fbpx
Connect with us

Featured

חשד לפשע שנאה: חשוד נעצר ותועד שודד ותוקף באיומי אקדח נהג ליפט

Published

on

מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס מסרה כי עצרה חשוד שתקף נהג Lyft, שדד אותו תוך כדי שהוא מכוון אקדח לראשו.

בסרטון, שתועד במצלמת הנהג, נראה אדם עם אקדח נכנס למושב האחורי של המכונית ב-10 במאי בתחנת דלק ARCO באזור South El Monte, צפון מזרח ללוס אנג’לס.

החשוד נראה מתווכח עם הנהג, פול ליאו בן ה-67, במשך יותר מדקה בסרטון. הוא דרש את הפלאפון של הנהד ואת כל הכסף שיש עליו. ככל הנראה הוא גם ניסה לגרום לנהג לעזוב את המכונית אך לאחר ויכוח בין השניים ככל הנראה הצליח הנהג להניע את החשוד מגניבת המכונית.

בנוסף, ניתן לשמוע בסרטון כי החשוד מפציר בנהג, ״תחזור לסין!״; שזו אחת הסיבות לכך שהרשויות חוקרות את המקרה על רקע גזעני ובחשד לפשע שנאה.

מקור הסרטון: ABC7

לדברי משפחתו של ליאו, הוא מסר את הארנק שהיה בו 1,560 דולר במזומן. פעמיים במהלך המפגש הכה החשוד את הנהג בפניו באמצעות האקדח והותיר אותו עם אף חבול ומדמם.

משפחת הנהג הקימה עמוד לתרומות עבורו, GoFundMe, שיעזור להחזיר את אובדן המזומנים והטלפון הסלולרי הגנוב, כמו גם למען עזרה בהוצאות הרפואיות.

פרטים נוספים ימסרו על ידי הרשויות בהמשך.

Featured

אחרי ביקור בישראל, ראש הסי.איי.איי מזהיר: האינתיפאדה השלישית בפתח

Published

on

ראש סוכנות הביון האמריקאית (CIA) ויליאם ברנס הזהיר בתום ביקורו בישראל וברשות הפלסטינית מפני התגברות ההסלמה בגדה המערבית ואמר כי המצב בשטחים כעת מזכיר את המציאות בתחילתה של האינתיפאדה השנייה. "הייתי דיפלומט בכיר מטעם ארה"ב לפני 20 שנה במהלך האינתיפאדה השנייה", אמר ברנס, "ואני חושש, כמו עמיתיי בקהילת המודיעין, שהרבה ממה שאנחנו רואים היום דומה מאוד למה שראינו אז". לדבריו, "בשיחות שקיימתי עם המנהיגים הישראלים והפלסטינים נותרתי די מודאג מהאפשרות שהאלימות תחריף".

בנאום שנשא בפני סטודנטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון שבבירה וושינגטון, ברנס אמר כי הסוכנות שהוא עומד בראשה שואפת "לעבוד הכי קרוב שיתאפשר עם שירותי הביטחון הפלסטיניים והישראליים כדי למנוע את החיכוכים שראינו בשבועות האחרונים". ראש ה-CIA קיים בחודש שעבר ביקור בישראל וברשות הפלסטינית שבמהלכו נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'. כמו כן, ברנס נפגש גם עם ראשי מנגנוני הביטחון ברשות. ביקורו של ראש סוכנות הביון בישראל היה הראשון מאז שהוקמה הממשלה החדשה בראשות נתניהו. טרם ביקורו של ברנס הגיע היועץ לביטחון לאומי ברט סאליבן אחריו הגיע שר החוץ אנתוני בלינקן.

על רקע שורת הביקורים מארה"ב, הממשלה נמנעת בשבועות האחרונים מנקיטת צעדים הנוגעים לפלסטינים בגדה, שעלולים להביא להחרפת ההסלמה. בין היתר הודיעו על עיכוב המהלכים לפינוי היישוב הבדואי חאן-אל-אחמר, והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' הבהיר בעת הקרובה לא יוקמו מאחזים חדשים בגדה. 

בתקופה האחרונה חלה הסלמה משמעותית במספרן ובעוצמתן של תקריות האש בגדה. מתחילת השנה נהרגו יותר מ-40 פלסטינים מאש חיילי צה"ל. לפני כשבוע וחצי נרצחו שבעה ישראלים בפיגוע ירי בשכונת נווה יעקב בירושלים. יום לפני כן תשעה פלסטינים, בהם אישה, נהרגו בעימותים עם צה"ל במחנה הפליטים בג'נין.

בתחילת השבוע נהרגו חמישה מחבלים חמאסניקים בחילופי אש עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים עקבת ג'בר הסמוך ליריחו. התקרית אירעה בזמן שהכוחות כיתרו דירת מסתור שבה התבצרו החמושים — אנשי חוליית חמאס שניסו לבצע פיגוע ירי במסעדה ישראלית בצומת אלמוג. גופות החמושים מוחזקות בידי ישראל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות