fbpx
Connect with us

Featured

יום הזיכרון לנופלים במערכות ישראל: בשנה האחרונה נוספו 56 חללים

ישראל מתייחדת עם הנופלים בפעולות האיבה: לראשונה מזה שלוש שנים, האירועים יהיו פתוחים ללא הגבלות עקב הקורונה

Published

on

24,068 חללים נפלו במערכות ישראל משנת 1860 ועד היום,  לפי הודעת משרד הביטחון לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, שחל ביום רביעי השבוע. 3,199 אזרחים נספו בפעולות האיבה מיום הקמת המדינה, ומימי ראשית הציונות (שנת 1851) – נספו 4,216 אזרחים בפעולות איבה. אזכרות, טקסים ואירועים לזכרם מתקיימים במהלך השבוע ברחבי הארץ, ולראשונה מזה שלוש שנים, האירועים יהיו פתוחים ללא הגבלות עקב הקורונה.

מיום הזיכרון תשפ"א ועד היום נוספו 56 חללים למניין הנופלים, ועוד 84 נכים, שנפטרו כתוצאה מנכותם והוכרו במהלך השנה כחללי מערכות ישראל. בשנה החולפת נהרגו 33 אזרחים בפעולות איבה, עלייה ביחס לשנים קודמות. במבצע 'שומר החומות' במאי האחרון נהרגו 19 אזרחים, ו-14 אזרחים נרצחו בשורה של פיגועים. לאחרונה נוספו לרשימת החללים בני הזוג כדורי ז"ל מירושלים שנרצחו בביתם על ידי מחבל והרצח פוענח בימים אלו, כמו כן, נפטרו ארבעה נפגעי איבה עם נכות קשה, ונוספו לרשימת החללים.

אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, אחראי על  הכנת 52 בתי העלמין הצבאיים, את אתר ההנצחה ללוחם הבדואי בצומת המוביל, מאות חלקות קבורה צבאיות ואלפי קברים הפזורים ביישובים השונים מקריית שמונה ועד אילת. העבודות כללו שיפוץ, הנגשה, אחזקה, ניקיון, גינון וכן ליטוש והחלפת מצבות פגומות או ישנות. עובדי האגף יזמו במהלך השבועות האחרונים שיחות למשפחות השכולות לקראת יום הזיכרון, במטרה להעניק כל סיוע שיצטרכו.

הטקס המרכזי בערב יום הזיכרון התקיים ביום שלישי,  בבית "יד לבנים" בירושלים במעמד ראש הממשלה, יו"ר הכנסת וראש עיריית ירושלים. בשעה 8:00 בערב נשמעה צפירת דומיה בת דקה ברחבי הארץ. הטקס הממלכתי – הדלקת נר הזיכרון בכותל נערך במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל. אירוע "שירים לזכרם" בכנסת נערך במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת, ובהשתתפות שר הביטחון,  הרמטכ"ל והמפכ"ל.  עיריית תל אביב קיימה את אירוע 'שרים בכיכר', בכיכר רבין ועיריית ירושלים בכיכר ספרא בעיר.

ביום רביעי החלה הקראת שמות חללי מערכות ישראל במעמד שר הביטחון. ההקראה החלה ב-8:30 בבוקר בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל, ירושלים. בשעה 11:00 נשמעה צפירת דומיה בת שתי דקות ברחבי הארץ. הטקס הממלכתי לחללי מערכות ישראל נערך במקום במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ונשיאת בית המשפט העליון ושודר בערוצי הטלוויזיה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות