fbpx
Connect with us

Featured

"אנחנו בונים כבר 43 שנה, עבורי זו הרגשה של שליחות וציונות לבנות בארץ ישראל״

Published

on

שמה של קבוצת "יוסי אברהמי" הולך לפניה כמי שמייצגת ערכים כמו איכות, שירות, חדשנות ויזמות, המאפיינים את המותג אותו בנה במהלך השנים יו"ר הקבוצה יוסי אברהמי * לתושבי חוץ מוצעים שלל פרויקטים יוקרתיים באזורים הכי טובים בארץ כולל באילת המתחדשת * ראיון עם אחד היזמים והקבלנים הכי מוערכים בישראל

יוסי אברהמי, היו"ר והבעלים של קבוצת "יוסי אברהמי", חברת נדל"ן יזמית ומבצעת, חולש היום על אלפי פרויקטים בכל ישראל, מצפון ועד דרום. עד היום בנתה החברה שהוא עומד בראשה כ-6,000 יחידות דיור ומאות פרויקטים של תשתיות ופיתוח. שמו הולך לפניו בכל הקשור באיכות הבנייה ובאיכות השירות ללקוחות. ועדיין, כשהוא נשאל על ההצלחות שלו היום, הוא לא שוכח, לעולם, לחזור לעבר, למקום ולזמן בו הכל התחיל. "הוריי, טובה ודוד ז"ל, עלו ארצה מאיראן. אני נולדתי בירושלים, אחד מ 12 ילדים", הוא מספר. "אבי היה פועל בניין בחברת סולל בונה, ואני זוכר איך אמי נהגה לשלוח אותי להביא לו אוכל לעבודה. הרגעים האלו, בהם הייתי מגיע עם סנדוויץ' עבורו, חשפו וחיברו אותי לבניין ולבטון. במבט לאחור, נראה, שאלו הרגעים בהם התאהבתי בתחום. למעשה, עוד לפני שהתגייסתי, הכרתי את התחום, עד לפרטים הקטנים". 

מה היה הפרויקט הראשון שלך?

"עוד לפני שהתגייסתי לצה"ל ביצעתי עבודות בטון לשכנים, לאחר מכן בניתי בתוך השכונה, ואז ברחבי ערד, העיר בה גדלתי. לאחר שהשתחררתי מהצבא, הבנתי שזה התחום בו אני רוצה לעסוק והקמתי חברה קטנה כקבלן ויזם. התמחיתי בניהול וביצוע פרויקטים, העוסקים בהנדסה אזרחית ותשתיות עבור גופים ציבוריים ומפעלים גדולים בים המלח, בנגב ובאילת. רק אז עברתי לבניית פרויקטים למגורים. 


‭ ‬NOGA 1‭, ‬מתחם‭ ‬נגה‭, ‬תל‭ ‬אביב‭-‬יפו‭, ‬הדמיה ‭3Ddesign

"אנחנו בונים כבר 43 שנה, עבורי זו הרגשה של שליחות וציונות לבנות בארץ ישראל. התמזל מזלי שההובי שלי הוא גם המקצוע שלי, וכמובן, שלאורך כל הדרך אני צועד צעד בצעד עם המשפחה שלי. כשהחלטתי לצאת מגבולות הדרום והתחלתי לבנות באזור תל אביב, לפרויקט הראשון שלי שם קראתי "נוף אביה", על שם בתי. 

שמו של אברהמי הולך לפני כמי שמייצג את ערכי האיכות, השירות, החדשנות והיזמות, שמאפיינים גם את המותג שבנה לאורך השנים. מהלכיו בתחום הבנייה מאופיינים תמיד ביכולת לחזות תהליכים עתידיים בתחום הנדל"ן. כדוגמא: פרויקט היוקרה "לה פלמורה" באילת, שזכה בשנת 2012 בפרס הפרויקט היפה ביותר בעיר.

התחלת הבנייה שלך היתה באילת, וגם היום, כשאתה כבר בונה בכל הארץ, אתה ממשיך ליזום ולבנות בה. מה הסיבה? 

"אילת היא הלב שלי, היא 'בסיס האם' שלנו בקבוצה. העיר עוברת בימים אלה מהפכה נדל"נית דרמטית, שמחזקת מחד את מעמדה כעיר הנופש והתיירות הנצחית של המדינה, ומצד שני הופכת אותה ליעד אטרקטיבי למגורים ולהשקעה. כמות היתרי הבנייה בעיר גברה באופן ניכר והתעניינות בעיר היא בשיאה. לכן הפיתוח הזה של העיר קורץ למשקיעים ישראליים וגם לתושבי חוץ שמבינים את הפוטנציאל של השבחת הנכס והתשואות העתידיות".

בין הפרויקטים היוקרתיים שיוזמת ומקימה קבוצת יוסי אברהמי באילת נמצאים פרויקט גולף גולד, פרויקט התמרים ו-SEA SIDE – פרויקט מגורים יוצא דופן במרחק פסיעה מן הים, על קו הטיילת בעיר. בימים אלה גם מתחיל להיבנות פרויקט ונציה בלגונה המזרחית בעיר, שיציע דירות על קו המים לצד מעגן סירות. 

כל בניין הוא יצירת מופת


פילהרמונית‭, ‬כוכב‭ ‬הצפון‭, ‬תל‭ ‬אביב‭, ‬הדמיה viewpoint

כאמור, לא רק באילת בונה קבוצת יוסי אברהמי. באזור המרכז נבנה נגה 1, פרויקט בוטיק בסמוך למתחם התחנה בתל אביב-יפו, במיקום טרנדי ואופנתי בעיר. בימים אלה מאוכלס פרויקט פילהרמונית בשכונת כוכב הצפון בתל אביב, ועל רצועת החוף היקרה במדינה, מעל הטיילת, מקימה הקבוצה את מגדל דניאל. 

בהרצליה מוקם פרויקט רובינא הירוקה, ברמת גן פרויקט ארלוזורוב 57, ובירושלים, מספר אברהמי בגאווה, יוקם פרויקט עדן, בניין בן 9 קומות, שכולו היסטוריה ציונית, במיקום אסטרטגי ונוסטלגי: מלון עדן המיתולוגי בעיר, בלב ירושלים המתחדשות. "כל בניין הוא יצירת מופת, וכל פרויקט שלנו הופך לאייקון אדריכלי ללא יוצא מן הכלל", מדגיש אברהמי. "איכות הבנייה שלנו יוצאת דופן בארץ, ומהגבוהות בעולם. תשומת לב רבה מושקעת בתהליך התכנון בכל פרויקט ע"י צוות אדריכלים ומעצבי פנים מהטובים בארץ, מתוך הבנה מדויקת של צרכי הלקוח. בחירת מיקום הפרויקטים שלנו לוקחת בחשבון גם קרבה ונגישות לשירותים קהילתיים, מערכות חינוך, מרכזי בילוי, מסחר ומרכזי ספורט, הכול כדי להבטיח ללקוחות החברה איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר. מכיון שאנחנו מבינים מהי יוקרה, אנחנו מבטיחים ומוסרים כל פרויקט ברמת גימור אירופאית. הבניינים כוללים לובי מפואר, לאונג' עסקים, מרתפי יינות, בריכות שחיה, חדרי כושר, חניה תת קרקעית ושירותים נוספים לרווחת הדיירים. האידיאולוגיה שלנו בקבוצה היא טיפול מיטבי בצרכי הלקוח, כי בסופו של דבר, דירה היא חלום של כל לקוח, ואני כאן כדי להגשים לו אותו. זאת אולי הסיבה שהדיירים חוזרים ורוכשים גם בפרויקטים נוספים שלנו ואף מביאים את המשפחות שלהם לרכוש אצלנו".

אברהמי מתייחס גם לעובדה שבשנים האחרונות, במקביל לפרויקטים יוקרתיים גדולים, הקימה הקבוצה חטיבת התחדשות עירונית ייעודית. "כיום כבר אין קרקעות פנויות במרכזי הערים, והתחדשות עירונית היא הפתרון של 2022 למצב זה. מתחמי פינוי בינוי בלב הערים יכולים לפתור את הסיכון הבטיחותי של בניינים עתיקים ומסוכנים שלא טופלו כראוי; את הסיכון הבטחוני, כיוון שאנו מקימים ממ"דים; ואת מצוקת הדיור, כי הביקוש רק עולה וההיצע לא מדביק את הקצב. גם התושבים במקומות אלו מרוויחים, כי הם מקבלים שטחים ירוקים, בתי ספר וגנים, והרשות העירונית מרוויחה מהמיסוי.  בימים אלה אנו בהליכים מתקדמים לקראת הקמת פרויקטים כאלו במקומות הכי מבוקשים ומתפתחים בת"א, רמת גן, ירושלים, וחיפה.

זרוע נוספת שלכם היא חטיבת המלונאות: רשת Y-hotels.

"נכון. לאחרונה נכנסנו לענף המלונאות והקמנו את Yhotels, רשת מלונאית חדשה ולה ארבעה בתי מלון בשלבי הקמה ומאות יח"ד מלונאיות בתכנון ובביצוע, בין היתר על קו החוף של הערים תל אביב-יפו ואילת. המלון הראשון של המותג ייקרא אקויה ויפתח בתחילת השנה הבאה באילת, מרחק פסיעה מהים. תיירות הפנים לאילת התחזקה משמעותית מאז משבר הקורונה, במקביל להתחזקות תיירות החוץ שקיבלה זריקת עידוד משדה התעופה הבינלאומי רמון שממש הפך את העיר ליעד תיירות עולמי ומעמדה ככזאת אף יתחזק בשנים הבאות. בכלל, ענף המלונאות הולך ותופס תאוצה. כמובן שחברות נדל"ן רבות שנמצאות בתהליכי התרחבות מחפשות אפיקי השקעה חדשים ובתי מלון בהחלט עונים על הצורך הזה.

תמיד צריך להקשיב ללב

אתה רואה היום את החלום של הצעירים להיכנס לתחום הנדל"ן ולהתעשר. מה אתה אומר להם על כך? 

"אני תמיד בעד לעודד את הנוער להשכיל וללמוד. ענף הנדל"ן מתפתח ומרתק, ומניסיון אני ממליץ למעוניינים להיכנס לענף לצמוח בו לאט לאט, צעד אחרי צעד. אני בהחלט יכול להבין את המשיכה והאהבה לתחום, אבל החלום להתעשר במהירות הוא נמהר ואין קסמים בתחום. זו עבודה קשה, שיש לעשותה בזהירות ועם מחשבה, וצריך תמיד להקשיב גם ללב, כי על עבודה לא להיות רק "עבודה", אלא גם תחביב ואהבה".

רמזו לי שיש לך חלום: להקים אי מלאכותי מול חוף ימה של תל אביב, ואתה כבר מוביל קבוצת יזמים בנושא. מאיפה צמח החלום והיכן עומד היום מימושו? 

"האי המלאכותי שאנו יוזמים התחיל מחלום שמלווה אותי כבר שנים, ושקיים כבר במדינות רבות בעולם, וביחד עם קבוצת אנשי עסקים ויזמים, אני מנסה לקדם אותו מול המדינה והרשויות. האי המלאכותי יתבסס על רחוב ראשי עיקרי, ממש כמו השאנז אליזה בפריז, כשלצידי הרחוב יהיו מסחר ומלונאות. נקים אותו תוך התחשבות מקסימלית בסביבה ובשיתוף פעולה מלא עם הארגונים הירוקים. האי יהיה נקודת אור מול מטרופולין תל אביב, כשנוף כל ערי החוף של ישראל ישתקף ממנו. הקמתו תביא תיירות רבה למדינה בכלל ולאי בפרט, בדגש על תיירות יוקרה, לרבות אורחים שיגיעו ישירות לאי עם יאכטות. חשוב לנו שכל התחבורה במתחם האי תהיה חשמלית. המכוניות שיסעו בו הרכבת המרכזית שתעבור בו – הכול ירוק, חשמלי ולא מזהם. כבר שוחחנו וקיבלנו ייעוץ ממומחים אקולוגיים וממומחי הנדסה ימית בעלי ניסיון עולמי בתחום. האי פותח צוהר לשיתופי פעולה רבים ובין לאומיים עם מבצעים עולמיים בעלי שם שהקימו פרויקטים בסדר גודל דומה, כדוגמת דובאי וערי מדינות המפרץ".

SEA SIDE‭ ‬ אילת‭, ‬הדמיה ‭:‬3Ddesign

בתוך כל אלו, עד כמה חשוב לך הקשר בין עסקים לתרומה לחברה? 

"חשוב מאוד. קבוצת יוסי אברהמי תורמת למערכת החינוך והתרבות באילת. ייסדנו מערך מלגות ייחודי שמעניק מלגות לספורטאים מצטיינים בענפי ספורט מגוונים. מדי שנה אנחנו גם משלבים פעילויות נוספות לטובת העיר, כמו תמיכה בקבוצת הטריאתלון המקומית, ומזה שנים אנחנו מאמצים את קבוצת הכדורסל המקומית הפועל אילת. אנחנו גם תומכים במחלקת הנערות של מכבי הוד השרון בכדורסל. 

"אנחנו מקפידים לתמוך ולתרום בחזרה לקהילה, כי אלה הערכים שהוריי הנחילו לי ולאחיי, ואני מקפיד לשמר את זה. זכיתי לגדול בישראל ולהשתתף בבנייתה, ואני מקפיד להחזיר למדינה שלי". 

===

קבוצת יוסי אברהמי מזמינה את הקוראים להתרשם מהסטנדרטים הגבוהים ביותר בפרויקט נגה 1, סמוך לטיילת תל אביב-יפו, כמו גם מפרויקטים נוספים של הקבוצה ברחבי הארץ

yav.co.il

+טל': 972-50-606-2606 

Featured

חבר הקונגרס היהודי משרמן אוקס מזהיר את נתניהו: אל תשתף פעולה עם בן גביר!

Published

on

בדרך למשבר מדיני? חבר הקונגרס הדמוקרטי הבכיר בראד שרמן, המייצג חלקים נרחבים של סן פרננדו ואלי בלוס אנג'לס, קרא ביום שלישי השבוע בפומבי לכל המנהיגים הפוליטיים בישראל שלא לשתף פעולה עם גורמי ימין קיצוני כמו ח"כ איתמר בן גביר בממשלה עתידית – והזהיר מנזק ליחסים בין ישראל לארצות הברית. 

שרמן אמר את הדברים בהמשך לאזהרה של יו"ר ועדת החוץ של הסנאט רוברט מננדז לראש האופוזיציה בנימין נתניהו בנושא הזה, בפגישה בין השניי בירושלים לפני מספר שבועות.

לטענת הכתב המדיני של וואלה! ברק רביד, מספר סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים העבירו בשבועות האחרונים מסרים שקטים לישראל בנושא הזה, אבל שרמן הוא חבר הקונגרס הראשון שקורא בפומבי לא לשתף פעולה עם בן גביר.

"בשעה שישראל מתקרבת לבחירות בנובמבר, אני קורא למנהיגים מכל קצות המפה הפוליטית להחרים קיצונים כמו איתמר בן גביר, שדעותיו המקוממות מנוגדות לעקרונות היסוד של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", כתב שרמן בטוויטר. שרמן הוסיף: "הקיצונים הללו חותרים תחת האינטרסים הישראלים ותחת מערכת היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית, שאני וחבריי עבדנו קשה כדי לחזק".

שרמן מכהן כחבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית מאז 1997, מייצג חלקים נרחבים מסן פרננדו ואלי ומקבל קהל במשרדו בשרמן אוקס. הוא יהודי ונחשב לאחד התומכים הגדולים של ישראל בקונגרס. במהלך השנים הוא קידם יוזמות להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, להגדלת הסיוע האמריקאי לישראל עבור פיתוח מערכות הגנה מטילים, למתן פטור מוויזה לישראלים לארצות הברית, ועוד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות