Connect with us

בריאות

יש דבר כזה ״פיסול אף״?

Published

on

וותר ויותר שואלים אותי אם אני יודע לבצע פיסול אף עם חומצה היאלורות נית. הפעם הראשונה שבה נתקלתי במונח: ״פיסול״ בהקשר של כירורגיה פלסטית וקוסמטית היה כשפרופסור חגי צור ז״ל, המורה האגדי שלי לכירורגיה פלסטית, העניק לי עותק מספרו ״עיצוב אנושי״, בשנת 1992. הייתי אז מתמחה צעיר וחגי היה מענקי הדור. איש אשכולות, ג׳נטלמן וכירורג פלסטי מהבולטים והחשובים בדורו בארץ וגם בעולם. חגי אהב וביצע את כל סוגי הניתוחים הקוסמטיים ובספרו הוא הנגיש לקוראים את החלק האמנותי כמו גם את העניין הטכני בכירורגיה הפלסטית. יותר מהכל הוא היטיב לבצע ניתוחי אף, כשהשאיפה העילאית מכוונת למטרה אחת אף בעל מראה טבעי. ״כל החוכמה מתמצה בכך שהאף לא ייראה מנותח״, היה חגי אומר.

איך מנתחים אף?

האף בנוי משני רכיבים – השלד והעור העוטף. באופן תיאורטי שני אפים הזהים מבחינת מבנה השלד המורכב עצמות וסחוסים, ייראו שונה אם העוטף אותם הם שני סוגי עור שונים. למשל אף של בעל עור בה וגברי ייראה שונה מזה של עור דקיק. כך גם מדי פעם אנו רואים מנותחי אף הסובלים מעיוות נוראי. אף עם סטייה, אסימטריה, קצה אף בעל מראה חזרזירוני ועוד.
הניתוחים המתקנים במצבים אלה הם מורכבים ביותר. נדרשת הבנה באנטומיה של האף, יכולת טכנית גבוהה כדי לשפר את הניתוח שלא צלח. במקרים קשים שבהם נגרם לאף נזק בשל הרחקת יתר של סחוס ועצם נדרשת נטילת פיסת סחוס מהאוזן או הצלע כדי למלא את האף החסר. אולם, חלק מהמצבים האלה ניתן לשיפור זמני על ידי הזרקת חומצה היאלורונית.
את התמחותי סיימתי בשנת 1998, אז עוד לא היה קיים העולם החדש והמרתק של חומרי המילוי העומדים לרשותנו היום, בעיקר החומצות ההיאלורוניות בעלות דרגת סמיכות גבוהה.
הסיליקון הנוזלי היה אז חומר המילוי היחיד והמורים שלי ואנוכי בחרנו ועדיין בוחרים שלא להשתמש בו, בגלל הסיבוכים הקשים, עיוות המראה וההגזמה הגרוטסקית שהיו קשורים בשימוש בסיליקון נוזלי כחומר מילוי. בעיקר במקרים שנדרשת בהם הזרקת כמות גדולה כמו לתיקון אף או למילוי סנטר.

מהו פיסול אף?

חיפוש באינטרנט מדגים כיצד הפכו המילים פיסול אף ללא ניתוח, למונח נפוץ שלא לומר נדוש ומביך.
רופאים ״אסתטיקנים״ שספק אם הם מבינים באנטומיה הבסיסית של האף, מציעים למטופלים ניתוחים לעיצוב האף על ידי הזרקת חומצות היאלורוניות. חלק לא קטן מהתמונות המוצגות כתמונות לפני ואחרי טיפול פיסולי, אינן מהימנות בלשון המעטה.
מה בכל זאת ניתן להשיג על ידי הזרקת חומצה היאלורונית לאף ולמי זה מתאים?
כל מי שסובל ממראה האף שלו בין אם הוא נותח או לא, הוא מועמד מתאים להיבדק אצל רופא מומחה העוסק בהזרקות מתקדמות של חומצה היאלורונית לפנים. כפי שהסברתי האף הוא איבר מסובך אנטומית. הזרקת חומצה לאף היא מסובכת ועלולה להיות מסוכנת עקב העור הדק והלחץ שעלול להיווצר על הסחוסים והעצם.
היתרון בהזרקת חומצה היאלורונית לאף נובע מכך שהחומר מסיס ולכן אם הושגה תוצאה לא רצויה ניתן להזריק חומר שימיס את החומצה וישיב מיד את המצב לקדמותו. יתרון נוסף שההחלטה מהירה, המחיר זול יותר מניתוח והזרקת החומצה תאפשר לנו לדעת אם השיפור שאפשר להשיג באף מניח את דעתנו.
יש לזכור שהאף איבר דינמי המורכב מעצמות סחוסים עור ושרירים, ולכן ייתכן שתיקון של האף באזור אחד (נניח הזרקת חומר מילוי ליישור הגבנון), עלול לגרום לפגיעה באזור אחר כמו הדגשת סטיית האף.
כרגיל, ההמלצה היא להיות מטופל בחומרים הטובים ביותר ובידיים המתאימות.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

Covered California: השנה נהיה מכוסים יותר מתמיד!

Published

on

COVERED CA 2022  – נפתחה עונת ההרשמה הכוללת מידע חשוב ועדכני עבור תושבי קליפורניה והקהילה שלנו * קשה להאמין, אבל בחלק מהמקרים התשלום עבור הפרמיה עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד בחודש!

הכיסוי ב- Covered CA בשנה הקרובה יהיה זול וטוב יותר מאי פעם עבור יותר מ-1.6 מיליון חברים. הפלטפורמה תחווה העלאת תעריפים נמוכה יותר מבעבר ומספר משמעותי יותר של משפחות הזכאיות לסבסוד עם פרמיות עבור יותר מ-730,000 תושבי קליפורניה. התשלום עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד לחודש.

ההטבות של תוכנית ההצלה האמריקאית שנכנסה לתוקף בקיץ זה, ימשכו עד שנת 2022 ויוזילו את העלויות עבור חברים רבים. ההטבות מתבססות על הסובסידיות של מדינת קליפורניה כדי לספק עזרה פיננסית והורדת פרמיות עבור רבים מתושבי קליפורניה בעלי הכנסה בינונית, בפעם הראשונה.

באופן ספציפי, תוכנית ההצלה האמריקאית הרחיבה את הסובסידיות של ה- Marketplace בשנים 2021 ו-2022 עבור נרשמים מעל 400% מרמת העוני הפדרלית והגדילה את הסובסידיות למי שמרוויח בין 100% ו-400% מרמת העוני הפדרלית. שינויים אלו, הביאו לכך שצרכנים זכאים לסבסוד גבוה יותר והפכו את תכניות המסובסדות  לניתנות להשגה יותר.

חשוב מתמיד ליצור קשר עם סוכן מוסמך של  CA Storefront Covered , כדי שיעזור לקבוע אם אתה זכאי לתעריפים נמוכים חדשים אלו או לדווח על שינויים במשך השנה. תקופת ההרשמה של Covered CA  הרשמית השנה, תמשך מה-1 בנובמבר 2021 ועד ה-31 בינואר 2022. כשה-31 בדצמבר יהיה היום האחרון להירשם עבור התאריך האפקטיבי של ה-1 בינואר 2022. היום האחרון בו ניתן להירשם יהיה ה-31 בינואר והוא יאפשר תאריך אפקטיבי (של התחלת הביטוח) ב-1 בפברואר 2022. 

הזדמנויות נוספות ב-2022:

לכל תושבי קליפורניה יהיו לפחות שתי אפשרויות בחירה עבור תוכניות Covered CA. בנוסף, ל-94% יהיו 3+ אופציות ו-81% יהיו 4+ אופציות.

ביטוח "אנט'ם בלו קרוס" יחזור למחוזות אלמידה, קונטרה קוסטה, אל דורדו, מארין, נאפה, פלייסר, סקרמנטו, סן פרנסיסקו, סן מטיאו, סולנו, סונומה, יולו.

בלו שידלס קליפורניה, תציג את תוכנית ה- Trio HMO שלה לחלקים של מחוזות מונטריי וסנטה ברברה גם כן.

קבוצת  הבריאות של – Valley Health Plan תתרחב למחוזות סן בניטו ומונטריי.

וחברת הביטוח החדשה Bright HealthCare הפועלת היום ב-13 מדינות אחרות ומכסה יותר מחצי מיליון איש בשוק הפרטי, תתחיל להציע כיסוי במחוז קונטרה קוסטה. 

הצעות ייעול חדשות למחדשים את תוכניות הביטוח: 

ביטוח אבטלה: כל חבר ב- Covered CA  שקיבל את קצבת האבטלה הנוספת בסך 300 דולר (שהסתיימה ב-4 בספטמבר), חייב לדווח על הכנסה זו ויצטרך להתאים את ההכנסה שלו עם Covered CA

לתוכנית ה- Silver 70, תהיה השתתפות עצמית הראשונית נמוכה ותרד מ-4000 ל – 3,700 דולר, והשתתפות העצמית לתרופות מרשם תרד מ-300 דולר ל-10 דולר בלבד.

Covered CA עבור מעסיקים: 

עסקים קטנים יכולים להיות זכאים לכיסוי מורחב עם הטבות מיסוי גדולות.  ישנם יתרונות רבים לעסקים קטנים הזקוקים להטבות עבור כיסוי בריאותי קבוצתי קטן עם אפשרויות לכיסוי בכל חברות הביטוח. קל לסייע לקבוצות חדשות להירשם. ההרשמה לעובדים נעשית כולה באינטרנט ומילוי הטפסים הינו פשוט ומהיר.

מעסיקים יכולים לספק עד 4 אפשרויות לעובדיהם : זהב, פלטינה, כסף,  ברונזה.

המעסיקים יוכלו לשמור על העובדים הקיימים ולמשוך עובדים חדשים בזכות הביטוח הטוב. לחברות הביטוח יש מגוון תוכניות ותעריפים כדי לספק לעובדים אפשרויות בחירה (HMO/PPO/EPO) חברות הביטוח  כמו בלו שילד, health Net קייזר ואוסקר, מציעות ביטוח תחת קורת גג אחת שכוללת מספר תוכניות שונות עם כיסוי לעובדים גם מחוץ למדינת קליפורניה. כיסוי זמין לעובדים גם מחוץ למדינה.

– תוכניות אפשריות לרפואת שיניים לילדים ולמשפחה עם הכיסוי הגבוה ביותר דרך המעביד.

– קבוצות מתחת ל-25 עובדים במשרה מלאה עם משכורת שנתית ממוצעת של 56 אלף דולר, או פחות, עשויות להיות זכאיות לזיכוי מס נוסף.

עם Covered CA אתה יכול לשלוט בהוצאות עבורך כבעל עסק ביחד עם הגמישות שאופציות הכיסוי הרבות מציעות לעובדים שלך – זוהי סיטואציה שכולם יכולים להינות ממנה. 

התוכנית הטובה ביותר העונה

כחלון ראווה קהילתי, אנחנו ב Righplan.com יכולים להתאים לך לשגשג עם התוכנית הטובה ביותר העונה על כל הצרכים הייחודיים של משפחתך או העסק שלך. אז אם טרם הערכת מחדש את זכאותך ב- Covered CA בששת החודשים האחרונים ועידכנת את ההכנסה שלך, זהו הזמן לעשות זאת. כמו תמיד, הבריאות ואריכות החיים שלך מתחילים בך ובבחירות שאתה עושה מדי יום. 

דין אורניש MD, פרופסור קליני לרפואה באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, אומר: "תחשבו על זה: מחלות לב וסוכרת ניתנות למניעה מוחלטת על ידי ביצוע שינויים מקיפים באורח החיים ובהזדמנויות רבות, ללא תרופות או ניתוחים". זוהי עובדה מוחלטת!

אנו מחוייבים לעזור לכל לקוח להשיג את מטרותיו הבריאותיות, לא משנה מה מצבו הנוכחי.  שינוי אורח חיים באמצעות אכילת מזון על בסיס צמחי, הקדשת זמן לרגעי מחשבה ומודעות והבעת תודה לאנשים מסביבנו, מקומות והברכות בחיינו, הם רק חלק מהדרכים בהן נוכל ליצור קשר עם האני הבריא ביותר שלנו.

חג חנוכה שמח!

לפרטים נוספים: 

Tel: 818.508.7177

naama@rightplan.com

www.rightplan.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות