fbpx
Connect with us

Featured

טראמפ ממשיך להפציץ: "רוב היהודים בארה"ב לא אוהבים יותר את ישראל!"

בציטוטים חדשים מהריאיון שערך ברק רביד עם נשיא ארה"ב לשעבר, טראמפ תוקף בחריפות את הקהילה היהודית-אמריקאית • הוא תוהה כיצד יהודים רבים הצביעו לאובמה ולביידן, בזמן שלדעתו הם גרמו ל"אובדן השליטה של ישראל בקונגרס"

Published

on

אמירות חריפות נוספות מפיו של טראמפ: בהקלטות נוספות שמביא העיתונאי ברק רביד, מחבר הספר ״השלום של טראמפ״, תוקף הנשיא לשעבר את יהודי ארה"ב וטוען שרובם לא אוהבים את ישראל – ובנוסף הוא תוקף בחריפות את ה"ניו יורק טיימס" וטוען שמדובר בעיתון שונא ישראל. 

"יש אנשים במדינה הזו שהם יהודים ולא אוהבים את ישראל יותר", אמר טראמפ בריאיון. "הנוצרים האוונגליסטים אוהבים את ישראל יותר מהיהודים במדינה הזו. בעבר לישראל הייתה שליטה מוחלטת על הקונגרס והיום אני חושב שקורה ההפך הגמור ושאובמה וביידן גרמו לזה".

"ולמרות זה", הוסיף הנשיא לשעבר, "במערכות הבחירות שבהם התמודדו הם עדיין קיבלו קולות רבים מיהודים – מה שאומר שהיהודים – ואני אומר את זה כבר המון זמן – היהודים בארה"ב או שהם לא אוהבים את ישראל או שלא אכפת להם מישראל. כשאתה מסתכל על ה'ניו יורק טיימס', ה'ניו יורק טיימס' שונא את ישראל. ויהודים הם אלה שמנהלים את העיתון, משפחת זלצברגר". 

בשבוע שעבר, נחשפו הדברים החריפים שאמר טראמפ לרביד בריאיון לספרו החדש – מה שכלל גם מתקפה חריפה נגד רה"מ לשעבר בנימין נתניהו. "לא היה אף אחד שעשה יותר עבור נתניהו ממני", הוא סיפר. "הגולן היה ביג דיל. עשיתי את זה לפני הבחירות – וזה עזר לנתניהו הרבה. אם לא זה הוא היה מפסיד את הבחירות. והאדם הראשון שרץ לברך את ביידן היה נתניהו. לא רק שהוא בירך אותו – הוא בירך אותו בסרטון מוקלט. זאת טעות נוראית. לא דיברתי איתו מאז. Fuck him".

טראמפ המשיך לתקוף: "אני הייתי מאוכזב מביבי ברמה האישית", הוא אמר, "אני אהבתי את ביבי ואני עדיין אוהב את ביבי. אבל אני גם אוהב נאמנות. האדם הראשון שבירך את ביידן היה ביבי. לא רק שהוא בירך אותו – הוא עשה את זה בסרטון מוקלט. הוא היה יכול לשבת בשקט".

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות