Connect with us

Featured

‘טרגדיה קורעת לב’: 3 פעוטות נמצאו ללא רוח חיים בביתם במזרח לוס אנג’לס, האם נלקחה למעצר

Published

on

הבוקר הודיעו רשויות החוק כי אישה בת 28 נעצרה באשמת רצח שלושת ילדיה הביולוגיים בבית במזרח לוס אנג'לס.

מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס מדווחת כי סנדרה צ'יקו מוחזקת בחשד לרצח שני בניה ובתה, בני 3 ומטה.

הילדים נמצאו בתוך חדר השינה בביתם במזרח לוס אנג'לס בסביבות השעה 12:45 ביום שני לאחר שבן משפחה הזעיק עזרה, כך נמסר מסגן השריף של מחוז לוס אנג'לס, סגן צ'אק קלדרארו. הפעוטות נמצאו ללא רוח חיים והמאמצים להחיות אותם לא צלחו.

המפקחת הילדה סוליס, שמחוזה כולל את מזרח לוס אנג'לס, אמרה בהצהרה כי היא "הרוסה" לשמוע על מקרי המוות האלו.

"מדובר במצב מחריד ומשרדי עובד עם מחלקת השריף במחוז לוס אנג'לס ומחלקת שירותי הרווחה כדי לפתוח בחקירה מלאה על הרצח האכזרי של שלושת הילדים התמימים הללו", נכתב בהודעה. "משרדי ממנף גם את משאבי המחוז כדי לספק ייעוץ ותמיכה למשפחה ולתושבים הסמוכים."

קלדרארו אמר מוקדם יותר כי לא ברור באופן מיידי מה גרם למותם של התינוקות, וכי הם יבצעו ניתוח שלאחר המוות כדי לנסות להגיע לאמת. לדבריו, לא היו "שום סימנים ברורים" לאופן מותם.

ממשרד השריף נמסר כי מידע ראשוני לא העלה דיווחים קודמים על התעללות או הזנחת ילדים בבית.

"זה שובר את הלב, עבור כל תושבי השכונה," אמרה השכנה רוזלינדה ל-CBS בלוס אנג'לס. "כולנו צריכים לעבור את זה איך שהוא, בעיקר אנחנו מרגישים רע עבור הילדים, הם היו  רקתינוקות."

מותם מגיע לאחר שאם אחרת נעצרה באשמת הריגת שלושת ילדיה באפריל בלוס אנג'לס.

Featured

הרשת החברתית החדשה של טראמפ: כישלון ידוע מראש

זה אותו הרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור אבל הפכו לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת

Published

on

מאז שטוויטר ופייסבוק החליטו לחסום את חשבונותיו של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, נשמעת שוב ושוב טענה אחת כלפי כל הביקורת: אם הוא כל כך רוצה להפיץ את הגיגיו ברשת, המיליארדר מוזמן להרים את הכפפה ולהקים רשת חברתית משלו. ובכן, השבוע הודיע טראמפ שזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות. רשת TRUTH Social, שצפויה להתחיל לפעול בקרוב, "תעמוד איתן כנגד עריצותן של ענקיות הטכנולוגיה", אמר הנשיא לשעבר, בין סופרלטיבים גדולים אחרים ולאחר חודשים ארוכים בהם הבטיחו גורמים בסביבתו שההכרזה הזו בדרך.

מהפרטים שפורסמו עד כה, נראה שלפלטפורמה יהיה מימון משמעותי של כמה מאות מיליוני דולרים ולמפעיליה יהיה אינטרס אמיתי בכך שלכל הפחות היא תהפוך מחלום למציאות. אולם האם TRUTH Social תצליח, ותהפוך לשחקנית משמעותית בזירת הרשתות החברתיות?

במבט ראשון, נראה שהתשובה הברורה היא "לא". הרציונל מאחורי הקמת הרשת החברתית הזו דומה לרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות קודמות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור. בשני המקרים הקודמים, הרשתות הללו הפכו כמעט מיד לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת. ואם באתרים האלה הפעילות נצבע הכמעט מיד בצבעים פוליטיים, האם באמת אפשר לצפות שאותו הדבר לא יקרה ברשת שהקים מר מקוטב, דונלד טראמפ?

שני תנאים צריכים להתקיים כדי שהרשת החדשה אולי תצליח להימנע מגורל כזה: ראשית, להימנע מהמותג של טראמפ. אם TRUTH Social תעמוד כרשת בזכות עצמה, שתתפרסם לא בתור "הרשת של הנשיא שאהבתם/שנאתם" אלא "הרשת החברתית החדשה והמהפכנית שאתם רוצים להשתתף בה", זה יעזור למנוע לפחות חלק מהתיוג האוטומטי של הפלטפורמה. שנית, הנהלים והסגנון של הרשת יהיו מוכרחים להיות, או לפחות להיראות, ניטרליים באמת. לא לדבר בלי הפסקה על דיכוי ימנים ועל השטן הפרוגרסיבי ועל חופש הביטוי אצלכם מול הטרור בעמק הסיליקון. אם המוצר טוב, שהמוצר ידבר.

כמובן שהסיכוי ששני התנאים הללו ימולאו קלוש עד אפסי. טראמפ לא בדיוק ידוע בענווה או אנדרסטייטמנט, והעובדה שהוא כינה את החברה שתנהל את הרשת The Trump Media & Technology Group רומזת שהוא מתכנן בדיוק את ההפך: שהרשת הזו תהיה סוג של מרחב בטוח לכל הימנים, הטראמפיסטים, ואלו שנדחו לחלוטין מהרשתות החברתיות שיוכלו לכתוב, להגות, להזות ולהטריל כאוות נפשם.

אולי זה יעבוד. אולי כמו ב-2016-2015, הנשיא לשעבר יפתיע את כולם, יביס את צוקרברג ודורסי ויקים אימפריה חדשה על חורבות הכחול והתכלת של פייסבוק וטוויטר. אבל כרגע, נראה שרוב הסיכויים הם שיקרה בדיוק ההפך. וגם הפעם, דונלד טראמפ, האדם שבנה את ההצלחה שלו על שיח ישיר עם ההמונים, ימצא את עצמו ללא במה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות