Connect with us

לוס אנג'לס

יומולדת שנה ל-IBN: עסקים ונטוורקינג בעברית

Published

on

אשת הנדל"ן והמייסדת איריס גולדשטיין-חגי אירחה בביתה בקלבאסס את המפגש הדו-חודשי של ארגון בעלי העסקים הישראלי * המראות והקולות

קבוצת ה- (Israeli Business Network) שהוקמה על ידי אשת הנדל"ן איריס גולדשטיין-חגי, שמה לה למטרה לאגד מגוון רחב של נשות ואנשי עסקים ישראלים מרחבי לוס אנג׳לס. הקבוצה נפגשת פעמיים בחודש בקלאבסס לערב אינטרקטיבי עם מרצים אורחים בתחומים כמו פיננסים, מדיה, שיווק, אינטרנט ועוד. החברים משוחחים, מכירים ויוצרים שיתופי פעולה; כל זאת כדי לחזק את הקהילה העסקית המקומית. 

בחג החנוכה האחרון הקבוצה ציינה שנה להיווסדה במסיבת חגיגית, מוארת וצבעונית, בביתם של איריס ופיני גולדשטיין-חגי. ביתם בקלאבסס היה מלא עד אפס מקום בשמות רבים ומוכרים בקהילה, כולם במצב רוח מרומם. הערב נפתח בארוחת בסגנון בופה עם שלל מאכלים שהביאו האורחים, בקבוקי יין נפתחו ונט וורקינג פורה החל מתגלגל לו בסלון המרווח.  

המשתתפים כולם שופעים מחמאות על הקבוצה המעניינת וגם על יוזמת הרעיון והמארחת. מיכל מבצרי – צלמת אירועים, סטודיו נייד, פורטרטים וצלמת ״שבוע ישראלי״ סיפרה לי: ״איריס הקימה קבוצה נהדרת. היא פותחת את הבית שלה ומארחת בצורה מקסימה. היא מאוד מסודרת ומאורגנת וכך נראים המפגשים שלנו. בקבוצה נוצרו קשרים מאוד טובים, גם אישיים וגם של עסקים. יש גרעין קבוע שתמיד נמצא שם וגם כל הזמן באים אנשים חדשים. אני קיבלתי שלוש עבודות בצילום מהקבוצה: צילמתי את יעל קגן, צילמתי את האירוע של פתיחת סניף אורנים בלוס אנג׳לס של רויטל ודניאל , וצילמתי את Emet Digital של מיקי שולמן. באמת היה לי ממש כיף לעבוד איתם. ובכלל הקבוצה הזו עוזרת ליצור הרבה קשרים. 

גם מיקי שולמן, מצעירי הקבוצה והמייסד של Emet Digital, מדגיש את חשיבות הארגון: ״יש ב-IBN גיוון מיוחד כל כך, המון חברויות ומערכות יחסים מקצועיות נרקמות שם. בזכות הקבוצה הגיעו המון לקוחות לכיוון שלי וכל פעם שמחפשים את השירות שאני מציע, יש לי חמישים ׳שגרירים ושגרירות׳ שעוזרים לי וממליצים עליי".

איריס המארחת היא סוכנת נדל״ן מובילה עם 30 שנה נסיון בתחום.  היא גם משמשת כמנטורית לסוכני נדל״ן ישראלים חדשים בעיר. מלבד זאת היא אמא לשתי בנות, נשואה לפנחס חגי, לו 2 בנים. וגם סבתא לנכדים. בנוסף היא פעילה בעמותת ׳גדולים מהחיים׳ למעלה מ-15 שנים ותורמת לקהילה כבר שנים רבות. 

איריס : ״כרגע יש לנו 40 חברים שהולכים ביחד שנה ועוד אנשים שמצטרפים כל הזמן. הכללים פשוטים: מכל ביזנס יש בעל מקצוע אחד שמייצג אותו. החברים בקבוצה חייבים להיות נוכחים בכל המפגשים הדו-חודשיים, ואנשים צריכים להיות מחויבים לקבוצה; מי שלא מגיע לשני מפגשים לא יכול להישאר בקבוצה. חשוב שאנשים יבינו; כל חבר פה הוא שגריר שאנחנו דואגים לו, תומכים בו ומקדמים אותו. אנחנו לא מעוניינים שאנשים יבואו לפעם-פעמיים מפני שאז הם לוקחים מקום של מישהו אחר כמותו או אפילו טוב ממנו.

"המפגשים הם דו-חודשיים, ואני גובה תשלום סימלי של 20 דולר למפגש. מתחילים בארוחת ערב שאני מגישה ובחצי שעה של נטוורקינג חופשי בין החברים. בכל פגישה אני נותנת הזדמנות לבעל מקצוע אחד לתת הרצאה ולדבר מול כולם. לספר על עצמו ועל הביזנס שלו. שאר החברים מקבלים 30 שניות להציג את עצמם ואת העסק שלהם. כל חבר צריך לפחות שלוש שנים ניסיון בתחום העיסוק שלו. הכל מתנהל בעברית וכולם צריכים להיות ישראלים. מי שמגיע לקבוצה צריך לדעת שזו מערכת יחסים דו סיטרית: אתה בא לקבל הפניות לעבודה וגם לתת.  

"כרגע אנחנו במצב נפלא. נפתחו עסקים חדשים והגיעו אנשים שפשוט נותנים ביזנס אחד לשני בלי לפרסם אפילו". 

מה דעתך על הקהילה הישראלית מבחינה עסקית?  

"בקהילה הישראלית ישנם כל מיני דמויות וסוגים לטעמי. לי תמיד חשוב שאנשים ישמרו על השם הטוב שלנו. אני לא אוהבת שאנשים מנצלים את המערכת לטובתם, בעיקר אלו שמגיעים חדשים מישראל. זה פוגע בשם הישראלי ובביזנס שלהם. 

"יש פה הרבה אנשים שמנהלים עסקים במשך שנים אבל הם לא תמידי מודעים לאילו כלים נפלאים עומדים לרשותם כאן. בעולם העסקי באל-איי השמיים הם הגבול והכל תלוי בך ואיך אתה מנהל את העסק שלך. מי שמנהל אותו נכון ולא משתגע מה-100 אלף דולר הראשונים שהוא עושה יכול להמשיך ולגדול. 

אני  מביאה למפגשים שלנו רואה חשבון שמדבר על  כספים ועל ההטבות של המסים , או איך להגיש מסים בצורה נכונה.  עשינו ערב שלם סביב הנושא של שיווק ואיך לשווק נכון את העסק שלך, ערב מעניין שמדבר על סייבר סקיורטי וערב שמדבר על  פיננסים. אני נותנת סקירה על נדל״ן על מכירות ומה הולך בשוק כרגע ותחזיות לעתיד. בסופו של יום הקבוצה שלנו היא ממש כמו משפחה. אנחנו קיימים רק שנה אז זה נפלא לחשוב לאן זה עוד יכול להגיע".

לפרטים על אפשרות להצטרף לקבוצת IBN ניתן להתקשר לאיריס, טל': 818-400-9086.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

התמודדות כפולה: מה עושים כשהילד חולה בסרטן בעידן הקורונה?

Published

on

עמותת "גדולים מהחיים" הפכה לחמ"ל אחד גדול לטובת משפחות לילדים חולי סרטן, שהגיעו ברגע אחד לקריסה בעקבות משבר הקורונה

אוריאן אלמקייס, בת 17. "כשהקורונה הגיעה הכל נעצר"

כשהמשפחה מגלה שאחד הילדים חולה בסרטן, כל עולמם מתהפך. החיים כפי שהכירו אותם עד אז נעצרים והם מוצאים את עצמם במציאות חדשה. כשהקורונה נכנסת לתמונה, המצב המורכב ממילא הופך למשבר שקשה להתאושש ממנו.

הקורונה תפסה את  אוריאן אלמקייס, בת ה- 17, כחודשיים אחרי קבלת האבחנה כי היא חולה בהודג'קין לימפומה. ממגמת תיאטרון בכיתה י"א, היא עברה למחלקה האונקולוגית, לאישפוזים ולטיפולים כימותרפיים. "ניסיתי להמשיך את החיים כאילו כרגיל, למרות שידעתי שאשלם מחיר, ואז הגיעה הקורונה" היא מספרת. "הדבר שהיה לי הכי קשה כשחליתי, היה לוותר על יציאות ועל בילויים עם החברים, לפספס חזרות בתיאטרון ולהתגעגע לראות את החבר'ה. היה לי קשה להרגיש שנשארתי מאחור ולא הסכמתי לעצור את החיים. המשכתי את החיים כאילו כרגיל. הלכתי לבית הספר, לחזרות בתיאטרון ולהעלות הצגה, יצאתי ולא ויתרתי על כלום למרות שידעתי שיש לזה מחיר – לבלות אחר כל שבוע בבית החולים עם חום ואנטיביוטיקות. 

"כשהקורונה הגיעה והכל נעצר, לא נעים לומר אבל הרגשתי טוב. פתאום כולם היו כמוני. כולם היו בבידוד, תקועים בבית, מדברים בזום ואני לא מפסידה כלום. אבל זו היתה שמחה נקודתית כי המצב בחוץ לא טוב. הקורונה הביאה איתה בעיות חדשות ועכשיו כשכולם חזרו לשגרה וחזרו לבלות ולהיפגש, עבורי מסוכן מדי לצאת ואני לא יכולה יותר "לכופף" את החוקים. הקורונה משאירה אותי עכשיו בבית וזו התמודדות קשה הרבה יותר. גם המשפחה שלי מוגבלת יותר וצריכה לשמור על עצמה כדי לא לסכן אותי, וזה לא פשוט לאף אחד.

"אני שומעת מסביב על הרבה משפחות במחלקה שנקלעו למצוקה כלכלית אחרי שההורים פוטרו, שצריכות בדיקות וטיפולים יקרים ואין איך לממן. אף אחד לא יודע מה יהיה ומתי זה יגמר וזה מצב מאד מפחיד. לשמחתי, יש לי את גדולים מהחיים ואת תכנית גמאני, שבה כולם בני נוער שנמצאים בדיוק באותו מצב כמוני, מבינים בדיוק מה עובר עלי ואני לא נשארת בבידוד הזה לבד כי יש המון פעילויות בזום והמון ביחד. 

"מרגיע אותי שיש עמותה כמו גדולים מהחיים שנמצאים שם כדי לעזור לי ולמשפחה שלי בכל מה שאנחנו צריכים, שתמיד יש לנו למי לפנות ותמיד יש עזרה כשצריכים אותה.  אני ממש מקווה שהתקופה הקשה הזו תעבור מהר, כי גם סרטן וגם קורונה זה שילוב ממש לא מוצלח…"

עוזרים למשפחות עם פתרונות נקודתיים למצוקות 

מצב חירום של ממש

ההתמודדות של אוריאן היא רק טיפה בים הקשיים בהן נתקלות משפחות של ילדים חולי סרטן בחודשים האחרונים. המשפחות נמצאות בנקודת משבר ובמצב פגיע ממילא, גם כשהן נדרשות להתמודדויות "הרגילות" של משפחה לילד חולה סרטן:  החשש הבריאותי, קשיים כלכליים ועוד אין ספור אתגרים שונים, אבל מאז התפרצות מגיפת הקורונה, מדובר במצב חירום של ממש. 

המגיפה העולמית תפסה את כולנו בהפתעה ועמותת "גדולים מהחיים" מצאה את עצמה משתנה והופכת לחמ"ל אחד גדול לטובת משפחות לילדים חולי סרטן, שהגיעו ברגע אחד לקריסה. הסגר שהוטל על המשק, הפיטורים הנרחבים וההוצאה לחל"ת פגעו אנושות במשפחות העמותה. הביקוש לסיוע כלכלי ולסיוע נפשי עלו בצורה משמעותית והעמותה החלה לפעול במספר מישורים כדי לתת מענה למשפחות אשר סומכות עליה.

אלינוער לויטן, סמנ"כלית העמותה מספרת: "הרחבנו את המענה הרפואי עם מימון תרופות, טיפולים ובדיקות גנטיות המאפשרות התאמת טיפול אישי לכל ילד, כדי שלא יקרה מצב שילד לא יקבל טיפול מיטבי בגלל היעדר מימון. בנוסף, הגדלנו את הסיוע למחלקות האונקולוגיות לילדים. מאות משפחות מקבלות סיוע חירום כלכלי בעקבות אובדן ההכנסות. יזמנו מבצעי חלוקת סלי מזון ואנו מספקים מענה פרטני וסיוע כלכלי נקודתי לכל משפחה הזקוקה לכך.

"בגלל הסיכון המוגבר לילדים החולים, גם בני המשפחה הבריאים נאלצו להחיל על עצמם סגר מוקפד. אנו עוזרים למשפחות עם שליחויות, פתרונות נקודתיים למצוקות שהתעוררו בגלל המצב, מסיעים לטיפולים משפחות שאין להן רכב, מחלקים מחשבים וטאבלטים לתלמידים כדי שלא יתנתקו מהחברים ומשגרת הלימודים ועוד ועוד.

"במקביל, אנחנו לא מוותרים גם על הנפש! פעילויות העמותה השונות עברו למרחב הדיגיטלי. מחנה אביב התקיים בזום בהשתתפות 200 חניכים ועשרות מדריכים. גננות גן החלומות העבירו תכנים והפעלות לילדים באופן שוטף. קיימנו אירוח של עשרות מומחים בתחומים שונים למענה להנגשת מידע חיוני בתקופת הקורונה: מידע רפואי מאונקולוגים, כלכלת המשפחה, חינוך ילדים והדרכת הורים, תזונה, מיצוי זכויות סוציאליות, התמודדות עם חרדות ועוד. למרות הסגר והבידוד, המשפחות שלנו לא לבד והעמותה עדיין מלווה אותן בכל מעגלי התמיכה". 

"גדולים מהחיים" ממשיכה למצוא דרכים לסייע למשפחות בזמן שמקורות תמיכה אחרים נסגרים או מפנים משאבים למקומות אחרים, ונלחמת למען ילדי העמותה ומשפחותיהם.  אם פעם חשבנו שתוך כמה שבועות הכל יהיה מאחורינו, היום אנחנו יודעים שהעולם השתנה והדבר היחיד שניתן לעשות זה לנסות ולהפוך את העולם החדש הזה לטוב יותר.

ילדי "גדולים מהחיים" הם חזקים גם מהקורונה, והעמותה תעשה הכל כדי לעזור להם לנצח בכל החזיתות.

לפרטים נוספים ותרומות: Larger than Life – L.A. Family

טל': 818-887-7640,  www.largerthanlifela.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות