Connect with us

תחבורה

יחי אלכסנדר (רוסי) הגדול – 2018 LBGP

Published

on

אלכסנדר הגדול (המקורי), מלך מוקדון, ומגדולי המצביאים והמדינאים של העת העתיקה בנה לעצמו שם ומקום מכובד בהיסטוריה לאחר כיבושיו הנרחבים שכללו את יוון העתיקה, האימפריה הפרסית ואזורים רבים מיבשת אסיה והודו. בימינו אנו זוכים לראות אלכסנדר אחר,אלכסנדר רוסי, כובש נצחונות ומגיע לגדולה מוטורית בצעדי ענק. כך גם אלכסנדר רוסי ( ROSSI ) נהג מרוצים צעיר מצפון קליפורניה כובש את טבלאות הנצחונות בקצב מפתיע ומעורר השראה ובונה לעצמו שם ומקום מכובד בהיסטוריה. במירוץ האינדי של לונג ביץ 2018 שהתרחש בשבוע שעבר, רוסי בן ה 26 (וחצי) ניצח ובגדול. המרוץ מלא הפתעות, ריגושים ודרמה היה במידה מסוימת פתוח לכל התרחשות שהיא מהסבב הראשון. למעשה שניות לאחר התחלת המירוץ עוד בסיום הישורת הראשונה ובכניסה לפניה הראשונה, שני רכבים ״נגעו״ אחד בשני וכתוצאה מהתאונה רכב אחד נשר מהמרוץ וחולץ באמצאות גרר. הדרמה המשיכה לאורך כל 85 הסיבובים ורוסי שהצליח ״לשרוד״ ללא כל עיכובים, תאונות והפסקות ארוכות (2 קצרות לכל אורך המירוץ) הגיע לקו הסיום עם הניצחון השלישי במרוץ השלישי לעונת ה 2018 שרק החלה במרס (הפעם במקום ראשון ופעמיים קודמות במקום שלישי). הניצחון של רוסי היה סיום מעולה לסופ״ש בלונג ביץ שהיה מלא אקשיין לאורך ארבע ימים.

ביום חמישי בערב מירוצי הדריפטינג ברחובות לונג ביץ סיפקו למקומיים כיף ,ריח דלק מירוצים, עשן צמיגים וצעקות עידוד הקהל. למחרת, יום שישי (Friday the 13th) השערים נפתחו לקהל ב 7 בבוקר ועם מזג אויר מצוין האווירה פשוט היתה מושלמת. הסופ״ש הכיל מספר ארועים מוטורים שונים וחשובים. מארגני הסופ״ש החכימו כשחילקו ופרסו את הארועים המרכזים על שלושת הימים כך שביום שישי, מירוצי המכוניות ההיסטוריות של קטגורית ה Historic Trans Am שאורגנו על ידי Historic Motor Sports Association בהנהלתו של Cris Vandagriff היוו סיום מסלול ליום מרתק שכלל גם את סבב ה Qualifiers של IMSA Sports Cars ואת סבב האימונים של ה IndyCar Series. הקהל גם זכה להתקרב לרכבי המירוץ ואפילו להצטלם ולקבל חתימות מהנהגים השונים.

יום שבת החל עם מתח באויר. הטמפרטורות עלו. מזג האויר החם בשילוב עם שינוים שרכבי המירוץ נדרשו לעבור דרשו מהנהים לעבוד ״קצת קשה יותר״. שינויים אוירודינמים טכניים בקטגוריה ( Aero Kit ), הגבילו את הרכבים ברמת ה Down Force וכתוצאה מכך על הנהגים היה לסמוך יותר על יכולת נהיגתם ופחות על אחיזת הכביש של הרכבים. בנוסף, העונה יש גם כשישה נהגים חדשים ( Rookies ) וביצועיהם מעלה את השילוב הזה של לחצים שלא בשליטת הקבוצות. לחץ זה ניתן היה לראות על פניהם של הנהגים וכל אנשי התמיכה בקבוצות השונות. אמנם סבב ה Qualifiers של שבת הם לא המירוצים עצמם אבל חשיבותם ומשמעותם לתוצאות המירוצים ביום ראשון ברורה לחלטין כפי שניתן לראות במקרה של רוסי שגם הוביל ב Qualifiers וגם ניצח במרוץ עצמו. יום שבת הסתיים עם סבב מירוץ הראשון של ה Super Trucks שתמיד מהווה כיף גם לצופים וגם לנהגים המשתתפים שמנצלים את מערכות המיתלים המדהימות לקפץ מרמפות גבוהות ולרחף באויר ככל שניתן. הכיף שהמירוצים הללו יצר עזר לנתרל במעט את המתח באויר לקראת היום הגדול הקרב ובא. מוצ״ש הגיע לסיום עם להקת הרוק האנגלית (במקור) CULT שנתנו הופעה מרשימה.

יום ראשון החל על רגל ימין עם ירידה קטנה אבל משמעותית בטמפרטורות. כל מעלת טמפרטורה משפיעה ישירות על רמת הנוחות של הנהגים בתוך הרכבים, על ביצועי המנוע ועל סיכוי המנוע להתחממות יתר בזמן המירוץ. המזג אויר הנוח יצר פשוט מצב מושלם ותנאי מירוץ אידיאלים. נתון זה הגביר את רמת הביטחון העצמי של הנהגים וניתן היה להרגיש באיזור המוסכים כי הקרב על המקום הראשון יהיה מעניין ביותר. ואכן תוצאות המירוץ הוכיחו זאת בהפרש הזעום בין רוסי (מקום ראשון) עם זמן מסלול של 1:53:15.2434 ו פאוורס (מקום שני) עם זמן מסלול של 1:53:16.4847.

הסופ״ש הגיע לסיומו עם סבב מירוץ שני של ה Super Trucks. לאחר הנצחון המוחץ לסבב זה, המנצח Matt Brabham הלהיב את הקהל כאשר המשיך לנהוג בטנדר שלו על שני גלגלים באופן מפתיע ומרשים במיוחד לאורך כמחצית מהמסלול והפגין יכולת שליטה מדהימה ברכב גם בפניות ימניות חדות (כן, על שני גלגלים).
אמנם מירוצי ה IndyCars מהווים את האטרקציה המהירה ביותר במסלול אבל למירוצי ה IMSA לא חסר עניין ומהירות. עם שני קטגוריות מרתקות ה (Class P (Prototype וה (GTLM (GT Le Mans ומירוץ של 100 דקות לקו הגמר אוסף הנקודות של הנהגים תלוי על כף המאזניים. אאודי R8 מצאה את עצמה פונה לכיוון הנגדי באמצע המירוץ לאחר איבוד שליטה ולאורך מספר שניות מלאות מתח והחשש לתאונה האאודי הצליחה להפוך כיוון ולהמשיך את המרוץ.

בקטגורית ה Class P היצרנים מתחרים על מקום כבוד ואומנם הרכבים נבנו במיוחד לשימוש במסלול מירוצים אבל מטרתן לבחון ולנצל את המירוץ עם הטכנולוגיות החדשות שברשותן. השנה בלטה קאדילק עם שני רכבים שסיימו בחמישיה הפותחת. בנוסף לקאדילק (1 ו 3) גם ניסאן (2), מאזדה (4) ואקורה (5) חולקים את המקומות המכובדים.

בקטגורית ה (GTLM (GT Le Mans שמוגבלת באותן הגבלות של ה 24 Hours of Le Mans , אלו מכוניות ה GT המהירות ביותר על המסלול. גם בקטגוריה זו היצרנים בוחנים את הטכנולוגיות החדשות אותן הם מפתחים למטרות יצור נרחב. השנה, היצרן הבולט בקבוצה היא פרארי עם שני GT3 488 שלקחו מקום ראשון ושני. בעיקבותן סיימו בנטלי, פורשה ולאמבורגיני את החמישיה המנצחת. התחרות הנצחית בין ה Ford GT וה Corevette המשיכה גם השנה ובהחלט סיפקה מתח ועוד מתח לצופים לאורך כל המירוץ.

לסיכום ניתן לומר שהסופ״ש היה מלא חוויות, אתגרים, דרמה וכיף. מארגני הארוע מצליחים שנה אחר שנה למשוך קהל של מעל ל 180000 איש ואם אחוזי סיפוק של מעל ל95% מסקרי שוק בקרב המבקרים מירוצי הIndy לונג ביץ הפכו למסורת של 44 שנים שהחלה ב 1975. הישג מרשים ביותר. השנה עירית לונג ביץ חידשה את החוזה עם המארגנים לחמש שנים נוספות למרות נסיון השתלטות של מארגני הפורמולה 1 על הארוע השנתי והחלפתו ממירוצי Indy לפורמולה 1.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים,
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי:

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות: שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal
תמונות: Factory PR

תחבורה

3 Row Seats SUV מבחן דרך – פרק ג Road test: NISSAN PATHFINDER vs Kia Sorento

Published

on

MDX בשבוע שעבר השוואתי בין היפנית היקרה והמובילה בשוק, האקורה
לבין הגירסה הגרמנית ברמת הגימור הזולה והתחרותית יותר, הפולקסוואגן אטלס הענק.

השבוע מצטרפות להשוואה יפנית נוספת, הניסן פאטפיינדר כנגד המתמודדת הקוריאנית הקיאה סורנטו . כפי שניתן לראות היצע הררכבים גדול עם אופציות מצוינות ואיכות רכבים גבןהה. התחרות קשה מכיוון שבנתח שוק הזה היצרנים מתמודדים עם מספר שונה של קונים בעלי צרכים שונים ומגוונים. הרכב שמסוגל לספק לקהל רכב יותר את הפתרונות הטובים ביותר במחיר תחרותי זה הרכב שגונב את ההצגה.

NISSAN PATHFINDER PLATINUM 4WD

מחיר רכב המבחן $47840
ה PATHFINDER ממש בוגר עם השנים ועבר מרכב שטח בסיסי לצעירים לרכב משפחתי ממש מפנק. הדור האחרון שומר על העיצוב החיצוני הבסיסי אבל הוסיף מספר אופציות של צבעים ומספר שיפורים טכנולגים לאומת הדגם הקודם. העיצוב הנוכחי קיים כבר כשנתיים מאז העידכון האחרון כך שבפועל הוא באמצע הדור ולכן העידכונים לשנתון הזה בעיקר טכנולוגים במהותם. חיישני חניה שהיו אופציה בדגמים קודמים עכשיו מוצאים כסטנדרט בכל רמות הגימור. המנוע חזק ומציע תאוצה סבירה ביותר בהתחשב במשקל הרכב אבל צריכת הדלק לא ממש חסכנית. לחובבי גרירה, לרכב יכולות גרירה מרשימים בהתחשב שאינו מהגדולים ביותר בקטגוריה. ה PATHFINDER מציע איזון הגיוני מאוד בין ביצועים, יכולות שטח ושימוש יום יומי. איכות החומרים הפנימיים טובה עם עיצוב מעשי שמספק כמות מכובדת של מקומות איחסון. לא ברור לי בדיוק למה כל נוסע בשורת המושבים השנים צריך 3 מחזיקי כוסות לאומת הנוסעים בשורה הראשונה עם שני מחזיקי כוסות לאדם. קצת מוזר לי אבל שיהיה. בדגם המבחן ממש נהנתי מה Dual Panorama Moonroof שנותן הרגשת מרווח פנימי גדול יותר מהקיים בפועל. בעזרת צבעים פנימיים בהירים הרכב מרגיש גדול וקל יותר מהוויותו בפועל עובדה חיובית למדי.

רמת הפינוקים ברכב המבחן כללה גם מערכת שמע Nissan Mobile Entertainment System Package שכוללת שני מסכים DVD שלט רחוק ושתי אוזניות אל-חוטיות. רמת הפינוקים כוללת גם BOSE premium audio system (13 speakers), USB ports (6), a heated steering wheel, and tri-zone
a Automatic Temperature Control. נוסעי המושבים הקדימיים נהנים ממושבים מתחממים ומתקררים בזמן שנוסעי השורה השניה רק ממושבים מתחממים. הכניסה ויציאה משורת המושבים השלישית יחסית קלה בזכות היכולת להזיז את שורת המושבים השניה קדימה ואחורה. אין ספק שבניסן לוקחים בחשבון את השימוש המשפחתי לדגם והתקן בטיחותי למושב האחורי מוצע כסטנדרט בכל הדגמים. ה Rear Door Alert מהווה אלמנט חשוב מאוד למשפחות ולילדים. המערכת לוקחת בחשבון שאם הדלת האחורית נפתחה לפני הנסיעה ולא נפתחה בסיומה, התרעה לנהג מזכירה לבדוק את המושב האחורי לני יציאה מהרכב. לאחר מספר מקרים טראגים שילדים נשכחו, מערכת שכזאת ממש יכולה להציל חיים. כיום האופציה הזאת אינה זמינה בכל הרכבים בשוק אבל אין ספק שזה יהפוך דבר בסיסי בכל רכבים עם מושב אחורי. זה רק ענין של זמן.

ניסן גם לא פסחו על בטיחות אקטיבית ופאסיבית. לרכב יכולת תאוצה ואחיזת כביש מרשימה ביחס לגודלו ומבחינת בטיחות פאסיבית הPATHFINDER מגיע עם מצלמות סריקה של 360 מעלות (Intelligent Around View Monitor), בקרת שיוט אדפטיבית ועוד חיישנים מסביב לרכב שעוזרים עם הנהיגה וחניה.
כל הפינוקים, הטכנולוגיה והביצועים מגיעים עם מנוע מתקדם בנפח 3.5L V-6 שמייצר כ 284 כ״ס ומכויל לתיבת הילוכים רציפה (XTRONIC CVT) שמאפשרת יכולת גרירה של כ 6000 פאונד. אמנם המראה של ה PATHFINDER עדכני עבור הדגם אולם אינו חדשני ביחס למתחרים מאירופה. הרכב שמרני במראו החיצוני אבל מהווה תמורה כספית מרשימה בכל הקטגוריות החשובות לרכב מסוגו.

Kia Sorento SXL AWD

מחיר רכב המבחן $48785
המתחרה מבית קוריאה מיוצגת בכבוד על ידי ה Sorento החדש שבפועל מעוצב על ידי מיטב מעצבי הבית של אאודי שעברו למשרדי קיאה בעיקבותיו של פיטר שראייר הגרמני. בהנהגת והשפעת שראייר אאודי חזרה לצמרת למכירות מרשימה בשנות ה 90 לאחר עשור כושל בשנות ה 80 עם מבחר דגמים חלש ביותר. הצלחת אאודי וחזרת מה״כמעט מוות״ עוררה השראה בהנהלת קיאה ובתמורה לחוזה נדיב ביותר, שראייר עבר לקיאה (למורת רוחם של הגרמנים) ועוזר לבסס את קיאה כיצרן מתחרה במובילות הגרמניות. הצלחת קיאה בשנים האחרונות מקושרת ישירות לשראייר המוכשר וגם ב Sorento החדש ניתן לראות את ה״טעם הגרמני״ בכל חלקי ברכב. העיצוב החיצוני מינימלי, קלאסי ומרשים ומזכיר רבות את אופיו העיצובי של אאודי. איכות החומרים, בכל המרחב הפנימי מרשים ואיכותי. מבחר האופציות והפינוקים מעורר השראה ליתר המתחרים ובהחלט מעלה את הסף בקטגוריה. מבחינה עיצובית אין ספק שה Sportage מהאטרקטיביות שבקבוצה ובעזרת מנוע 3.3 ליטר (290 כ״ס) עם 6 צילינדרים ותיבת הילוכים בת 8 מהירויות, הביצועים בהתאם. לשימור מחיר התחלתי נמוך הדגם הבסיסי מגיע עם גירסת 2×4 אבל אופצית ה 4×4 קיימת לחובבי השטח והשלג. היתרון הגדול של הקיאה זה התמורה הכספית הטובה. כל הפינוקים שמגיעים סטנדרטי או בתור אופציה עדיין מסתקמים במחיר תחרותי ביחס למתחרים השונים עם רמות גימור מקבילות.

רכב המבחן הגיע מאובזר לחלוטין למרות שפע הפינוקים והטכנולוגיה בסביבת הנהג לא הרגשתי עומס כפתורים, לחצנים. הכל ממוקם בצורה הגיונית ונוחה. מעצבי קיאה הקפידו על חווית נהיגה ונסיעה ברכב לא פחות מהתנהגות הרכב. מערכת המצלמות מסביב לרכב סיפקה תמונה ממש ריאליסטית לגבי הנעשה מסביב וההגשה היא שמצלמה ממש מרחפת מעל לרכב בכל הזמן. גם מערכת הניווט משובחת ומציגה את הכביש, את המפה ואת אינפורמצית הניווט בצורה מאוד ריאליסטית ומרשימה ונוחה לשימוש. במספר רכבים היה עלי להתרגל למסך, לתפריט, ולכפתורי התפעול. לא בקיאה שהרגישה טיבעית מהרגע הראשון. מערכת השמע מבית Harmon-Kardon איכותית ומפנקת ומחוברת לעשרה רמקולים עם הספק של 630 וואט – פינוק ממש שווה כאשר המשפחה לא באוטו ואתה תקוע בפקקים.

גודלו של ה Sorento אינו מצוי בגודלו הפיסי, בקבוצת הרכבים שנבחנו קיימים דגמים גדולים ומרווחים יותר. דגמים עם שורת מושבים שלישית הרבה יותר מעשית, עם יותר כוחות סוס ועם יותר מחזיקי כוסות או אחיזת כביש ספורטיבית אבל גודלו של הקיאה מצוי ביכולתו להציע ממוצע כללי גבוהה ומכובד בכל הקטגוריות הנבחנות וכל זאת בתמורה כספית מכובדת עוד יותר.

לסיכום, ניתן לומר שאין ממש מנצחים או מפסידים במבחן דרכים הזה. למעשה כל הרכבים היו טובים בצורה זו או אחרת. כל רכב מספק תמורה כספית שונה ועונה על צרכים אחרים. די מעניין לראות כיצד כל יצרן פתר את הצורך היצוגי בקטגוריה בצורה יחודית לו. מה MDX היקר ועד ל Atlas הזול, כל הרכבים מוצדקים בקיומם ומהווים חלק מהמענה לקטגוריה שהיום גדלה יותר ויותר. לאורך הכתבה השתדלתי לספק הצצה לחווית הנהיגה והשימוש של כל דגם תוך כדי התמקדות על התכונות היחודייות לרכב ביחס למתחריו. ישנם עדיין שני דגמים נוספים, Ford Expedition וה Lincoln Navigator שהשתתפו במבחן הזה אבל כתבה עליהם תהיה שונה מכיוון שהם מייצגים מענה שונה לצרכים שונים בקטגוריה הזו.

Stay Tunes.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים,
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי:

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות: שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal
תמונות: Factory PR

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות