אבל תחום הקונסטרקשן לא נפגע ואף הפך למשגשג יותר מאי פעם * עכשיו חברת Pro Star Builders מציעה לישראלים עבודה מכניסה במיוחד בתחום המכירות

בתקופה בה מקומות עבודה רבים נסגרים ואנשים מפוטרים, מעודד לראות חברות שדווקא מחפשות עובדים ומוכנות להשקיע בהם זמן וכסף על מנת להכשיר אותם לעבודה. אחת מהן היא חברת הקונסטרקשן Pro Star Builders . החברה הוקמה באוגוסט 2008 ומאז הוכיחה את עצמה כאחת החברות המובילות והטובות בתחום. החברה מציעה שירותי שיפוצים ובנייה בכל רחבי לוס אנג'לס ומחוצה לה. 

מעניין לציין שמאז שהקורונה פרצה לחיינו, עלה מספר האנשים המבקשים לערוך שיפוצים בביתם. ישראל אלטיט , אחד ממנהלי החברה מסביר:   "המון אנשים עובדים מהבית והם רוצים לשפר את תנאי העבודה מהבית ולהפוך אותו למקום עבודה נוח, בין אם אלו רצפות חדשות, משרד ביתי או גינה יפה. בנוסף, מאחר והם עובדים הרבה מהבית, הם שמים לב לדברים רבים שלא הבחינו בהם קודם לכן או דחו את שיפוצם כי רוב הזמן הם היו בעבודה ולא היה להם זמן לכך. יש כאלו שחייבים לשפץ בגלל נזילה מהגג או כל דבר אחר שמחייב שיפוץ מיידי. שני התנאים הללו משחקים לטובתנו בדיוק בתקופה הזאת, כי בעוד בעבר הם היו בעבודה או בסידורים מחוץ לבית, היום אין להם לאן ללכת, הם רוב הזמן בבית ולכן גם קל יותר להיפגש אתם".

ההקלות שניתנות לבעלי בתים לבניית ADU, יחידות דיור בשטח הבית המיועדות להשכרה, הביאו בעלי בתים רבים לשפץ את הגראג' שלהם ולהפוך אותו ליחידת דיור עם כתובת משל עצמה. "היום גם ניתן להפוך שתי יחידות בבית ליחידות דיור עם שתי כתובות שונות", אומר אלטיט "העיריה העניקה את ההקלות האלו בגלל מחסור בדיור ויוקר המחייה בלוס אנג'לס. הם חיפשו דרכים אלטרנטיביות שיאפשרו לאנשים להשכיר חדרים ולהקל על מצוקת הדיור וכך יוצא שכולם נהנים; גם אלו שמשכירים ומקבלים תשלום חודשי קבוע וגם השוכרים במחיר זול יותר".

אנשי מכירות רבים שעברו לעבוד בחברת Pro Star Builders גילו שהם יכולים להרוויח הרבה יותר במכירות בתחום הקונסטרקשן ממה שהרוויחו קודם לכן. אלטיט מקווה להביא סיילסמנים נוספים לחברה הנמצאת במגמת גדילה מתמדת. "אנו מייצרים 'לידים' עבור הסיילמסנים שלנו כל הזמן, זה לחלוטין בשליטה שלנו, כך שעבודה, אף פעם לא חסר. הרבה אנשי מכירות שעבדו בתחום הקוסמטיקה בקניונים למשל, מחוסרי עבודה היום ולא יודעים מה לעשות. אנו מציעים להם לבוא אלינו ולהתנסות במכירות בתחום הקונסטרקשן:   איך מתמחרים, סוג ההלוואות וחוקי בנייה. מה שהם למדו בעגלות ובחנויות הקוסמטיקה הם יכולים לתרגם למכירות בקונסטרקשן. אנחנו נותנים הכשרה של שבועיים-שלושה הכוללים לימוד עיוני, הדרכה, הסברה על תוכניות הבנייה, הכנה עם קבלנים ויציאה עם סיילסמנים מיומנים לפגישות כדי לראות איך זה מתבצע".

מציעים בית ספר לעסקים

אלטיט אומר שהעבודה כאיש מכירות הוא בית הספר לעסקים הטוב ביותר שתוכלו להירשם אליו. "אף בית ספר לעסקים לא יכול ללמד אותך ניהול עסק ברמה שאתה לומד אצלנו. שם אתה לומד דברים בצורה תיאורטית, אצלנו תלמד מעשית. אתה לומד כיצד למכור מוצר ולנהל מספר עסקים במקביל. 

"אני אומר לאנשי המכירות שלי שיסתכלו על כל לקוח כמו חנות. לחנות הזאת אתה צריך להביא אספקה, לעשות ספירת מלאי, לבדוק מתי פותחים וסוגרים את החנות, לוודא שהלקוחות בחנות מרוצים ולדאוג שהחנות מניבה הכנסה. כשאתה איש מכירות, אתה לומד לנהל מספר חנויות בו זמנית. שום בית ספר בעולם לא ילמד אותך לנהל עסק ברמה כזאת. 

"כשאתה עובד אצלנו, אתה לומד מהאנשים בעלי ניסיון עשיר. אתה לומד כיצד להתנהל מול לקוחות, גם הקשים מביניהם וכיצד לנצל את המומנטום של לקוח מרוצה, לקבל ממנו ביקורת טובה ב-Yelp, לומר לו שאם ימליץ עלינו לחברים או שכנים, נגמול לו על כך. לקוחות מאוד אוהבים לשמוע על לקוחות מרוצים אחרים".

יונתן, אחד מאנשי המכירות שבחברה, התגורר בלוס אנג'לס שש שנים ועסק בעבודות שונות עד שהגיע ל-Pro Star Builders והשתלב בה כאיש מכירות. בתום השנה הראשונה לעבודתו, הוא נדהם לגלות כמה הרוויח. "הוא עשה 260 אלף דולר בשנה הראשונה שלו אצלנו", מגלה אלטיט "הוא אמר לנו: אם אני מחשב כמה כסף עשיתי בסך הכל במשך שש שנים, זה לא מגיע לסכום שעשיתי בשנה אחת כאן". 

למרות שמקובל לחשוב על מכירות בתחום הקונסטרקשן ככזה בו עובדים גברים בעיקר, לדברי אלטיט דווקא לנשים יש יתרון רב. "לקוחות אוהבים להרגיש שהם מקבלים מעצבת וקבלן, וזה נותן להן פלוס רציני. יש לנו לא מעט נשים בחברה והן מצליחות יפה מאוד להביא לקוחות בזכות כך".

מרוויחים יותר מרופאים-מנחים

אלטיט פונה לא רק לסיילסמנים עם ניסיון אלא לכל אחד המתעניין במכירות ואוהב לעבוד בשטח. ולשאלה שמעניינת בעיקר כל סיילסמן פוטנציאלי, כמה בדיוק אפשר להרוויח? "מהניסיון האישי שלי, סיילסמנים בעלי מוטיבציה גבוהה יכולים כבר בחודשים הראשונים לעבודתם להגיע למשכורת של בין 10-15 אלף דולר בחודש. אחרי שנה, הם יכולים כבר להרוויח בין 20-25 אלף דולר בחודש. יש לי סיילסמנים שעושים גם 60-80 אלף דולר בחודש. אנו מכנים אותם: 'המנתחים' כי הם מרוויחים יותר כסף מרופאים-מנתחים בשיא הקריירה שלהם.

הסיילסמנים עובדים על אחוזים מהמכירות. ככל שסיילסמן מוכר יותר, הוא לא רק מרוויח יותר מכל מכירה, אלא גם מקבל הטבות גדולות יותר, מה שמעלה את רמת המוטיביציה שלו. "יש לכל אחד תוכנית שנבנת באופן אישי כדי לאתגר אותו למכור עוד ועוד" מסביר אלטיט. "יש שני סוגי של של אנשי מכירות: כאלו שעובדים כסיילסמנים ולא מצליחים למקסם את עצמם בחברה בה הם עובדים – וכאלו שרוצים לעשות הסבה, עובדים בתחום אחר במכירות, רוצים להיכנס לתחום הזה אבל חושבים שהם לא מבינים שום דבר בקונסטרקשן, אז איך הם יכנסו לזה? 

"אני פונה לשני הסוגים ואומר להם: 'בואו ותראו איך תצליחו להרוויח יותר ולהרגיש מסופקים יותר בעבודה. אנחנו נלמד אותכם הכל, מא'-ת' ונהפוך אתכם לאנשי מכירות מיומנים ומקצועיים בתחום הקונסטרקשן. 

״אין לכם מה להפסיד – אלא רק להרוויח".

==

ליצירת קשר ופרטים לגבי אנשי מכירות: לירון 310-746-8771. לפרטים כלליים: ישראל אטליט: 818-917-8751

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות