fbpx
Connect with us

Featured

כלכלה בנסיגה: מכירות הבתים בארה"ב ירדו חודש תשיעי ברציפות; שישים אחוז מהאמריקאים חיים מחודש לחודש 

Published

on

מכירות הבתים בארה"ב ירדו זה החודש התשיעי ברציפות באוקטובר, מכיוון שהריבית הגבוהה והאינפלציה הגואה השאירו את הרוכשים הפוטנציאליים על הגדר.

המכירות של בתים שהיו בבעלות קודמת ירדו ב-5.9% מספטמבר עד אוקטובר, לפי איגוד המתווכים הלאומי. זהו הקצב האיטי ביותר מאז דצמבר 2011, למעט ירידה קצרה מאוד בתחילת מגיפת קוביד-19.

אבל גם כשהמכירות מואטות, ההיצע עדיין נמוך באופן עיקש. בסוף אוקטובר היו 1.22 מיליון בתים למכירה, ירידה של קצת פחות מ-1% הן מחודש לחודש והן משנה לשנה. זה היצע של 3.3 חודשים בקצב המכירות הנוכחי. היסטורית, שוק מאוזן נחשב לאספקה של שישה חודשים.

המחיר החציוני של בית קיים שנמכר באוקטובר היה 379,100 דולר, עלייה של 6.6% מהשנה הקודמת. עליות המחירים, לעומת זאת, מצטמצמות, שכן נראה שהירידה העונתית במחירי הדירות בתקופה זו של השנה היא הרבה יותר עמוקה מהרגיל.

"רמות המלאי עדיין מצומצמות, וזו הסיבה שחלק מהבתים למכירה עדיין מקבלים מספר הצעות", אמר לורנס יון, הכלכלן הראשי של ה-NAR. "באוקטובר, 24% מהבתים קיבלו מעל המחיר המבוקש. לעומת זאת, בבתים שיושבים בשוק יותר מ-120 ימים נרשמה ירידה של 15.8% בממוצע".

בסך הכל, בתים נכנסו לחוזה תוך 21 ימים באוקטובר, לעומת 19 ימים בספטמבר ו-18 ימים באוקטובר 2021. יותר ממחצית, 64%, מהבתים שנמכרו באוקטובר 2022 היו בשוק פחות מחודש, מה שמצביע על כך עדיין יש ביקוש חזק אם הבית מתומחר נכון.

בעוד המכירות יורדות כעת בכל נקודות המחיר, הן נחלשות ביותר בטווח של 100,000 עד 250,000 דולר ובטווח של מיליון דולר פלוס. בקצה התחתון, זה כנראה נובע מהמחסור החמור בבתים זמינים בטווח המחירים הזה. הפסדים גדולים בשוק המניות, כמו גם אינפלציה ואי ודאות כלכלית עולמית, עשויים להכביד על הקונים הגבוהים.

קוניבתים בפעם הראשונה, שסביר להניח שהם הרגישים ביותר לעלייה בריביות המשכנתא, היוו רק 28% מהמכירות, ירידה מ-29% בשנה הקודמת. קבוצה זו מהווה בדרך כלל 40% מרכישות הבתים. משקיעים או רוכשי דירה שניה נסוגו, וקנו רק 16% מהבתים שנמכרו באוקטובר לעומת 17% באוקטובר 2021.

שיעורי המשכנתאות הם כעת יותר מכפול משפל השיא שנרשם רק בתחילת השנה הנוכחית.  "עבור רבים, התנודתיות משבוע לשבוע בריביות המשכנתאות בלבד, שבשנת 2022 הייתה פי שלושה ממה שהייתה אופיינית, עשויה להיות סיבה טובה לחכות", אמרה דניאל הייל, כלכלנית ראשית ב-Realtor.com. "עם שינויים משבוע לשבוע בריביות המשכנתא שגורמים לתנודות של $100+ בעלויות הדיור החודשיות עבור בית במחיר חציוני, האם זה יתגבר או יתקרר?"

60% מהאמריקאים חיים בין תלוש משכורת אחד למשנהו

ובדיוק כשעונת הקניות לחגים נכנסת לשיא, משפחות מוצאות פחות נחמה בתקציבים מבעבר. נכון לאוקטובר, 60% מהאמריקאים חיו בין תלוש משכורת אחד למשנהו, על פי דו"ח של LendingClub לאחרונה. לפני שנה, מספר המבוגרים שהרגישו מתוחים ו"רזים מדי" היה קרוב יותר ל-56%.

"יותר צרכנים שניהלו באופן היסטורי את התקציבים שלהם בנוחות מרגישים את העומס הפיננסי, שישפיע על התנהגות ההוצאות שלהם לקראת עונת הקניות של החגים", אמר אנוג' נייאר, מנהל הבריאות הפיננסי של LendingClub.

לא רק שההוצאות היומיומיות גבוהות יותר, אלא שהאינפלציה גם גרמה לשכר הריאלי לרדת.

הרווחים הריאליים הממוצעים לשעה ירדו ב-3% לעומת שנה קודם לכן, לפי הקריאה האחרונה של לשכת העבודה האמריקאית. דו"ח נפרד של Salary Finance מצא ששני שלישים מהמבוגרים העובדים אמרו שמצבם כלכלי גרוע יותר מאשר לפני שנה.

כבר עכשיו, יתרות כרטיסי האשראי גדלות, עלייה של 15% ברבעון האחרון, הזינוק השנתי הגדול ביותר מזה יותר מ-20 שנה. כמחצית מהקונים אמרו שהם יקנו פחות דברים בשל מחירים גבוהים יותר, ויותר משליש אמרו שהם יסתמכו על קופונים או אסטרטגיות אחרות לחיסכון בכסף, לפי סקר נפרד של RetailMeNot.

יותר צרכנים מתכננים גם לממן את הרכישות שלהם השנה בכרטיסי אשראי ולקנות עכשיו ולשלם הלוואות מאוחר יותר. ו-25% מהקונים אמרו שהם יבחרו בגרסאות זולות יותר או מתנות פרקטיות יותר, כמו כרטיסי דלק, על פי סקר חג אחר של TransUnion.

"אנשים מנסים לחסוך ולהפיק את המירב ממה שיש להם", אמרה ססיליה סיידן, סגנית נשיא לעסקים הקמעונאיים של TransUnion.

שיעורי הקניות בכרטיסי האשראי הגיעו כעת ל-19% בממוצע – שיא של כל הזמנים – והתעריפים האלה ימשיכו לעלות מאז שהבנק המרכזי הצביע על עליות נוספות שמגיעות עד שהאינפלציה תראה סימנים ברורים של נסיגה.

"זה מגדיל את הסיכוי שחברות כרטיסי האשראי יעלו את שיעורי הריבית ומייקר את הכסף שאתה חייב לאורך זמן", הוסיפה נטליה בראון, מנהלת תפעול לקוחות ראשי ב-National Debt Relief.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured8 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured8 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured9 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured9 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured9 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות