fbpx
Connect with us

Featured

ככה עושים את זה במיזורי: תלמיד סורר לא יושעה מבית הספר – אבל יקבל הפלקה בישבן  

Published

on

התלמידים במחוז קאסוויל במדינת מיזורי ייאלצו להתנהג בצורה הולמת, אם אינם רוצים לקבל מכות בישבן. מועצת בית ספר במחוז קסוויל אישרה לפני מספר שבועות את החזרתו של עונש "הפלקה בישבן" בעזרת מחבט מיוחד, כאמצעי חינוך לתלמידים שלא ישמרו על משמעת.

העונש של מכות בישבן לתלמידים סוררים כבר היה נהוג בעבר, אולם בשנת 2001 הוחלט לעצור את השימוש בו ולהפסיק את העונשים הפיזיים.

ההחלטה להחזיר את עונש הכאת הישבן של התלמידים הגיעה לאחר שסקר שביעות רצון שנשלח להורי התלמידים בבית הספר הראה כי מרבית ההורים אינם מרוצים מרמת המשמעת הנהוגה בו, היו מעדיפים יחס נוקשה יותר כלפי ילדיהם בבית הספר.

מרלין ג'ונסון, מפקח בית הספר בקאסוויל, סיפר לאתר The Hill כי ההורים העדיפו שילדיהם יקבלו מספר מכות בישבן, מאשר יושעו מבית הספר עקב התנהגות לא ראויה. "התלונות ששמענו מחלק מההורים הן שהם לא רוצים שהילדים התלמידים שלהם יושעו. הם רוצים אפשרות אחרת. לכן, זו הייתה רק עוד אפשרות שנוכל להשתמש בה לפני שנגיע לנקודת ההשעיה. המנהלים יישמו ענישה גופנית כמוצא אחרון בלבד, אם אמצעי משמעת אחרים לא יעבדו. העונש ייושם רק בצורה סבירה ובהמלצת המנהל", סיפר ג'ונסון.

הורים שיסכימו לביצוע העונש הפיזי על ילדיהם יצטרכו לחתום על טופס הסכמה מיוחד. במידה ואחד התלמידים אכן יעמוד מול עונש הכאת הישבן, ההליך יתבצע על ידי מנהל בית הספר ובנוכחות עד נוסף, וללא נוכחות תלמידים אחרים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות