fbpx
Connect with us

Featured

חנוכה בלוס אנג׳לס: ליידיז אנד ג'נטלמנז, קבלו את נטע!

הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס ציינה את חנוכה במשחק ה-‪NBA‬ בין הלוס אנג'לס קליפרס והגולדן סטייט ווריורס, עם הדלקת נר ראשון בהשתתפות חניכי שבט הצופים באגורה והופעה מיוחדת של כוכבת הזמר ישראלית

Published

on

לא בכל יום מופיעה זמרת ישראלית במשחק NBA בין שתי קבוצות מצמרת הליגה – אבל זה בדיוק מה שקרה ביום ראשון האחרון במשחק של הLA קליפרס נגד הגולדן סטייט ווריורס, כאשר הכוכבת הבינלאומית, נטע ברזילי, עלתה על הפרקט בסטייפלס סנטר בלוס אנג'לס.

זוכת האירוויזיון ב-2018 הופיעה במסגרת טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה אשר ערכה הקונסוליה בראשות הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, ד"ר הילל ניומן, ובהשתתפות חניכי שבט כפיר – צופי אגורה. במסגרת שיתוף פעולה עם משרד ראש העיר לוס אנג'לס, הקונסוליה אף הזמינה למשחק כ-100 תלמידים ומורים מבתי ספר ציבוריים במרחב אשר לוקחים חלק בתוכניות קהילתיות שונות.   

לפני עלייתם של השחקנים לפרקט עלתה הזמרת הישראלית הבינלאומית וזוכת האירוויזיון 2018 – נטע ברזילי, עם השיר ״באסה סבבה״. זאת הפעם הראשונה שכוכב זמר ישראלי מחמם קבוצת NBA לפני עלייה למשחק.

"הערב אנחנו חוגגים את חנוכה, קהילות יהודיות בכל העולם מדליקות נר כנגד דיכוי דתי, וכאות לחופש ושוויון!" אמר הקונסול הכללי ניומן ( במרכז התצלום) במהלך הטקס. "אנו שמחים לחגוג את חג האורים והתקווה עם תלמידים ומורים מהקהילות השונות במרחב שלנו אותם הזמנו לחגוג עמנו, וגאים לעשות זאת עם נטע ברזילי –  גאווה ישראלית בעולם כולו!"   

הבגד שלבשה ברזילי היה מחוך ייחודי שעשוי כולו מנעלי סניקרס של ריבוק, בשילוב שמלת בדי טול עם פרנזים וטייץ קצר לבן מתחת. מי שעומד מאחורי הרעיון העיצובי של הבגד הוא מעצב האופנה גולן פרידמן, שהלביש לא מעט כוכבות בינלאומיות.  "היה לי כל מיני סקיצות שעשיתי עבור נטע, וחיפשנו משהו מיוחד שיתחבר גם עם נושא קיימות. נטע השתתפה בקמפיין מקומי של ריבוק והיא שגרירת המותג בישראל, וככה נרקם שיתוף פעולה ייחודי", אמר ל"ישראל היום".

פרידמן הוסיף כי "לקחתי מריבוק נעלי סניקרס מקולקציות קודמות, וביחד עם איתי בצלאלי הסטייליסט שלה וטל מרקוביץ, שתופרת לא מעט עבור נטע, יצרנו את הבגד הייחודי. פירקנו את נעלי הסניקרס וחיברנו אותם בצורה ייחודית לכדי מחוך כולל פריטי בגדים של ריבוק שגם לא היו רלוונטיים יותר, ומהם עשינו גם מכנסיים".

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות