Connect with us

קהילה

יופי של פסטיבל!

Published

on

מסרטו עטור השבחים של אבי נשר, דרך הלהיט הקומי "לשחרר את שולי" ועד סרטי תעודה על דוד גרוסמן. א.ב. יהושע וענת גוב – פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס מציע את מיטב היצירה הקולנועית והטלוויזיונית העכשווית בארץ הקודש * החל מ-5 במאי בבוורלי הילס ואנסינו – סיו יו אט דה מוביז!

תמונת הנצחון / IMAGE OF VICTORY

"סרטו הטוב ביותר של אבי נשר ואחד מהסרטים הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים"

כדרך הקולנוענים הגדולים, כל סרט שאבי נשר יצר ב-15 השנים האחרונות זכה להצלחה גדולה, והפך, כמעט מיידית, לקלאסיקה ישראלית. 

"תמונת הנצחון", סרטו החדש של הבמאי המוערך, משכיל להמריא לגבהים חדשים, בהפקת ענק בניצוחו של המפיק אהוד בלייברג ("ביקור התזמורת"), הן בשחזור התקופה עוצר הנשימה, הן באנסמבל השחקנים הנפלא והן בתפניות העלילה המפתיעה המבוססת על סיפור אמיתי ועל חומרים מצולמים אותנטיים. 

השנה היא 1948. לקיבוץ ניצנים המבודד נשלחת מחלקה מאותגרת משמעתית מחטיבת גבעתי המכונה "מחלקת הארטיסטים". ג'אמוס הקשוח, חבאני הרגיש, זיגי הפסנתרן הברלינאי, קילומטר הסנוב, בן גיגי סמל המחלקה המעט נלעג, ושוורצשטיין מפקד המחלקה הנערץ מוצאים עצמם מגני בני ובנות קיבוץ ביניהם- מירה (ג'וי ריגר) הקשרית היפיפייה והקשוחה ובעלה אליקים (אלישע בנאי), הדסה (משי קליינשטיין) הארגנטינאית המוסיקלית, עדה (אליאנה תדהר) חברתה הקנאית, נעמי האידיאליסטית השרופה, וירח (תום אבני) הרפתן. תוך זמן קצר מתפתחות מערכות יחסים רומנטיות המובילות לריבוי מצבים משעשעים שבמידה רבה מזכירים את מרקם סרטו המופתי של נשר, "הלהקה". 

אבל…  בכפר חממה שבראש הגבעה, ממול לקיבוץ, מתמקמת מחלקה של מתנדבים מצרים, אליהם מתלווה קולנוען מצרי צעיר בשם חסנין הייכל (אמיר חורי) (לימין, עורך העיתון "אל אהראם" מהחשובים בעולם הערבי).  המצרים טומנים מארב לישראלים.  הישראלים משיבים מנה אפיים.  המצרים שואפים לניצחון. כך גם הישראלים.  העניינים מסתבכים…מאוד מאוד- חסנין והצלם שלו, יוסוף, אמורים לתעד את מהלכי המלחמה הממשמשת ובאה, רק שאותם מהלכים תופסים כיוון לגמרי בלתי צפוי ומביאים לרצף אירועים שישנו לעולמי עד את חיי הצעירים משני הצדדים.

במילותיו של נחמן אינגבר, מבקר הקולנוע המיתולוגי והיועץ האומנותי של קרן רבינוביץ': "תמונת הניצחון הוא סרטו הטוב ביותר של אבי נשר ואחד מהסרטים הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים".  בהפקת ענק מושקעת הופכת קומדיית הנעורים המסחררת, המבוססת על אירועים אמיתיים, לדרמה מעוררת מחשבה המהדהדת גם כיום.

אל תחכי לי / DON’T WAIT FOR ME

סרטם של דני רייספלד ורוי גלוסקה: על רקע מציאות אפלה חווים אהבה טהורה

העלילה: מתן עובר לגור בשכונת פשע לאחר שאביו פשט את הרגל. בתי שיכון עלובים, חוות סוסים פיראטיות ואופנועים גנובים בפרדסים.

מתן מתאהב בעדן, וחולם להגן עליה מחיי הפשע האלימים. על רקע המציאות האפלה והאלימה של השכונה, מתן ועדן חווים אהבה טהורה. אבל דווקא הניסיונות של שניהם, להתנקות, להשתחרר ולברוח מהשכונה, מובילים אותם לטרגדיה של חייהם. הסרט הופק בהשראת אירועים אמיתיים.

דבר היוצרים: הסיפור של מיכה (מתן בתסריט) הוא בעצם סיפור חיי (דני רייספלד). אני גדלתי בצמוד למיכה והוא הגן עלי בילדותנו בגבעת שמואל, ראיתי את הטרגדיה הבלתי נמנעת, ראיתי את הניצול וההתמודדות שלו עם עולם הפשע בשכונה, עד שהוא  קרס. נכחתי במשפט שלו וזעמתי על כך שאף אחד לא מבין מה הוא עבר ואיך מכניסים נער ל- 20 שנה בכלא, כשהוא ברח מהכלא הוא ברח אלי, ואני נמצא איתו בקשר מאז ששוחרר אחרי 23 שנה בכלא.

"מיכה הוא הסיבה שלמדתי קולנוע ואני עדיין לא מבין איך חיכו לי עד עכשיו ואיך אף אחד לא עשה מהסיפור של מיכה סרט לפניי. סרט על נער שהיה ילד טוב והפך תוך זמן קצר לרוצח שנכנס לבית חולים, מתחזה לרופא ומבקש מהשוטרים לעזוב את המקום ומחסל את האכזרי שבראשי הפשע של שנות ה- 90 ומשלם את המחיר כל חייו. 

"בכל צומת בחיי כשעמדתי להסתבך, חשבתי על מיכה וגורלו וניסיתי לנווט את חיי אחרת. אני יודע ומבין את הכוח והפוטנציאל של סרט נוער מסחרי-חברתי להשפיע על בני נוער ולשנות את מסלול חייהם ולכן יודע כמה שהסרט הזה מעל הכל חשוב.

זהו סרט חברתי, המציג תמונה שרחוקה מאיתנו אך קיימת ונוכחת בתוכנו, בארץ שלנו, אי שם בשכונת מצוקה שעדין לא זכתה לתשומת לב שמגיעה לה. חשוב מאוד שסיפור כל כך מורכב, שונה ולא שוויוני יסופר ויצליח לשנות, להשפיע.

ויהי בוקר / LET IT BE MORNING

סרטו של ערן קולירין זכה ב- 7 פרסי אופיר, נציג ישראל לאוסקר 2022

סמי, עובד היי טק המתגורר בירושלים, חוזר עם אשתו מירה ובנו אדם לכפר שבו גדל לרגל חתונת אחיו ומגלה שלא הרבה השתנה בו – אבא שלו עדיין חושב שהוא הולך לחזור לגור בכפר, החבר הכי טוב שלו עדיין מנסה להתעשר בשביל לזכות באהובתו, והבריונים המקומיים עדיין מטילים איימה על התושבים. אחרי החתונה, בדרך חזרה לירושלים, המשפחה מגלה שהכפר הושם תחת מצור. בדיוק כשחשב שמצא את מקומו בחיים, סמי מוצא עצמו תקוע בכפר ונאלץ להתמודד עם כל מה שהשאיר מאחור ולבחון מחדש את מקומו בחיים ובסביבה שלו – מי הוא הפך להיות, מה טיב מערכת היחסים שלו עם אשתו ועם המשפחה שלו, ומה, אם בכלל, קורה מעבר לחומות?

"ויהי בוקר" הוא סרטו של הבמאי עטור הפרסים ערן קולירין ("ביקור התזמורת", מעבר להרים ולגבעות"), והוא מבוסס על רב המכר בעל אותו השם מאת סייד קשוע. הסרט נבחר להשתתף בפסטיבל קאן 2021, וזכה לביקורות נלהבות ששיבחו את המשחק יוצא הדופן, הבימוי החכם והרגיש, ההומור השנון והסיפור האנושי כל כך על זהות, משפחה, וחופש – פנימי וחיצוני. הסרט ייצג את ישראל בתחרות האוסקר 2022.

עוד סיפור אחד /ONE MORE STORY

קומדיה הרומנטית החדשה בבימויו של גורי אלפי

ירדן גת (דינה סנדרסון) היא צעירה מבריקה, כתבת בעיתון גדול, שלא ממש מאמינה באהבה. כשהיא בכל זאת מחליטה לצאת לדייט, היא מוצאת את עצמה חושפת את כל הקלפים מול הבחור שיושב מולה (גורי אלפי), ומספרת לו על התקופה שבה שכבה עם הבוס הנשוי שלה (ליאור אשכנזי), והרסה לחבר הרווק והרומנטיקן שלה (מעיין בלום) את החיים, כשהיא שולחת אותו לצאת כל יום עם אישה אחרת במשך חודש שלם, רק כדי להוציא מזה כתבה משפילה בעיתון.  אבל התוכניות שלה משתבשות כש"שפן הניסוי" שלה מתאהב על אמת בבחורה הכי לא צפויה (דניאל גל). אז האם מישהו כאן ימצא בסוף אהבת אמת? כל התשובות בקומדיה הרומנטית החדשה בבימויו של גורי אלפי.

לשחרר את שולי / SAVING SHULI 

הקומדיה המצליחה של שלישיית "מה קשור" מגיעה ללוס אנג'לס

בן בכר אביהו נתי ובצלאל (שלישיית "מה קשור") יוצאים למסע הצלה נועז הכולל התנסות במגוון חוויות חוקיות וחוקיות פחות, מסיבות חשק, סחר באיברים, ליקוק צפרדע הזיה, ועל הדרך גם הסתבכות עם קרטל הסמים המסוכן בקולומביה. 

האם הם ימצאו את שולי הבן של אביהו ? האם הם ימצאו אהבה? והאם אפשר למצוא ג'חנון בקולומביה? התשובה לכל השאלות היא: אחלן, אחלן, אחלן!

 הארוחה / THE DINNER

במאים: אריק לובצקי, מתי הררי, מבוסס ע"פ ספרו של דן רדלר "הכדור השמיני"

אֵמָה וגרגורי, זוג עולים בשנות ה-30 לחייהם, מגיעים לישראל בתחושה של תקווה. אלא שהמציאות מקשה עליהם. גרגורי מתקשה למצוא עבודה במקצועו ומאבד את חדוות החיים. חייהם מצטלבים עם יעל ואלון – זוג ישראלי הנמצא במשבר.  יעל היא פסיכולוגית. אלון הוא בעלים של חברת היי טק וצייר חובב. שניהם חשים חוסר סיפוק בחייהם המקצועיים. התסכול בזוגיות, מוביל את יעל לרומן עם אמנון – חברו הקרוב של אלון.

"הארוחה" היא דרמת יצרים חברתית המצליבה בין זוג עולים צעירים מאוקראינה לזוג בורגני ישראלי מצליח מבוסס ומזדקן. זוג הצעירים עולה לארץ בהתלהבות רבה ועם הרבה ציפיות שמתרסקות מול המציאות הישראלית הקשה, הגזענית והאלימה. על אף הקשיים זוג העולים, החי בדירה קטנה בשכונה מוזנחת, מנסה לשרוד. נחמתם היחידה בחום בקרבה ובאינטימיות הקיימת ביניהם. זו בניגוד גמור לקשר של בני הזוג הישראלי הוותיק, שמהווים מעין תמונת מראה. חיי הזוג הבורגני התרוקנו מאהבה ותוכן. לזוג העולים אין דבר פרט לאהבתם ואילו לזוג הישראלי המבוסס יש הכול פרט לאהבה. 

המבנה הסיפורי המקביל בין הזוגות ממחיש מצד אחד את הפערים הקיימים היום בישראל המודרנית ומצד שני קושר את הדמויות בצורה לא צפויה ומרתקת שבבסיס שלה טמונה תשוקה לא ממומשת. התשוקה קושרת בין הדמויות, מפעילה אותן וממחישה כמה היא ציר מרכזי בחיינו. הכוונה כאן ליצור סיפור חיצוני על הגירה והבעיות הכרוכות בה מבלי לשכוח את הסיפור הפנימי של הנפש ומה עובר עליה ברגעים קשים. זהו סיפור שתחילתו תקווה וסופו טרגדיה. 

המלכה שושנה / QUEEN SHOSHANA

 קובי פרג' ומוריס בן-מיור מצדיעים לזמרת המיתולוגית שושנה דמארי

שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. אך מעבר למלכה הגדולה מהחיים ולשיריה שנחרטו בלבו של הקהל, עמדה אישה שאיננו יודעים עליה הרבה. היא לא אהבה להתראיין ולא נידבה בחופשיות פרטים עליה ועל משפחתה. חייה היו כאגדה הוליוודית, שעליה גם שילמה מחיר. זהו סיפור על תהילה ובדידות, על הצלחה ואובדן, על תעוזה וויתור. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

מוריס בן-מיור, הוא עורך קולנוע ישראלי, בעל ניסיון של מעל לשני עשורים. במשך השנים ערך עשרות סרטים תיעודיים ועלילתיים. לאחר העבודה המשותפת עם הבמאי קובי פרג' על סרט הביכורים שלו "פוטו פרג'", החליטו השניים להקים חברת הפקה משלהם – "סטודיו בן-מיור & פרג'". קובי פרג' שחקן ובמאי תיעודי ישראלי. את דרכו כבמאי תיעודי החל בשנת 2016 אז יצר וביים את סרט הביכורים שלו "פוטו פרג'" שזכה לשבחים רבים ואף היה מועמד לפרס אופיר.

הרפסודה  / QUEEN SHOSHANA

עודד רז על הרפתקה תמימה שתהפוך למסע של התבגרות

סרטו של עודד רז מספר על מסע ימי שבמרכזו חבורה של ארבעה נערים ונערה שמחליטים לבנות רפסודה ולשוט למשחק גמר גביע של נבחרת ישראל נגד מנצ'סטר יונייטד, שהוזז לקפריסין בשל המצב הביטחוני בישראל. במהלך המסע החברות ביניהם תעמוד למבחן, הם יטעמו את הטעם של אהבה ראשונה, ויגלו בעצמם תכונות ויכולות שלא הכירו קודם לכן. ההרפתקה התמימה תהפוך למסע של התבגרות.

גרוסמן / GROSSMAN

עדי ארבל מביא את סיפור חייו של דויד גרוסמן, מגדולי הכותבים בשפה העברית

"מאז שאורי בני נהרג (במלחמת לבנון השנייה), למדתי משהו בכתיבה שלי – יש דרך אחת שבה אנחנו יכולים לקלוט את אפס קצהו של מה שקורה מעבר לחומה ההרמטית של המוות, להרגיש את התחושה של מה זה לא להיות. ויחד עם זה להרגיש את מלאות החיים – וזו דרך הכתיבה. את זה אני מחפש כשאני כותב, להיות לרגעים במקום הזה, שאני נוגע גם בחיים וגם במוות", אומר הסופר דויד גרוסמן, שספריו נוגעים בלבבות כה רבים. חתן פרס ישראל והסופר הישראלי הראשון שזכה בפרס המאן בוקר היוקרתי, נחשף במבט קרוב ואינטימי.

בסרט נפרש סיפור חייו האישי של דויד גרוסמן, מגדולי הכותבים בשפה העברית, דרך מילותיו היפות וניסוחיו החד פעמיים ולצד ארכיונים פרטיים נדירים הוא לוקח את הצופים לטיול פנימי בנפשו ויצירתו ודרכם עולה גם סיפורה המיוחד של הארץ הזאת.

זה סרט על כתיבה ועל משפחה ועל מאבקים פוליטיים ועל שכול. במבט ישיר וקרוב, כובש גרוסמן את המצלמה וחושף בגילוי לב נדיר את הקשר העדין והמורכב בין ספריו לחייו.

הפרק האחרון של א.ב יהושע / THE LAST CHAPTER OF A.B. YEHOSHUA

בימוי: יאיר קדר. לאחר שהתאלמן מאשתו האהובה, כשהוא מתמודד עם מחלת הסרטן ועם מחסום יצירתי, הסופר א. ב. יהושע לא מוותר על התשוקה לחיים. בדירתו בגורד שחקים המשקיף על גוש דן הוא מארח חברים ותיקים, מנסה להשפיע על השיח התרבותי והציבורי בתל־אביב, חיפה ורמאללה, חוזר לכתוב ופותח את דלתו ואת ליבו בפני המצלמה.  דיוקן משעשע, אינטימי ורב קסם של אחד מגדולי הסופרים הישראלים החיים כיום. 

סוף טוב ענת גוב /  ON THIS HAPPY NOTE

בימוי: תמר טל ענתי.  ענת גוב, מהמחזאיות המשפיעות של עולם התיאטרון ושאשתו של גידי, מתכוננת למותה.   היא מבקשת מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבון שלה.   בשיחתם המתועדת האחרונה, מתקשה אריק לעכל את ההומור ושלוות הנפש שלה ביחס לסופה הקרב.   ענת שכבר נמצאת בתודעת סוף, מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה צוואה רוחנית: יש סוף טוב. 

כמעט עשור לאחר מותה, מנסים קרוביה למלא את החלל העצום שהותירו מילותיה, במילים משלהם.    דרך קטעים ממחזותיה ופיסות חיים מעולמה המשפחתי והפוליטי, נכתב תסריט חדש שבו הגבול בין המחזה למציאות מטשטש. 

תוצרת חוץ / APPLES AND ORANGES

בימוי: יואב בריל. שנות ה-60 בישראל לא החלו כשנים מבטיחות לקיבוץ הישראלי, מגדלור אידיאולוגי לשעבר שזוהרו עומעם. ואז הגיעו המכתבים. ״אני רוצה לבוא לישראל כדי להבין איך חיים אצלכם״, כתבה למשרדי התנועה הקיבוצית אווה המרסון השוודית. ״אני מוכנה לעשות כל סוג של עבודה״, כתבה אבבא מקופנהגן. עם פרוץ מלחמת ששת הימים, טפטוף המתנדבים מחו״ל הפך לשיטפון. כשסוכנויות תיירות התחילו לשווק ״חבילות התנדבות״, היה ברור שמדובר גם בעסק משתלם. הקיבוץ מצא את עצמו מתמודד עם בעיות שלא הכיר לפני – סמים, אלכוהול, ונישואי תערובת עם מתנדבים לא יהודיים. ישראל המשתנה הציבה שאלות פוליטיות חדשות בפני המתנדבים. למה זה נגמר, וכמה לבבות נשברו בדרך? 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

האם‭ ‬החלטת‭ ‬נכון? מניעים‭ ‬לקבלת‭ ‬החלטות‭ ‬בעסקים‭ ‬ובחיים‭ ‬האישיים

Published

on

ג'בר חביש הוא מנטור ויזם בינלאומי המייעץ לאנשים בכל רחבי העולם, מאבו דאבי ועד הוליווד, לאנשי עסקים מצליחים וכאלו הנמצאים בתחילת דרכם. הניסיון העשיר שלו כמנטור הביא אותו ללוס אנג'לס בפעם השישית. שיחה ותובנות על מה עושה אדם למצליח ואיך נצליח להשיג את כל מה שאנו רוצים בחיים בכל תחום שהוא

מאז הגיע ג'בר חביש המנטור הבינלאומי ויזם הייטק ללוס אנג'לס לפני מספר שבועות, הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל. פגישה רודפת פגישה. וכך, לאחר מספר ניסיונות לקבוע ראיון, הוא נפגש אתי בסוף ערב אחד עמוס לאחר פגישות ייעוץ עם אנשים פרטיים, אנשי עסקים וגם משקיעים המתעניינים בסטארט אפ שלו:  אפליקצייה אותה הוא מתכוון להשיק בקרוב בישראל ובעולם אותה הוא מייעד עבור עסקים קטנים ובינוניים.  במסגרת הסבבים שלו בעולם ג'בר מרצה ויועץ לאנשים המבקשים לעשות החלטות נכונות בחיים, עבור אלו המבקשים למקסם את ההצלחה העסקית והאישית שלהם, בכל הגילאים והמעמדות ובתחנות שונות של החיים 

המנטור הבינלאומי שיושב לפני הספיק לייעץ לאנשים בכל רחבי העולם מאבו דאבי וסין  ועד ארה"ב והוליווד. הוא ישב עם שייח'ים וסלבריטאים, אנשי עסקים מצליחים וכאלו הנמצאים בתחילת דרכם. הניסיון העשיר שלו כמנטור מביא אותו ללוס אנג'לס לא פחות משש שני עד כה בעקבות הדרישה הרבה של הקהל שלו. וכך, ישבתי עם חביש במטרה להבין מה עושה אדם למצליח ואיך אנו נצליח להשיג את מה שאנו רוצים בחיים בכל תחום שהוא.

מה הדבר שאנשים שאתה נפגש אתם במסגרת עבודתך מתקשים בעיקר להתמודד אתו?

"זה פשוט – קבלת החלטות. וזה משותף לכל בן אדם בכל תחום שהוא. אין בן אדם שיקרא את השורה הזאת ולא יזדהה אתה. קבלת החלטות לא נכונות זה הדבר שגורם לאנשים הכי הרבה צער. אנשים שהולכים לקבל החלטות צריכים להבין מדוע הם החליטו את מה שהחליטו. אם אנשים לוקחים את החיים שלהם אחורה ומצטערים על משהו, לרוב מצטערים על קבלת החלטות לא נכונות

אחד הדברים שעומדים בדרכם של אנשים מלבצע החלטות הוא הפחד שאולי זאת ההחלטה הלא נכונה עבורם

"הפחד הוא רק גורם אחד מתוך קשת של שבע יסודות או מניעים מרכזיים בתוכנו שמניעים אותנו לקבל החלטות. לפי המודלים הרוחניים, אנו קוראים לזה צ'אקרות- מניעים אנרגיטים- מניעים אנרגיטית שמתורגמים פרקטית בחיי היום יום". 

איך אתה עוזר ללקוחות שלך לקבל את ההחלטות הנכונות?

"בכל פגישה שאני עושה עם אדם אני קודם כל אני צריך לזהות מה מניע אותו לעשות את הדבר?, כי כשאתה מחליט החלטות אתה עושה זאת כדי להגיע למקום מסויים, לאותו יעד. אני רוצה להבין מה מניע אותך להציב לעצמך יעד כזה או מה מניע אותך לבצע את המהלכים אשר אתה מבצע או שרוצה לבצע בחייך. משם לפתח את הייעוץ עד כמה ההחלטות האלה נכונות ובכיוון של הצלחה או שהן יכולות להוביל אותך למקומות שאינך מעוניין להגיע אליהם. כשאדם מסמן מטרה מסויימת, משהו צריך להניע אותו והוא צריך להחליט החלטות שתביאו אותו להגשים את אותו מטרה. עכשיו, מכיוון שאנו מדברים על מניע, אז אני שואל אותך: מה זה מניע, מה מניע אותנו כבני אדם?, אז בואי נתחיל עם מה מניע את היקום".

נו, מה מניע אותו? 

"אנרגיה. אנרגיה זה הדבר הבסיסי שמניע כל מהלך וכל תזוזה בחיים. האנרגיה הבסיסית היא של הטבע כשמגיעה השמש היא מניעה את העולם: קומו על הרגליים והתחילו את היום. וכשיש ברקים ורעמים, זה משנה את כל סדר היום שלנו. האדם מונע מבפנים ומבחוץ. ישנם המניעים של הטבע וישנם המניעים הפנימיים השוכנים בתוכנו. אנו אמורים להגיב לבחוץ אבל צריכים להיות נאמנים לעצמנו ולהיות מונעים מבפנים. נאמנים למניעים הפנימיים שלנו,  אחד  האתגרים הכי קשים אשר מתמודדים איתם בני אדם היום זה שאיבדנו את המנוע הפנימי שלנו ואנו חיים על אוטומט בתגובתיות למתרחש סביבנו.  אנשים הולכים ומאבדים את האמונה בעצמם, הם מגיבים למה שאמר הבעל, האישה, העובדים, השוק, יוקר המחיה וכו'. אנו לא עוצרים ואומרים: מה אני רוצה, מה מתאים לי, לא מה מניע אותם, מה מניע אותי?!".

אז, איזה אנרגיות מניעות אותנו מבפנים ומהן הצ'אקרות אותן הזכרת? 

צ'אקרה היא מרכז אנרגטי שמניע, היא כמו נביעה שנובעת מאנרגיה ומייצרת אדוות אלו מתפתחות ומניעות  את הרצונות והעשייההצ'אקרה הבסיסית היא צ'אקרת ההישרדות. המניע הישרדותי, זה הכי בסיסי, זה לחיות עוד יום ועוד שעה, לשרוד עוד חודש ולתת לעסק לשרוד עוד שבוע, לתת לזוגיות לשרוד עוד שנה זאת האחיזה שלנו שאנו חייבים לשרוד. וזה קיים אצל מעל 99 אחוז מבני האנוש.  גם בן אדם מיואש ובדיכאון שמושיט את היד ולוקח את בקבוק המים, המניע ההישרדותי מניע אותו לשרוד עוד שעה, מתי זה מתחיל להיות מסוכן? בשני מצבים, הראשון כשנמצאים במערכות יחסים זוגית של אלימות. אנשים ששורדים במערכת יחסים כשהם מוכים רגשית, מילולית, כלכלית ועדיין מנסים לגרום למערכת לשורד וזה קו האש כי זה שורף אותך וככל שתשאר, כך תלך ותשרף, לא חייבים להשריד מערכת יחסים חולה אם לא מצליחים לטפל בה, ההישרדות הזו גורמת נזק רב לכל המעורבים. המצב השני הוא הישרדות עסקית. אנשים שבכח רוצים לתת לעסק שלהם לשרוד. למרות שהעסק כמעט ואין לו סיכוי הם ממשיכים להלחם יותר ויותר ושוקעים ומסתבכים יותר ויותר ומסבכים את המשחפה ולוקחים את החיים שלהם שנים אחורה עם האחיזה בהישרדות הזו.  וכאן אני קורא את כל אלו שמזהים בן אדם שנמצא במצב הזה, לכו ועיזרו לו להחלץ".

כמו כן יש את הצדדים החיוביים והטובים באחיזה בהישרדות אם אתה עובר  טיפול או מהלך מקצועי כלשהוא והסימנים והעובדות מראות התקדמות , אז הישרדות כאן מניעה סבלנות ואמונה לשיפור וכך יהיה (במיוחד אצל אנשים ששורדים מחלה מסוימת ועוברים טיפולים, חולי אישי, עסקי או בריאותח).

מה עושים אם בן אדם מתעקש ולא מוכן להקשיב?

"עם בן אדם כזה צריך לדבר  על שני דברים: המניע הרגשי והשכלי: להציג בפניו עד כמה ההתנהלות שלו משפיעה על משפחתו ועל הסביבה, ולנגן לו על הרגש שיפסיק לפגוע באנשים יקרים לו. והשכלי זה להציג לו נתונים עובדתיים שהוא באמת חי בהישרדות וגורם נזקים כלכליים ואישיים. כי אנשים אלו חיים בסרט ולא מסכימים להיות מודעים שהם נמצאים במצב הזה".

פגשת אנשים כאלו במסגרת עבודתך?                 

"נתח גדול מאלו שמגיעים אלי בפעם הראשונה נמצאים במצב כזה. אלו אנשים שאני נותן להם את הכח והכיוון או לשקם בריא בתוכנית מוסדרת או לסגור את העסק, להתחיל משהו חדש, להחליף שותף וכו', לקבל החלטות שקשה להם לקבל".

אז אתה בעצם מעין יועץ עסקי גם?

"הייעוץ העסקי שאני נותן לאנשים הוא מאוד מיוחד וכולל אלמנטים רוחניים שמנהלים אותנו כאנשים  ואני משתמש גם  בהכשרה האקדמית שלי שהיא תואר ראשון ושני במנהל עסקים ומערכות מידע. אני מחבר את כל העולמות ביחד. כשמדברים על רוחניות חושבים שרק מגיעים אליך גרושים וגרושות, אבל למעשה, יותר ממחצית האנשים שמגיעים אלי הינם אנשי עסקים ואנשים שמחפשים להצליח עוד ועוד בחיים".

מה המניע השני?

"המניע השני הוא הכרחי בחלקים ממנו והוא גם מאתגר בחלקים אחרים: יצרים. המניע היצרי , בדגש מיוחד על שני יצרים שקיימים בנו והם : מניע ההצלחה ומניע הנקמה. את מכירה את האנשים שיצר מניע אותם? יצר זה לא רק מיניות עמו שנהוג לחשוב. יש אנשים שמונעים מתוך נקמנות, נקמנות זה לא ללכת מכות אלא לנקום במורה בבית הספר שלא האמינה שיצא ממני משהו, לנקום בשותף שהיה לי בעסק ועזב ואני אנקום בכך שאצליח עסקית ואראה מה אני שווה. אז נקמנות יכולה להיות גם חיובית. ויש כאלו שמונעים על ידי הצלחה- רוצים להותיר חותם של הצלחה, לא בהכרח חומרית, יש הרבה מאוד אנשים שהשאירו את חותמם והותירו שם מוצלח ולאו דווקא כלכלי (למשל אומנים, עיתונאים, ועוד..). למרות שלצערי מודדים בן אדם מוצלח לפי כמה כסף יש לו וכאן העולם מתדרדר לעולם מאוד מאכזב. קחי למשל כתבים עיתונאיים כמוך יקירתי שהם סופר מוצלחים ואני קורא את הכתבות שלהם ומתמוגג. ובעיני הם סופר מוצלחים אבל כמה הם כבר מרוויחים?".

מעט מאוד, לא נכנסים למקצוע הזה כדי לעשות כסף אלא מתוך תשוקה למקצוע.

"אז יצר זה תשוקה, כשלאדם יש תשוקה להצליח במשהו יותר מאשר העניין הכלכלי".

ומה עם המניע הכלכלי?

"אין דבר כזה, יש התנהלות כלכלית, חשיבה כלכלית, המניע כמניע הוא לא כלכלי. מה גורם לנו לרדוף אחר כסף?"

נוחות בחיים, בית גדול ויפה…

"אבל על איזה צורך זה עונה לנו? בית של 100 מטר גם יספיק לנו. עצוב מאוד שהתיוג של מי שיש לו שעון יקר או אוטו יקר הוא נחשב למוצלח כי זה מה שהוא רוצה לשדר וזה לא תמיד מדויק. את יודעת מה המניע היחיד שלא נמצא בכל שבע המניעים האחרים ומשתלט על העולם? אגיד לך, זה האגו. אגו לא קיים בקשת המניעים הרוחניים הבסיסיים. הוא לא מניע. המניעים הבסיסיים של אנשים, של מהות האנושית אנשים שחיו והיו להם חיים מדהימים, לא הניע אותם האגו".

מה המניע השלישי?

זה המניע האהוב עליי ביותר שאני נותן לו משקל רב בקבלת ההחלטות שלי ודרכו בעיקר מייעץ לאנשים . "אינטואיציה, זהו מניע מאוד חשוב שלצערי אנשים לא קשובים לו ואם נקשיב לכל ההרצאות של ישועי העולם שהביאו לפריצת דרך הם יגידו שמה שגרם להם להגיע לאן שהגיעו זו תחושת בטן. סטיב ג'ובס בהרצאה האחרונה שלו השתמש במילים: הרגשה ותחושה, יש אנשים שמתעוררים בבוקר עם תחושה שהם חייבים לפטר בן אדם מסויים אבל משאירים אותו ואחרי חודשיים קורה משהו והם אומרים: חבל שהשארתי אותו. תחושות בטן בעסקים היא אחת המתנות הכי גדולות בקרב בני אנוש". בעסקים ובמיוחד בעידן של עולם מסחר במניות היום, כמה אנשים הייתה להם תחושה למכור היום ולצאת ולא עשו זאת והצטערו על כך, וכמה מנהלים ואנשי עסקים סגרו עסקאות כי הייתה להם תחושה מצויינת ולא מאומתת באותו רגע ולשנים הבינו שזו ההחלה הכי טובה שקיבלו?.

אבל לכל מי שיש אינטואיציה יש את האומץ ללכת עם מה שהלב שלו אומר לו

"זה נכון. האינטואיציה תמיד קיימת אבל יש לה אוייב שהוא בעצם אוייב ומתנה ביחד- המניע הרגשי. המניע הרגשי שהוא המניע הרביעי  יש שני רגשות ששולטים בנו בעיקר בעולם העסקי ובעולם קבלת ההחלטות. האחד: אומץ והשני: פחד. יש לך תחושה שאת צריכה לעשות את זה אבל הפחד עוצר אותך".

אז מה עושים?

"צריכה שתהיה לך מודעות לכך דבר ראשון. כשאני יושב עם בן אדם אני מזהה מה מניע אותו, האם מניעים אותו רגשות, פחדים ויש כאלו שמונעים מתוך חמלה ורחמיים. יש כאלו שמרחמים על כולם, לוקחים אנשים לעבודה כי הם מסכנים ובסוף החברה שלך הופכת למשרד רווחה ושמעתי לא מעט דוגמאות כאלו. מתוך רחמים לא עושים עסקים. עסקים עושים באומץ אבל כזה שמבוסס על תחושות בטן. לפצח את הפחד ולהתגבר עליו ולתת לאומץ מחושב את המקום ומשם פשוט לפעול.

טוב, אבל יש בטוח כאלו שיגידו היתה לנו אינטואיציה ואומץ אבל עדיין הפסדנו או לא הצלחנו

"במקרה הזה אבדוק מה היה המניע אותו הם פספסו כי ברגע שכולם מתקיימים, ההצלחה מובטחת. יש אנשים שמדברים על הצלחה, יודעים שהם מוכשרים אבל לא מבצעים ולא עושים דבר. זה מוביל אותי למניע החמישי- הוצאה לפועל- העשיה. קל לזהות את האנשים האלו כי הם כל הזמן מדברים על כמה שהם מוכשרים ונהדרים אבל לא עושים עם זה שום דבר. אתן לך דוגמא, אישה אחת שאופה נפלא וכולם מתלהבים מהמאפים שלה והיא מאוד מוכשרת אבל היא לא עושה עם זה שום דבר, רק מדברת כמה היתה יכולה להצליח אם היתה לה קונדיטוריה וזה נשאר בגדר חלום ודיבורים".

בקיצור, עצלנות?

"כן יש בזה עצלנות כלשהיא, אבל יש בזה גם השתלטות של פחד שדיברנו עליה קודם וחוסר אומץ . הצ'קרה השישית היא העין השלישית שנותנת לנו את האפשרות להסתכל על החיים ולראות אותם כמה שנים קדימה- ראיית החזון.  לראות  איך העסק יתפתח, לראות לאן אפשר להוביל את הקשר לטווח הרחוק, איפה תהיה הזוגיות עוד שנים. כל אדם צריך להסתכל על עצמו ולהגיד עוד 5, 7, 10 שנים אני אהיה שם. אם נצפה בראיונות של רוב המצליחנים בעולם, כששואלים אותם ידעת שתעשה את זה או שתגיע לזה?

הם עונים חד משמעית כן, כיוונתי לשם והגעתי".  

אתה עשית את זה עם עצמך?

"אני חי דרכה. כשהייתי תלמיד בבית ספר ראיתי את עצמי כתלמיד מצטיין ובאמת הפכתי לאחד כזה, כשהחלטתי להתגייס לצה"ל ורציתי להיות קצין ידעתי לאיזה תפקיד אני מכוון ועשיתי את זה. ראיית החזון מאוד חשובה" 

הגענו למניע השביעי.

"המניע השביעי הרבה פעמים מסבך אותנו. זהו השכל: כדאי לי או לא כדאי? איך לעשות? מה הדרך? לחשב נתונים, הרבה פעמים לתת לאינפורמציה לעקב אותנו או להכניס בנו פחדים ולסתור את תחושות הבטן שלנו. המניע השכלי החשיבתי".

לא הבנתי למה הוא מסבך אותנו?

"כי לפעמים לפעמים דווקא המניע הזה גורם לנו לבטל את המניעים האחרים ברשימה כמו האינטואיציה והיוזמה לעשות דברים כמו שהזכרתי קודם אם את מדברת עם אנשי מקצוע לא נכונים שמייעצים לך לא לעשות את מה שאת מרגישה שזה מה שאת צריכה לעשות. כן חשוב להתייעץ, אבל עם אנשי המקצוע הנכונים ובעלי הנסיון. עכשיו, אני אשאל אותך, ממה הכי טוב להעזר בקבלת ההחלטות?"

הייתי חושבת שמהכל, כל המניעים ברשימה…

"חד משמעית. בן אדם בריא הוא בן אדם מאוזן . מאוזן זה אומר שהכל קיים בנו ומניע אותנו במינון הנכון, שלא מניח לאף מניע לשלוט בו וגם לאף מניע להיות חסר בו. הגוף והנשמה עובדים כמקשה אחת כשאת רוצה לקבל החלטה, שבי עם עצמך ותוודאי שכל המניעים קיימים שאת יכולה לשרוד ולהצליח, שהתחושות טובות שאת לא פוחדת, שהאומץ שלך מחושב, שאת מיישמת ולא רק מדברת. לראות את החזון המניע אותך וכן המניע המחשבתי של השכל – הסתכלת על הנתונים חישבת נכון ואם הכל מתחבר לפאזל אחד תוכלי לקבל החלטות מצויינות בחיים כי ברגע שאנו משלבים את כל המניעים ביחד אנו יכולים להגיע לקבלת החלטות מאוד נכונות".

==

רוצים לקבוע פגישה עם ג'בר? אתם מוזמנים להתקשר למנהלת האישית שלו קרן מילר אהרון ולקבוע פגישה בטל׳: 818-300-5353

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות