Connect with us

Featured

יוני 2020 בלוס אנג'לס: הפגנות ביום, עוצר בלילה

Published

on

לאחר אוזלת היד המוחלטת שהפגינו כוחות הביטחון בעיר, נפרסו השבוע 2000 חיילי המשמר הלאומי ברחובות לוס אנג'לס * 2,700 מעצרים בוצעו מאז תחילת ההפגנות * משטרת הוואלי מראה אגרסיביות בעוד במטה הפיקוד בדאון טאון שוטרים כורעים ברך * והכאוס בדרום קליפורניה הוריד לפי שעה את מפלס הפאניקה מהקורונה

ההפגנות הסוערות בדרום קליפורניה המשיכו באמצע השבוע ונערכו בווניס, בוורלי הילס והוליווד.  זאת לאחר שעוצר כללי הוכרז על העיר החל מהשעה 6 בערב במטרה לרסן את הביזה, לאחר שלושה ימים רצופים של אלימות וכאוס.

ברחבי לוס אנג'לס ובארה"ב כולה ממשיכים המפגינים לציין את מותו של ג'ורג 'פלויד בעקבות מעצרו על ידי משטרת מיניאפוליס, תוך שהם קוראים לחשוף את את אכזריות המשטרה. כמה מהצעדות במחוז לוס אנג'לס נגררות בעקביות על ידי ארועי ביזה והצתה, והמשטרה שוב ושוב בכוננות מוגברת עם כוחות המשמר הלאומי שהוקצו לשמור על רכוש. לפחות 2,000 חיילים המשמר הלאומי צפויים להתפרס השבוע בלוס אנג'לס, לדברי ראש ה-LAPD, מישל מור.

עם זאת, המשטרה נעשתה אגרסיבית יותר ויותר במאמציה להפחית את ההתפרעויות לפני שהיא יוצאת משליטה, כמו מה שהתרחש ביום ראשון בסנטה מוניקה.

העוצר התגלה ככלי נשק מרכזי עבור המשטרה בבלימת אי השקט. בכירי משטרת לוס אנג'לס מסרו כי 2,700 מעצרים בוצעו מאז ההפגנות החלו בשבוע שעבר. החטיבה ההוליוודית לבדה ערכה ביום שני בערב שיא 585 מעצרים.

ראש ה-LAPD  מישל מור, הודה בתחילה ב"ארועי הפרופיל המדאיגים של המשטרה ונשבע לעבוד עם פעילי קהילה. אולם לאחר ימים של ביזה אמר שהפקודים שלו מגיבים על ההפקרות. לדבריו, כ-700 מעצרים בוצעו במהלך ההפגנות ביום ראשון, 400 נעצרו בשבת ו-500 ביום שישי "לא תהיה סובלנות לביזה זו, לא תהיה סובלנות לחוסר הפקרות הזה שאנחנו רואים באזור", אמר מור ב- KTLA.לדבריו, הוא רואה "התקפות על שוטרים שכמותם לא ראיתי מזה עשורים", וציין את בקבוקי המולוטוב שהושלכו לעבר המשטרה.

בדיון עם סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, ראש העיר אריק גרסטי ביקש להתייחס לדאגות של המפגינים: "אנחנו כן רואים, לא רק את הכאב של המגיפה, אלא יותר את הזעם המודחק של הגזענות במדינה הזו, ושני הדברים האלה התנגשו ברגע שאנשים ראו את הפרק האחרון של הספר האפל הזה". רשויות העיר והמחוז התייחסו לאי האלימות של הרוב המכריע של המפגינים המוחים על מותו של פלויד, וייחסו את גלי ההרס שאירעו ל"מנצלי הזדמנויות" המנצלים את ההפגנות לביזה ולהשחתה.

אבטחה בשדרות אבוט קיני

הצועדים בווניס שרו כשצעדו בשדרות אבוט קיניי, רחוב מיין ושדרות לינקולן. המשטרה ניהלה מעקב צמוד כדי לאבטח את העסקים היוקרתיים ברחוב אבוט קיני האופנתי. מחלקת השריף הקימה מחסומים החוסמים דרכי גישה לאזור מרינה דל ריי הסמוכה.

כמה עשרות חברי ועידת השרים הבפטיסטיים בדרום קליפורניה ובוועידת המנהיגות הנוצרית הדרומית התכנסו להפגנה ביום שלישי מחוץ למטה LAPD בדאון טאון. במקביל, נראו כמה שוטרים מתערבבים עם המפגינים, לוחצים ידיים ומצטלמים, וכמה מהם אף כרעו ברך עם הקבוצה כאות הזדהות. 

חברי "בלאק לייף מאטרס" בלוס אנג'לס התבטאו בחריפות נגד נציבות המשטרה, וצייןנוכי בעוד מותו של פלויד במיניאפוליס היווה זעקת הפגנה להפגנות לאומיות, פעולות מקומיות מכוונות גם ל- LAPD, שהקבוצה כינתה אותה כ"רצחנית ביותר". 

לאחר ההרס וההשחתה בסוף השבוע ברודאו דרייב, משטרת בוורלי הילס דיווחה על הפגנה שלווה שלא יצאה מכלל שליטה בשדרות סנטה מוניקה בסמוך לקנון דרייב.

הבוזזים היו חמושים בפטישים

אך בעוד שההפגנות היו ברובם שלוות, הן נוצלו על ידי חבורות של בוזזים שפרצו את דרכן לחנויות שונות, ולעתים קרובות השליכו סחורה גנובה לכלי רכב ממתינים במאמץ מאורגן להפיק מהצעדות שמשכות את תשומת ליבם של המשטרה.

בוואן נייס עשרות בוזזים פשטו על חנות Boost Mobile, חנות מריחואנה ורבים מבתי מרקחת בעיר. חלק מהפורעים נעצרו ב"וול גריין" בשרמן ווי והמשטרה אמרה כי רבים מהם היו חמושים בפטישים. עדי ראייה ישראלים תיעדו ברשת מעצר המוני של בוזזים בחנות "פוט לאקר" בוואלי.

בסנטה מוניקה, 41 מעצרים נוספים נעשו ביום שני. העיר נפגעה קשה ביום ראשון  ובעיריה אמרו כי היו 347 דיווחים על נזק, יחד עם 84 דיווחים על גרפיטי ו 292 דיווחים על נזק לעסקים. ממשטרת בורבנק נמסר על 14 מעצרים בעיקר בחשד לביזה

מאידך, גם בסנטה מוניקה וגם בלונג ביץ', מתנדבים ובעלי עסקים התאספו כדי לפנות זכוכית שבורה מרחובות, לנקות גרפיטי ולאבטח עסקים, לרוב עם לוחות דיקט, 

כ-1,000 אנשי המשמר הלאומי נפרסו באזור בסוף השבוע לאחר שהממשל גאווין ניוסום הכריז בשבת על מצב חירום לכל מחוז לוס אנג'לס. כוחות פרוסים בחזית בית העירייה בלוס אנג'לס, מחוץ למרכז לייקווד, והוקצו לאתרים מרכזיים בלונג ביץ' ובסנטה מוניקה. לפחות 2,000 חיילים צפויים להתפרס בלוס אנג'לס עד סוף השבוע.

Featured

חדשות טובות לחשבון הבנק: צ׳ק נוסף מטראמפ לעידוד הכלכלה יישלח לכל אמריקאי באוגוסט

Published

on

By

סיכויים טובים שצ'ק נוסף כחלק מה"סטימיולאס פאקאג" להמרצת הכלכלה במשבר הקורונה יישלח לאזרחים לאמריקאים כבר בחודש אוגוסט. זאת בהתאם לללוח הזמנים של הקונגרס, האמור לאשר משלוח שכזה.

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל אמר שבכוונתו לאשר את ההצעה החדשה עד ה-7 באוגוסט, היום האחרון במושב הקונגרס. אם הקונגרס לא יפעל באוגוסט, ההזדמנות הבאה תהיה רק בין 10 ל-25 בספטמבר.

הקונגרס אישר את חוק ה- CARES ב-27 במרץ, שאיפשר 2.2 טריליון דולר עבור הגל הראשון של הסטימולציה של הכלכלה, במסגרתו נשלחה המחאה בסך 1,200 דולר לכל אמריקאי. המחאות הראשונות נשלחו כעבור 17 יום, ב-15 באפריל.

ביום רביעי אמר הנשיא דונלד טראמפ כי הוא בעד משלוח צ'קים בסכום גבוה יותר מ-1200 דולר: "אני רוצה שסכום הכסף שיגיע לאנשים יהיה גדול יותר כדי שיוכלו לבזבז אותו", אמר טראמפ לפוקס ביזנס. "אני רוצה שהכסף יגיע לאזרחים במהירות ובאופן לא מסובך". הנשיא אמר שהוא תומך ב"מספרים גדולים יותר ממה שהדמוקרטים מציעים, אבל זה צריך להיעשות כמו שצריך".

גם שר האוצר, סטיב מנוצ'ין, הדהד את תמיכתו של טראמפ: "סבב ההמחאות הראשון "עבד טוב מאוד", אמר מנוחין, והבית הלבן מתכוון "לשקול ברצינות אם עלינו לבצע יותר תשלומים ישירים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות