Connect with us

Featured

ישראלי שהפעיל רשת מקוונת לשירותי זנות עם שותפה אמריקאית יוסגר לארה"ב

יצחק כהן הוכרז בר הסגרה באשמת ביצוע עבירות הלבנת הון. ע״פ התובעים, על שירותי הליווי שלהם הם גבו בין 700 ל-1,000 דולר בניו יורק ובמקומות אחרים

Published

on

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את עתירת המדינה וקבע שיצחק כהן הוא בר הסגרה לארצות הברית לצורך העמדה לדין באשמת ביצוע עבירות הלבנת הון. כהן הואשם בארצות הברית בכך שבין ינואר 2013 עד ספטמבר 2019 ניהל והפעיל מישראל יחד עם שותפתו טרייסי ריינולדס בארצות הברית, רשת מקוונת לשירותי זנות בארה"ב. כהן היה אחראי על החזקתו של האתר והעלאת תכנים ופרסום הרשת. נטען כי כהן וריינולדס פעלו כדי להסתיר את רווחיהם באמצעות העברת הרווחים למספר חשבונות בנק, כרטיסי אשראי וחשבונות ייעודיים להעברת כספים. כמו כן נעשה ברווחים שימוש על מנת לתחזק את פעילות הרשת. 

טרייסי ריינולדס בת ה-45 מאלמוסה, קולורדו, נעצרה לפני כשנתיים בנמל התעופה בטמפה, פלורידה, שם ניסתה בת ה-45 לעלות על טיסה למקסיקו, על פי הודעת משרד הפרקליטות של ארה"ב עבור המחוז הדרומי של ניו יורק. יצחק כהן, בן 53, נעצר בחדרה, ישראל.

ריינולדס וכהן התחילו את VIP Escorts ב-2012, על פי התובעים. על שירותי הליווי שלהם הם גבו בין 700 ל-1,000 דולר בניו יורק ובמקומות אחרים, כשהכסף נכנס לחשבונות בנק שונים בשליטת ריינולדס, על פי התלונה שהוגשה לבית המשפט.

יותר מ-10 מיליון דולר עברו דרך החשבונות הללו, וריינולדס שלחה יותר ממיליון דולר לכהן בישראל בעסקאות  שנועדו להסתיר מאיפה הכסף ומי השולט בו, לפי האישומים. כל אחד מהם מואשם בסעיף אחד של קשירת קשר לביצוע הלבנת הון ושתי עבירות של הלבנת הון. כל מטען נושא עונש מאסר של עד 20.

בית המשפט בירושלים דחה את כל טענותיו של כהן, כאשר העיקריות ביניהן היו היעדר ראיות מספיקות, היעדרה של פליליות כפולה והגנה מן הצדק. בית המשפט קבע כי חומר החקירה המתואר בתצהיר מקיים את הרף הראייתי הנדרש בפסיקה לכך שהחברה עסקה בשירותי זנות, בעיקר באמצעות אתר האינטרנט הראשי ושהמשיב היה מודע לכך. בכל הנוגע לעבירות הלבנת הון, קבע בית המשפט כי בחומר הראיות שצורף לעתירה יש "אחיזה לאישום" בעבירות של הלבנת הון שכן על פי התצהיר ניתן לשייך את הכספים שנמשכו במזומן או באמצעות כרטיס האשראי של ריינולדס להפקדות מעסק הזנות.

על פי התצהיר רישומי בנק מעלים כי כספי הנשים שעבדו בזנות בחברה הופקדו בחשבונות בנק שונים ברחבי ארה"ב שנוהלו על ידי ריינולדס. בעוד שמרבית החשבונות נשלטו בידי ריינולדס, חשבון בנק אחד שבו הועברו 850 אלף דולר הוחזק בידי חברה שהמשיב היה בעל זכות החתימה היחיד בה. על פי התצהיר ריינולדס העבירה למשיב במהלך תקופת הקשר ביניהם סך של 1.2 מיליון דולר עבור רישום האתרים השונים הקשורים בחברה, תחזוקת האתרים ועבור ייעוץ בהנהלת העסק.

בכל הנוגע לטענת הפליליות הכפולה, טען המשיב, בין היתר, שלא היה ניתן להעמידו לדין בישראל בעבירות הלבנת הון שכן עבירה של פרסום לזנות היא לא עבירת מקור בישראל. בית המשפט דחה טענה זו וקבע כי הדין הישראלי אינו דורש שהנאשם בעבירת הלבנת הון יואשם גם בעבירת המקור וכי די בכך על מנת שמעשיו של המשיב יקיימו את דרישת הפליליות הכפולה. למעלה מן הצורך, קבע בית המשפט כי המשיב לכל הפחות סייע לריינולדס לבצע עבירות מקור אחרות הקבועות בחוק איסור הלבנת הון כגון סרסורות לזנות וכן כי מחומר הראיות עולה כי הוא לא היה בגדר מי שסיפק שירותי תשלום בלבד.

לבסוף, דחה בית המשפט את טענות המשיב הקשורות להגנה מן הצדק וקבע כי מתקיימים בעניינו כל התנאים הנדרשים להסגרתו של המשיב לארצות הברית בהתאם לחוק ההסגרה וכי המשיב הוא בר-הסגרה לארצות הברית בגין האישומים נשוא הבקשה. מאחר שהמשיב היה אזרח ותושב ישראל בעת ביצוע העבירות, נקבע כי הוא זכאי לשאת את עונשו בישראל ככל שיורשע בדין וידון לעונש של מאסר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טירוף הנדל"ן: המלאי מתרחב אבל המחירים ממשיכים לטפס עם האינפלציה; פורבס ממליץ על טיפים לקניה ומכירה בחלק השני של 2022

Published

on

 מחירי הנדל"ן בארה"ב ממשיכים לעלות למרות שיעורי המשכנתאות הגבוהים והעלייה בהיצע הדיור – גורמים שבדרך כלל מפעילים לחץ כלפי מטה על מחירי הדירות. והמספרים עדיין מראים שהשוק די גמיש אבל יקר.

ביוני, המחיר החציוני הארצי עבור בתים צמודי קרקע היה 450,000 דולר, עלייה של 16.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ויותר מ-31% מיוני 2020, לפי Realtor.com.  עם בתים שמתקרבים לחצי מיליון דולר, הקונים מתחילים לצאת מהשוק. בקשות למשכנתאות ירדו לרמה הנמוכה ביותר בסוף יוני, מה שסימן את השפל הגדול ביותר מזה 22 שנים, לפי איגוד הבנקאים למשכנתאות (MBA).

השינוי הנוכחי בשוק הדיור נובע בחלקו מהכלכלה הכללית ומהסנטימנט הצרכני. ונכון לעכשיו, הכלכלה נמצאת על "חולות נודדים" – מצד אחד, ישנם סימנים להיחלשות הכלכלה מכיוון שהתוצר המקומי הגולמי (התמ"ג) ירד במשך שני רבעונים רצופים, מה שלדברי כמה כלכלנים מעיד על מיתון. אבל מצד שני, שוק העבודה וההוצאות הצרכניות עדיין חזקות. ה-MBA לא כלל מיתון בתחזית הבסיס שלהם, אבל הם אומרים שזה "היפוך מטבעות בנקודה זו", שמעריך בערך 50% סיכוי של ארה"ב להיכנס למיתון במהלך 12 החודשים הבאים.

גורמים רבים בתחום הדיור מזהירים את הקונים מפני ניסיון לתזמן את השוק בזמן שהכלכלה עוברת את תקופת אי הוודאות הזו. "ההחלטה לקנות עכשיו או לחכות תהיה תלויה במוטיבציה ובמצב של הקונה. ייתכן שהמתנה לא תהיה אפשרות מעשית", אומרת קריסטה פורסברג, סוכנת נדל"ן ב-Keller Williams Realty באדינה, מינסוטה. "גם אם קונה יכול לדחוף את הפסקת הקנייה להמשך השנה או 2023, לא סביר שיהיה שיפור משמעותי במחירים או בריבית".

מומחי דיור אומרים שהם שמים עין פקוחה על הכלכלה, שנמשכת לכל הכיוונים על ידי האינפלציה, מחירי הגז המרקיעים שחקים, המלחמה באוקראינה וקוביד, אם להזכיר כמה. בעוד שהנדל"ן היה "הכוכב" של כלכלת ארה"ב בשנים האחרונות, ישנם סימני שחיקה – כלומר, עליית שיעורי הריבית מקשה על הקונים לרכישת לדיור בר השגה.

"אני מאמין שהעלייה החדה בריבית מפחידה קונים ומוכרים כאחד; הם לא יודעים אם התעריפים יישארו או ימשיכו לעלות. חוסר הניבוי הזה גורם לקונים ומוכרים רבים פשוט לשבת ולחכות", אומר סטיב סימונס, מייסד "אוקטובר נדל"ן" בלוס אנג'לס. "אך אחרים יסתערו על מכירה או רכישה לפני שהמצב יחמיר."

מכירות הבתים הקיימים ירדו ב-5.4% ממאי עד יוני, מה שמציין את החודש החמישי ברציפות של ירידה במכירות, על פי איגוד המתווכים הלאומי (NAR). עם זאת, מחיר המכירה החציוני של בתים אלו הגיע לשיא של 416,000 דולר ביוני, עלייה של 13.4% לעומת שנה שעברה. כל זה מצביע על כך שמחירי הנדל"ן לא ירדו בקרוב.

האם מחירי הנדל"ן בארה"ב ימשיכו לעלות?

האינפלציה, שיעורי המשכנתאות הגבוהים ומחירי הנכסיםהגבוהים שיא פוגעים בסבירות הדיור. תשלום משכנתא חודשי טיפוסי גבוה ב-75% היום מאשר ביוני 2019, על פי דוח של זילו. והרווחים לא עומדים בקצב העלויות המנופחות. השכר צמח ב-6.7% ביוני, בירידה מאחורי העלייה של 9.1% באינפלציה.

גם כלכלני MBA לא רואים את מחירי הנדל"ן יורדים בעתיד הקרוב. הם דיווחו על מחיר מכירה חציוני של בית קיים ב-361,400 דולר ברבעון הראשון, כאשר הם מצפים לעלות ל-402,000 דולר ברבעון השני, ולאחר מכן הרמה קלה ל-379,000 דולר ברבעון השלישי.

תחזיות מלאי הנדל"ן לשנת 2022

המחירים עשויים להמשיך ולעלות, אבל גם האפשרויות יגדלו, לדברי כמה כלכלנים. תחזית המלאי של Realtor.com עשתה שינוי חד במהלך מתחילת השנה ועד עכשיו, ועברה מעלייה של 0.3% בלבד במלאי לתחזית הנוכחית שלהם לקפיצה של 15% במלאי הנכסים למכירה.

"בעוד שעלויות הדיור נותרו גבוהות, מה שדוחף את הקונים בתים לעשות בחירות קשות לגבי סדרי העדיפויות התקציביים שלהם, מספר הבתים למכירה צפוי להמשיך ולגדול, בהתבסס על המהפך שהחל במאי", על פי דוח Realtor.com.

"ככל שיותר בעלי בתים מחפשים לבצע התאמות כדי להתאים לצרכים האישיים המשתנים ולנצל את תנאי השוק הנוחים כדי לגשת לכמות המשמעותית של ההון העצמי שסביר להניח שצברו, לקונים בתים יהיו יותר אפשרויות בחירה."

האם לקנות עכשיו בית או לחכות?

רכישת בית – בכל שוק – היא החלטה אישית ביותר. מכיוון שבתים מייצגים את הרכישה הגדולה ביותר שרוב האנשים יבצעו במהלך חייהם, חיוני להיות במצב כלכלי איתן לפני שצוללים פנימה.

השתמש במחשבון משכנתא כדי לגלות כמה עלויות הדיור החודשיות שלך יהיו בהתאם למקדמה ושיעור הריבית שלך.

ניסיון לתזמן את השוק או לחזות מה עלול לקרות בשנה הבאה אינו האסטרטגיה הטובה ביותר לרכישת דירות. במקום זאת, עדיף לקנות על סמך התקציב והצרכים שלך. אם אתה מוצא בית שאתה אוהב באזור שאתה אוהב והוא גם מתאים לתקציב שלך, רוב הסיכויים שהוא עשוי להתאים לך. עם זאת, אם אתה מקריב יותר מדי קורבנות רק כדי להשיג בית, אתה עלול להסתיים עם חרטה של הקונה ואלבטרוס יקר שאתה צריך להוריד.

טיפים לקנייה בשוק נדל"ן חם

התחל עם תקציב וערוך הסכם עם עצמך כדי לעמוד בו. אפילו עם עלייה קלה במספר הבתים למכירה, הרוכשים עדיין מתמודדים עם מחירים גבוהים וריביות משכנתא בטווח של 6%.״ יש הרבה גורמים שקונים עכשיו לקנייה, ולמען האמת, הרבה אנשים מפחדים לטעות", אומרת ג'ניפר בפטיסטה, סוכנת נדל"ן ב-Fresh Starts Registry באנדובר, מסצ'וסטס. "כסוכן ותיק, אני שואל את הלקוחות שלי בראש ובראשונה, 'מה תחושת הבטן שלך אומרת?' אם [התזמון] מרגיש שגוי, תמיד תמצא את הבית הלא נכון, אז פשוט חכה".

רייצ'ל לונה, המנהלת של Patriot Title ביוסטון, ממליצה גם לקונים להאט את הקצב. מנטליות המחסור בשוק גרמה לאנשים לקבל החלטות מהירות, שיכולות להפוך במהירות לחרטה של הקונה. הבעיה היא שאתה לא יכול להחזיר את הבית אם אתה מבין ששילמת יותר מדי או סתם קנית מקום שאתה לא אוהב. העלויות של המוכר יכולות להגיע עד 10% ממחיר המכירה של הבית, כך שאתה עלול להפסיד כסף אם תסתובב ותמכור אותו.

"תהיה סבלני," אומרת לונה. "מה שחשוב באמת בעת רכישת בית הוא הכספים האישיים והיציבות הכלכלית לטווח ארוך. שאל את עצמך: האם אתה נטול חובות? האם יש לך קרן חירום להוצאות של שלושה עד שישה חודשים? האם התשלום החודשי שלך לבית יהיה 25% או פחות מהשכר החודשי שלך עבור הכנסה? אם אתה לא עומד בנוחות בכישורים האלה, זה לא משנה אם השוק הוא לטובתך".

טיפים למכירה בשוק נדל"ן חם

הצעד הראשון למכירה מוצלחת הוא למצוא סוכן נדל"ן שמכיר את האזור ומגיע עם המלצות. סוכן טוב יעבוד איתך בשיתוף פעולה הדוק כדי לתמחר את הבית שלך בצורה תחרותית תוך הצגת שאלות והצעות של קונים פוטנציאליים.

בינתיים, הצג את הבית שלך באור הטוב ביותר האפשרי. לא לכולם יש מזומנים שמוקדשים לשיפוצים ותיקונים, אבל מעט הון עצמי של זיעה יכול להגיע רחוק. הצעד הראשון הוא לסדר, לארגן ולנקות.

החביאו ערימות של שטרות וקבלות, אחסנו צעצועים וודאו שהמטבח שלכם מסודר. תאורה בהירה היא גם דרך מצוינת לגרום לבית שלך להרגיש מרווח וקליל.

גם אם הבית שלכם מיושן, חלל נקי נותן לקונים הזדמנות לדמיין את הפוטנציאל של הבית החדש.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured18 שעות ago

טירוף הנדל"ן: המלאי מתרחב אבל המחירים ממשיכים לטפס עם האינפלציה; פורבס ממליץ על טיפים לקניה ומכירה בחלק השני של 2022

Featured19 שעות ago

פרצה בבכי מספר פעמים: ונסה בראינט במשפט התביעה נגד מחלקת השריף על הפצת תמונות של חלקי גופות מהתאונה בקלאבסס

Featured19 שעות ago

אחרי התאונה במאר ויסטה: השחקנית אן הייש "בתרדמת", משטרת לוס אנג'לס לקחה דגימה מדמה בחשד לנהיגה תחת השפעה

חדשות20 שעות ago

אורנג' קאונטי: רופאת עור מואשמת ששפכה בכוונה חומצת "דריינו" ללימונדה של בעלה

טוב לדעת20 שעות ago

"ענק אבל עדין": 'החתול הכי גדול בעולם' מתנשא לגובה של ילד בן שנתיים – ואנשים חושבים שזה כלב…

קהילה22 שעות ago

"התמיכה בישראל אינה דבר מובן מאליו; אנחנו עובדים קשה מאוד להסביר ולשכנע בצדקת דרכנו בכל מקום"

Featured2 ימים ago

אלבקרקי, ניו מקסיקו: המשטרה עצרה מהגר אפגני החשוד ברצח סדרתי של מוסלמים בעיר

Featured2 ימים ago

אחרי שיא של 41 שנים -האינפלציה בארה"ב ירדה ל-8.5%; וול סטריט מזנקת במפתיע

כתבות שבועיות