fbpx
Connect with us

כללי

חלום אמריקאי פרק שישי \ סיפור בהמשכים מאת יפה מזרחי

Published

on


 

״אמריקה התברכה בשפע, לא היה בכך ספק״, ציין ביטון את העובדה בראשו, ״אלא שבמדינת השפע, הזמן אוזל לי מהר מדי״. הוא שאל את עצמו האם זה דמיונו שמתעתע בו, או שאולי לעיר האנגלו-סקסית היה שעון משלה.

כך או כך, שבועיים תמימים חמקו לו מבין ידיו מבלי שחלה התתקדמות משמעותית בהישיגיו לדעתו. הוא אמנם עבר את התיאוריה לרשיון נהיגה, בניסיון הראשון, מבלי שהשקיע בכך זמן למידה רב, גם חשבון בבנק מקומי פתח, ושכר רכב במחיר מציאה. אולם, מאוכזב סיכם לעצמו, כי בסך הכללי הוא אינו מרוצה מאופי התנהלות החיים שלו. לא כך דמיין את התאקלמותו. ״בסיכומו של דבר אני עדיין מובטל, הפכתי לסוג של בטיטו, ולא במובן המצחיק״.

ככל שנקפו הדקות בבוקרו העצל של אותו היום, כך הגביר בן את קצב חילוף מחשבותיו. ״מובטל״, הדהדה המלה בראשו, וגופו אף הוא נדרך. באופן מכני והחלטי, שלף בן מארנקו את כרטיס הביקור שמוטי נתן לו מספר ימים קודם לכן. איי. איי. איי. אינטרנשיונל״, הודפס שם החברה במרכז הכרטיס, ובצידו התחתון, מעל מספר טלפון סליולרי, הודפס השם ״יאיר כביר״.

שאריות ההתלבטות נמוגו כשעלתה בראשו המחשבה על אפשרות שעלול לחלוף יום נוסף מבלי שהוא ייצר הכנסה. נטול ידיעה מה בכלל יאמר כשישמע את קולו של הזר כשיענה לשיחה, הקיש בן את הספרות בזו אחר זו על מסך המגע של הסליולרי שלו. מעברו השני של הקו, בקע קול גברי עמוק לאחר הצלצול השלישי :״יאיר ספיקינג״. בן כחכח בגרונו ואז הציג את עצמו ווידא שיאיר אף הוא דובר עברית.

״כן, מדבר עברית״, ענה הקול העמוק לשאלה, והוסיף, ״במה אוכל לעזור לך?״. ״שמי בן ביטון, קיבלתי את הכרטיס שלך ממוטי שליו. אם אתה מעסיק, אני זקוק לעבודה״, ירה בנשימה אחת בן ביטון, את דבריו לפומית. ״מעסיק תמיד״, הגיב יאיר בנימה מסוקרנת, ״אם תרצה, אוכל לפגוש אותך כבר היום. אני נמצא במול שנקרא אמריקנה. אם יש לך גי׳.פי.אס, או גוגל נוויגיישן זה לא בעיה, תמצא אותי בעגלת המוצרים שמול המזרקה״.

מנוטרל מכל מחשבה או התלבטות, העיף בעצמו מבט חטוף במראה, אסף את ארנקו, נעל את דלת הכניסה ושם פעמיו לפגישת העבודה הראשונה שלו, במדינה הרחוקה כל-כך מארץ הולדתו. כפי שכבר למד להבין, הכבישים המהירים היו עמוסים ברוב שעות היום, כך שכשזרמה התנועה במהירות של כשלושים וחמש ארבעים מייל לשעה.

בן שמח. הוא ניסה לפענח לאן נוסעים כולם בשעה אחת עשרה בבוקר של יום חול, אולם לא היה לו כל מושג. בצידה של טרנזיט לבנה שחתכה אותו קרא שם של חברה על שלט מצוייר, ״שלום לוקסמיט״. מנעולן ישראלי, אישר לעצמו בן, ותהה מדוע בחר בעל החברה להשתמש בשם ישראלי כל-כך, הרי בכל זאת הוא חי במדינה זרה, ולא מן הנמנע שאנטישמיות קיימת גם כאן. שאל את עצמו, כמה מרוויח מנעולן, או טכנאי ניקוי שטיחים, או מפנה תעלות אוויר, או מלצר במסעדה ישראלית. מוחו ירה צרורות של שאלות וכולן בסופו של דבר הובילו למקום אחד, ״כמה?״.

את יאיר, בן זיהה כמעט מיד כשראה אותו. גבר מלא, ממוצע קומה, נראה בתחילת שנות השלושים לחייו, נמרץ ומאציל סמכויות על עובדי העגלה.  בן ניגש הציג את עצמו ולחץ לו יד.  ״תמתין לי קטנה״, ביקש יאיר, ואסף מהעובדים, מה שנראה היה לבן, כטפסי דו״ח שכר. ״בוא נשב שם״, אמר לבן, ושניהם יחד צעדו לעבר שולחן ברזל בצידה של המזרקה. ״קניון פתוח זו המצאה חכמה״, שיתף בן את יאיר במחשבותיו. ״אין על האמריקאים״, חייך כביר, ומשך כסא והתיישב. בן, גם הוא משך כסא והתמקם מולו.

״ובכן, אם אתה מחפש עבודה עם שכר נאות בצידה, הגעת למקום הנכון״, חייך אליו יאיר והמשיך בדבריו, ״אני מנהל מספר עגלות שממוקמות בקניונים מקומיים, עובדי עגלות חרוצים משתכרים איתי בממוצע שלוש עד חמש אלף בחודש. אני אצמיד אותך לאחד הסלזמנים המוכשרים שלי, שילמד אותך את כל המוצרים, ואת אופן התמחור שלהם. עניין של יומיים שלושה, ואתה כבר תהיה מוכן. עדיין איני יודע איזה לוקשיין מתאים לך. לשם כך אתייעץ עם שותפי. שעות העבודה הן מעשר בבוקר ולעיתים באופן רציף עד לסגירה. את עניין השכר שלך, נסגור כשנחליט על מיקום העגלה שמתאים לך. אם אתה בעניין, אתה מוזמן להצטרף לצוות שעובד פה היום, ללמוד ולהתרשם״.

בן הקשיב להסבריו של יאיר, שלא ענו על כל השאלות שלו, אולם בחר לנהוג בניגוד מוחלט לאינטואיציות שלו, וענה ביובש: ״אני מוכן להתחיל עכשיו״.  יאיר הושיט את ידו, ״החלטה נבונה. קדימה בוא ניגש לעגלה להכיר את הצוות״.

השניים נפנו חזרה לכוון העגלה. ״מה באמת  משתכר עובד עגלה?״, שאל בן במרמור את עצמו בשעה שצעד אם יאיר למה שאולי יהיה מקום עבודתו החדש.

המשך בשבוע הבא…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

ערב השנה החדשה: אוכלוסיית ישראל מתקרבת ל-10 מיליון נפש; 66 אלף עולים חדשים היגרו למדינה

Published

on

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) פרסמה לקראת ערב ראש השנה תשפ"ד כי אוכלוסיית ישראל נאמדת בכ-9.795 מיליון נפש. לפי הערכת הלמ"ס, האוכלוסייה צפויה להגיע לכ-10 מיליון תושבים בסוף שנת 2024, לכ-15 מיליון תושבים בסוף 2048 ולכ-20 מיליון תושבים בסוף 2065.

לפי נתוני הלמ"ס, בישראל חיים כיום כ-7.181 מיליון יהודים המהווים 73% מכלל האוכלוסייה, כ-2.065 מיליון ערבים, שהם 21% מהאוכלוסייה וכ-549 אלף תושבים אחרים – נוצרים לא-ערבים, בני דתות אחרות ואנשים ללא סיווג דת – המהווים 6% מהאוכלוסייה

לפי הנתונים, אוכלוסיית ישראל גדלה בכ-194 אלף נפש ביחס לשנה שעברה ושיעור גידול האוכלוסייה עמד על 2%. בשנה החולפת נולדו בישראל כ-172 אלף תינוקות ומתו כ-48 אלף איש. כ-66 אלף עולים חדשים היגרו למדינה.


הלמ"ס כוללת במניין האוכלוסייה את היהודים בכל השטח הנתון לשליטת ישראל, מהירדן ועד הים. כלומר, את המתנחלים המתגוררים בגדה המערבית וגם את תושבי רמת הגולן. ואולם, הערבים נספרים רק בתחומי הקו הירוק, מזרח ירושלים ורמת הגולן. הנתונים אינם כוללים את הפלסטינים החיים בגדה המערבית וברצועת עזה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות