Connect with us

Featured

חנוכה: לבקש ולקבל הכל

Published

on

המטרה‭ ‬של‭ ‬הדלקת‭ ‬הנרות‭ ‬היא‭ ‬ליצור‭ ‬קשר‭ ‬של‭ ‬אחדות‭ ‬מלאה‭ ‬עם‭ ‬אור‭ ‬הבורא‭ ‬ואז‭ ‬בוודאי‭ ‬ניזכה‭ ‬לראות‭ ‬ניסים‭ ‬בכל‭ ‬יום‭ ‬כל‭ ‬השנה

חג חנוכה אירע בכ״ה בכסלו ומגלה אור אשר מסוגל לסלק את החושך הרוחני והגשמי מחיינו. הסיבה לכך שהחג נמשך שמונה ימים היא בגלל הקשר לספירה השמינית – ספירת בינה המייצגת מודעות של נתינה טהורה.

חודש כסלו ידוע כחודש שבו קרו ניסים גדולים כמו נס פח השמן שהספיק לשמונה ימים, והנס של קבוצה קטנה של מכבים שהצליחה לגבור על אימפריה שלמה.

ספר הזוהר מלמד כי מקור המילה נס מגיע מהמילה לנוס. לברוח מהמיסגרת המוגבלת של הטבע למקום שבו הבלתי אפשרי הופך לאפשרי. בתלמוד כתוב כי בשנה הראשונה שבה נס חנוכה התרחש, המכבים וכל העם לא חגגו את חג  החנוכה באותה שנה. רבי ישראל מקוזניץ׳ הסביר שמכיוון שבאותה תקופה הם היו בוודאות ובאחדות מלאה עם אור הבורא – הם ראו ניסים גדולים בכל יום ולכן לא היו צריכים את האור המיוחד של החג. לעומת זאת, בשנה שבאה אח״כ הם הרגישו שהם איבדו לאט לאט  את אותה וודאות ואת הקשר שלהם לאור הבורא, לכן הם היו צריכים לקבוע את חג חנוכה, על מנת לקבל עזרה רוחנית להחזיר את הוודאות המלאה שהיתה להם בבורא שנה קודם.

כאשר נדליק את הנרות השנה, עלינו לבקש להתחבר לחנוכה הראשון שהיה לפני שקבעו את החג, על מנת שנוכל להתחבר לאחדות  המושלמת עם הבורא שהיתה למכבים בזמן נס פח השמן. המטרה של הדלקת הנרות היא ליצור קשר של אחדות מלאה עם אור הבורא ואז בוודאי ניזכה לראות ניסים בכל יום כל השנה.

חודש כסלו וחג חנוכה

הכוכב המשפיע על חודש כסלו, הוא כוכב צדק, הכוכב הגדול ביותר מבין כוכבי הלכת, אשר אחראי על פריצות דרך בחיינו ועל יצירת ניסים ונפלאות. בנוסף: המקובלים קראו לחג החנוכה אשר חל בכסלו, ״ראש השנה הקטן״. מכיוון שבחודש הזה יש  אפשרות לכל אחד ואחת מאיתנו לשנות את הגורל לטובה, כל הספרים נפתחים שוב, על מנת לאפשר לכל מי שלא הספיק בראש השנה לשפר ולהחדיר יותר ברכות לכל השנה. ( הערך המספרי של השם מתתיהו = 861 = ראש השנה)

בחודש כסלו ניתנת האפשרות לכל מי שמבין את הצופן של יצירת ניסים להתחבר למציאות שבה ניתן לשנות הכל: זוג שרוצה להביא ילדים וקשה להם- שערי  הפוריות יכולים להיפתח עבורם, אדם במצב בריאותי לא טוב – שערי הרפואה יכולים להיפתח בפניו, אדם שצריך עזרה בפרנסה- שערי השפע בלי גבול יכולים להיפתח בפניו.

אנו נמצאים לפני חלון של הזדמנויות, אשר יהיה פתוח בפנינו למשך שמונה ימים בלבד, שמונה ימים אשר נוכל להחדיר בהם אור של ניסים ושינוי של גורל לטובה, למשך כל השנה.

מדוע החודש נקרא כסלו?

המורה שלי, הרב ברג, הדגיש תמיד כי ללא ספר הזוהר, לא ניתן להבין את הפנימיות של התורה, ולכן רוב הדברים החשובים ביותר, הפכו להיות לא חשובים בעיני רוב האנשים.

ספר הזוהר מלמד, כי השם כסלו, נוצר בזמן בריאת העולם, והוא נחלק לשני חלקים: כסלו לפני שאדם וחוה נבראו, הבורא החדיר לעולם את כל האור שכל האנושות תצטרך על מנת להשיג שלמות ושפע בלתי מוגבל. בתוך האור הגדול הזה היו כל הרפואות לכל הבעיות אשר יתגלו בעולם .הארה זאת התגלתה לאדם וחוה למשך 36 שעות בלבד, ואז הבורא כיסה אותה, על מנת לאפשר לנשמות להשיג אותו בכוחות עצמן. מאז האור הזה נקרא ״ האור הגנוז״ והוא מתגלה בזמנים מיוחדים בשנה. 

חג החנוכה, הוא אחד מהחגים החשובים ביותר בשנה מכיוון שהוא מגלה את כל השלמות של האור הגנוז. רמז לגילוי האור הגנוז בחנוכה, הוא מספר הנרות אשר אנו מדליקים במהלך שמונת ימי החג.אם נספור ונחבר את סך כל הנרות נגלה שיש 36 נרות, המחברים אותנו ל-36 השעות בהן האיר האור הגנוז בעולם. מכאן ניתן להבין את השם כסלו – כיסא ל״ו – הם 36 השעות בהן התגלה האור הגנוז בעולם. זאת הזדמנות של פעם בשנה, להתחבר לשלמות וליכולת שלנו ליצור ניסים ופריצות דרך גדולות בחיינו במהלך החודש ובעיקר במהלך שמונת ימי החנוכה: כל מה שעלינו לעשות זה להדליק את הנרות ולדעת שדברים טובים יכולים לקרות מעבר לכל דמיון.  

כיצד ליצור ניסים?

על מנת ליצור ניסים בחיינו, עלינו לשנות את המודעות שלנו ואת הדרך שבה אנו תופשים את המציאות, בחרתי 3 נקודות עיקריות מתוך חכמת הקבלה עבורכם:

1. להבין שהכל זה האור של הבורא

בד”כ אנו נוטים להסתכל על המציאות כעל כח הטבע: השמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב, כי זאת דרכו של העולם. זה לא נכון, השמש זורחת בבוקר כי הבורא נותן לה אנרגייה לזרוח בבוקר ולשקוע בערב!

אישה בת 30 שיולדת, נראה בעינינו כדבר טבעי  ואילו אישה בת 70 שיולדת נראה כמשהו על טבעי, זה לא נכון, בשני המקרים הלידה מתאפשרת בגלל האור של הבורא שזורם בתוכנו ומאפשר לזרע להתחבר עם הביצית.

2. האור של הבורא הוא הצל שלך

הבעל שם טוב נהג ללמד את תלמידיו שהבורא מתנהג אלינו בדיוק כמו שאנו מתנהגים כלפי אחרים. על מנת ליצור ניסים בחיינו, עלינו להרגיל את עצמנו להתנהג בצורה הפוכה לטבע האנוכי שלנו לדוגמא: לכולנו יש דברים שמפריעים לנו: הדרך הראשונה ליצור נס היא בלהפסיק להיות עסוקים תמיד בעצמנו ובבעיות שלנו ולהרגיש כאב של מישהו אחר – לעזור לו בכל מה שהוא צריך מכל הלב. כאשר אנו עוזרים ונותנים לאחרים למרות הבעיות האישיות שלנו אנו ניצור ניסים שהבעיות שלנו ייעלמו ויהפכו לברכות מכיוון שהבורא דואג לנו כמו שאנו דואגים לאחרים.

אם אדם מתגבר על האגו שלו ובמצב שבד”כ הוא כועס ויוצר פירוד, מחליט לפתור את הבעייה בדרך של שלום, כך בדיוק הבורא יתנהג כלפיו. הבורא מתנהג כלפינו בדיוק כמו שאנו מתנהגים כלפי אחרים.

3. להעריך את מה שיש

על מנת ליצור ניסים בחיינו עלינו להעריך את הברכות שכבר יש לנו. בכל פעם שאנו זוכרים ומעריכים את מה שיש לנו, אנו מעוררים את הברכה אשר נמצאת כבר בחיינו וזה מרחיב את הכלי שלנו לקבל עוד ניסים וברכות. כדאי להכין רשימה של כל הדברים הטובים בחיינו ולקרוא אותה במהלך חג החנוכה.

טיפים לחיבור עם האור הגנוז של חנוכה

הדבר הראשון שעלינו לעשות במהלך שמונת ימי החג הוא להעריך את המתנה העצומה של החג – להזכיר לעצמנו בכל יום שכל האור הגנוז מתגלה על מנת שנוכל להתחבר פעם בשנה לפוטנציאל הבלתי מוגבל שלנו! להתנתק מהמסורת של הדלקת נרות לזכר הנס שקרה לאבותינו לפני אלפי שנים ולהגיד לעצמנו: כל האור הגנוז מתגלה עבורי היום – יש לנו את האפשרות לשנות הכל ולמשוך אור וברכות בלי גבול – איזו מתנה עצומה!

מומלץ להשתמש בנרות של שמן זית, מכיון שלשמן יש יכולת למשוך יותר אנרגיה (שמן זית מושך אור הנקרא אור דחכמה) מאשר נרות שעווה.

מומלץ לשבת על יד המנורה לפחות חצי שעה בשמחה פשוטה – לבקש את כל הברכות שאתם רוצים למשוך לחייכם והחשוב מכל: לבקש שהשנה נזכה להיות באחדות מלאה עם אור הבורא כמו שהמכבים זכו להיות לפני שהם קבעו את חג החנוכה.   

 חג חנוכה שמח מלא בניסים ונפלאות לכולנו!

Avner.madar@kabbalah.com

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות