fbpx
Connect with us

Featured

יריב לוין בתוכנית "60 דקות": ביהמ"ש העליון בישראל הוא מבצר אליטיסטי שנמצא מעל הממשלה ורצון העם

Published

on

פרק פתיחת העונה ה-56 של תוכנית התחקירים היוקרתית "60 דקות" של רשת CBS  עסק השבוע במהפכה המשפטית בישראל, ובמחאות שפרצו בעקבותיה, ובמסגרת התוכנית התקיים ריאיון עם שר המשפטים יריב לוין, שאמר כי "בית המשפט העליון נמצא מעל הממשלה ורצון העם, אני רוצה לאזן את זה". 

"אתם חושבים שאמריקה היא הדמוקרטיה היחידה בעולם עם בעיות? תראו מה קורה בישראל", פתחה את הכתבה לסלי סטאל, הכתבת הוותיקה של התוכנית שהתלוותה להפגנות בקפלן וראיינה כמה מראשיה, וכן את השר יריב לוין. עבור מיליוני האמריקאים שצופים בתוכנית מדי שבוע, מדובר היה ב"תקציר מנהלים" עשוי היטב שמסכם את הפלונטר שבה מצויה ישראל בימים אלו. 

בכתבה ראשי הרפורמה המשפטית הוצגו באור לא מחמיא במיוחד: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר "עם הרשעות רבות, כולל תמיכה בטרור נגד ערבים", שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הוא "הומופוב פשיסטי" המתאר את עצמו כך. ונתניהו – "הוא נמצא בעיצומם של שלושה משפטים נפרדים באשמת שחיתות". 

השר לוין הסכים להתייצב מול המצלמות, ובמהלך הריאיון איתו אמר כי "אף דמוקרטיה לא יכולה להשלים עם מצב שהממשלה הנבחרת שלה, עם רוב בפרלמנט, לא יכולה להעביר שום הצעת חוק ולעשות שום דבר כי יש הפגנות, כי יש אנשים שמתנגדים לזה". לדבריו, "המצב בישראל הוא שבית המשפט העליון הוא מעל הממשלה, הוא מעל הפרלמנט, הוא אפילו מעל רצון העם. מה שאני רוצה לעשות זה לאזן את זה". 

המראיינת סטאל ציטטה בכתבה את דברי לוין, שאמר לה כי "בית המשפט הוא מבצר אליטיסטי שלעתים קרובות מדי מבטל מחוקקים שנבחרו על ידי העם". 

סטאל אמרה לו שהוא חלק מהממשלה הכי ימנית שהייתה אי פעם לישראל, ועל כך לוין השיב: "גאה להיות חלק מהממשלה הזו, ואני חושב שזה מה שהישראלים רצו". המראיינת שבה וחזרה על כך שבממשלה שלו יש שרים שמשמיעים הצהרות גזעניות והומופוביות בגלוי, והוא ענה: "אני יכול להבטיח לך שרובם המכריע של חברי הפרלמנט שתומכים בממשלה זו עומדים בתוקף מאחורי עקרונות דמוקרטיים וליברליים". 

כשלוין נשאל האם הוא לא חושש שישראל נמצאת בסיכון בגלל חיילי מילואים שמאיימים לא להתייצב, והאם היה מוכן לסגת מקידום הרפורמה, הוא ענה: "מה המחיר של דמוקרטיה? מה את מציעה לי לעשות? נגיד לאזרחי ישראל, 'בסדר, אל תלכו להצביע. אין צורך לערוך בחירות', פשוט נבוא לאותם מיליטריסטים לשעבר ונשאל אותם מה מותר לנו לעשות".

סטאל ראיינה את ראשי מחאת המילואימניקים שסיפרו על הפחד מהפיכה לדיקטטורה, הדרת נשים, פגיעה בזכויות הלהט"ב והחשש לפטור מגיוס חרדים לצה"ל. היא שאלה אותם גם על זכויות הפלסטינים במדינה דמוקרטית ומדוע הכיבוש לא נמצא כעת גם באג'נדה של המחאה. טייסת הקרב, רס"ן (במיל') שירה אטינג השיבה לה כי במחאה שהנושא הרגיש יפרק את תנועת המחאה. 

"לישראלים רבים יש דעות שונות על הסכסוך הפלסטיני, וזה נושא מאוד מפריד", אמרה אטינג, שהוצגה בתוכנית עם בת זוגה וילדם המשותף. "אם את רוצה להיות מסוגלת לפתור את הכיבוש יום אחד, ואני חושבת שכולם כאן רוצים זאת, הדרך היחידה לעצור את זה ולפתור את זה היא לוודא שישראל תישאר דמוקרטיה". 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות