יו"ר תאגיד ניסאן נעצר ביפן: "הקטין הכנסות" – שבוע ישראלי
Connect with us

כלכלה

יו"ר תאגיד ניסאן נעצר ביפן: "הקטין הכנסות"

Published

on

קרלוס גוהן חשוד שניסה להקטין את סכום הכנסותיו בדו"ח למס הכנסה • "הוא ומנהלים בכירים דיווחו לבורסת טוקיו סכומי פיצויים נמוכים"

קרלוס גוהן

מאת: אילן גטניו // ישראל היום

התביעה הממשלתית ביפן עצרה אתמול את קרלוס גוהן, יו"ר תאגיד הרכב ניסאן. הוא חשוד שניסה להקטין את סכום ההכנסות בדו"ח שלו למס הכנסה.

גוהן נחשב לאחד האדריכלים של המיזוג של ניסאן עם רנו ומיצובישי. בהודעת החברה נאמר כי "במשך הרבה שנים גוהן ועוד מנהלים בכירים, כמו גרג קלי, דיווחו לבורסה של טוקיו על סכומי פיצויים נמוכים מהסכומים שקיבלו בפועל".

הירוטו סאיקאווה, המנהל הבכיר היחיד מהשלישייה המובילה שנשאר בתפקידו, יעלה למועצת המנהלים את ההצעה לפטר את גוהן. בעקבות המעצר נפלה מניית החברה ב־9%.

כלכלה

התלקחות המנוע בבואינג 777s: ביונייטד מקרקעים עשרות מטוסים

Published

on

מטוס של יונייטד מדגם 777s ביצע נחיתת חירום  לאחר שהמנוע שלו, מתוצרת פראט אנד וויטני, התלקח;  ברחבי העולם יש 69 מטוסים פעילים כאלה

חברת התעופה יונייטד הודיעה כי היא מקרקעת באופן זמני 24 מטוסי בואינג 777s, לאחר שמנוע התלקח במהלך טיסה. ההחלטה התקבלה לאחר שרשות התעופה האמריקאית, ה-FAA, הורתה לחברה לבצע בדיקה מקיפה של כל צי המטוסים שלה מהדגם האמור.  בשבת, טיסה של יונייטד להונללו נאלצה לבצע נחיתת חירום בשדה התעופה הבינלאומי בדנבר, לאחר שהמנוע הימני, מתוצרת חברת פראט אנד וויטני, התלקח מיד לאחר ההמראה. על הטיסה היו 231 נוסעים ו-10 אנשי צוות. אף אחד מהם לא נפגע.

בבואינג המליצו לחברות התעופה להימנע באופן זמני מטיסות במטוס 777s עם מנועים מתוצרת פראט אנד וויטני מדגם PW4000, עד להשלמת הבדיקה של ה-FAA. לפי החברה, יש כרגע בשירות בעולם 69 מטוסים מדגם 777s עם המנוע של פראט, לצד 59 מטוסים באחסון. לפי הדיווחים, יונייטד היא חברת התעופה האמריקאית היחידה שבה נעשה שימוש במנוע מדגם זה. ליונייטד יש עוד 44 מטוסי 777s עם מנוע של ג'נרל אלקטריק, ואלה ימשיכו לפעול כרגיל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות