fbpx
Connect with us

כתבות נבחרות

טיולים מעבר לקשת: אופנועים ותחפושות בממלכת הדוב הגדול

Published

on

רשמי טיול חובבי האופנועים העבריים בדרום קליפורניה לביג בר, בהנהגת מדריך הטיולים דרור עינב * החום והקור, המסיבה המוטרפת בהאלווין וההפסקות ומשחקי החברה שבדרך * מסע אחר

חם, חם!, היא צועקת לי אל תוך מערכת הקשר שבקסדה. סע מהר! האש הגבוהה בצידי הכביש והגיצים המתעופפים לכל עבר מעבירים תחושת פחד ולחץ. אני סוחט את הידית… ויחד עם שאר האופנועים  עוברים את הסכנה. הרבה שנים אני משוטט בדרכים וחוויה שכזאת עוד לא חוויתי! ואחרי הרושם העז הזה, הנה תחילת סיפור הטיול:

יצאנו לטיול בין יומיים שהגדרנו כטיול "סוף הקיץ": 10 אופנועים (בהמשך הצטרפו עוד 5 ). "סוף הקיץ" מבחינתינו, היות והיעד שלנו היה ביג-בר Big Bear, רגע לפני שמתחלפת אדרת הקיץ הירוקה צהבהבה , לאדרת חורף לבנה. כדי להקדים תרופה למכה, נפגשנו לארוחת בוקר כך שחזי מיודענו משכבר הימים, "הזחל הרעב", יהיה רגוע וייצא על קיבה מלאה, פחות או יותר. 

נסענו לכיוון כביש מספר 2 המטפס במעלה רכס הרי סאן–גבריאל. הרכס הוא חלק משבר "סאן-אנדריאס" ובכך, להזכירכם, מתקשר לטיול אחר שלנו (ראה טיול "קליפורניה בעקבות הסיפור התנ"כי" ל-Joshua Tree שפורסם כאן לפני מספר חודשים). שבר סאן–אנדריאס נמתח מאזור ימת סלטון-Salton Sea דרך הרי סאן–גבריאל צפונה, חוצה את פארקפילד-Farkfield, "בירת רעידות האדמה", (ראו הטיול"שלא ירעד לכם הפופיק" לפארקפילד) וחודר לים באיזור סאן –פרנסיסקו.

רכבנו כבר כ- 40 דקות… הגיע הזמן לעצור להפסקה, נכון ? אז זהו שכן: ניצלתי את ההפסקה להציג את צמודתי, המפה שהיתה מקופלת ונזקקה לחילוץ עצמות. החבר'ה קיבלו הסבר על תוואי הטיול. כדי שלא יהיה יותר מידי קל (אחרת יתרגלו) אספתי 3 ענפים וחזרנו בזמן אל משחק הילדים המפורסם "3 מקלות". נסיונות הקפיצה, הצחוקים והדילוגים מעל המקלות, לא היו מביישים את גדולי העולם בקפיצה לרוחק; נשים וגברים כאחד ואפילו אלו, שעוד כמה סנטימטרים באורך הרגלים היו עוזרים להם… במקום הראשון הוכרז ש"כולם זוכים"!

על שפת העולם

משם המשכנו בכביש העולה לה-קניידה-La Canada ואיך לא, עוד הפסקה קצרה ב"מסעדת האופנוענים". הפעם הסתפקנו בשתיה קלה כי ידענו שבעיירה Wrightwood  "מחכים לנו" עם ארוחת צהרים כלבבינו. איך היה מתאים לנו איזה שנ"צ (שנת צהרים )… על שפת העולם עוד לא היינו, אז יאללה Let’s go!!

מכביש 210 התחברנו לכביש מספר 18, שם חווינו את חווית השריפה הגדולה, (התיאור שפתח את סיפור הטיול). הרגשנו לרגע כמו פעלולנים בסרט פעולה. עברנו את הסצנה בשלום. לאחר שהתקררנו, תרתי משמע, התחלנו בטיפוס אל אותו כביש המכונה "דרך על שפת העולם". הדרך מיתמרת לגובה 2200 מטר ומתפתלת בפיתולים רבים התלויים על פי תהום.

בשעת ערב מוקדמת הגענו אל בית המלון שלנו בביג-בר-Big Bear. איזור הביג –ביר  היה מאוכלס כ-2000 שנה על -ידי אינדיאנים בני שבט  הסראנו שפירושו "אנשי הנצח" או "מטפסי ההרים" בספרדית. כמו כן רחש האיזור דובי גריזלי. בני השבט מעולם לא צדו את הדובים היות והאמינו שבדובים שכנו גילגולים של נשמות אבותיהם. בין השנים 1861-1912 היווה האיזור מוקד משיכה למחפשי הזהב. הם אלו שצדו את דובי הגריזלי ולמרבה הצער עד שנת 1908 ניכחדו הדובים מהאיזור. כיום חיים במקום דובים שחורים.

איזור ביג-בר הפך לאתר נופש פופולרי. התיירות בקיץ מבוססת על דייג, בילוי על שפת ובתוך האגם , מעיינות חמים, צייד, טיולים על אופני הרים ועוד. בחורף  מבוססת התיירות בעיקר על סקי. כמו בהרבה מקומות שאנו מטיילים בהם, גם זה המקום שימש כאתר צילומי סרטים כשהמפורסם ביניהם הוא "המוהיקני האחרון".

מסיבת האלווין מהסרטים

זוכרים את שנת הצהרים שייחלנו לה אחרי ארוחת הצהרים – אז הנה זה  בא. באיחור מה, אבל זה בא. אנחנו בערב?… נפגשנו בשעה הייעודה. כדי להיכנס לאווירת ה"האלווין"-Hallowin הקרב ובא, הלא הוא "חג ליל הקדושים", החלופה האמריקנית לפורים שלנו, כמה מהחברים הלכו עם העניין "עד הסוף" ונתנו לנו גם הפעם סיבה לצחוק.

טל התחפש לאח בחדר ניתוח, כזה cool עם יד עטורה קעקועים. דיווייד התחפש למנתח, גדעון, איך לא – לטייס בחיל האוויר, מריה לחתלתולה, פזית לאינדיאנית מהממת, יקי לסרסור, אנוכי לשודד שלומיאל וחזי התחפש לפחות לערב אחד לילד טוב…

הגענו למסעדה לארוחת ערב. ארוחת ערב באווירת עליזות ועליצות. בקומה השניה של המסעדה נערכו ההכנות למסיבת ההאלווין הגדולה.  כל מי שעלה לקומה השנייה זכה להתייחסות מתאימה מצידינו, הקבוצה. אי אפשר היה להתעלם מאיתנו, או אם תרצו להעלים אותנו. תוך כדי הארוחה הצטרף אלינו קוסם הבית, הפתיע אותנו בקסמיו והשאיר אותנו פעורי פה. ללעוס חבר'ה, ללעוס! בסיום הארוחה לא נותר לנו אלא לעלות לקומה השנייה של המסעדה ולקחת חלק פעיל במסיבה.

חוגגים רבים בשלל תחפושות מקוריות קידמו את פנינו כמו: נפטון אל הים, הצייר לאונרדו דה וינצ'י, שודדי ים, כומר פדופיל….איכר גרמני, סרסור תוצרת בית ועוד ועוד. בתחרות התחפושות בסקציית הגברים זכה "נפטון אל-הים". בסקציית הבנות עלו לבמה: בתולת הים (בת הזוג של נפטון), ה"מונה ליזה" (בת הזוג של לאונרדו דה וינצ'י), תחפושת של פאי דובדבנים (יאמי יאמי) ואינדיאנית – גם היא תוצרת בית. והזוכה היא כמובן האינדיאנית שלנו – פזית!

טל שלנו גם הוא לא ויתר על ההזדמנות לעלות על הבמה ופצח בשירו של פרנק סינטרה  “I Did It My Way –  ועשה זאת בדרכו שלו בצורה נפלאה. כל עוד כוחנו ברגלינו רקדנו ורקדנו ורקדנו….

כבר חצות. יצאנו אל הקור המקפיא ( 27 מעלות פרנהייט ) והמתנו למונית שתאסוף אותנו העייפים, המרוצים והשתויים כמעה אל מחוז חפצנו – בית המלון.

סטארבאקס בידנו!

ויתרנו על מסדר בוקר. סתם…הרי  אנחנו לא ממהרים לשום מקום. ארוחת הבוקר היתה בהחלט מפנקת במושגים של אמריקה. לאחריה יצאנו לביקור במרכז המבקרים  Discovery Center Big Bear, מרכז הסברתי-חינוכי המבקש להגביר את המודעות לטיפול ביערות ובבעלי החיים באזור סאן-ברנרדינו. הכניסה אליו חופשית.

התעלינו על עצמנו ויצאנו לטיול רגלי בליווי מדריך מתנדב, איש מבוגר למדי, תוך קבלת הסברים על הצמחייה ועל בעלי החיים במקום. "די,תפסיקו לשאול שאלות", יצאה קריאה אל אחד מהחברים. אבל אי אפשר להגיד שלא החכמנו!

עצירת חובה איך לא, היא ב-Starbuks. ממש "כבשנו" את המקום במבצע זריז כמו שרק ישראלים מסוגלים לו… עוד סיבוב קצר ב-Village, מרכז העיירה, ויאללה, מתחילים בדרכינו חזרה לנקודת המוצא: לוס אנג'לס דרך כביש 38, יפה לא פחות מקודמיו. טוב, מה לא נעצור ? אז כן , לאחר נסיעה של כ- 50 דקות עצרנו להפסקה. מאחד התאים באופנוע שלי נשלף כדור אדום קטן ששימש אותנו למשחק ילדים נוסף. עצירה אחרונה לתידלוק ומשם בנסיעה ישירה הביתה. 

זה המקום להודות למשתתפים: פזית ואברי, אחיק , עילאי, אשר וחלי, סימון ודנה, חזי ואיריס, טל, דיווייד, יקי , גדעון ומריה ולמצטרפים: יורם , שחר ודן-דן. ואיך לא – תודה גדולה לאישתי עתליה (תלי) שתמיד לצידי בתיכנון הטיולים, בצילומי התמונות ובעריכת הכתבות.

להתראות בטיול הבא, שלכם, דרור עינב.

לראות ולחוות את אמריקה בעברית

818-641-0617

www.overtherainbowtravels.com

 

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מכה אנושה לביידן: בית המשפט העליון חסם את מנדט החיסון במקומות העבודה

Published

on

בית המשפט העליון חסם ביום חמישי את תוכניתו של הנשיא ביידן לחייב את רוב העובדים להתחסן נגד קוביד-19 או לעבור בדיקות שבועיות. השופטים, בהחלטה נפרדת, אישרו תקנה קטנה וממוקדת יותר שתחייב את העובדים בבתי החולים ובמתקני סיעוד להתחסן. כלל זה, לאחר שייכנס לתוקף, צפוי לכסות כ-17 מיליון אנשים העובדים בתחום הבריאות, לפי הממשל.

בחסימת הכלל הרחב יותר במקום העבודה, הרוב השמרני של בית המשפט הסכים עם פרקליטי המדינות הרפובליקנים שטענו שהנשיא חרג מסמכותו בכך שדרש מעובדים בחברות וסוכנויות עם יותר מ-100 עובדים להתחסן או להיבדק באופן קבוע. זאת תוך מתן פטורים למי שעובד בחוץ או בבית, או שהיו לו התנגדויות רפואיות או דתיות.

ההצבעה הייתה 6-3. הטיעון של ממשל ביידן למנדט התבסס על חוק בריאות הבטיחות בעבודה משנת 1970, המגן על העובדים מפני רעלים וסכנות אחרות במקום העבודה. השופטים אמרו שהחוק לא מרחיק לכת עד כדי אישור חיסוני חובה נגד הקורונה.

עם זאת, השופט הראשי ג'ון רוברטס הבן והשופט ברט קאוואנו הצטרפו לשלושת הליברלים של בית המשפט כדי לקיים את דרישת הבדיקות של ביידן לבתי חולים ובתי אבות, המבוסס על חוקי Medicare ו-Medicaid, המאשרים לפקידי בריאות פדרליים לקבוע סטנדרטים להגנה על בריאותם ובטיחותם של חולים קשישים וחולים.

השופטים הליברליים סטיבן ג'י ברייר, סוניה סוטומאיור ואלנה קגן תמכו באישורן של שתי התקנות.

כללי החיסונים של ביידן הוכרזו בנובמבר והיו אמורים להיכנס לתוקף בינואר, אך הם הוקפאו לאחר התביעות של תובעים כלליים במדינות רפובליקניות, עד לעתירה שהוגשה לבית המשפט העליון והתקבלה כאמור בחלקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות