Connect with us

ארה"ב-ישראל

יום העצמאות בקנדה: טרודו בירך בעברית – "HAPPY יום העצמאות!"

Published

on

טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה"

בקנדה תיאמו השנה את החגיגות לציון יום העצמאות ה-71 – לאלו שבישראל: ביום חמישי שעבר, כשבחוץ שוררות 10 מעלות בלבד, יצאו אלפים אל אירוע תמיכה גדול ברחובות מונטריאול. ראש הממשלה קנדה ג'סטין טרודו הצטרף לברכות: "HAPPY יום העצמאות!".

אלפי חברי הקהילה היהודית בקנדה ותומכי ישראל יצאו לרחובות מונטריאול בשעה 12 בצהריים (שעון מקומי) והתחילו לצעוד בעיר עם דגלי ישראל וקנדה. בין המברכים באירוע, גם ראש הממשלה טרודו שבירך את ישראל והתחייב לעמוד לצדה. "קנדה וישראל הן שותפות, בעלות ברית וחברות קרובות", אמר. "מוקדם יותר השבוע גינינו בחריפות את התקפת הרקטות של חמאס ושל ארגוני טרור נוספים", הוסיף טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה, ותמשיך לתמוך בישראל באו"ם. זו גם הסיבה שבגללה נמשיך לגנות את תנועת ה-BDS וכל תנועה אחרת שתוקפת את חברינו הישראלים, את יהודי קנדה ואת הערכים שאנו חולקים".

״לחברותנו הקרובה אחראית במידה רבה הקהילה היהודית בקנדה, כאן במונטריאול וגם ברחבי המדינה דעו לכם שממשלתנו תמיד תעמוד לצדכם", סיכם ראש הממשלה טרודו בחיוך. "שתהיה לכם חגיגה נהדרת ויום עצמאות שמח!".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

הכל זהב: המסעדה של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה – הטובה בארה"ב

Published

on

זהב", החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי, היא הזוכה הגדולה בתואר Outstanding Restaurant לשנת 2019 ב"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי

מייקל סולמונוב. ההישג הגדול של המטבח הישראלי

מסעדת ״זהב" של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה, החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי היא הזוכה הגדולה בתואר המסעדה הטובה ביותר Outstanding Restaurant – לשנת 2019 על ידי אגודת ג'יימס בירד. זה קרה במהלך ה"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי, באירוע חגיגי שהתקיים בשיקגו. הזכייה של מסעדת "זהב" היא אחד ההישגים הגדולים ביותר של המטבח הישראלי בארה"ב. השף סולומונוב הוא אמריקאי-ישראלי שאחיו נלחם ונפל בזמן שירותו בצה"ל, הצליח להעלות את קרנו של המטבח הישראלי כשווה ערך בין מסעדות העלית באמריקה. הזכייה מצטרפת לפרסים קודמים בהם זכה סולומונוב. ב-2017 זכה בתואר 'השף הטוב ביותר בארצות הברית'. שנה לפני כן ב-2016 הוא זכה יחד עם שותפו סטיבן קוק בפרס ג'יימס בירד לספר הבישול הבינלאומי הטוב של השנה על ספרם "זהב: עולם הבישול הישראלי".

סולומונוב נולד בארץ ובגיל שנתיים עברה משפחתו לפיטסבורג. בגיל 15 חזר לישראל ללימודים בפנימייה בפרדס חנה עם קבוצה של ילדים אמריקאים. אחרי שנה חזר לפיטסבורג. ניסה ללכת לקולג' בוורמונט ונשר באמצע הלימודים. הוא נשלח שוב לישראל ואחרי שסומן כ"נער בסיכון" עבד במאפייה בכפר סבא, שם אפה רוגלעך, בורקס וחלות. עם חזרתו לאמריקה החליט ללמוד בבית ספר לבישול. משם הדרך היתה קצרה למטבחי מסעדות בפילדלפיה עד שמונה לסו שף במסעדה איטלקית מקומית. בעקבות נפילת אחיו בלבנון בשנת 2003 הוא עזב את המסעדה האיטלקית והחל להתמכר לסמים ולאלכוהול. כחלק מתהליך השיקום החל לבשל במסעדה ישראלית של חברו הטוב. ב-2008 החליט לפרוש לדרך עצמאית ופתח את מסעדת "זהב", עם המטבח עליו גדל. כחצי שנה אחר כך חרה מסעדתו כאחת מ-20 המסעדות החדשות הטובות של המגזין אסקוויר ומאז מופיעה תדיר בדירוגים נחשבים ומוערכים. לפני כשנה פרסם סולומונוב ספר בישול שני שעוסק הפעם באוכל הרחוב הישראלי.

סולומונוב מסמל את ההצלחה של המטבח הישראלי בארה"ב בשנים האחרונות וכמי שפתח את הדלת בעבור שפים ישראלים נוספים כמו ארז קומורובסקי, ניר צוק, מאיר אדוני ואיל שני, כמו גם ישראלים נוספים כמו אורי מנשה מהמסעדות "בסטיה" ו"בבל" בלוס אנג'לס. גם מסעדת "בבל" השתתפה בטקס והייתה מועמדת לפרס המסעדה החדשה הטובה ביותר", אך הפסידה למסעדה הצרפתית "Frenchette" בניו יורק. לפני שבועיים נבחרה "בבל" למסעדת השנה של ה"לוס אנג'לס טיימס". המסעדה נפתחה בשנה שעברה על ידי השפים אורי מנשה ואשתו ג'נביב גרגיס.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ארה"ב פרסמה אזהרת מסע לישראל

Published

on

הסיבות: יום הנכבה, הארוויזיון ויום השנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים

רחובות ירושלים, השבוע. תסיסה אזרחית אלימה ופוטנציאל לעימות מזוין

מחלקת המדינה האמריקאית פרסמה השבוע אזהרת מסע לישראל באזורים מסוימים, בשל סיכון מוגבר לטרור, וכן אזהרה מפני ביקור ברצועת עזה בשל סיכון לטרור, תסיסה אזרחית וסכסוך מזוין. באזהרת המסע נכללת גם הגדה המערבית, בשל סיכון מטרור, תסיסה אזרחית אלימה ופוטנציאל לעימות מזוין.

בהודעת משרד החוץ האמריקאי נמסר כי קבוצות טרור ומחבלים בודדים ממשיכים לתכנן פיגועים אפשריים בישראל, בגדה המערבית ובעזה.

לפי לשון ההודעה, קיים סיכון למתקפת טרור באזורי תיירות, תחבורה ציבורית, שווקים, קניונים ומבני ציבור ממשלתיים. עוד נמסר כי בירושלים ובגדה המערבית עלולה להתלקח אלימות ללא כל התראה מוקדמת.

במקביל, לקראת יום השנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים שחל ביום רביעי השבוע, יצאה אזהרת מסע מטעם השגרירות המיועדת לאזרחים אמריקאים ועובדי משרד החוץ בישראל: "יש סיכון שארגוני טרור יבחרו לבצע פיגוע ביום השנה להשקת השגרירות בבירה, וכן בשבוע שבו נערכים אירועי האירוויזיון בתל אביב, וכן גם לציון יום הנכבה שחל ביום רביעי ה-15 במאי", לשון ההודעה.

למרות אזהרת המסע, אנשי הממשל האמריקאים יכולים להמשיך לנוע בחופשיות בישראל, למעט באזורים הסמוכים לגבול עזה, סוריה, לבנון ומצרים, ונסיעות לגדה המערבית יוגבלו, כולל בירושלים המזרחית.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

פושע נשאר פושע

Published

on

מה הקשר בין AT&T והשערורייה בה שילמו הורים מיליוני דולרים להכניס במירמה את ילדיהם לאוניברסיטאות היוקרתיות בארצות הברית? • עדות ממקור ראשון

זה היה לפני הרבה שנים, בתקופה בה לא היו טלפונים ושאר מכשירים חכמים, מחשב יה מוצר יקר מציאות והדרך להתקשר היתה פנים אל פנים, בטלפון או בפקס. הפקס, להזכירכם, היה מכשיר שהיו מזינים לתוכו דף, והתוכן היה מודפס בפקס בצידו השני
של קו הטלפון, אפילו אם היה זה בצידו השני של העולם. לפני הפקס היה את מכשיר הטלקס, עם פסי ניר צהובים מחוררים, אך זה טרם זמני. לפני כן היו את המחשבים שמילאו חדר שלם, והיו מזינים אותם עם כרטיסי מחשב מיוחדים (כמו בריסטול, בגודל שליש עמוד).

עד היום יש לנו מכשיר פקס במשרד, זכר לימים עברו, אך עתה אנחנו משתמשים בו אולי שש פעמים בשנה. מבחינה כלכלית, לא כדאי להחזיק קו טלפון מיוחד, שכן עלות הקו עצמו עולה פי כמה וכמה לאי הנוחות חצי תריסר פעמים בשנה אם באמת צריכים להעזר בפקס. אך באותם ימים נהגנו לטוס לכל העולם, בעלות לא מבוטלת, להיפגש עם לקוחות קיימים ולהופיע בתערוכות בנסיון לאתר לקחות נוספים. דיברנו בטלפון, וחשבון הטלפון החודשי שלנו היה גבוה מאד, למרות התוכנית המוזלת למדינות שונות בעולם. חלק מחשבון הטלפון היה השימוש בפקס, ואז היו מחייבים כל שש שניות.

ראו בימינו אנו, ניתן לדבר בוואטס אפ או בווי צ׳ט או בפייס-טיים לחלוטין בחינם, ועלות השימוש בטלפון כה שולית וכוללת הכל. אך נחזור לימים עברו, בהם אמצעי התקשורת העיקרי שלנו היה מכשיר הטלפון ונלווה אליו מכשיר הפקס.

• • •

חברת הטלפונים AT&T, בשעתו החברה הגדולה ביותר בתחום, היתה שולחת לנו אחת לחודש תדפיס חשבון בן עשרות דפים ובו כל השיחות שבוצעו בחודש הקודם.

מסתבר שיום אחד מישהו התקשר לחברת הטלפונים בטענה שלא קיבלנו את חשבון הטלפון. נציגת החברה שענתה לשיחה כל כך התרגשה מהאדם הנסער בצידו השני של הקו, שהיא הזדרזה לשלוח העתקי חשבונות הטלפון של ארבעה וחצי החודשים האחרונים למספר שלא הופיע בחשבון הטלפון שלנו. ״שמי מריה, ולא קיבלנו את חשבונות הטלפון שלנו", זו היתה הפניה ל-AT&T, ואלו, בלי לחשוב ובלי כל ההגנות לצרכן האמורות להיות קיימות, שלחו את כל פרטי החשבונות, דפים ודפים של מספרים.

מי הופיע בחשבונות האלו? כל הספקים וכל הלקוחות שלנו, כמו גם חברים פרטיים שאינם קשורים לעסק. לא עברו ימים רבים, וכל מי שהיה על חשבונות הטלפון שלנו קיבל פקס בזו הלשון: ״בשל הפסקת חשמל, איבדנו את המידע ברשותנו. נא מלאו את שם החברה שלכם ומספר הפקס". אחרי פקס הפסקת החשמל הגיע מיד פקס נוסף: ״אנחנו אחת מחברות המשקאות הגדולות ביותר. הנה הצעתנו האחרונה". איבדנו את תום הנעורים, והנערה כבר אינה בתולה. את הנעשה לא ניתן לשנות, את השד לא ניתן להחזיר לבקבוק.

נזכור שבאותם זמנים לא ניתן היה למצוא לקוחות ע״י חיפוש מהיר באינטרנט. בנוסף, במדינות רבות, חברות לא היו מזוהות בהכרח ע״י השם. לדוגמא, חברת בניין סינית שצברה הרבה מאד כסף והחליטה להכנס לשטח המשקאות החריפים. כך שגם אם היינו טורחים ופונים לשגרירות בבקשה לזהות יבואנים פוטנציאלים, החברה הזו לא היתה מופיעה בשום רשימה.

מדרך הטבע, כשפנייה כמו ״אנחנו חברת המשקאות בין הגדולות בעולם״ מגיע לפקס פרטי של אדם שאינו קשור כלל ועיקר למשקאות חריפים, אותו אדם מנסה לחבר שתים לשתיים, והנה פנו אלינו כמה חברים בשאלה – אחת מהונג קונג ואחד מישראל – ״אולי קיבלנו את הפקס בטעות?״ חקירה זריזה העלתה שכל הקשרים שלנו קונים, ספקים ואחרים – קיבלנו את אותה פניה, וכתוצאה מכך לקוחות רבים החלו לקנות מהמתחרה שלנו.

זו פשוט הייתה גניבה לאור יום, שוד ללא מאמץ רב שהניב מכירות של מיליוני דולרים מדי שנה (וסך של עשרות מיליוני דולרים מאז).

ברירה לא היתה, וכך מקרה זה התגלגל לבתי המשפט. להילחם נגד AT&T לא ניתן היה – יש להם סוללות עורכי דין בתשלום מלא, ואכן עורך הדין שייצג את AT&T זכה אצלנו בכינוי ״גופי". הוא נהנה מההליך כולו, צחק כל הדרך לבית המשפט ובסוף אף זכה בכך שהשופט הסיר את האחריות מ-AT&T.

נגד המתחרה הגענו לפשרה, שעיקרה נשאר חסוי, אך פרטי המקרה הופיעו בתוכנית הטלוויזיה ״20/20״ עם ברברה וולטרס. ניבת מידע מאז ומתמיד היתה דבר קל, והנזק משמעותי, ולמקרה זה עניין ציבורי מובהק.

מסתבר שהמתחרה שלנו העסיקה חוקר פרטי. אותו חוקר העסיק את ״מריה״ שהתקשרה ל-AT&T וקיבלה ללא כל מאמץ את העתקי כל חשבונות הטלפון שלנו.

לאותו חוקר היה דף עם השרותים שהציע, במחירים מפתים למדי. החוקר אפילו התגאה ש״מעשים מלוכלכים נעשים בעלות נמוכה מאד״ (Dirty Deeds Done Dirt Cheap).

למרות שקיים צו של בית המשפט נגד המתחרה, הדבר לא עצר בעדם מלהמשיך למכור ללקוחות שלנו. ברגע שהסכר נפרץ, לא ניתן היה לסגור אותו. היחידים שאכן יצאו נשכרים, ביד מאד רחבה, היו עורכי הדין.

• • •

עברו שנים רבות מאז. והנה אני נשאל אם אני זוכר מה שם המתחרה מאותם ימים. שם חרוט בזכרוני, שכן הנזק שנגרם לנו היה עצום – הן ע״י גניבת המידע ואובדן המכירות כתוצאה מכך, והן בשל העלות הגבוהה מאד של ההליכים המשפטיים.

מסתבר שמי שהעסיק חוקרים פרטיים להשיג את המידע החסוי של מתחרים ולא בחל להנות מפרות מעשה זה, לא שינה את עורו.

לאותה מתחרה מאותם הימים בן, והבן – לפי אימו – אינו מוכשר ביותר. אך כשיש כסף וערכים מפוקפקים ביותר, דבר לא יעצור בעד הורים שרוצים את המקסימום לילדם.

אותה מתחרה ובעלה שילמו כחצי מליון דולר בכדי להכניס את הבן לאחת האוניברסיטאות הטובות בארה״ב. כמו החוקר שצחק ש״מעשים מלוכלכים נעשים בזיל הזול", כך גם המתחרה שהעסיקה אותו. היא צחקה עם האנשים אותם העסיקה להכניס את בנה לאוניברסיטה על כל השוטים בעולם. כל כך משוכנעת היתה שהיא מעל החוק. אלא ששותפה לפשע, בכדי להציל את עורו, הקליט את השיחה ומסר את כל פרטי מעלליו לחוקרים הפדרלים.

לטבע דרך משלו, ובסופו של דבר ״סוף גנב לתליה". אותה מתחרה היא אחת מעשרות הורים עשירים וידועים ששיחדו, שיקרו ורימו בכדי להכניס את ילדיהם לאוניברסיטאות הטובות ביותר בארה״ב.

מסתבר שאדם לא משנה את דרכיו, ודאי כשאותו אדם מרגיש שהוא מעל החוק, ושהכסף בידו יכול לקנות הכל. אכן ואכן, חינוך ראוי ביותר לילדים.

לתגובות: bussel@m.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות