Connect with us

ארה"ב-ישראל

טכנולוגיות ישראליות בתערוכת נשק בווגאס: רובה גליל מחודש עדי קרן וכוונות מתקדמות במיוחד

Published

on

בתערוכת הנשק הגדולה בלאס וגאס הוצגו פיתוחים ישראלים רבים, ודוגמניות נשק הציגו את הטכנולוגיות – ביניהם רובה שמאפשר לראות מעבר לפינה

דוגמנית בוגרת צה"ל מציגה פיתוחים חדשים בווגאס

כמאה אלף בני אדם השתתפו בסוף השבוע שעבר באחת מתערוכות הנשק הבינלאומיות הגדולות בעולם, "Shot Show", שבה הציגו כ-3,000 חברות פיתוחים וטכנולוגיות שונות. חברות ישראליות רבות הציגו גם הן פיתוחים חדשים בתחום הנשק, ביניהם כוונות בעלות מציאות רבודה, מתקן שהופך את אקדח הגלוק הפופולרי לרובה ואפילו רובה שמאפשר צפייה מעבר לפינה (זיג) באמצעות מצלמה מיוחדת, זאת על מנת למנוע את חשיפת הכוח.

יואב דותן, מנכ"ל חברת "Z.MARKETING", שעוסקת בתחום שיווק הנשק בישראל, מיתג ומיצב את הדוכנים של המשתתפים הישראלים בתערוכה, בין היתר באמצעות דוגמניות נשק שהגיעו למקום. "המטרה שלי היא להעביר מסר של העצמת נשים לצד מקצועיות והבנת התחום. כל הדוגמניות שאני מעסיק הן בוגרות צה"ל, ורובן שירתו ביחידות קרביות והתנסו במטווחי ירי", הוא מספר.

אחת מהטכנולוגיות שנחשפו היא כוונת "Foresight AR" של חברת מפרולייט, שמוכרת כמעט לכל לוחם בצה"ל. מדובר בכוונת מציאות רבודה שמציגה מצפן, פלס, מד סוללה, תווי מכוון מתחלפים ושמירה של עד עשרה פרופילים, מה שמאפשר ללוחמים להשתמש באותה הכוונת עם איפוס משלהם. הכוונת, מתחברת למכשיר נייד וניתן להוריד למחשב את הנתונים, כמו גם לבצע עדכוני תוכנה למכשיר ולאפליקציה.

שתי טכנולוגיות אחרות הן מערכות של הסבה לאקדח. חברת "Fab Defense" הציגה את מערכת "קוברה" שכוללת קת שמתקפלת לגודל קטן במיוחד שניתן לשאת בנרתיק, ונותנת מצב של חמש נקודות אחיזה בכלי הנשק, מה שמאפשר ירי למרחקים גדולים. מערכת ״KPOS Scout” עשויה מפולימר וכוללת מסילה שניתן להרכיב עליה כל כוונת וניתן לירות באמצעותה למרחקים של 50 – 100 מטר (לעומת כעשרה מטרים באקדח ללא תוספות). גם מערכת זו מתקפלת לגודל קטן במיוחד.

יש כאן חמש קומות של מיטב התעשייה הצבאית. בין כל 3,000 הנציגים יש תעשייה מאוד בולטת – התעשייה הישראלית. כל דוכן ישראל נמצא לוחמים ולוחמות ישראלים שמציגים טכנולוגיה כחול לבן", סיפר דותן. שירן, מדריכת קליעה במתקן אדם הציגה בתערוכה את רובה הסער "תבור" החדש. "התבור החדש הוא הרבה יותר קל לתפעול ומודרני". היא הציגה בין היתר את רובה הגליל ACE, גרסה חדשה ומשופרת של רובה הגליל הוותיק. לאבי, מדריכת ירי בצה"ל, הציגה את רובה ה"קורנור-שוט" בעל טכנולוגיה ייחודית: "הרובה מיועד לירי במבנים. אם אני באה לפתוח 'זיג' – כדי לא לקבל כדור אני בעצם מזיזה את הקנה הצידה ופותחת את המצלמה כך שאוכל לראות מעבר".

בתערוכה השתתפו שש דוגמניות נשק, שתפקידן היה להדגים ולהסביר אודות כלי הירי והמוצרים הנלווים. כל דוגמניות הנשק הן בוגרות יחידות צבאיות בצה"ל. ירדן ארדיטי סיפרה כי "ברגע שרואים בחורה לוחמת, שיודעת מה היא מוכרת, ומבינה בתחום, המכירה הופכת לאטרקטיבית וקלה. זה אותנטי, זה אמיתי. יש יתרון עצום לזה ששירתנו בצה"ל כלוחמות".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

רמת טראמפ: מתנת ישראל לנשיא ארה"ב ביומולדת ה -73

Published

on

"תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר לאחר שהממשלה אישרה הקמת ישוב בגולן על שמו

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (2nd-R) and US Ambassador to Israel David Friedman (L) applaud after unveiling the place-name sign for the new settlement of "Ramat Trump", or "Trump Heights" in English, named after the incumbent US President, during an official ceremony in the Israeli-annexed Golan Heights on June 16, 2019. (Photo by Jalaa MAREY / AFP)

נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שעות אחרי שהממשלה אישרה קריאת
יישוב ברמת הגולן על שמו – "רמת טראמפ". "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר.

קודם לכן הממשלה קיימה ישיבה חגיגית בצפון רמת הגולן לציון ההכרה של טראמפ בריבונות הישראלית בגולן ובמהלכה אושר קריאת היישוב על שמו. בפתח הישיבה, שבה נכח גם שגריר ארה"ב בישראל, נתניהו בירך את טראמפ ואמר המחווה נועדה לחלוק "כבוד גדול לידיד גדול של ישראל".

"אנחנו ביום היסטורי", אמר נתניהו בפתח הישיבה שהתקיימה ביישוב ברוכים קלע אלון. "אנחנו הולכים
לעשות שני דברים: להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה שנים רבות, אקט של התיישבות
וציונות ראשון במעלה; ושנית, לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל, הנשיא דונלד טראמפ,
שהכיר לאחרונה בריבונות ישראל ברמת הגולן, המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת".

עוד אמר נתניהו: "הוא פשוט קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו. לכן בגין אמר, כשהעביר את 'חוק הגולן', שלפעמים גם את המובן מאליו צריך לעשות".

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, הודה בשמו של הנשיא טראמפ על הקמת היישוב הנושא את שמו. "ביום שישי חגג טראמפ את יום הולדתו ואני לא יכול לחשוב על מתנה יותר נאותה ויפה להעניק לו מאשר רמת טראמפ. האוויר כאן טהור, השמש מרהיבה, הנוף מדהים", אמר.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

מרגש: משפחת נרצחי הפיגוע בפיטסבורג ב"בית אורי" בעפולה

Published

on

בני משפחתם של ססיל ודיוויד רוזנטל, שנרצחו בפיגוע בפנסילבניה, ביקרו במוסד לבעלי מוגבלויות ושתלו עץ לזכר יקיריהם

כשמונה חודשים לאחר הפיגוע הקטלני בבית הכנסת בפיטסבורג שבפנסילבניה, שגבה את חייהם של 11 מתפללים ונחשב כמתקפת הטרור הגדולה ביותר על הקהילה היהודית בארה"ב, הגיעו קרובי משפחתם של שניים מהרוגי הפיגוע לסיור מרגש במוסד לבעלי מוגבלויות בעפולה. הוריהם ושתי אחיותיהם של ססיל ודיוויד רוזנטל ז"ל, שני אחים בעלי צרכים מיוחדים שנרצחו בפיגוע, הגיעו ל"בית אורי" שבעפולה, המשמש ככפר לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית. זאת לאחר שדיירי המקום שתלו עץ זיכרון למען שני האחים וריגשו את משפחתם עם המחווה לשני יקיריהם שנרצחו בפיגוע. אלי רוזנטל (האב) אמר בהתרגשות: "זכינו לבקר במקום מקסים ומיוחד בזכות הבנים שלנו".

בני המשפחה הגיעו לארץ בעזרת קרן פרס בראשית וארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה JFNA . הפיגוע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג התרחש באוקטובר 2018 , לאחר שרוברט באוורס, בעל רקע אנטישמי, התפרץ למקום במהלך תפילת שחרית ביום שבת ופתח בירי לעבר המתפללים תוך שהוא צועק "כל היהודים חייבים למות". בפיגוע נהרגו 11 איש ו 6- נפצעו, בהם 4 שוטרים.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים"

Published

on

צעיר מקליפורניה איים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי ליד סן דייגו, "רק עם מדים נאציים"

רוס פארקה, צעיר בן 23 מאזור סן פרנסיסקו, מואשם שאיים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי, "רק עם מדים נאציים" – כך נמסר מהמשטרה המקומית. על פי ההודעה מואשם הצעיר, תושב העיירה קונקורד, באיומים, החזקה לא חוקית של נשק וייצור נשק. הרשויות מצאו בביתו
של פארקה, המתגורר יחד עם אמו, רובה AR-15 חצי אוטומטי, ספרות נאצית, בגדי הסוואה, חרב ומחסניות עם קיבולת גדולה. במשטרה אמרו כי הוא רכש מוקדם יותר השנה את הרובה כשהוא אינו שלם, ובהמשך שדרג אותו.

מכתב האישום עולה כי פארקה היה על הרדאר של ה- FBI והמשטרה כטרוריסט פוטנציאלי. חוקרי ה- FBI איתרו את הדברים שהוא כתב ברשת, וכללו בנוסף גם איומים לפגוע בשוטרים. הוא נהג להשתמש ברשת החברתית ,Steam שם היו כינויו " Adolf Hitler ((( 6 Million )))". פארקה כתב שהושפע מאירוע הירי ההמוני בבית הכנסת בפאווי שבאזור סן דייגו ומהטבח במסגדים בקרייסטצ'רץ' בניו זילנד מוקדם יותר השנה, וכינה את המחבל שביצע אותו "גיבור". פארקה כתב שישדר את הטבח בחי. בפוסטים אחרים, לפי הפרסום, הוא כתב שיבחר מטרה טובה יותר מאשר "סתם בית כנסת אקראי", והתייחס ליהודים כאל "תתי אדם".

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים ואז בערך חמישה שוטרים, כי גם הייתי מחליט להיאבק עד מוות", הוא כתב באחד הפוסטים. פארקה אושפז במוסד לחולי נפש בשנת 2011 לאחר שנאבק בשוטרים שהועזקו לביתו בעקבות סכסוך משפחתי. עובדת מרכז האזורי של איסט ביי, המסייע לאנשים הסובלים ממוגבלות התפתחותית, אמרה לרשויות בשנת 2015 כי היא מאמינה שהוא מתאים לפרופיל של מבצעי ירי המוני. האירוע מצטרף לידיעות נוספות על פשעי שנאה נגד יהודים ברחבי ארה"ב מהימים האחרונים.

בין היתר, תושב פלורידה, ג'ושוע ג'ון לף בן ה -40 , נעצר לאחר שאיים ברשתות החברתיות להרוג
קבוצות מיעוט שונות, בהן יהודים. בפוסטים שכתב ברשת, שיבח הנאשם את ג'ון ארנסט, בן ה 19- שביצע את הירי בבית הכנסת בפאווי, ואמר כי הוא מצטער שהוא לא הרג יותר בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות