Connect with us

בריאות

ימי קורנה: 4 דברים שאנחנו עושים שמגבירים את תחושת הדיכאון

Published

on

עם התארכות מגפת הקורונה העולמית, נרשמת עלייה תמידית בסובלים מדיכאון וחרדה * רבים מאיתנו משנים הרגלים לרעה ומוותרים לעצמנו * ארבעת המאפיינים שאם נשנה אותם, נוכל אולי לראות באופן ברור יותר את האור בקצה המנהרה

בארצות הברית בלבד, סובל אחד מכל חמישה מבוגרים ממחלת נפש כלשהי. עם התפשטות מגפת הקורונה, הצהיר המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC), שיותר אנשים מאי-פעם מתמודדים עם בעיות הקשורות בנפש במדינה, בעיקר דיכאון וחרדה. 

ממצאים שפורסמו בגיליון החדש של כתב העת הרפואי JAMA, ניתחו תשובות מסקרים לפני ואחרי התפרצות הקורונה. נמצא כי לפני מגפת הקורונה 8.5% מהמשיבים התאימו לתסמיני דיכאון, שיעור שעלה ליותר מ-28% אחרי פרוץ המגפה. 

בחודש יוני בשנת 2020 לעומת אותו החודש בשנה הקודמת, דווח על שימוש שיא בתרופות נוגדות חרדה, תרופות הרגעה ותרופות משרות שינה בארצות הברית.

בכל הקשור בדיכאון, בין שאובחנתם באופן קליני כסובלים ממנו ובין שאתם פשוט מרגישים במצב רוח ירוד במיוחד בעקבות האירועים המתרחשים בעולם בחודשים האחרונים, יש דברים שאפשר לעשות (או להפסיק לעשות) כדי להרגיש מעט יותר בשליטה. 

1. אתם מסתגרים ומבודדים עצמכם מהעולם

כולנו נאלצים להמעיט במפגשים חברתיים בגלל נגיף הקורונה המידבק. עם זאת, חשוב לשמור על מערכות יחסים פעילות – גם מרחוק – עם חברים, משפחה וקולגות. לא רק שבידוד חברתי מחמיר דיכאון, אלא שמחקרים מצאו כי לבדידות השפעה על בריאות הגוף.  "מחסור בעידוד ממשפחה וחברים עלול להוביל להרגלים לא טובים", כתבה ד"ר ניקול ולטורטה במחקר שהובילה בשנת 2016 על הסכנות שבריחוק חברתי. "בנוסף, נמצא שבדידות נמצאת קשורה ברמות חרדה גבוהות, נדודי שינה ונזק פיזי. בדידות יכולה לגרום גם לדיכאון ולחרדה". 

2. אתם נותנים דרור למחשבות השליליות 

פסיכולוגים ומומחים בבריאות הנפש טוענים כי במהלך היום קיימות הזדמנויות רבות "לבחור" בין מחשבה חיובית למחשבה שלילית. ההחלטות האלה, הן אלה שיכולות להשפיע מאוד על בריאות הנפש ועל מצב הרוח הכללי.  סטיוארט אייסנדארת', פסיכיאטר ומייסד מרכז הדיכאון באוניברסיטת קליפורניה, תיאר זאת במגזין "פסיכולוגיה היום" כ"הליכה על פני חלונות ראווה בהן מסודרות מחשבות שליליות המוצעות לקנייה". לדבריו, הסובלים מדיכאון ייכנסו לאותן "חנויות" ויבחרו לקנות את אותן "מחשבות שליליות".  הוא טוען כי באמצעות מודעות לאותן מחשבות, קיימת גם היכולת לבחור במחשבות אחרות, חיוביות יותר. "כששמים לב למחשבה הדכאונית, ניתן לבחור שלא לקנות אותה". 

3. אתם בוחרים באמצעים הלא נכונים לשיפור ההרגשה

צריכת תרופות על דעת עצמכם, שימוש בסמים ושימוש באלכוהול כדי להפיג תחושת דיכאון היא טעות חמורה. אתם עשויים לחוש הקלה רגעית, אך ההשפעות ארוכות הטווח של פעולה זו יכולות להיות הרסניות.  אלכוהול הוא חומר מדכא בהגדרתו, ועל כן אחרי תחושת הקהות הרגעית שהוא מספק, תחושת הדיכאון תגדל יותר ויותר. בנוסף, הסיכון שבצריכת אלכוהול תכופה היא התמכרות פיזיולוגית לכך. במקרה של לקיחת תרופות ללא מעקב פסיכיאטרי, דבר זה עשוי להחמיר את הסימפטומים הדיכאוניים הקיימים. 

4. אתם לא עוסקים בפעילות גופנית

לסובלים מדיכאון בדרך כלל תהיה מוטיבציה נמוכה מאוד לעסוק בפעילות גופנית. אך מחקרים מוכיחים שפעילות גופנית היא דרך מצוינת להילחם בתחושות אלה. מחקרים קליניים רבים הוכיחו שפעילות גופנית היא דרך יעילה להילחם בדיכאון – 15 דקות ביום בלבד מספיקות כדי להשרות הרגשה טובה.  מחקר שפורסם בשנה שעברה בכתב העת היוקרי JAMA לפסיכיאטריה, קבע כי פעילות גופנית עשוייה לסייע במניעת דיכאון. המחקר נערך בבית חולים במסצ'וסטס וכלל 600 אלף בני אדם שעסקו בפעילות גופנית של 15 דקות ביום. במחקר זה הוכח הקשר הישיר בין פעילות גופנית קבועה למניעה והפחתה של דיכאון לראשונה בעולם. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

Covered California: השנה נהיה מכוסים יותר מתמיד!

Published

on

COVERED CA 2022  – נפתחה עונת ההרשמה הכוללת מידע חשוב ועדכני עבור תושבי קליפורניה והקהילה שלנו * קשה להאמין, אבל בחלק מהמקרים התשלום עבור הפרמיה עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד בחודש!

הכיסוי ב- Covered CA בשנה הקרובה יהיה זול וטוב יותר מאי פעם עבור יותר מ-1.6 מיליון חברים. הפלטפורמה תחווה העלאת תעריפים נמוכה יותר מבעבר ומספר משמעותי יותר של משפחות הזכאיות לסבסוד עם פרמיות עבור יותר מ-730,000 תושבי קליפורניה. התשלום עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד לחודש.

ההטבות של תוכנית ההצלה האמריקאית שנכנסה לתוקף בקיץ זה, ימשכו עד שנת 2022 ויוזילו את העלויות עבור חברים רבים. ההטבות מתבססות על הסובסידיות של מדינת קליפורניה כדי לספק עזרה פיננסית והורדת פרמיות עבור רבים מתושבי קליפורניה בעלי הכנסה בינונית, בפעם הראשונה.

באופן ספציפי, תוכנית ההצלה האמריקאית הרחיבה את הסובסידיות של ה- Marketplace בשנים 2021 ו-2022 עבור נרשמים מעל 400% מרמת העוני הפדרלית והגדילה את הסובסידיות למי שמרוויח בין 100% ו-400% מרמת העוני הפדרלית. שינויים אלו, הביאו לכך שצרכנים זכאים לסבסוד גבוה יותר והפכו את תכניות המסובסדות  לניתנות להשגה יותר.

חשוב מתמיד ליצור קשר עם סוכן מוסמך של  CA Storefront Covered , כדי שיעזור לקבוע אם אתה זכאי לתעריפים נמוכים חדשים אלו או לדווח על שינויים במשך השנה. תקופת ההרשמה של Covered CA  הרשמית השנה, תמשך מה-1 בנובמבר 2021 ועד ה-31 בינואר 2022. כשה-31 בדצמבר יהיה היום האחרון להירשם עבור התאריך האפקטיבי של ה-1 בינואר 2022. היום האחרון בו ניתן להירשם יהיה ה-31 בינואר והוא יאפשר תאריך אפקטיבי (של התחלת הביטוח) ב-1 בפברואר 2022. 

הזדמנויות נוספות ב-2022:

לכל תושבי קליפורניה יהיו לפחות שתי אפשרויות בחירה עבור תוכניות Covered CA. בנוסף, ל-94% יהיו 3+ אופציות ו-81% יהיו 4+ אופציות.

ביטוח "אנט'ם בלו קרוס" יחזור למחוזות אלמידה, קונטרה קוסטה, אל דורדו, מארין, נאפה, פלייסר, סקרמנטו, סן פרנסיסקו, סן מטיאו, סולנו, סונומה, יולו.

בלו שידלס קליפורניה, תציג את תוכנית ה- Trio HMO שלה לחלקים של מחוזות מונטריי וסנטה ברברה גם כן.

קבוצת  הבריאות של – Valley Health Plan תתרחב למחוזות סן בניטו ומונטריי.

וחברת הביטוח החדשה Bright HealthCare הפועלת היום ב-13 מדינות אחרות ומכסה יותר מחצי מיליון איש בשוק הפרטי, תתחיל להציע כיסוי במחוז קונטרה קוסטה. 

הצעות ייעול חדשות למחדשים את תוכניות הביטוח: 

ביטוח אבטלה: כל חבר ב- Covered CA  שקיבל את קצבת האבטלה הנוספת בסך 300 דולר (שהסתיימה ב-4 בספטמבר), חייב לדווח על הכנסה זו ויצטרך להתאים את ההכנסה שלו עם Covered CA

לתוכנית ה- Silver 70, תהיה השתתפות עצמית הראשונית נמוכה ותרד מ-4000 ל – 3,700 דולר, והשתתפות העצמית לתרופות מרשם תרד מ-300 דולר ל-10 דולר בלבד.

Covered CA עבור מעסיקים: 

עסקים קטנים יכולים להיות זכאים לכיסוי מורחב עם הטבות מיסוי גדולות.  ישנם יתרונות רבים לעסקים קטנים הזקוקים להטבות עבור כיסוי בריאותי קבוצתי קטן עם אפשרויות לכיסוי בכל חברות הביטוח. קל לסייע לקבוצות חדשות להירשם. ההרשמה לעובדים נעשית כולה באינטרנט ומילוי הטפסים הינו פשוט ומהיר.

מעסיקים יכולים לספק עד 4 אפשרויות לעובדיהם : זהב, פלטינה, כסף,  ברונזה.

המעסיקים יוכלו לשמור על העובדים הקיימים ולמשוך עובדים חדשים בזכות הביטוח הטוב. לחברות הביטוח יש מגוון תוכניות ותעריפים כדי לספק לעובדים אפשרויות בחירה (HMO/PPO/EPO) חברות הביטוח  כמו בלו שילד, health Net קייזר ואוסקר, מציעות ביטוח תחת קורת גג אחת שכוללת מספר תוכניות שונות עם כיסוי לעובדים גם מחוץ למדינת קליפורניה. כיסוי זמין לעובדים גם מחוץ למדינה.

– תוכניות אפשריות לרפואת שיניים לילדים ולמשפחה עם הכיסוי הגבוה ביותר דרך המעביד.

– קבוצות מתחת ל-25 עובדים במשרה מלאה עם משכורת שנתית ממוצעת של 56 אלף דולר, או פחות, עשויות להיות זכאיות לזיכוי מס נוסף.

עם Covered CA אתה יכול לשלוט בהוצאות עבורך כבעל עסק ביחד עם הגמישות שאופציות הכיסוי הרבות מציעות לעובדים שלך – זוהי סיטואציה שכולם יכולים להינות ממנה. 

התוכנית הטובה ביותר העונה

כחלון ראווה קהילתי, אנחנו ב Righplan.com יכולים להתאים לך לשגשג עם התוכנית הטובה ביותר העונה על כל הצרכים הייחודיים של משפחתך או העסק שלך. אז אם טרם הערכת מחדש את זכאותך ב- Covered CA בששת החודשים האחרונים ועידכנת את ההכנסה שלך, זהו הזמן לעשות זאת. כמו תמיד, הבריאות ואריכות החיים שלך מתחילים בך ובבחירות שאתה עושה מדי יום. 

דין אורניש MD, פרופסור קליני לרפואה באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, אומר: "תחשבו על זה: מחלות לב וסוכרת ניתנות למניעה מוחלטת על ידי ביצוע שינויים מקיפים באורח החיים ובהזדמנויות רבות, ללא תרופות או ניתוחים". זוהי עובדה מוחלטת!

אנו מחוייבים לעזור לכל לקוח להשיג את מטרותיו הבריאותיות, לא משנה מה מצבו הנוכחי.  שינוי אורח חיים באמצעות אכילת מזון על בסיס צמחי, הקדשת זמן לרגעי מחשבה ומודעות והבעת תודה לאנשים מסביבנו, מקומות והברכות בחיינו, הם רק חלק מהדרכים בהן נוכל ליצור קשר עם האני הבריא ביותר שלנו.

חג חנוכה שמח!

לפרטים נוספים: 

Tel: 818.508.7177

naama@rightplan.com

www.rightplan.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות