Connect with us

כלכלה

יש לכם נכס מושכר? בעל הבית מאיים בפינוי? דעו את החוק

Published

on

רק כשחשבנו שדברים חוזרים סוף סוף לשיגרה – קליפורניה מאריכה את החוקים להגנת הדייר בעקבות משבר הקורונה * בעלי נכסים ומשכירים כאחד – כל מה שאתם צריכים לדעת מאת אילה מלילי

נקודות מפתח:

– הגנות הפינוי שהיו אמורות להסתיים ב-31 בינואר הוארכו עד ה-30 ביוני 2021

– דרישות הודעה חדשות נכנסו לתוקף ב-1 בפברואר.

– משכירים אינם רשאים לגבות אגרות מאוחרות או להעלות דמי שכירות או אגרות עבור דיירים המעידים על מצוקה כלכלית הקשורה ל-COVID-19.

– תוכנית סיוע פדרלית לשוכרים ולמשכירים עשויה לשלם 80 אחוז משכר הדירה של הדייר אם בעל הבית יוותר על שאר הסכום שחייבים לו.

ב-29 בינואר 2021 פורסם החוק של 91 לסנאט בקליפורניה, שתוקפו מיידי. הצעת החוק 91 של הסנאט הקליפורני משתרעת עד ליום 30 ביוני 2021, על הגנות הדיירים הקיימות במסגרת הצעת חוק 3088, שאמורה הייתה להסתיים ב-31 בינואר, ומספקת הגנות נוספות לדיירים החווים מצוקה כלכלית הקשורה ל- COVID-19. הצעת החוק 91 של הסנאט מציינת גם את תוכנית הסיוע הממלכתי בשכירות, המאפשרת למדינה ולממשלות המקומיות להעניק סיוע בשכירות לדיירים זכאים, תוך שימוש בכספים המוזרמים על ידי הממשלה.

החל מ-1 ביולי 2021, בעלי בתים שלא קיבלו סיוע כספי באמצעות תוכנית DHCD עשויים להגיש תביעות להשבת דמי שכירות שטרם שולמו ושכר טרחה אחר שנצברו בין התאריכים 1 במרץ 2020 ל-30 ביוני 2021. אם בעלי הנכס מעוניינים להחזיר דמי שכירות שלא שולמו ושכר טרחה אחר בבית המשפט לתביעות קטנות, עליהם להמתין עד ל-1 באוגוסט 2021. בעת הגשת התלונה לבית המשפט, על בעל הדירה לכלול תיעוד המראה כי בעל הדירה עשה מאמץ בתום לב לבחון האם ניתן לקבל סיוע בשכירות ממשלתית לשוכר או להשיג סיוע בשכירות מכל גורם ממשלתי כלשהו, או מצד שלישי אחר. אם בעל הבית סירב להשיג סיוע בשכירות כלכלית לדייר שהיה זכאי למימון זמין, בית המשפט רשאי להפחית את הנזקים שנפסקו לבעל הדירה.

SB91 COVID-19: סיוע פדרלי בשכירות 

ב- 29 בינואר 2021 חתם המושל ניוסום על SB91 בהארכת הקפאת הפינוי בקליפורניה, אשר חלה על שכירות מגורים (לא מסחרית). ההקפאה אמורה להסתיים ב -31 בינואר, והחוק החדש יאריך אותה עד 30. ביוני. על פי החוק החדש, אם דייר יצהיר על מצוקה כלכלית עקב המגפה וישלם 25% מהשכר הדירה שהיה חייב מספטמבר 2020 עד יוני 2021 לא ניתן לפנות את הדייר. מעשית, המשמעות היא שכל עוד 25% משכר הדירה לכל אותה תקופת זמן משולמת עד ל-30 ביוני (גם אם כל זה משולם ביום האחרון), זה מונע מהמשכיר לפנות את הדייר בגין שכר הדירה שלא שולם. בעל הבית עדיין יכול לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות כדי להחזיר את שכר הדירה שלא שולם, אך פינוי בגין אי תשלום אינו אפשרות.

ל-SB91 יש רכיב לסיוע בשכירות הנותן למשכירים את האפשרות לבטל את הסכמתם לתוכנית, המשתמשת בכ- 2.6 מיליארד דולר בכספים ממשלתיים שקיבלה קליפורניה מחבילת הסיוע הפדרלית האחרונה. אם בעל הדירה יבחר להשתתף בתכנית, המדינה תכסה 80% משכר הדירה שאינו משולם  על ידי השוכר מאפריל 2020 ועד מרץ 2021, כל עוד בעל הבית יסלח על שאר החובות ולא יבצע פינוי. אם בעל הדירה יסרב להשתתף, המדינה תכסה 25% משכר הדירה שלא שולם על ידי הדייר, מה שבאופן תיאורטי יאפשר לדייר להימנע מפינוי במסגרת הקפאת הפינוי. 

הנחיות נוספות למשכירים בקליפורניה

1. כבעל בית, ייתכן שיהיו לך זכויות נוספות במסגרת כתב הזכויות של בעל הבית של קליפורניה, שהוא מערך חוקים המספק הגנה לבעלי בתים העומדים בפני עיקול. החוק מרחיב את הגנות מגילת זכויות בעלי הבית על קליפורניה

(ראו: oag.ca.gov/hbor) כדי לכסות את כל הדיור שבבעלות בעלי בתים מאחת לארבע יחידות. זה כולל דרישת חוזה למשך 30 יום לדון במצב הכספי של הלווה ואפשרויות להימנע מעיקול.

2. זכרו לנהל רשומות. רשומות לשמירה יכולות לכלול תקשורת עם הדיירים שלך, תקשורת עם ספק המשכנתא שלך, הצהרות הבנק שלך, הוכחת תשלומים ששולמו ו / או החמצת תשלום הדיירים ומסמכים דומים. רישומים טובים יכולים להיות חשובים מאוד כאשר אתה מנהל משא ומתן על פתרון עם הדייר שלך, נפגש עם נציג סיוע משפטי או מגיש שכירות בעבר בבית משפט לתביעות קטנות.

3. החל משנת 2021, הסוכנות למימון דיור בקליפורניה תציע גם סיוע במשכנתא למשקי בית ובעלי בתים מוסמכים בקליפורניה במסגרת התוכנית הלאומית להסדר משכנתא. חפשו משאבים עתידיים משירותי תמיכה במשכנתאות הלאומיות בהסדר משכנתאות של CalHFA , הנגישים בכתובת www.calhfa.ca.gov/nms.htm.

==

לעזרה מא' עד ת' בכל מה שקשור לבעלי נכסים ודיירים, צרו איתי קשר –  אשמח לעזור! טל': 818-98-9689, אילה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

5 דברים לעשות היום לקראת הפעם הבאה שפייסבוק תקרוס…

Published

on

השבתה האחרונה היא תזכורת לא לשים את כל הביצים הדיגיטליות בסל אחד

ב-4 באוקטובר 2021 חווה העולם כולו שש שעות ללא פייסבוק, אינסגטרם או וואטסאפ. בשעות האלה רובנו הספקנו לשים לב כמה אנחנו קשורים לפלטפורמות הדיגיטליות הללו. עבור עסקים קטנים, שתלויים בפייסבוק וחברות הבת שלה, גם באג קטן יכול להוביל להפסדים. שש שעות תמימות שבהן הפלטפורמות פשוט אינו פעילות משמעותן פגיעה רצינית ביכולת לייצר הכנסות ולתקשר עם לקוחות. אירוע ההשבתה האחרון צריך לשמש לנו כאזהרה בפני התלות הטוטאלית בפייסבוק וההשלכות שיכולות להיות לה לתווך ארוך.
עסקים משתמשים בכלים והפלטפורמות שפייסבוק מציעה בכל שלבי המשפך השיווקי. ממשק הפרסום העוצמתי של פייסבוק מאפשר להגיע לקהלים חדשים, בעוד שפרופילים אורגניים פעילים בפייסבוק ואינסטגרם משמשים כחלונות ראווה לעסק ומסייעים למשוך לקוחות פוטנציאליים. 

מסנג'ר ו-וואטסאפ הן כלים שימושיים ליצירת קשר עם לקוחות והענקת שירות. עסקים קטנים רבים אף משתמשים בחנויות אינסגטרם ופייסבוק כנקודת המכירה המרכזית שלהם שם הם מציעים את המוצרים שלהם ישירות לעוקבים.

היות ופייסבוק מספקת כל כך הרבה כלי שיווק נוחים ונגישים לעסקים, רבים מתפתים להעביר לפייסבוק ואינסטגרם את כל הפעילות שלהם ומזניחים את הנוכחות בעסקים דיגיטליים אחרים. ההשבתה האחרונה היא תזכורת לא לשים את כל הביצים הדיגיטליות בסל אחד. אם אכפת לכם מהעסק המקוון שלכם, אל תתנו לפייסבוק את השליטה המוחלטת בו. האפשרות של תקלה נוספת, כמו גם תסריט שבו הקהל ינדוד לרשת אחרת ופייסבוק תודח מעמדתה נראות סבירות בהחלט. 

אם אתם משווקים את העסק שלכם אונליין ואתם מעוניינים לגוון את הנוכחות הדיגיטלית שלכם, הנה 5 דברים שכדאי לכם לעשות עוד היום:

1. תפתחו טוויטר לעסק

בארצות הברית כנראה זה נראה טבעי שלכל עסק יהיה חשבון בטוויטר. בפועל, טוויטר היא רשת שלא רק תוכלו להגיע בה לקהל איכותי, אלא גם לשמור בקלות על קשר בלתי אמצעי עם הלקוחות שלכם.

2. תתרגלו להעלות סרטונים לטיקטוק

גם היום, שלוש שנים מאז שנכנסה לחיינו בסערה, רוב המשתמשים של טיקטוק הם עדיין צעירים לפני גיל 24. אבל כבר אין ספק שמדובר בתופעה תרבותית ובכלי רב עוצמה שכדאי לכל עסק לנצל לטובתו. אם תשכילו ללמוד את שפת הטיקטוק ולהתחבר לטרנדים שלה תוכלו להשיג חשיפה רחבה.

3. שדרגו את פרופיל הלינקדאין שלכם

מכל הפלטפורמות הדיגיטליות, לינקדאין היא המקצועית ביותר וזו שהכי רלוונטית לשיפור קשרים עסקיים. הנוכחות העסקית שלכם בלינקדאין חשובה כדי למצב אתכם ולחשוף בפניכם הזדמנוית, אך מעבר לכך היא בוסט חשוב ל-SEO שלכם. כלומר, העמוד שלכם בלינקדאין יעלה בחיפוש גוגל וקישורים לאתר שלכם שיופיעו בפלטפורמה הזו יתנו לאנשים עוד הזדמנות לגלות אתכם.

4. התחילו לשלוח מיילים שיווקיים

רשימת הדיוור שלכם היא אחד הנכסים הגדולים שיש לעסק שלכם. תתחילו לנצל את הכוח שלה ולשלוח לאנשי הקשר שלכם מיילים שיווקיים ממוקדים. מומחים רבים הזדרזו להספיד את האימייל בשנים האחרונות, אבל להבדיל ממה שאולי נראה, זהו עדיין אחד הכלים השיווקיים היעילים ביותר בעולם. כשאתם שולחים מייל שיווקי, אין אלגוריתם שמתווך בינכם לבין הקהל שלכם. המסר עובר ישירות מכם אל הנמען ואף ממתין לו שם עד הרגע שהוא מחליט להתפנות אליו – יתרון בולט על פני הרשתות החברתיות באשר הן.

5. תשקיעו באתר משלכם

קידום העסק שלכם ברשתות החברתיות זו דרך מעולה להפיץ את הבשורה על המוצרים והשירותים שלכם. אבל חשוב שלא תשכחו שבפלטפורמות האלה אתם אורחים ולא בעלי הבית. אין לכם בעלות על התוכן שאתם מעלים אליהן ואין לכם שליטה על שינויים באלגוריתמים שיכולים לפגוע בחשיפה של התוכן הזה. וכמו שגילינו לאחרונה, הן יכולות גם לרדת מהאוויר מבלי לספק הסברים או לפצות את מי שנפגע מכך. 

הפתרון הנכון בתווך הארוך הוא השקעה באתר משלכם שישמש כנקודת המכירה הראשית שלכם ויאכסן את התוכן שלכם. נכון, לא פשוט למצב את האתר שלכם ככזה שעולה בחיפוש אורגני בגוגל, אבל אני ממליצה לכם להתחיל לעבוד עוד היום על אתר עסקי משלכם.

לסיכום: אם אתם עסק קטן שמשתמש בפייסבוק ו/או אינסטגרם כערוצים שיווקיים, אל תשכחו לגוון את הנוכחות הדיגיטלית שלכם. היו מוכנים ליום שבו תרצו להפרד מהכלים שמספקת חברת פייסבוק והכינו לכם תוכנית גיבוי בדמות ערוצי אונליין אחרים שבהם הלקוחות שלכם יוכלו למצוא אתכם, לתקשר איתכם ולקנות את המוצרים שלכם.

טל נברו, יועצת שיווק דיגיטלי ובעלת סוכנות הדיגיטל ״סושיאל ליידי״

www.talnavarro.co.il

www.social-lady.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות