Connect with us

Featured

חנוכה: לבקש ולקבל הכל

Published

on

המטרה‭ ‬של‭ ‬הדלקת‭ ‬הנרות‭ ‬היא‭ ‬ליצור‭ ‬קשר‭ ‬של‭ ‬אחדות‭ ‬מלאה‭ ‬עם‭ ‬אור‭ ‬הבורא‭ ‬ואז‭ ‬בוודאי‭ ‬ניזכה‭ ‬לראות‭ ‬ניסים‭ ‬בכל‭ ‬יום‭ ‬כל‭ ‬השנה

חג חנוכה אירע בכ״ה בכסלו ומגלה אור אשר מסוגל לסלק את החושך הרוחני והגשמי מחיינו. הסיבה לכך שהחג נמשך שמונה ימים היא בגלל הקשר לספירה השמינית – ספירת בינה המייצגת מודעות של נתינה טהורה.

חודש כסלו ידוע כחודש שבו קרו ניסים גדולים כמו נס פח השמן שהספיק לשמונה ימים, והנס של קבוצה קטנה של מכבים שהצליחה לגבור על אימפריה שלמה.

ספר הזוהר מלמד כי מקור המילה נס מגיע מהמילה לנוס. לברוח מהמיסגרת המוגבלת של הטבע למקום שבו הבלתי אפשרי הופך לאפשרי. בתלמוד כתוב כי בשנה הראשונה שבה נס חנוכה התרחש, המכבים וכל העם לא חגגו את חג  החנוכה באותה שנה. רבי ישראל מקוזניץ׳ הסביר שמכיוון שבאותה תקופה הם היו בוודאות ובאחדות מלאה עם אור הבורא – הם ראו ניסים גדולים בכל יום ולכן לא היו צריכים את האור המיוחד של החג. לעומת זאת, בשנה שבאה אח״כ הם הרגישו שהם איבדו לאט לאט  את אותה וודאות ואת הקשר שלהם לאור הבורא, לכן הם היו צריכים לקבוע את חג חנוכה, על מנת לקבל עזרה רוחנית להחזיר את הוודאות המלאה שהיתה להם בבורא שנה קודם.

כאשר נדליק את הנרות השנה, עלינו לבקש להתחבר לחנוכה הראשון שהיה לפני שקבעו את החג, על מנת שנוכל להתחבר לאחדות  המושלמת עם הבורא שהיתה למכבים בזמן נס פח השמן. המטרה של הדלקת הנרות היא ליצור קשר של אחדות מלאה עם אור הבורא ואז בוודאי ניזכה לראות ניסים בכל יום כל השנה.

חודש כסלו וחג חנוכה

הכוכב המשפיע על חודש כסלו, הוא כוכב צדק, הכוכב הגדול ביותר מבין כוכבי הלכת, אשר אחראי על פריצות דרך בחיינו ועל יצירת ניסים ונפלאות. בנוסף: המקובלים קראו לחג החנוכה אשר חל בכסלו, ״ראש השנה הקטן״. מכיוון שבחודש הזה יש  אפשרות לכל אחד ואחת מאיתנו לשנות את הגורל לטובה, כל הספרים נפתחים שוב, על מנת לאפשר לכל מי שלא הספיק בראש השנה לשפר ולהחדיר יותר ברכות לכל השנה. ( הערך המספרי של השם מתתיהו = 861 = ראש השנה)

בחודש כסלו ניתנת האפשרות לכל מי שמבין את הצופן של יצירת ניסים להתחבר למציאות שבה ניתן לשנות הכל: זוג שרוצה להביא ילדים וקשה להם- שערי  הפוריות יכולים להיפתח עבורם, אדם במצב בריאותי לא טוב – שערי הרפואה יכולים להיפתח בפניו, אדם שצריך עזרה בפרנסה- שערי השפע בלי גבול יכולים להיפתח בפניו.

אנו נמצאים לפני חלון של הזדמנויות, אשר יהיה פתוח בפנינו למשך שמונה ימים בלבד, שמונה ימים אשר נוכל להחדיר בהם אור של ניסים ושינוי של גורל לטובה, למשך כל השנה.

מדוע החודש נקרא כסלו?

המורה שלי, הרב ברג, הדגיש תמיד כי ללא ספר הזוהר, לא ניתן להבין את הפנימיות של התורה, ולכן רוב הדברים החשובים ביותר, הפכו להיות לא חשובים בעיני רוב האנשים.

ספר הזוהר מלמד, כי השם כסלו, נוצר בזמן בריאת העולם, והוא נחלק לשני חלקים: כסלו לפני שאדם וחוה נבראו, הבורא החדיר לעולם את כל האור שכל האנושות תצטרך על מנת להשיג שלמות ושפע בלתי מוגבל. בתוך האור הגדול הזה היו כל הרפואות לכל הבעיות אשר יתגלו בעולם .הארה זאת התגלתה לאדם וחוה למשך 36 שעות בלבד, ואז הבורא כיסה אותה, על מנת לאפשר לנשמות להשיג אותו בכוחות עצמן. מאז האור הזה נקרא ״ האור הגנוז״ והוא מתגלה בזמנים מיוחדים בשנה. 

חג החנוכה, הוא אחד מהחגים החשובים ביותר בשנה מכיוון שהוא מגלה את כל השלמות של האור הגנוז. רמז לגילוי האור הגנוז בחנוכה, הוא מספר הנרות אשר אנו מדליקים במהלך שמונת ימי החג.אם נספור ונחבר את סך כל הנרות נגלה שיש 36 נרות, המחברים אותנו ל-36 השעות בהן האיר האור הגנוז בעולם. מכאן ניתן להבין את השם כסלו – כיסא ל״ו – הם 36 השעות בהן התגלה האור הגנוז בעולם. זאת הזדמנות של פעם בשנה, להתחבר לשלמות וליכולת שלנו ליצור ניסים ופריצות דרך גדולות בחיינו במהלך החודש ובעיקר במהלך שמונת ימי החנוכה: כל מה שעלינו לעשות זה להדליק את הנרות ולדעת שדברים טובים יכולים לקרות מעבר לכל דמיון.  

כיצד ליצור ניסים?

על מנת ליצור ניסים בחיינו, עלינו לשנות את המודעות שלנו ואת הדרך שבה אנו תופשים את המציאות, בחרתי 3 נקודות עיקריות מתוך חכמת הקבלה עבורכם:

1. להבין שהכל זה האור של הבורא

בד”כ אנו נוטים להסתכל על המציאות כעל כח הטבע: השמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב, כי זאת דרכו של העולם. זה לא נכון, השמש זורחת בבוקר כי הבורא נותן לה אנרגייה לזרוח בבוקר ולשקוע בערב!

אישה בת 30 שיולדת, נראה בעינינו כדבר טבעי  ואילו אישה בת 70 שיולדת נראה כמשהו על טבעי, זה לא נכון, בשני המקרים הלידה מתאפשרת בגלל האור של הבורא שזורם בתוכנו ומאפשר לזרע להתחבר עם הביצית.

2. האור של הבורא הוא הצל שלך

הבעל שם טוב נהג ללמד את תלמידיו שהבורא מתנהג אלינו בדיוק כמו שאנו מתנהגים כלפי אחרים. על מנת ליצור ניסים בחיינו, עלינו להרגיל את עצמנו להתנהג בצורה הפוכה לטבע האנוכי שלנו לדוגמא: לכולנו יש דברים שמפריעים לנו: הדרך הראשונה ליצור נס היא בלהפסיק להיות עסוקים תמיד בעצמנו ובבעיות שלנו ולהרגיש כאב של מישהו אחר – לעזור לו בכל מה שהוא צריך מכל הלב. כאשר אנו עוזרים ונותנים לאחרים למרות הבעיות האישיות שלנו אנו ניצור ניסים שהבעיות שלנו ייעלמו ויהפכו לברכות מכיוון שהבורא דואג לנו כמו שאנו דואגים לאחרים.

אם אדם מתגבר על האגו שלו ובמצב שבד”כ הוא כועס ויוצר פירוד, מחליט לפתור את הבעייה בדרך של שלום, כך בדיוק הבורא יתנהג כלפיו. הבורא מתנהג כלפינו בדיוק כמו שאנו מתנהגים כלפי אחרים.

3. להעריך את מה שיש

על מנת ליצור ניסים בחיינו עלינו להעריך את הברכות שכבר יש לנו. בכל פעם שאנו זוכרים ומעריכים את מה שיש לנו, אנו מעוררים את הברכה אשר נמצאת כבר בחיינו וזה מרחיב את הכלי שלנו לקבל עוד ניסים וברכות. כדאי להכין רשימה של כל הדברים הטובים בחיינו ולקרוא אותה במהלך חג החנוכה.

טיפים לחיבור עם האור הגנוז של חנוכה

הדבר הראשון שעלינו לעשות במהלך שמונת ימי החג הוא להעריך את המתנה העצומה של החג – להזכיר לעצמנו בכל יום שכל האור הגנוז מתגלה על מנת שנוכל להתחבר פעם בשנה לפוטנציאל הבלתי מוגבל שלנו! להתנתק מהמסורת של הדלקת נרות לזכר הנס שקרה לאבותינו לפני אלפי שנים ולהגיד לעצמנו: כל האור הגנוז מתגלה עבורי היום – יש לנו את האפשרות לשנות הכל ולמשוך אור וברכות בלי גבול – איזו מתנה עצומה!

מומלץ להשתמש בנרות של שמן זית, מכיון שלשמן יש יכולת למשוך יותר אנרגיה (שמן זית מושך אור הנקרא אור דחכמה) מאשר נרות שעווה.

מומלץ לשבת על יד המנורה לפחות חצי שעה בשמחה פשוטה – לבקש את כל הברכות שאתם רוצים למשוך לחייכם והחשוב מכל: לבקש שהשנה נזכה להיות באחדות מלאה עם אור הבורא כמו שהמכבים זכו להיות לפני שהם קבעו את חג החנוכה.   

 חג חנוכה שמח מלא בניסים ונפלאות לכולנו!

Avner.madar@kabbalah.com

Featured

‭"‬יש‭ ‬הבדל בין‭ ‬להאמין לבין‭ ‬לדעת‭"‬‭ ‬‭ ‬

Published

on

בעולם‭ ‬המשתנה‭ ‬במהירות‭ ‬משמשים‭ ‬אינפורמציה‭ ‬ודיס‭-‬אינפורמציה‭, ‬אמיתות‭  ‬ושקרים‭, ‬חדשות‭ ‬ופייק‭ ‬ניוז‭  ‬כהנדסת‭ ‬תודעה‭ ‬לשמה‭ ‬•‭ ‬ענקיות‭ ‬התקשורת‭ ‬והטכנולוגיה‭  ‬מצנזרות‭ ‬מידע‭ ‬ואנשים‭ ‬ללא‭ ‬רחמים‭ – ‬ומצד‭ ‬שני‭ ‬מאדירות‭ ‬‮"‬מומחים‮"‬‭ ‬מטעם‭ ‬שמעצימים‭ ‬את‭ ‬הנראטיב‭ ‬הרצוי‭ ‬•‭ ‬דותן‭ ‬שוהם‭ ‬מביא‭  ‬אל‭ ‬קדמת‭ ‬הבמה‭ ‬אנשים‭ ‬שרואים‭ ‬דברים‭ ‬קצת‭ ‬אחרת‭ ‬ומוכנים‭ ‬לדבר‭ ‬עליהם‭ – ‬עם‭ ‬כל‭ ‬הסיכון‭ ‬הכרוך‭ ‬בכך‭ ‬•‭ ‬השבוע‭: ‬רפאל‭ ‬בן‭ ‬דור‭, ‬בעבר‭ ‬צלם‭ ‬אופנה‭ ‬נחשב‭ ‬וכיום‭ ‬ממפעילי‭ ‬אחד‭ ‬האתרים‭ ‬האלטרנטיביים‭ ‬הפופולריים‭ ‬בישראל‭ ‬•‭ ‬בלעדי‭ ‬ל‭"‬שבוע‭ ‬ישראלי‭"‬

רפאל, איך אתה מתאר את האתר שלך ומה שאתה עושה?

"האתר www.knowheretoknow.com הוא מקום לדעת. אנחנו מציעים בו פוקוס על גילוי האמת; על הבריאות האלטנרטיבית, שהיא יצירה אלוהית המונעת ע"י תדרים; ועל העתיד. הכל מתחיל במודעות, מידע וידע. באמצעות האתר יש לנו הזדמנות לגרום לשינוי בקרב האוכלוסיה הבוגרת,  וגם בקרב האוכלוסיה הצעירה כעניין של חינוך".

אתה מציג את האמת כפי שאתה רואה אותה?

"מבחינתי האמת היא אבסולוטית כשמצמידים אותה למדע. חוק המשיכה קיים, המדע קיים. אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה או בדעות. מחפשים מצגות עובדתיות שהם לא המיינסטרים על דברים שהוסתרו מאיתנו.

"באתר אפשר למצוא תיאוריות שונים למצבים עדכניים שקורים עכשיו וגם מצגות  היסטוריות. רבים מהדוברים שאנחנו מציגים באתר הם אלה ששמו הכל על כף המאזניים: איבדו עבודה, איבדו משפחות, שילמו אפילו בחייהם כדי להציג מסרים מסויימים. חשיפות על הביג טק, ביג פארמה, התקשורת, גופים כאלה.

"לדוגמה: בחורה שעבדה ב'מארק', ברנדי וואן. היא הייתה 'וויסל בלוור'. יצאה בשלב מסויים כנגד החיסונים ותופעות הלוואי שהם גורמים. את הביג פארמה מעניין רק לדחוף עוד חיסון. היא מתה בפתאומיות אחרי שחשפה שמאיימים על חייה אחרי שעזבה את עבודתה".

איך התחיל התהליך האישי שלך? התעוררות עצמית או מה שקרה עם הקורונה?

"הייתי ער קודם לכן. הייתי מודע להשפע של הביג פארמה, לאג'נדה 21, כמה המערכת רקובה. בתור עצמאי חשתי על בשרי את האג'נדות של פירוק התא המשפחתי, החלשת הגבר, הטמעת המונחים הפלוראליסטים האוניברסליים.

"במרץ 2020 בתחילת הסגר הראשון ישבנו כמה חבר'ה והבנו שמכניסים לפאניקה את כל העולם, ושיעברו כמה שנים טובות עד שנצא מזה. אז הבנתי שזה מה שאני הולך לעשות מעתה והלאה.. הבנתי שאני הולך לעשות 'שיפט' בקריירה. הייתי צלם מקצועי במשך 20 שנה. הבנתי שאני לא הולך לקחת בזה חלק"

"התחלתי להתעמק בחקירה ותכנים כמו "נפילת הקבאל" – סדרת סרטונים שג'נט אוסברד מהולנד יצרה, 20-30 דקות, עשרה פרקים ראשונים. היא פורשת שם מצג היסטורי מדהים. לטעמי אלוהים עשה את ה'לוק דאון' אוניברסלי, אבל כל אחד מאיתנו יכול להיות שימושי בתהליך. כל אחד מאיתנו עבר חוויות בחיים. אנחנו יכולים להיות שימושיים בתהליך הזה אם נבחר בכך.

מה היו השלבים החשובים בהקמת האתר?

"מתוך היכרות עם עולם הפרסום אני יודע כמה התצוגה והקליק בייט חשובים. הקמתי ערוץ יוטיוב עם קרוב ל-20 אלף מנויים עד שסגרו לנו אותו. היו המון מתנדבים שתירגמו את התכנים לעברית. הסרטון "מחוץ לצללים" למשל – כל מה שאמרו לנו זה שקר. הפיק אותו במאי ופעלולן הוליוודי בשם מייק סמית שנפלט מהמערכת. כמו רבים בתעשייה כמו מל גיבסון שלא הסכימו להמשיך לשחק את המשחק. לא רק הוליווד: אתה מבין שנאס"א זה הוליווד, המיין סטרים מדיה זה הוליווד, הבית הלבן זה הוליווד".

מה השינוי הכי גדול בדעת הקהל שנעשה בזכותך?

"תרגום 'נפילת הקבאל', עשרה פרקים ראשונים. עכשיו יעל רמון מתרגמת את המשך הסדרה, 18 פרקים. היא עושה עבודה נפלאה בהתנדבות מלאה. כל הפעילים עושים זאת מתוך אג'נדה אישית, ממקום יפה וטהור, מקדשיים מאות ואלפי שעות כדי להעביר את המסר.

"התוכן הכי חשוב שאנחנו מעלים להתחבר לסולם הערכים שאתה רוצה לחיות בו. החוק הטבעי. יש חוקים אוניברסליים שאינם בשליטתנו,  באתר יש המון תוכנות שהם 'גיים ציינגר'. אנחנו לוקחים שידורים ארוכים ומחלקים אותם לקטעים, כדי שלצופים יהיה קל יותר לעכל את המסרים. 

"היינו ראשונים בארץ ונתנו השראה לערוצים ואתרים אחרים. אנחנו בהחלט שואפים להטמיע גיבורי תרבות חדשים. הרבה אנשים משתמשים היום בתכנים שלנו לפוסטים ושידורים משלהם".

להצטרפות לערוץ הטלגרם של דות שוהםן Telegram: @GFLearth
כתובת אתר: galacticfederationoflight.com

מה קורה עם פייסבוק? אתם שם?

"בקיץ האחרון מחקתי את הפייסבוק ואת הוואטסאפ שלי כמתנת יומולדת לעצמי… ההשפעה הכי גדולה שלנו היא ב'אלטרנטיב מיינסטרים'. אנחנו הראשונים שהעיזו להגיד 'לא' לצינזור. הכל היום מנותב להנדסת תודעה. את כל ה-500 ערוצים בטלוויזיה שלכם מחזיקים ומנתבים אותם קודקודים. התקשורת האמיתית לא קיימת".

הכל מהונדס?

"כולם בובות. משפחות ההון והשלטון. אחת התופעות למשל – ב'מיינסטרים מדיה' מקבלים במה אותם מומחים, מפרגנים אחד לשני. הכוכבים הגדולים, כולם בקליקה אחת שמכבסת אותם דברים באותו זמן".

אתה מרגיש שאתה באמת משפיע?

"בתור צלם היו לי פיתויים משלי ואני שמח עמדתי בהם, יש הרי סיפורים רבים על צלמי אופנה. אותו דבר בדיוק כמו רופאים: לא חושב שצעיר שהולך ללמוד רפואה מדמיין שהוא הולך למכור סמים. ראיתי סרטון מחברה בשם 'חיסוגן' – לקחו את הגנים הפרטיים בארץ ונותנים שם חיסונים. ואז מגיעה הקלטה במצלמה נסתרת שבה אחד מהם מודה שחיסוני השפעת אפקטיביים רק ב-30 אחוז. מדובר בשחיתות ורדיפת בצע כי זה ביג פארמה. כל הפרויקטורים של הקורונה מושחתים לדעתי ברמות הכי גבוהות. לא מאמין לשום דבר שהם אומרים. כולם בובות. כל ההתנהלות במדינת ישראל לטעמי זה תיאטרון בובות. 

יש איזושהי דמות מייצגת שעומדת מאחורי הפרויקט הזה?

"אנחנו לא צריכים מנהיג. כל אחד צריך להית מנהיג של עצמו. אצלנו לא תמצא מנהיגים או מובילי דעת קהל. תמצא תובנות, תחקור בעצמך. שיפול לך אסימון ואז – קח אחריות על החיים שלך".

אז אתם טוענים בעצם שהמלך הוא עירום. איך כולם לא רואים את זה?

"קח למשל דברים בסיסיים כמו מסכה. בעצם זה ששמים לך סמרטוט על הפרצוף ואתה לא יכול לנשום כמו בן אדם… היום אני כבר לא כועס. לא מאמין בהפגנות. האנושות כל כך הורעלה שהאנשים לא אשמים. בן אדם בן 30 למשל, נכנס לחיים עם הטרטור בטלוויזיה, אחר כך הוא בסושיאל מדיה, עם התניות חברתיות מטורפות. הוא שותה קולה, נושם אוויר רעיל ואוכל מזון מתועש. החומרים הרעילים כבר הגיעו לו למוח בבר מצווה. זו לא אשמתו!

"התכנים שאנחנו מנגישים זה כדי שבן אדם יוכל לעבור מסלול התפתחות אישית, בריאותית וכלכלית. לדעתי האישית האנושות קצת אבודה. כל הכאוס שמסביבנו – אמרתי לעצמי עוד לפני הקורונה – איך אלוהים לא מוחק את זה? אבל הוא נתן לנו מילה, ולכן השינוי מגיע ע"י כל אחד, עם זכות הבחירה שלו, בכל רגע נתון, עבור עצמנו. אם נשנה את עצמנו – הכל ישתנה. המשפחה, הסביבה. 

"אנשים היום משנים מקומות עבודה, לוקחים את ההזדמנות לשנות. לי אישית הקורונה עזרה לחתוך את חבל הטבור. היום אני מצלם רק מוצרים שאני משווק, בצורה ישירה  ורשתית".

מסר לקוראים בלוס אנג'לס?

"אני מזמין כל אחד למצוא את השקט בעין הסערה. להיכנס פנימה, לצלול לערכים הבסיסיים, בלי אגו. מה אני יודע ומה אני חושב שאני יודע. לצמצם את הזמן המוקדש לטלוויזיה, לפייסבוק ולאינסטגרם.

"יש הבדל בין להאמין לבין לדעת. ידע בא מתוך חוויה. כשבן אדם אומר לי אתה לא מבין כלום בחיסונים – הוא לא יודע על מה הוא מדבר. עשיתי הצלבות, חקרתי לעומק, אז התחלתי לדעת. הבסיס הוא אלוהים – משם באנו, לתא המשפחתי ולבריאות הטבעית. אני מקווה שבעזרתנו ערכים ישנים יקבלו צביון חדש עם הטכנולוגיה הקיימת עבורנו כיום".

לגלישה באתר של רפאל בן דור: www.knowheretoknow.com

להצטרפות לטלגרם של רפאל בו דור:Telegram: @knowheretoknow

להצטרפות לערוץ הטלגרם של דות שוהם Telegram: @GFLearth

כתובת אתר: galacticfederationoflight.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות