Connect with us

חדשות ואקטואליה

יהודים בניו יורק דורשים מהמושל: הכרז מצב חירום!

Published

on

"יהודים  מותקפים, מאוימים, נדקרים ונרצחים דרך קבע. אנחנו לא יכולים לערוך קניות, ללכת ברחוב, לשגר את ילדינו לבתי ספר ואפילו לא להתפלל בשקט"

ארבעה מחוקקים יהודים במדינת ניו יורק דרשו בתחילת השבוע ממושל המדינה להכריז על מצב חירום ולהעביר את הטיפול בתיקי פשעי שנאה מידי התובעים המחוזיים המקומיים לידיו של תובע מיוחד, בעקבות התקפת המאצ'טה על הקהילה החרדית במונסי במוצאי שבת. "יהודים אורתודוקסים מותקפים, מאוימים, נדקרים ונרצחים דרך קבע", נאמר במכתב, שנחתם על ידי חברי מועצת העיר ניו יורק חיים דויטש וקלמן יגר, סנאטור מדינת ניו יורק שמחה פלדר וחבר אסיפת המחוקקים שמחה אייכנשטיין, ונשלח למושל אנדרו קואומו. "בפשטות, כבר לא בטוח להזדהות כחרדי במדינת ניו יורק. אנחנו לא יכולים לערוך קניות, ללכת ברחוב, לשגר את ילדינו לבתי ספר ואפילו לא להתפלל בשקט", נאמר עוד במכתב.

חמישה יהודים נדקרו בהדלקת נרות חנוכה בעיירה מונסי במרחק שעה נסיעה מצפון לעיר ניו יורק. גרפטון תומאס, אפרו-אמריקאי בן 38, הואשם בתקיפה, שהמושל קואומו כינה במסיבת עיתונאים "פעולת טרור". בהודעת הגינוי שלו לתקיפה, קואומו הודיע גם על תגבור הפטרולים של משטרת המדינה בשכונות חרדיות ברחבי מדינת ניו יורק. המחוקקים היהודים קוראים גם לפריסה של המשמר הלאומי כדי "לפטרל בצורה נראית לעין ולהגן על שכונות יהודיות אורתודוקסיות". בנוסף הם דורשים מהמושל למנות תובע מיוחד לחקירה ומיצוי הדין במקרים אנטישמיים בעבר ובעתיד.

"עם כל הכבוד לתובעים המחוזיים המקומיים, מה שהם עושים לא עוזר", אמר חבר מועצת עירית ניו יורק דויטש לעיתון "ניו יורק פוסט". רפורמות בחוקי השחרור בערבות של המדינה איפשרו את שחרור החשודים בהתקפות האנטישמיות האחרונות – כולל טיפאני האריס, האישה שחומת העור שקיללה שלוש נשים חרדיות בברוקלין בשבוע שעבר.

משטרת ניו יורק מסרה כי החשוד הוא גרפטון תומאס, גבר שחור בן 37 מהכפר גרינווד לייק במדינת ניו יורק. הוא נעצר בהארלם, מרחק כ-50 קילומטר ממונסי. הרשויות לא ציינו אם ההתקפה נחקרת כפשע שנאה על רקע אנטישמי. עם זאת, מפקד המשטרה מסר כי תומאס חשוד בחמישה סעיפי ניסיון רצח וסעיף אחד של ניסיון פריצה. לפי המשטרה, נראה כי תומאס פעל לבדו.

האלימות החלה קרוב לשעה עשר בלילה (שעון ניו יורק) במונסי – חלק של מדינת ניו יורק שבו ישנה קהילה גדולה של יהודים חרדים. "התפללתי על חיי", אמר אהרון כהן, בן 65 שהיה במסיבת החנוכה בביתו של הרב רוטנברג. "הוא החל לתקוף אנשים ברגע שנכנס דרך הדלת. לא היה לנו זמן להגיב", הוסיף כהן, "ראינו אותו מוציא סכין גדול כמו מקל מטאטא". לאחר שהתוקף נמלט הוא ניסה להיכנס לבית הכנסת "נצח ישראל" הסמוך, בראשו עומד הרב רוטנברג. אך בני הקהילה שהתאספו בבית הכנסת שמעו  את הצרחות מבית הרב ונעלו את הדלת כדי שהתוקף לא יוכל להיכנס פנימה.

ההתקפה התרחשה על רקע עלייה במספר ההתקפות האנטישמיות באזור ניו יורק. משטרת ניו יורק הגדילה את מספר הסיורים שהיא עורכת בשלוש שכונות בברוקלין, זאת בעקבות מה שגורמים רשמיים כינו עלייה "מדאיגה" במספר התקריות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

השגריר באו"ם: "ישראל עומדת לצד העם האירוני"

Published

on

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה השבוע לדיון בנושא המצב במזרח התיכון. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון הפתיע בנאומו את הנוכחים בחדר כאשר החל לדבר בפרסית: "ישראל עומדת לצד העם האירני". דנון הציג לחברות המועצה את תמונתה של ניקטה אספנדני בת ה-14 שנהרגה בידי אנשי המשטר כאשר יצאה להפגין ברחובות בנובמבר האחרון. "לאחר הרצח הנורא, המשטר ניסה לטייח את המוות של ניקטה. בהתחלה פרסם שהיא מתה מסיבות אחרות ולאחר מכן הכריח את הוריה לומר שהיא מתה מהרעלה". דנון הוסיף: "לשכנינו הפרסים יש מורשת עשירה שהם צריכים להיות גאים בה. העם הפרסי הוביל את ההכרזה על זכויות אדם, סייע לביטול העבדות ונתן לאנשים את הזכות לבחור את דתם. מערכות המים, אלגברה, אנימציה, שחמט – כולן המצאות אירניות… זה אבסורד שעם שהמציא את זכויות האדם ופעל למען חופש דת נשלט בידי משטר שרומס את שתי הזכויות הללו. אסור לקהילה הבינלאומית לעמוד מהצד בזמן שהמשטר האיראני משתיק, כולא ומוציא להורג את תושביו".

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

מדוע נתניהו הפסיק לעבוד עם יועצי הקמפיין של טראמפ?

Published

on

קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי הובאו כדי לרענן את הצוות הוותיק של הליכוד, וגיבשו קמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של נתניהו. הם חזרו הביתה אחרי חודש

קורי לנדובסקי בשימוע בקונגרס, בשנה שעברה

ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד הפסיקו לעבוד עם היועצים הפוליטיים שעבדו עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ושנועדו לקחת חלק בקמפיין המפלגה לבחירות הקרובות. "הארץ" מדווח כי בימים האחרונים החליטו בליכוד להפסיק את ההתקשרות עם זוג היועצים, קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי, לאחר עבודה של חודש. 

נתניהו שכר את שירותיהם של היועצים לאחר שהגיע למסקנה שהצוות שמלווה אותו זה תקופה ארוכה – טופז לוק, יונתן אוריך, עופר גולן ושרוליק איינהורן – זקוק לרענון. לבנדובסקי ובויסי ערכו כמה פגישות וגיבשו אסטרטגיה לקמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של ראש הממשלה, ללא "נגטיב" ועם הרבה עבודת שטח. בעקבות תום ההתקשרות בין הצדדים, היועצים חזרו לארה"ב.

לבנדובסקי ניהל חלק מהקמפיין של טראמפ לנשיאות, אך הוחלף בפול מנפורט קצת לפני הניצחון בפריימריז. הוא פעיל במפלגה הרפובליקנית בניו המפשייר, המשיך להיות מקורב לטראמפ ותומך נלהב שלו בתקשורת. בויסי הוא יועץ רפובליקאי ותיק, ששימש כסגן מנהל הקמפיין של טראמפ החל מספטמבר 2016. לנתניהו ממשיך לייעץ אהרון קליין, עיתונאי שעומד בראשות אתר החדשות הימני ברייטברט בישראל. קליין הפך בחודשים האחרונים למשפיע מאוד בסביבת ראש הממשלה. 

במקביל פורסם כי נתניהו מתכוון לנצל את בואם של כ–40 מנהיגים מרחבי העולם לפורום השואה העולמי שיתקיים ביום חמישי ביד ושם, כדי לגייס אותם למאבקה של ישראל בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. נתניהו קורא להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי. בראיון ברשת הטלוויזיה הנוצרית TBN, ששודר ביום שלישי במאות תחנות טלוויזיה בארה"ב, אמר נתניהו כי הוא מפציר בצופים "לדרוש פעולה קונקרטית, סנקציות, נגד בית הדין הבינלאומי, פקידיה, תובעיה, כולם". 

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ממשל טראמפ מאפשר שינוי בהליך ויזה למומחים בארה"ב

Published

on

מעסיקים אמריקאים יוכלו לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד 

ממשל טראמפ יאפשר למעסיקים בארה"ב לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד. זאת לפני שיגישו עבורם את הבקשה המלאה, שעלותה אלפי דולרים. לפי ההליך החדש, רק בגין העובדים שנבחרו בהגרלה יידרש להגיש עתירה מלאה.

רשות האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) פירסמה בשבוע האחרון רפורמה בנוגע לאשרה במטרה לייעל את ההליך, להפחית ניירת ולאפשר חיסכון למעסיקים. מדובר באשרה שאותה ממלאים מעסיקים אמריקאיים המעוניינים להעסיק באופן זמני עובדים זרים במקצועות ייחודיים, בעלי ידע ייחודי ותואר ראשון לפחות או ניסיון תעסוקתי מקביל.

האשרה משמשת בשנים האחרונות בעיקר עובדי תעשיית ההייטק, שיכולים להגיע לעבוד בארה"ב לתקופה של עד שלוש שנים. המהלך מגיע אחרי זינוק של מאות אחוזים לאחרונה בדחיית בקשות של חברות אמריקאיות לאשרת מומחים כזו והקשחת התנאים לקבלתה, כחלק ממדיניות טראמפ "עובדים אמריקנים תחילה" המגבילה כניסה לשוק התעסוקה בארה"ב בעיקר בתחום ההייטק והרפואה.

על פי מחקר שערכה הקרן הלאומית למדיניות אמריקנית (NFAP), שניתחה את נתוני רשות ההגירה והאזרחות USCIS, בשנת 2015 עמד שיעור הסירוב לבקשות ראשוניות לוויזה מסוג H1B על 6%. במרץ השנה חלה קפיצה לרמה של 33%. מדובר בעלייה בשיעור של 450%. ההקשחה במדיניות באה לידי ביטוי בהכבדת הבדיקות על מבקשי האשרה וכפועל יוצא גם במספר הבקשות שנדחו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות