Connect with us

קהילה

חנוכה בויצו לוס אנג'לס: בהוקרה לרינת ניומן

Published

on

מאת: אלעד מסורי // צילומים: אורלי הלוי

אירוע חנוכה של ויצו לוס אנג'לס התקיים בשבוע שבעבר במלון ״ארבע העונות״ בברלי הילס. הגשם שפקד את עיר המלאכים לא מנע ממשתתפים רבים למלא את אולם הכנסים במלון.

בכניסה המתין לאורחים בוטיק מגוון של בגדים, משקפי שמש ותכשיטים מקוריים, חלקם נעשו בישראל וחלקם בלוס אנג׳לס. כל ההכנסות מהמכירות קודש לתרומות לארגון ויצ׳ו.

ויצו כידוע הוא ארגון נשים יהודיות שהוקם בבריטניה בשנת 1920 כדי לתת מענה להגמוניה הגברית ששלטה אז בתנועה הציונית. ויצו חרט על דגלו את קידום האשה ואחראית להכשרת אלפי נשים, הקמת אלפי מעונות יום, פנימיות ומקלטים לנשים מוכות.

לאחר הקמת המדינה העברו המשרדים הראשיים של ויצו מלונדון לתל אביב חלק משרותי הארגון עברו לסמכות ואחריות ממשלת ישראל, אך ויצ׳ו נשאר אחראי לספק שירותים משלימים בנושאים חשובים לרווחת נשים ובכלל: סיוע לחיילות וחייל צה״ל, משפחות שכולות, וגם בסיוע לקשישים. בנוסף ויצו פועל למען שיוויון זכויות לנשים, סיוע וליווי של עבודות סוציאלות לכל המשפחה, וייצוג נשים בתי הדין הרבנים בישראל. אחת ממטרותיו של ויצו כיום הוא לחזק את הקשר והזהות היהודית בין התפוצות לישראל כל אלו ועוד העניק לארגון זכיה בפרס ישראל בשנת 2008 על מפעל חיים ותרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

משרדי הארגון הפעילים בלוס אנג׳לס אמונים על חלק נרחב ממטרות הארגון העולמי, ומצביעים עשייה רבה ופורה ברחבי לוס אנג׳לס. ארוחת הצהרים אותה הינחתה ג'ינה רפאל, יו״ר הארגון בלוס אנג׳לס, היא הציגה את הזמרת שני זמיר שהפליאה בשירת ההימנון האמריקאי והישראלי. זמיר גם קיבלה אות הוקרה ״ויצו ציונית״ מיוחד מהארגון על עבודתה בקשר בין ישראל לארצות הברית.

בהמשך עלה הרב טל ססלר מבית הכנסת הספרדי שדרש על חג החנוכה, הסביר את הקשר בין המכבים לבין ארגון ויצו ועל הלהבה של רוח ההתנדבות היהודית שבוערת בחנוכה ובמשך כל ימות השנה. אסף כהן, צעיר בן 23 מישראל, סטונדט ליחסים בין לאומיים שמתגורר בקליפורניה ועובד עם הקונוסליה הישראלית באל איי, שוחח עם הקהל על החיים בישובי עוטף עזה בישראל. על הקשיים שהם עוברים בכל פעם שיש עימות נוסף בין כוחות צה״ל לבין חמאס שבעזה, כמו גם על שיגרת החיים הבלתי אפשרית שם, אומץ ליבם של תושבי העוטף והצורך החיוני בסיוע לאוכלוסית האזור.

במרכז האירוע הגישה קרולין בן נתן מהקונוסוליה פרס הוקרה מיוחד – Zionist Award לרינת ניומן על פועלה הרב לקידום הנשים היהודיות בתפוצות ומסירותה הרבה לארץ ישראל. אות הוקרה הוענק גם למריסה ווינגרטן.

לאחר ארוחת צהרים וקינוחים. עלתה שוב הזמרת שני זמיר לשיר והפעם הנעימה הקולה להיטי אופרה מרגשים ואת הללויה האלמותי של לאונרד כהן. לקראת הסוף הוענקו אותות הוקרה גם לצוות ההנהלה של סניף ויצו לוס אנג׳לס: מלכה פוגל, חנה רובינשטיין ומרים ויצמן.

האירוע נחתם בהדלקת נרות חנוכה מסורתיים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

קהילה

IAC מציג: קבוצת הישראלים בתעשיית הבידור והקולנוע

Published

on

המשתתפים בסלון של סם גונן, הוליווד נשקפת מבעד

זה היה מתבקש: קבוצה חדשה נוסדה בארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס – IAC Arts & Entertainment Network. כ-40 מוזמנים הגיעו בשבוע החולף לארוע ההשקה – ערב אינטימי ונוצץ בביתו המרהיב של סם גונן, עם נוף פנורמי המשקיף על לוס אנג'לס כולה בהרים של הוליווד. האורחים, רובם ככולם עובדים בתעשיית הבידור בעיר – שחקנים, מפיקים, יוצרים ואנשי מוזיקה. בקרב המשתתפים ניתן לראות כמה דמויות בולטות בתעשייה, כולל השחקנים יהודה לוי, מורן אטיאס ומיטל דוהן, כמו גם את המפיק אהוד בלייברג.

המארח סם גונן והבמאית-מפיקה דנה לוסטיג

הערב נפתח במינגלינג, סושי וקוקטיילים שברקע הנוף עוצר הנשימה של עיר הסרטים. את הדיון והפאנל פתחו יו"ר דירקטריון הארגון בלוס אנגלס, גיא בכר, ומייקי מיכאלוב, חבר הדירקטריון ויו"ר IAC LEAD. השניים שיתפו את הנוכחים בחזון בניית רשת מנהיגים צעירים מתחום הבידור והאמנות, שיתוף פעולה ביניהם והסברת חשיבות התוכנית לקהילה הישראלית-אמריקאית. בהמשך נערך דיון פורה על הופעתם ומעורבותם של ישראלים ויהודים-אמריקאיים בתעשייה והדרכים ליצירת רשת חברתית ומקצועית שמאפשרת את פיתוח הכשרונות והעשייה המשותפת. רבים מהמשתתפים הביעו רצון ונכונות רבה להתנדב ולסייע במה שניתן לארגון באירועים העתידיים של התוכנית.

מארגון ה- IAC נמסר כי "ערב ההשקה היה מוצלח ביותר, מעבר לכל הציפיות, ואנחנו עובדים במרץ על האירוע הבא שיתקיים בחודש מאי הקרוב. אנחנו שמחים ונרגשים לייצור רשת של בידור ואמנות לקהילה שתהייה מוצלחת כמו תוכנית LEADשל הארגון".

מימין: מייקי מיכאלוב, מורן אטיאס, שלומית מלכה, יהודה לוי, גיא בכר, שרונה נומדר

לפרטים על התוכנית והצטרפות ניתן ליצור קשר עם שירי: shiri@israeliamerican.org

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

ערב מוזיקלי למען נפגעי פעולות טרור

Published

on

הפסנתרן אורי שיחור בביתם של דיתי וגדעון ברין בבוורלי הילס

בערב מוזיקלי שנערך בביתם של ד"ר דיתי וגדעון ברין כלל ארוחת ערב והופעה של זמרת האופרה ארה קיילין והפסנתרן הידוע אורי שיחור, שניגן את יצירתו של שוברט סונטה בסי מינור. הכנסות האירוע הועברו לארגון נט"ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי) ו- Save A Heart Foundation בראשו עומד ד"ר יזהר חרוזי. ד"ר ברין, פסיכולוגית קלינית שלקחה על עצמה לגייס תרומות למען ארגון נט"ל בלוס אנג'לס, פינתה את כל הרהיטים מסלון ביתה בבוורלי הילס וערכה שולחנות עגולים למוזמנים ליד פסנתר הכנף. מרביתם התוודעו לראשונה לנט"ל, שהוקם ב-1998 על ידי ד"ר יוסי הדר ויהודית יובל רקנאטי. העמותה הוקמה מתוך הזדהות עם אלו שנפגעו נפשית באופן ישיר או עקיף כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה.

ברין: "נט"ל הוקמה לפני 20 שנה בזמן בו לא היה כל ארגון אחר במדינה שישרת את אלו הסובלים מפוסט-טראומה כתוצאה מטרור ומלחמה. בזמן שהמדינה והצבא עשו את מיטב יכולתם, אנשים רבים נפלו בין הסדקים. חלק מהסובלים לא הבינו שהסיוטים שליוו אותם או חוסר יכולתם לתפקד היו קשורים למאורעות טראומטיים שהם חוו. אחרים חששו לבקש עזרה כי פחדו מהסטיגמה, ורבים פשוט לא יכלו לאפשר לעצמם לקבל טיפול".

ד"ר ברין סיפרה על ילדה בת שמונה מאשדוד שהתקשרה למרכז נט"ל; הילדה העבירה שעות ארוכות במקלט הבניין בו גרה ובמצוקתה היא שרה לעצמה על מנת להתגבר על רעש הסירנות ולהרגיע את עצמה. אלא ששאר האנשים במקלט אתה, לא הבינו מדוע היא שרה, כשהם בעצמם היו נתונים במצוקה. בקו החם של נט"ל, הקשיבה המתנדבת לילדה הקטנה ואמרה לה שבכל פעם שהיא פוחדת ורוצה לשיר היא מוזמנת להתקשר ולשיר כמה שהיא רוצה. "המתנדבים בקו החם הצליחו לגרום לה להיפתח ולדבר אתם על מה שהיא מרגישה" סיפרה ד"ר ברין, "וזה הוביל למתנדבים שהגיעו לביתה ואחר כך גם לתראפיה שהוצעה לכל המשפחה. הסיפור מראה עד כמה דינמית וקריטית עבודת נט"ל".

המשך לקרוא

קהילה

"אני אבא לילדים הראשונים של ה-IAC"

Published

on

מייקי מיכאלוב הפך בשנים האחרונות שם נרדף ל- IAC LEAD• מה הסיפור שלו?

אי אפשר לדבר על קבוצת ה-LEAD של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית, על ההנהגה הצעירה והרוח החדשה שנושבת באירגון – מבלי לדבר על מייקי מיכאלוב. אני פוגשת את מייקי לשיחה כדי להכיר את האיש מאחורי התואר ״יושב ראש ההנהגה הצעירה״ ומסתבר שלא ניתן להפריד בין חייו האישיים לבין העשייה הציבורית ופעילותו למען הקהילה, תחת המטרייה של ה-IAC.

אפילו את אשתו הכיר לפני 7 שנים בארוחת ערב שיזמה מירי שפר כאשר החל את פעילותו הציבורית למען ישראל, ומכאן הקשר הלך התחזק והצמיח שורשים וענפים שקושרים את חיי היום יום בעשיה הציבורית למען חיזוק הקשר הישראלי יהודי.

מייקי, בן ,37 נולד וגדל באל.איי, בן להורים ישראלים. יש לו אח ואחות ומעולם לא גר בארץ, ולא חווה חיים בישראל . הוא הצטרף לצופים בגיל 17 וביקר בגיל 22 בארץ במסגרת פרוייקט ״תגלית״, ואז החל להתערבב בקהילה הישראלית.

מייקי: ״בבית אמא שלי אהבה לשמוע זוהר ארגוב ואביהו מדינה. למדתי בבית ספר פרטי לא יהודי והחברים שלי לא בהכרח היו ישראלים, אבל בבית היתה אווירה ישראלית לגמרי, לכן גם ההצטרפות שלי לצופים היתה הליך טבעי שהביא איתו הרבה חברים ישראלים והיה לי לחוויה לחיים עצמם".

מייקי וג׳סיקה מיכאלוב

באופן כללי ניתן לומר כי מייקי בעבר לא היה ממש מעורב ולא חלק מהקהילה הישראלית.

״הייתי מעורב בכל מיני אירגונים אך שום דבר לא היה ישראלי בהגדרתו״, הוא מספר.

לאיי.אס.סי הגיע לפני 7 שנים: ״קיבלתי הזמנה ממירי שפר לארוחת ערב בברנטווד. בדיון שנערך אז, מירי דיברה על החזון שלה ועלתה שאלה איך מקימים תוכנית לחזק את הישראלים הצעירים מתחת למטריה של אי.אי. סי, כי עד אז הניעו את הגלגלים באירגון אנשים מבוגרים יותר ובעלי ממון והיא רצתה למצוא את הנוסחה הנכונה להבטיח שגם בעוד 50 שנים יהיו מי שימשיכו להריץ את פעילות אירגון ושהוא יתחזק מתוך הקהילה עצמה. זה כל כך סימלי ששם באותו הערב גם הכרתי את אישתי, ג׳סיקה, וזו היתה מעיין הבטחה שצומח כאן דור העתיד של אירגון".

טלפון ממירי שפר

אחרי אותה ארוחת ערב מייקי החל לתרום כספים לאירגון, ואחרי חודשיים בערך התקשרה אליו מירי שפר. ״באותה השיחה היא אמרה לי שהיא סומכת עלי שיש לי את היכולת לקחת את 'הויז׳ן' שלה ולהפוך אותו למציאות, להקים את דור העתיד של האירגון. הרגשתי שמעתה זו השליחות שלי״, אומר מייקי בהתרגשות, כמי שמצא את הדרך הנכונה לו לתרום את חלקו לשימור הזהות הישראלית גם בדורות הבאים ולהביא לפעילויות ותובנות מתוך הקהילה עצמה ולא רק מראשי הקהילה, מפילנתרופים ותורמים אלא בעשייה עצמה.

ג׳סיקה אשתו, היא יהודיה חצי פרסיה וחצי אמריקאית מקנטקי. ואם צריך הוכחה לכך שכבר נולד דור ההמשך, למייקי וג׳סיקה נולדו 2 ילדים – ג׳ייקוב בן השנתיים וחצי ודויד בן ה-7 חודשים. ״הילדים שלי הם הילדים הראשונים של ה IAC״ הוא אומר בגאווה, שמוכיחה כי הילדים שלו יונקים את ה״אני מאמין״ שאבא שלהם עובד כל כך קשה לתחזק יום יום.

ג׳סיקה היא מורה לריקוד ובעלת בית ספר לריקוד, בשנים האחרונות היא מתמסרת בעיקר לגידול הילדים. בעבר משפחתה של ג׳סיקה יש סיפור מרגש על סבא רבא שלה, אשר בשנת 1909 הגיע לארצות הברית מאירופה ונחת בקנטקי שם הוא הקים בית כנסת ראשון בלואיסוויל, ובהמשך הוא העביר מאירופה כ-30 אלף יהודים, עוד לפני השואה ולמעשה הוא הציל את כולם מזוועות השואה תודות למעשה הזה והקים את הקהילה
היהודית בלואיסוויל.

מייקי מספר איך הוקם ה LEAD, החזון של מירי שפר, שהפך למציאות, לאחר אותה שיחת טלפון. מייקי גייס חבר ילדות, שאף הוא אישיות קהילתית, גיא בכר )Imperial tile and stone): ״אנחנו חברים מהתיכון וידעתי שגיא שהוא איש של נתינה, מאוד מחובר לישראליות שבו. עוד לפני שנכנס לפעילות באופן רשמי גיא היה עושה אירועים קהילתיים בתוך העסק שלו, והיה ברור לי שיחד יש לנו את הרצון, הכוח והיכולת להקים את ה-LEAD״.

גיא ומייקי החלו לגייס צעירים נוספים עם הניצוץ הישראלי בעיניים ובנשמה והקימו גופים תחת ה IAC. ״הקמנו גופים וחיזקנו את התת-נושאים על מנת לגעת בקהילה מתוך הקהילה עצמה, בכל שכבות הגיל. לפני 3 שנים נולד אירוע 'המסקרייד', כשהרעיון היה לקיים ערב גאלה לצעירים שיוכלו להגיע ולפגוש חבר׳ה כמוהם ולתרום וליהנות באירוע מיוחד במינו שלא מתאים רק לבני שישים ומעלה בעלי אמצעים, אלא מתאים גם לצעירים יותר שרוצים לראות ולהראות ולתרום את חלקם בפיתוח וחיזוק הקהילה הישראלית.

״כולנו יחד מאוגדים ברצון להבטיח שגם הילדים שלנו, יכירו וידעו מה זה להיות ישראלי ושתמיד יגנו על ארץ ישראל, שלא יקום דור שלא יודע מה זה ישראל״, הוא מדגיש ומעביר בי צמרמורת בצורה המרגשת בה הוא אומר את הדברים, מתוך הקרביים של ילד ישראלי שגדל בגולה. ״מטרת העל היא לשמר יחד את המסורת, הדת והתרבות ויחד להמשיך לקיים את הישראליות מחוץ לגבולות ישראל״.

אין כמו אמא

מייקי הוא כאמור יושב ראש ההנהגה הצעירה ה LEAD וחבר בדירקטוריון הארגון בלוס אנג׳לס, אבל את כל זה הוא עושה בהתנדבות. בעבר הוא ניהל מעל מאה סניפים של בנק גדול ומוכר, מייקי, מודה על הזמן שהיה שם ועל הניסיון שצבר: ״הכלים שקיבלתי בעבודה בבנק והדברים שלמדתי מהווים את הבסיס להצלחה שלי היום״, הוא מסבייר.

לפני הרחבת המשפחה, החליטו ג׳סיקה ומייקי לקחת חופש מהחיים האמיתיים ותקופה לניקוי ראש: ״טיילנו באירופה וביקרנו בישראל, זה עשה לנו טוב גם לזוגיות וגם לנשמה, היינו בפסק זמן מהעולם האמיתי, אסקפיזם מוחלט שיכולתי לעשות חישוב מסלול מחדש״.

כל זה קרה לפני כשש שנים וכיום מייקי הוא עצמאי, בביזנס עם שותפים ועוסק ביעוץ השקעות. מייקי הוא הבעלים של 3 חברות נדל״ן, כשברשותו בניינים, סטורג׳ וחברה להלוואות כספים. הוא סיים תואר ראשון בשיווק וכלכלה ובוגר UCLA, עם תואר שני בוהוא בעל רמת Certified Financial Planner בדרגה הגבוהה ביותר בתחומו.

הוא מספר בגאווה על הישגיו האקדמיים ויש לו, לאיש הזה, את כל הסיבות להיות גאה בעשייתו ובהישגיו כי במבט על ילדותו ניתן להצדיע לילד שהגיע מילדות קשה
כמעט ללא סיכוי למקום בו הוא נמצא היום.

מייקי בוחר לספר לי על משפחתו ועל הילדות הלא קלה שעברה עליו כבן להורים גרושים אשר הגיעו בסוף שנות ה 70 לארצות הברית. הוא משבח את אימו החזקה, אשר מהווה דמות להערצה בעיניו על הדרך בה גידלה אותו ואת אחיו. איך הרימה את ילדיה גם כשלא היה קל רק בזכות האהבה והמחויבות שלה להבטיח את עתידם בבריאות נפשית ופיזית.

״אמא שלי תיבלה את חיינו באהבת ארץ ישראל, תמיד גדלנו בידיעה שלמרות שהבית כאן, הלב שם ועלינו תמיד לזכור את זה. לא היתה לי ילדות קלה, לא גדלתי עשיר ומה שאני היום זה לגמרי לא מובן מאליו.

"בתוך הקושי המשפחתי שעבר עלי למרות שהיה מצב קשה ראיתי את כל מה שהיה בבית שלי שבו אני גדלתי ובכל זאת מצאתי את הדרך ללמוד מהמצב ולגדול ממנו, למדתי להתייחס לכולם אותו הדבר, וגם היום אני לומד מהטעויות שלי ושואף בכל יום להיות אדם טוב יותר״. מייקי מיכאלוב – אתה בהחלט מעורר השראה!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות