Connect with us

אירועים

7 באפריל: יום השואה בלוס אנג'לס – הם נותרו ילדים…

Published

on

טקסי יום השואה בלוס אנג'לס ייערכו השנה בחסות מת"י – מרכז תרבות ישראלי – במתכונת מיוחדת  * מאת רונית שריג

flx_3148818_2273182_02_3

כמליון וחצי מתוך ששת המיליונים שנרצחו בשואה היו ילדים. הם הופרדו מהוריהם, חיו בגטו, עבדו עבודה פיזית קשה, וסבלו מרעב ותת תזונה. ויחד עם זאת, היתה להם ראית עולם וסוג של אופטימיות שיש רק לילדים, והם ציירו, כתבו שירה, והביעו את עצמם בכל דרך אפשרית. רובם לא שרדו, אך היצירות שכתבו נשארו אחריהם, והן מספרות את סיפור חייהם.

 את יום השואה הרביעי שהוא מארגן מקדיש מת"י – מרכז תרבות ישראלי בלוס אנג'לס – לזכרם של אותם ילדים בשתי תכניות, אחת בואלי בטמפל עליה,  והשניה בעיר, בטמפל סיני. בעיר יתקיים אירוע משולב של פעילות לילדים וטקס זכרון שיוקדש לזכרם של הילדים מגטו טרזין (טרזינשטט) וליצירותיהם. האירוע "הם נותרו ילדים" נוצר בהשראתה של יצירתה המוזיקלית המקורית של איילה אשרוב-קאלוס בשם זה. היצירה, שתנוגן במהלך התכנית, היא סדרה של שירים המבוססים על קטעי שירה וסיפורת שנכתבו על ידי ילדי גטו טרזין והיא מציגה תמונה של החיים בגטו, זכרונות מהחיים שקדמו לגטו, ותקווה לעתיד. השירים שרדו, אך הילדים נספו.

בתוכנית תשתתף מקהלת הילדים של בית הספר סיני, זמרי המדריגל של בברלי הילס, וסטודנטים מהחוג למוזיקה של אוניברסיטת USC. ילדי כיתה ח' של בית הספר סיני יקראו שירים שכתבו בהשראת שיריהם של הילדים מטרזין, וניצול השואה ומחנה ההשמדה טרזין, פיטר דניאלס, יספר את סיפור חייו וילדותו בגטו אליו הובאו הוא ואמו בהיותו בן שש. מתוך חמש עשרה אלף ילדים שעברו בטרזין, רק מאה נשארו בחיים. את הערב יפתח זמר האופרה מייקל פאר.

בוואלי יתקיים טקס מסורתי שבו ישתתפו תלמידי בתי הספר "קדימה", "עמי", "ניו-ג'ו", בית הספר לעברית של חב"ד בקונהו ואלי, וכן שבט חן של הצופים. כמו כן תופיע מקהלת הילדים של מת"י, וילדים ובני נוער מהקהילה ישתתפו בקטעי שירה ומוסיקה. ניצולת השואה, הגב' סבינה הלר, תספר את סיפור חייה המרתק של תינוקת בת תשעה חודשים שהוריה גורשו מהמשפחה הפולנית אצלה התחבאו ושכמעט מתה עד שנמצאה על ידי שתי ילדות שכנות ואומצה על ידי אמם. הילדה סבינה גדלה במשפחה הפולנית עד תום מלחמת העולם השניה, ואז נמסרה לארגון יהודי ואומצה שנית על ידי רופאה ישראלית שעבדה בבית היתומים. היא גדלה בארץ ועד אמצע שנות החמישים שלה לא ידעה על עברה בפולין. שיחת טלפון מרחל רבין בשנת 1999 שינתה שוב את חייה.
לפני תחילת טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה יקיימו חניכי השכבה הבוגרת של שבט חן פעילות המיועדת לילדים בגילאי 8-12 בנושא סבלנות וסובלנות. שני הטקסים יתקיימו ביום ראשון, 7 באפריל, והם פתוחים לקהל הרחב.

337658

בואלי: פתיחת דלתות בשעה 2:30. הטקס יתחיל בשעה 3:00. נא לדייק. בשעה 12:30 תתחיל פעילות הצופים. בעיר: פרויקט אינטראקטיבי משולב לילדים בשעה 4:00. במקביל לתכנית הילדים תתקיים הרצאה בנושא מוזיקה מטרזין למבוגרים. טקס הזכרון יתחיל בשעה 5:00.

 תכנית קהילתית למשפחות ליום השואה ביום ראשון  04/07/13 בשעה 4:00 אחה"צ. הטקס יתקיים בטמפל סיניי בכתובת 10400 Wilshire Blvd. Los Angeles. לתשומת לבכם: הכניסה היא ללא תשלום, אך ההשתתפות כרוכה באישור מראש להזמנת מקומות נא להתחבר לקישור http://tinyurl.com/c96695o.

טקס קהילתי לציון יום השואה בוואלי  –  ביום ראשון  04/07/13 בשעה 3:00 אחה"צ/ הטקס יתקיים בטמפל עלייה Temple Aliya – 6025 Valley Circle Blvd. Woodland Hills, CA 91367. הכניסה חופשית

 

 YomHashoaValley2013finalYomHashoa2013Final

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות