Connect with us

Featured

ישראלים התפרעו במחלקת העסקים של אמריקן איירליינס; הטיסה הוחזרה לניו יורק

Published

on

שדרוג למחלקת הוא חלומם של נוסעים רבים, במיוחד בכל הקשור לטיסות ארוכות. אבל בטיסת חברת יונייטד איירליינס מניו יורק לתל אביב, הדברים הביאו למהומה של ממש, לאחר ששני ישראלים גרמו לטייסת המטוס לשוב לניו יורק, בעת שניסו להגשים את חלום מחלקת הביזנס שלהם.

טיסה מספר 90 של חברת התעופה האמריקאית, החלה כמו כל טיסה אחרת. המטוס המריא ביום חמישי שעבר מנמל התעופה הבינלאומי ניוארק ליברטי (EWR) בזמן, בשעה 23:05, והחל לעשות את דרכו לנתב"ג. במצד רגיל, הטיסה אורכת כעשר שעות, אבל הטיסה הזו ארכה בסך הכל שעה, בשל החלטת הטייסת להחזיר את המטוס לניו יורק. הסיבה, כאמור, היא שני הנוסעים הישראלים שהחליטו שהם ראויים להרבה יותר מאשר מושבי מחלקת התיירות, במיוחד בטיסה של עשר שעות.

על פי הדיווח, בשלב מסוים, ובשל העובדה שהמטוס היה בתפוסה חלקית, התיישבו השניים במחלקת הביזנס. הדיילות ביקשו מהם לשוב למושביהם, אך אלו סירבו והחל עימות בין הצדדים. על פי עדים לתקרית, המצב החל להסלים כאשר בשלב מסוים השניים התפרעו ויצרו "שיבוש מסיבי" של מהלך הטיסה, כדברי אחד העדים.

בסופו של דבר, בעת שהמטוס עמוד להגיע לאזור גבול ארצות הברית-קנדה, החליטה הטייסת להחזיר את המטוס לנמל הבית בניוארק.

תגובת יונייטד איירליינס: "טיסת יונייטד 90 מניו יורק/ניוארק לתל אביב ב-20 בינואר 2022 שבה אל נמל התעופה ניו יורק/ניוארק עקב הפרעה לנוסעים במטוס. גורמי אכיפת החוק הגיעו למטוס עם הנחיתה. הטיסה בוטלה לאחר מכן. הצוות שלנו בניו יורק/ניוארק סיפק ללקוחותינו שוברי ארוחה ולינה במלון, וביצע את הסידורים עבור הלקוחות, לצורך השלמת נסיעתם".

כאשר עלו השוטרים למטוס, הורחקו בני הזוג ונלקחו ממנו. לא נמסר כיצד הגיעו לישראל שאר הנוסעים שהיו על טיסה זו, במיוחד לאור העובדה שהטיסה שבה לניו יורק לאחר חצות. 

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות