fbpx
Connect with us

כללי

חלום אמריקאי, פרק שמיני \ סיפור בהמשכים מאת יפה מזרחי

Published

on

ימי התעסוקה של בן ביטון בעגלת הקניון של יאיר כביר הסתכמו בשבועיים בלבד. פוטנציאל הרווח הכלכלי היה מצוי שם בשפע, אלא שבניגוד ליתר העובדים, בן התקשה לעצור את העוברים והשבים, ולבצע להם הדגמה של המוצר.

לדאבונו גילה. שבשעה שהוא עמל על מכירה אחת, עמיתיו כבר גיהצו כרטיסי אשראי והגדילו את עמלתם. העיקה לו העובדה שסיכום הוצאותיו היומיות ביחס להכנסותיו לא השתלם לו, ומיום ליום מפלס האמונה שלו בכשרון המכירות שלו דעך. יאיר המעשי ובעל הנסיון הרב, שהבחין בקשייו של העובד החדש שלו, הקדיש לו זמן רב. הוא האמין שבכל אדם טמון פוטנציאל מכירות בלי שום קשר למהות המוצר, וכל שנדרש הוא לאמנו להשתמש ביכולתיו. בשיחות טלפון בין השניים, ובסיום ימי-עבודה ארוכים, הרביץ יאיר בבן את תורתו. הוא חשף בפניו תלושי משכורת מפתים של עובדים אחרים, גם משפטי מפתח בסיסיים בעניין האמונה העצמית העמיס על אוזניו, הוא הציע לו גם סיוע בדיור, ונתן לו דיסק מעורר השראה שבן האזין לו מדי יום בדרכו הלוך ושוב מהעבודה. ובכל זאת, על אף רצונו הרב של יאיר ומאמציו של בן, זה האחרון לא הצליח להשתפר, והתפטר.

מאוכזב מעצמו על כי הניח לשבועיים תמימים לחמוק מבין ידיו, החליט בן ביטון לקבל את הצעתו של יאיר לעבור לגור ולעבוד בלאס-ווגאס אצל השותף שלו, עמי גבע. אמנם העבודה שהוצעה לו הייתה גם היא על עגלה, אלא שהפעם דובר במוצר שלא נדרשו לו הדגמות או עידודי מכירות אגרסיביים, ובמסגרת ההעסקתו יקבל גם הסדרי מגורים חינם.

לאחר התלבטות קצרה, קיבל בן ביטון את הצעת העבודה החדשה, ויומיים אחר-כך מצא עצמו נפרד ממוטי ואלה. את מזוודתו הגדולה אחסן במחסן ביתם. הוא לקח עימו כבודה קטנה ושם פעמיו למקום מגוריו החדש.  שעתיים של נהיגה בכבישים מהירים מתפצלים, הובילו אותו לצוואר הבקבוק של כביש מספר חמש-עשרה לכוון צפון. הוא נסע ללא הפסקות, ובתום כשעתיים נוספות של נסיעה מדברית הגיע שוב לכבישים מתפצלים.

אורות עמומים הפכו חזקים ובהירים ככל שקרב ליעדו בעיר הזימה. בדרכו, התנוססו על שלטי-חוצות פרסומות לבתי-מלון, למסעדות והופעות, וככל שהתחזקו האורות, השתפר מצב-רוחו ואדרנלין רדום חזר לפעום בקירבו. לאס-ווגאס קיבלה את פניו בחום רב. רחובות הומי הולכי-רגל, תאורה צבעונית מתחלפת ובתי-מלון מהודרים משכו את תשומת ליבו. מימינו התנוסס מגדל אייפל מדומה, משמאלו חלף על-פני מתחם רחב ידיים מדומה לעיר ניו-יורק, ובראשו רכבת הרים מהירה. נסיעה איטית ובהמשכה משמאלו, צדו את עיניו מזרקות מרקדות לגבהים שכמותם לא ראה מימיו. ״איזה יופי, הנה אמריקה בצבעים״, הוא התפעל מחוייך בקול רם. קול נשי נפלט מהטלפון הסליולרי שלו, ״הגעת ליעד שלך, תידרוך הנסיעה הסתיים עכשיו״.

 

בן הפנה מבטו ימינה, שמו של מלון הוינישיין, מהודר ומואר בנדיבות רבה התנוסס בראש המלון. הוא החנה את ריכבו ונכנס ללובי המלון. את פניו קיבלו צילצולי מכונות ההימורים, וים של אורות ססגוניים. ״מדהים, הזוי״, הוא פלט בשעה שצעד למקום המפגש שעמי קבע עימו. בן ביטון בלע את כל מה שצדו עיניו הפעורות. ״לא יאומן, ממש כמו בסרטים״, נלהב הרהר בליבו, וחיוך גדול התפשט על פניו כשעינו צדה גונדולות ששייטו לאורך המלון.

 

הוא עקב אחר השילוט והמשיך וצעד לכוון עגלת הקניון של גבע, שנקבעה כנקודת המפגש, ובמרחק מה משם, הוא זיהה את היעד שחיפש, הוא ניגש לעגלה, ולאחר התלבטות קצרה, בחר לפנות לעובד בניב ישראלי, ״שלום, עמי נמצא פה?״, בן שאל. הגבר החטוב שהתמר לגובה רם נפנה אליו וחייך, ״אתה בן אני משער, אני גיל, נעים מאד״, דיבר בשעה שנעל מגירות. ״עמי ביקש שאתנצל בשמו, הוא יוכל לפגוש אותך רק מחר, אולם אל דאגה, הכל בשליטה. בשלב זה עומדות בפניך שתי אופציות, האחת להמשיך מפה לדירה, החברה מצפים לך שם, והשניה, להצטרף אלי למקום העבודה השני שלי. תרגיש בנוח לעשות מה בראש שלך בן-אדם״, סיים גיל את דברי ההיכרות שלהם, ועטף את העגלה.  בן, מופתע מקבלת הפנים של הזר שזה עתה פגש, העז ושאל: ״במה אתה עובד מלבד העגלה?״, והצעיר שציפה לשאלה, פלט ללא היסוס, ״אני חשפן״.

מרוצה ומעט מופתע מישירות דבריו, חייך בן וללא היסוס אמר: ״כל זמן שאני לא צריך להתפשט, מתאים לי לבוא איתך״.  בדרכו לאסוף את רכבו מהחניה, שאל בן את עצמו מדוע מיד נענה להזמנה, אולם נחרץ בחר שלא לחפור לעצמו במחשבות. ״ספונטניות היא תכונה חדשה שאני לומד להתרגל אליה במדינה הגדולה הזו״, סיכם והניח עליו את דעתו בשעה ששם פעמיו להרפתקאה החדשה, שאמנם לא ציפה לה, אבל שמח לעומתה.

המשך בשבוע הבא….

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

ערב השנה החדשה: אוכלוסיית ישראל מתקרבת ל-10 מיליון נפש; 66 אלף עולים חדשים היגרו למדינה

Published

on

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) פרסמה לקראת ערב ראש השנה תשפ"ד כי אוכלוסיית ישראל נאמדת בכ-9.795 מיליון נפש. לפי הערכת הלמ"ס, האוכלוסייה צפויה להגיע לכ-10 מיליון תושבים בסוף שנת 2024, לכ-15 מיליון תושבים בסוף 2048 ולכ-20 מיליון תושבים בסוף 2065.

לפי נתוני הלמ"ס, בישראל חיים כיום כ-7.181 מיליון יהודים המהווים 73% מכלל האוכלוסייה, כ-2.065 מיליון ערבים, שהם 21% מהאוכלוסייה וכ-549 אלף תושבים אחרים – נוצרים לא-ערבים, בני דתות אחרות ואנשים ללא סיווג דת – המהווים 6% מהאוכלוסייה

לפי הנתונים, אוכלוסיית ישראל גדלה בכ-194 אלף נפש ביחס לשנה שעברה ושיעור גידול האוכלוסייה עמד על 2%. בשנה החולפת נולדו בישראל כ-172 אלף תינוקות ומתו כ-48 אלף איש. כ-66 אלף עולים חדשים היגרו למדינה.


הלמ"ס כוללת במניין האוכלוסייה את היהודים בכל השטח הנתון לשליטת ישראל, מהירדן ועד הים. כלומר, את המתנחלים המתגוררים בגדה המערבית וגם את תושבי רמת הגולן. ואולם, הערבים נספרים רק בתחומי הקו הירוק, מזרח ירושלים ורמת הגולן. הנתונים אינם כוללים את הפלסטינים החיים בגדה המערבית וברצועת עזה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות