Connect with us

ארה"ב-ישראל

ישראל תתיר את כניסתן של אילהן עומאר וראשידה טאליב

Published

on

חברות הקונגרס האנטי-ישראליות אמורות להגיע לביקור בארץ במהלך הקיץ • השגריר הישראלי בוושינגטון: ״מתוך כבוד לקונגרס ולידידות העמוקה בין ישראל לארצות הברית, ישראל לא תמנע כניסה של חבר קונגרס כלשהו לתחומה״

שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר הודיע השבוע כי ישראל תתיר את כניסתן של חברות הקונגרס מהמפלגה הדמוקרטית אילהן עומאר וראשידה טאליב, הידועות בדעותיהן האנטי-ישראליות. הן אמורות להגיע לביקור במהלך הקיץ.

בהודעה נכתב כי ״מתוך כבוד לקונגרס ולידידות העמוקה בין ישראל לארצות הברית, ישראל לא תמנע כניסה של חבר קונגרס כלשהו לתחומה״. הנשיא דונלד טראמפ שב ותקף בשבוע שעבר, בעצרת בצפון קרוליינה, את חברת הקונגרס הדמוקרטית אילהן עומאר וטען בין היתר כי יש לה היסטוריה ארוכה של התבטאויות אנטישמיות. בתגובה הקהל באירוע פרץ בקריאות "לגרש אותה חזרה".

בית הנבחרים האמריקאי גינה את דבריו של טראמפ נגד חברות קונגרס דמוקרטיות. הנשיא כתב כי הן צריכות "לשוב לארצות המרוששות ומוכות הפשע מהן באו". בהחלטה שהתקבלה נכתב שהדברים שכתב נגדן בחשבון הטוויטר שלו היו גזעניים ונתנו במה לשנאה נגד אמריקנים לא לבנים. מדובר בהחלטה הצהרתית בלבד בלי פן מעשי.

ההחלטה אושרה ברוב של 240 תומכים מול 187 מתנגדים. כל הדמוקרטים הצביעו בעד וארבעה רפובליקנים הצטרפו להחלטת הגינוי. כמעט כל חברי המפלגה הרפובליקנית בבית הנבחרים התנגדו להחלטה וטענו כי חברי המפלגה הדמוקרטית מנסים לנצל ולעשות הון פוליטי מהסערה.

טראמפ קרא לארבע המחוקקות הדמוקרטיות אלכסנדריה אוקזיו-קורטז, אליהן עומאר, ראשידה טאלייב ואיינה פרסלי "לשוב לארצות מהן באו". זאת על אף ששלוש מהן נולדו בארצות הברית. הנשיא לא התנצל על הדברים, אמר שהוא אינו גזען ושב על קריאתו – לפיה אם המחוקקות אינן מרוצות מארצות הברית, הן יכולות לעזוב.

טראמפ צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי חברי הקונגרס הדמוקרטיים מצדיקים את אלה שמדברים נגד המדינה שלנו ומלאי שנאה נגד ישראל". הנשיא הוסיף כי כאשר מאמתים את הדמוקרטיים עם דבריהם, הן מיד מאשימים את הצד השני בגזענות. "אסור להשאיר את הדברים המגעילים שהם
אומרים ללא מענה", טען הנשיא ואף הוסיף כי אם המפלגה הדמוקרטית לא תצא נגד חבריה המותחים ביקורת, היא
תפסיד בבחירות 2020.

טראמפ המשיך לתקוף את חברות הקונגרס הדמוקרטיות: "הן הוציאו מפיהן דברים בין הגרועים שנאמרו אי פעם על ידי פוליטיקאים בסנאט ובבית הנבחרים, ועדיין הן מקבלות חופש וחיבוק מהמפלגה הדמוקרטית". טראמפ המשיך – "הן אנטי ישראליות, אנטי אמריקניות, פרו-טרוריסטיות, צועקות בקול את מילת ה-F, בין דברים נוראיים רבים, והדמוקרטים הפחדנים בורחים. למה בית הנבחרים לא מגנה את דבריהן? הן שמאל רדיקלי, והדמוקרטים מפחדים להתמודד איתן". בנוסף, הנשיא הגן על ציוציו ואמר כי הציוצים לא היו גזעניים – אין לי עצם גזענית אחת".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

"סנסציית הפופ שהפכה לחיילת": נועה קירל מככבת בוושינגטון פוסט

Published

on

אחד העיתונים הגדולים והחשובים בארצות הברית, "הוושינגטון פוסט", פרסם השבוע ריאיון נרחב עם נועה קירל תחת הכותרת: "סנסציית הפופ הופכת לחיילת, והצבא הישראלי מנסה להתמודד". קירל חתמה באחרונה על חוזה בינלאומי של מיליוני דולרים עם חברת התקליטים "אטלנטיק רקורדס". כעת מגיע שלב ההיכרות של הקהל האמריקאי עם קירל בכתבת המגזין שמתמקדת בחייה של כוכבת הפופ כחיילת בצהל.

הריאיון של כתבת העיתון בישראל, רות אגלש, התקיים בביתה של קירל ברעננה, ובו לצד הקליפ האחרון שלה "מיליון דולר" מופיעות תמונות של קירל במדי צה"ל והזמרת מספרת מדוע החליטה להתגייס וכיצד היא חווה את השירות עד כה. "הרגשתי שאני צריכה לתת דוגמה לאחרים. זה לא קל, אבל יש בזה משהו מאוד אותנטי", היא מספרת בריאיון. "אני מופיעה באולמות הרבה יותר קטנים, מול הרבה פחות אנשים ממה שאני רגילה, אבל אני שם עם החיילים, כולנו לובשים את אותם המדים וזה מאוד חשוב עבורי". על הטירונות סיפרה כי היא נהנתה ממנה, בעיקר מהעובדה שקיבלה עבודות רס"ר כמו כולם, כמו לנקות שירותים.

הכתבה סוקרת את הקריירה המוזיקלית של קירל מגיל 14, לצד ראיונות עם דובר צה"ל, מנהלה האישי רוברטו בן שושן ואחרים. בין היתר קירל מושוות לאלביס פרסלי, שהתגייס לצבא האמריקאי בשיא הצלחתו; וגם לגל גדות, שעברה הצבאי מוזכר פעמים רבות בתקשורת הבינלאומית.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות